Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik intézménytől kell kérni igazolást a munkában töltött évekről.(nyugdíjhoz) fórum

Melyik intézménytől kell kérni igazolást a munkában töltött évekről.(nyugdíjhoz) (tudásbázis kérdés)

14. icuri
2012. jan. 28. 19:48
Nem nyugdíjnál dolgozom, annyira nem tudom.A napok száma meg a jövedelem számít sztem, de ezt inkáb a Nyugdíjnál kérdezd meg.
13. gyöngyi 49 (válaszként erre: 12. - Icuri)
2012. jan. 28. 11:53
és rendes 8 orásnak számolják?kőszi
12. icuri (válaszként erre: 11. - Gyöngyi 49)
2012. jan. 28. 08:07
Szia! Az ápolási díjból vonnak nyugdíjjárulékot, ezért mindenképpen biztosítási időnek számít.
11. gyöngyi 49 (válaszként erre: 10. - Jozsef.csoke)
2012. jan. 27. 23:21
segitenél nekem is?az ápolási munkaviszonynak számit? már 5éve hogy anyukám megvakult és azota vagyok ápolásin,remélem még sokáig él de az évek is kellenének kőszi
10. jozsef.csoke (válaszként erre: 4. - 9f997d4027)
2008. szept. 16. 20:07

Ird meg a privátban. Munka és nyugdijjogiszakjogász vagyok és tavalyig a Nyufignál dolgoztam.

Majd a priviben elmondom

2008. szept. 16. 08:36
Én egyszer jó oár éve voltam a Nyufig-nál. Leadtam a munkahelyim leírását időpontilag. Valahol valami nem lett jó és 10-12 évemet nem is találtak meg. Van olyan mhely ami megszünt már régen, vagy tán más lett e neve. A lényeg, hogy fogalmam nincs, hogyan rakom össze az időmet. (AAami nem kevés.) Volt munkakönyvem, de az egyik munkaadóm elxseszte valahova. Pedig abból mindent megtaláltunk volna.. Így nem is tudom, mit lehet csinálni?
8. katácskák (válaszként erre: 6. - 7abb7adbf0)
2008. szept. 16. 03:55
Igy igaz régi szép idök...
2008. aug. 14. 23:13

Én semmit nem vittem, viszont a Nyufig még olyan munkaviszonyt is talált nekem, amit én már rég elfelejtettem.

De több ismerősöm hiába kilincselt, mégsem számítottak be nekik jogos éveket.

6. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 5. - Szibil33)
2008. aug. 14. 22:08
Vagy van jogutód, vagy van /hagytak ott/ 1 embert, aki ezeket a dolgokat intézi. Nálunk legalábbis így volt. Én csodálkoztam a legjobban, mikor a 10 évvel azelőtt megszűnt külker. vállalat telefonszámát megtaláltam a telefonkönyvben, felhívtam és a volt párttitkár vette fel a telefont. Erre a célra tartották meg őt. Egy nap múlva küldte a papírt. Igaz, hogy könnyű helyzetben voltam, a munkakönyvem is megvolt és 20 évet töltöttem el azon a munkahelyen. Régi szép idők!
5. szibil33 (válaszként erre: 2. - 7abb7adbf0)
2008. aug. 14. 22:02

és ha már régges rég felszámolták azt,vagy azokat a munkahelyeket akkor hová?

én már nem vagyok érdekelt, nyugdijas vagyok ,akkor még valóban a munka helyek intézték,de kiváncsi vagyok hogyan, honnan szedik össze a ledolgozott éveket mostanság.

4. 9f997d4027 (válaszként erre: 3. - Badonyimariaeva)
2008. aug. 14. 21:59
Akkor mi a teendő ha ezek a papírok nincsenek meg?
2008. aug. 14. 21:55

Ott ahol dolgoztál,kaptál róla papírt,hogy ettől az időtől,addig az ideig ott dolgoztál.

Ezeket kell összegyűjteni,ha több helyen is dolgozott valaki.

2008. aug. 14. 21:53

Ahol dolgoztál. Erre volt jó a munkakönyv, ami ma már nincs. De igazolást adnak a munkahelyek. Ha mind összegyűlt, be kell vinni a Nyugdijigazgatósághoz. Ott kiszámolják a szolgálati időt, nyugdijat, stb. és majd értesítenek.

De ha most dolgozol, illetve állományban vagy, akkor a jelenlegi munkahelyednek kötelessége ezt elintézni.

Ha nem dolgozol, akkor neked kell futkosni.

2008. aug. 14. 21:49
Melyik intézménytől kell kérni igazolást a munkában töltött évekről.(nyugdíjhoz)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook