Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik a legjobb összetételű kutyaeledel fórum

Melyik a legjobb összetételű kutyaeledel (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. ápr. 16. 18:56
Szerintetek a Bosch jó? Nekünk azt ajánlotta az állatorvos. De azt mondta, az az ideális, ha nem csak táppal etetjük, hanem minden étellel, ami nekünk egészséges (hús, zöldség, rizs, tészta). Sőt, a műtéte után 1 hétig nem is ehetett tápot, csak csirkehúst rizzsel.
13. lily3 (válaszként erre: 11. - 9bc47feccc)
2008. ápr. 16. 18:55
Én is etetem azzal is.Állítólag nem a túl jó (nekem állatorvos mondta)a Darlingal,tescossal,meg ki tudja milyennel egyetembe.Legjobb a Eukanuba,de az nagyon drága.
2008. ápr. 16. 17:58
Szerintem az Eukanuba. Kisállat-kereskedésekben és állatorvosoknál kapható. Árilag elég borsos, de gyönyörű fényes és egészséges lesz tőle a kutyus szőre. Az én kutyám sem mindig ezt eszi, hetente 2x kap belőle általában.
2008. ápr. 16. 17:36
Én "csepi"-vel etetem Buksit,az szerintetek jó? Neki nagyon ízlik.
2008. ápr. 16. 15:59

pedigree-vel és a hozzá hasonló semmikkel inkább ne etessétek a kutyáitokat. én évekig dolgoztam állateledelek között, így van rálátásom a dolgokra. azért vannak a eukanubánál olcsóbb tápok, amik majdnem ugyanolyan jók.

én a kutyáimmal Chicopee-t etettem (kanadai állateledelgyártó cég), ennek elfogadható az ára és nem is marha drága.

2008. ápr. 16. 15:22

emberek! a pedigree, és egyéb tv-ben reklámozott tápok éppen olyan vacakok, mint mondjuk a tesco gazdaságos... csak azért drágább, mert a sok tv reklámot és a multi árrését is ki kell fizetned.


minőségi táp az egész máshol kezdődik (mondjuk árban is, de hosszú távon kifizetődik, mert az állatorvosi kezelés még drágább)

2008. ápr. 16. 15:18

Nem szabad élete végéig úgyanazzal a táppal etetni a kutyát...

legkésőbb 4-5 évente váltani kell..és persze tápokat nem szabad keverni...

A Pedigré meg a többi kisboltban illetve bevásárlóközpontokban kapható táp nem táp...

televannak zsírral,tartósítószerrel és színezékkel....Árt a kutyáknak..

A tápok a Royal Canine-tól kezdődnek,ez a legolcsóbb tápnak nevezhető termék.

7. lily3 (válaszként erre: 6. - Gyopárka)
2008. febr. 15. 13:34
Én is hallottam már hogy ha egy életen át egyféle táppal etetjük őket az sem baj és nem kell a változatosságra törekedni,mint az embernél.Mindennap ugyanazt eheti ha neki ízlik.Kisvárdába mondta egy jó doki.
6. gyopárka (válaszként erre: 4. - Lily3)
2008. febr. 15. 13:17
Bocs,belemerültem más témába,most néztem meg amit írtál.Mikor kisebb volt néhány problámával felkerestem emailben a Fressnapf állatorvosát és többek között azt mondta hogy nem szabad keverni a tápokat mert kikésziti a kutya gyomrát.Azóta csak Pedigreet adok neki meg olyan ételt amit mi is eszünk.A gagyi tápok nem is jók, azt olvastam hogy az állatoknál is egyre több a daganatos emiatt.Én nagyon féltem az én tündérkémet.
5. lily3 (válaszként erre: 3. - Gyopárka)
2008. febr. 13. 12:58
Most nézem te záhonyi vagy!?Én sem lakom messze....
2008. febr. 13. 12:55
Nem tudom.Kiegészités képpen én is Pedigreet adok(falatkákat,fogtisztitót,stb)Szerintem az ízeket is lehet váltogatni.A Dogh chow-t adtam neki én is szerette.A Eukanubát nem adtam az ára miatt.Viszont tescos,stb..gagyi tápokat nem adok soha.Egyszer kipróbáltam,mert láttam mennyien viszik a boltban,nem kellett neki ,otthagyta.Szóval szerintem észre veszed ha váltani kell.
3. gyopárka (válaszként erre: 2. - Lily3)
2008. febr. 12. 18:41
Én Pedigree-vel etetem,egyenlőre még eszi,jó az illata is és sokféle kiegészitő terméke van.Csak azért kérdeztem ha esetleg megunná mire váltsak.Amiket ajánlottál azoknak vannak kiegészítő termékei?
2008. febr. 11. 21:42
Eukanuba.Csak marha drága.Talán még a Dog chow,ennek is sok féle változata van.Én mondjuk Chappivel,Darlingal etetem a kutyáimat,egészségesek erősek.Régen vettem a Pedigreet míg kölyök volt.
2008. febr. 11. 18:46
Melyik a legjobb összetételű kutyaeledel
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook