Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Westie kutyám kiütést kapott. Lehet a kutyaeledeltől? fórum

Westie kutyám kiütést kapott. Lehet a kutyaeledeltől? (tudásbázis kérdés)


12. timycat (válaszként erre: 5. - Cucus7)
2014. febr. 7. 06:36

Túl sok fehérjét kapott, annyira tipikusak ezek a tünetek. Csökkenteni kell a fehérje-mennyiséget; szárnyasokat azonnal elhagyni -később esetleg megint lehet neki adni, de csak keveset. De így is kelleni fog pár hét, hogy rendbe jöjjön.

Ped..e és a Dar..g semmirevaló tápok.

2014. febr. 6. 10:28
Keresztlányzóm Westijének is volt, sajnos elfelejtettem már mitől? de már elmúlt.
2014. febr. 6. 10:15
Jah igen! még dentastix-et sem szabad adni!!!!
2014. febr. 6. 10:13

probléma detto! Enyémet Odettnek hívják, és ápriliban lesz 4 éves. most göbös és korpás a háta, szinte már az egész kutya. Hál istennek még sebesre nem vakarja. Épp a kezelés közepén tartok. Az enyém Boldog kutya tápot kap, soha nem kapott Pe-t vagy Da-ot elválasztása óta prémium tápot kap. Elöszőr Eukanuba Bárányos rizsest. De ennek ellenére kialakult. Akkor hirtelen okos leztt az állatorvos és elmagyarázta h a szárnyas mentesség nem garancia, mert gluténra is allergiás lehet. Szóval vadhúsos és gluténmentes tápra kell váltani. Ez most a Boldog Kutya Africa tápja. Strucchússal és burgonyapehelyejjel. Nincs benne semmilyen gabona és más fehérjeforrás. 6-8 hét míg az allergén kiürül, akkor derül ki, h jó e a táp. Emellett kap Megaderm olajat, ami segít visszaállítani a bőre PH-ját és Nizorallal meg Leniderm-mel ami speciális kutyasampon van fürdetve. Sajnos a központi fűtés levegő szárítása sem tesz jót, ez ellen nálam le van tekerve a fűtés.


Ha bejönnek ezek a dolgok írok újra! :)

8. dorciy (válaszként erre: 2. - Loja84)
2011. máj. 5. 17:15
Kaphatók olyan samponok amitő elmulhatnak. (én ezt csak hallottam, de nem tóm, hogy jó-e.)
7. dorciy (válaszként erre: 6. - Cucus7)
2011. máj. 5. 17:13
Cuki név a FANTA :)
6. Cucus7 (válaszként erre: 4. - Nyuszóóó)
2008. aug. 2. 21:07
Mi a neve, és szuka vagy kan? Veletek alszik, mert az enyém hamarabb ott van a párnán mint én. Sőt kijön értem a nappaliba és bökdös az orrával, hogy csicsika. Az enyémet Fantának hivják, mert kiskorában még nem volt nálunk - kolleganőmtől vettem - és ment szanaszét, mint a buborék. Igy szóda helyett inkább Fanta lett. Mesélj a tiedről, annyira aranyosak, úgy tudnak nézni, épp, hogy nem beszélnek, és ez minden kutyusra érvényes. A tied a reklámban a kutyákat, macskákat nem ugatja? Fanta két lábra ál, és bizony megmondja nekik a magáét. Ja és a TV2 időjárásjelentés zenéjére gerjed be még.
2008. aug. 2. 21:04

Én a loja84 nevében irok, mert az ő naplójában voltam, és igy tettem fel a fórumra a kérdést véletlenűl, Ő a lányom.

Szóval az az igazság itt több Westie-nek ez a baja, először arra gyanakodtunk, hogy a kozmetikusnál kapott valamit, gombát vagy mit tudtuk mi? Ua. kiütésük volt. Először csak egy-két sebecske, azt a nagy eszemmel canestennel kentem be, egy kicsit alább is hagyott. Lujzi a másik kutya kapott injekciót kencéket, hiába nem múlt neki, aztán az én sugallatomra ő is cantestennel kente, ettől egyébként alább hagyott egy kicsit, vagyis nem terjedt.

Tegnap előtt vettem észre, hogy piszkosul kijött neki, a hátsó két lába között a hasán is piros kis kiütések, a hátán érződik a szőrében, ahogy simogatom. Vakaródzik stb.

Minden kutyatulajdonos azt mondja először ezt próbáljam meg, tehát ne kapjon szárnyas életeket, és a Pe-rés kaját. Megvárom mi lesz alább hagy -e neki, plusz a fertőtlenitővel fújom.

Na és a first-tel, ami aloe verás készitmény.

Ha engedi akkor Biopron lámpával is lámpázom.

Az is igaz amit irtatok, hogy mindent szagolgat, tehát onnan is lehet, ráadásul felénk este nagyon sok süni is van, találkozik velük, mert addig szimatol mig meg nem találja őket, szegények már tiszta szivbetegek mert ugyebár megugatja.


köszi a válaszokat, azért még irhattok szivesen veszem.

4. Nyuszóóó (válaszként erre: 2. - Loja84)
2008. aug. 2. 18:54

Szerintem ne arra alapozz, hogy kinek mitől kapott a kutyusa allergiát, mert a westiek pocakja egyrészt nagyon kényes, ami kihathat bármire másrészt, mint minden kutyus mászkálnak és szimatolnak mindenfelé. Nekem másfél éves a westiem, a tápot meg sem eszi, csak amit mi itthon.

A legegyszerűbb, ha elviszed dokihoz és ő majd segít!

2008. aug. 2. 18:12

Szia!

eddig nem voltak kiütései?Tápváltás volt mostanában,vagy eddig is ezt ette?Esetleg nem kapott valamilyen ételből ami szokatlan lehet neki?

Az allergiás bőrkiütést a tápon kívül sok más is kiválthatja.

Nekem igaz nem westim van,de az én kutyám pl a halat tartalmazó ételektől mutat allargiás tüneteket.Calcium adagolásával hamar elmúlik szerencsére.A Pe...ré,Dar.ing és más "felkapott,agyonreklámozott" eledelek tele lehetnek különböző adalékanyagokkal (tartósító,színezék,és ki tudja még mi).A kutyák egy része érzékeny lehet egyikre-másikra.

Vannak olyan tápok,melyek semmi iritáló anyagot nem tartalmaznak,érdemes lenne egy ilyen "szenzitív" termékre váltani.Néhány márkából van olyan is,ami a szárnyashústól mentes.

2008. aug. 2. 17:53
Egy éves westiem Fanta, kiütést kapott és nem tudtam semmivel elmulasztani. Egy gazdival beszélgettem és ő mondta, hogy a Pe... ré kajóca kiütést allergiát okoz ennek a fajtának, sőt a szárnyas husok is. Ki tud nekem tanácsot adni ebben?
2008. aug. 2. 17:51
Westie tenyésztők és gazdák segitsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook