Melanoma (beszélgetős fórum)


1 2 3
68. ....2
2022. dec. 29. 22:30

Sziasztok!


Van egy anyajegy a hátamon kiskorom óta. Lényegében velem együtt nőtt, most 18 éves vagyok. 2-3 éve látta orvos akkor azt mondták nincs vele baj. Azonban kb fél éve találtam egy csomót az oldalamban és félek hogy az anyajegyem esetleg melanómás és az a csomó ez miatt van. A csomó nagyon pici nem fáj és nem nő, nemtudom mi lehet. 2 hét múlva megyek orvoshoz és nagyon félek. Lehet azért is mert még nagyon fiatal vagyok de tudnátok mondani ezzel kapcsolatban valamit? Vagy volt hasonló ilyen valakinek?

67. ari71
2020. máj. 13. 15:26
Sziasztok! Van egy zárt csoportunk a facebookon, ha melanómával diagnosztizáltak és kérdéseid vannak, vagy csak beszélgetni,infomálódni szeretnétek várunk oda ! A csoport neve: Magyar Melanoma Csoport
66. célia88 (válaszként erre: 65. - Törpilla)
2020. márc. 8. 21:45
Köszi! Neked is! :)
65. Törpilla (válaszként erre: 64. - Célia88)
2020. márc. 8. 07:48
Helyre fog. Örülök, hogy jól vagy! Maradjon is így! Boldog Nőnapot kívánok!
64. célia88 (válaszként erre: 63. - Törpilla)
2020. márc. 8. 07:12
Bocsi, rég jártam már erre. Igen, január 22-én megműtöttek, azóta már kiderült, hál' Isten negatív lett a szövettan, úgyhogy nincs szükség további kezelésre. Viszont a teljes gyógyulás még hosszabb folyamat lesz. Az egyik hónaljam érzéketlen, a bal karomban feszül egy ideg, sokat kell tornáztatni és talán helyre jön.
63. Törpilla (válaszként erre: 61. - Célia88)
2020. febr. 16. 18:20
Mi újság hogy vagy? Megvolt már a műtét?
62. Törpilla (válaszként erre: 61. - Célia88)
2020. jan. 17. 06:46
A sentinel az olyan lesz, már amire én emlékszem, csípni fog sajnos. Körbe oltja a heget ugye ez ilyen kék folyadék és ez indul el, ez mutatja meg merre ment a rák. Priviben le írom neked inkább.
61. célia88 (válaszként erre: 59. - Törpilla)
2020. jan. 17. 06:26
A sentinel kivételt neked altatásban csinálták?
60. célia88 (válaszként erre: 59. - Törpilla)
2020. jan. 17. 06:24
De lehet úgy is áttét, hogy a tumoros vérképem is negatív lett?
59. Törpilla (válaszként erre: 58. - Célia88)
2020. jan. 16. 15:13
Szia! Nem lesz gond de valóban veszélyes. Nekem melanoma malignumom volt. 7 éve vagyok tünetmentes. Nekem időben el lett kapva. Manapság már szinte nép betegség de nőknél mai napig vezető halál okok között van. A sentinel nem lesz kellemes nekem fájt annak idején. Ez arra szolgál hogy meg nézzék merre indult el a rák és adott e már át tétet. A háton azért veszélyes mert bárhová tud adni.
2020. jan. 16. 14:44
Sziasztok! Az én történetem 2 éve kezdődött, amikor a bőrgyógyászom egy ellenőrzésen felhívta a figyelmem, hogy az egyik anyajegyem veszélyes fajta, jobb lenne levetetni. Gondoltam kivárom a telet, majd elmaradt (ekkortájt volt a kislányom 1 éves), aztán elfelejtődött. Idén ősszel ingyenes szűrést tartott a dokim a városban. Bementem hozzá, hogy megmutassam az anyajegyemet. Na, akkor már nagyon szigorú volt. Leszúrt, hogy mit keres az az anyajegy még a hátamon, hogy ez egy időzített bomba, baj lehet belőle. Na, már rá egy hétre elmentem egy plasztikai sebészhez, aki kivágta. Teljesen nyugodtan vártam a szövettant, nem is izgultam. Bő 3 hétre jött a telefon, hogy baj van. Rosszindulatú melanomám van. Aztán felpörögtek az események. A bőrgyógyász átirányított egy főorvosnőhöz a bőrgyógyászati ambulanciára, aki elküldött egy csomó vizsgálatra. Mellkas röntgen, koponya MR, vérvétel, hasi, lágyék ultrahang....Most ott tartok, hogy minden negatív, de biztonsági okokból fel kell vágni újra a sebet és ki kell szedni a sentinel nyirokcsomót vizsgálatra. Eleinte úgy voltam vele hogy nem csináltatom meg, de végül meggyőztek hogy szükséges. Jövő héten műtenek. Itt tartunk most.
57. ari71 (válaszként erre: 51. - Hexxe)
2018. okt. 22. 07:22
Szia Hexxe? Mi történt azóta Veled?
56. ari71
2018. okt. 22. 07:19
Sziasztok,jár még erre valaki?
2018. szept. 25. 20:53

Sziasztok! Szomorúan olvasom, hogy mindenki milyen tanácstalan az anyajegyekkel és a melanoma-veszéllyel kapcsolatban. Ezek szerint még mindig nem megfelelő a tájékoztatás, és beigazolódik az a húsz éves érzés bennem, hogy ez az egész téma nincs megfelelő képpen körbejárva.


Húsz éve mentem ugyanis először bőrgyógyászhoz, mert elég sok anyajegyem van, és már az elején gyanús lett egy-kettő. Előbb levettek egyet, majd éveken keresztül hol kettőt, hol hármat - most tartok a 37.-nél. És megfigyelés alatt van 61.

Ezt csak azért írtam le, mert az orvosom, aki kezel, hálistennek már kétszer észrevette időben a melanomát (egyszer 1. szöveti szintnél, majd 3. szöveti szintnél - teszem hozzá, ott én voltam a hibás, mert több mint egy évig nem mentem vizsgálatra.)


Miért is írok erről? A húsz év alatt, volt időm kifigyelni az anyajegyeim változásai és az étrendem közötti összefüggést. 2012-ben volt a nagyműtétem, a hátamról 2 cm-es biztonsági zónával eltávolítottak szövetet, majd kivettek a hónaljamból 1-1 őrszemet. Akkor nagyon megijedtem és áttértem vegán diétára. Nem ettem semmi állati eredetűt, és nagyon kevés mesterséges adalékanyagot (csak amiket nem vettem észre az élelmiszerekben). Öt évig egyetlen anyajegyet sem kellett eltávolítani rólam. Ezt jeleztem az orvosomnak is, de ő nem akart semmiféle következtetést levonni ebből, azt mondta, ennek semmi köze a melanomához.

Ezek után két évig visszatértem ismét a húsokhoz, és 2018 februárban és most is el kellett távolítani rólam egyet (az utóbbi esetében várom a szövettani eredményt) - és a mostani után a doktornő 3 hónap után visszarendelt.

Nem reklámozok semmit, de ez a mély meggyőződésem. Arra még nem sikerült rájönnöm, hogy a hús is "ludas" a dologban, vagy csak a tej, és a tejből készült élelmiszerek (mert csak a sajthoz tértem vissza, tejet nem iszok egyáltalán).


Gondoltam, megosztom ezt veletek, mert a Kína Tanulmány kivételével semmiféle ezirányú kutatást nem találtam. Eldöntöttem, hogy ismét visszatérek az eredeti étrendemhez. Persze, ez ezek után logikus :)


Érezzétek jól magatokat a bőrötökben!


Sziasztok!

2018. júl. 13. 00:26

Sziasztok! Látom elég kihalt a fórum, de azért leírom a történetem, hátha segít annak,aki hasonló cipőben jár - választ kap a kérdésére.


Saját magam fedeztem fel teljesen véletlen, hogy a combomon hátul az egyik anyajegyem megváltozott:egy világosbarna anyajegybe belenőtt egy fekete anyajegy és érezhetően kiemelkedett a bőrömből az addig teljesen kitapinthatatlan anyajegy. Vörös hajú révén már másnap egy magán bőrgyógyásznál voltam, aki melanoma gyanú miatt s.o.s beutalt az onkológiára (állami kórházba), ahol már másnapra előjegyeztek az anyajegylevételre. A szövettant eredménye: 0,953 méretű Clark III -as melanoma malignum.

Az orvosok meglepődtek, mert mind a 3, aki látott ránézésre azt hitte, hogy korai stádiumú melanomáról lehet szó ,de tévedtek mert a Clark III stádium már előrehaladott állapotot jelez és aggodalomra ad okot.

Elvégezték a reoperációt 2 cm ép-ben. Ez nálam azt jelenti ,hogy egy 15cm hosszú ronda heg került a lábamra ,ami kb. 2 cm mély "lukkal" társul, mert kb. 2 cm mélyen a szöveteket is kivették erről a területről....

Az Onkoteam sentinel nyirokcsomó operációt is javasolt, amit saját felelősségre nem végeztettem el. Csak azért nem mert a sebész tanácsa, a saját kezelő orvosom bizonytalansága és egy másodszakvélemény alapján nagyon úgy tűnt nekem, hogy az én esetemben ez a beavatkozás nem feltétlen indokolt, úgyhogy én inkább nem szerettem volna ha valamit kivesznek belőlem elővigyázatosság címén.

Jelenleg 3 havonta kontrollra járok és nem ajánlják, hogy terhes legyek az elkövetkező 5 évben.


Én azt tanácsolom mindenkinek, hogy ha gyanússá váló anyajegyét nem találja gyanúsnak a bőrgyógyász inkább menjen el máshoz is! Ugyanis én a melanoma diagnózis előtt 4 hónappal jártam egy másik magán bőrgyógyásznál általános anyajegykontrollon,aki nem vett észre semmit a melanomámból pedig elég valószínű, hogy már akkor is ott volt és ha ő észreveszi akkor korábbi stádiumban kerül felfedezésre a melanoma és akkor nem kéne attól tartanom évekig , hogy áttétet ad.

2018. jan. 23. 09:58
Sziasztok, hova érdemes anyajegy szűrésre menni?
52. fe80e17aca (válaszként erre: 51. - Hexxe)
2017. nov. 27. 17:16

nagyon nehéz erről bármit is irni....-még akkor is, ha tudatosan vigyázunk a bőrünkre!...-a diagnózis a lényeg a kezdődő stádiumban, mert még akkor menthető még egy pár évig?-de, sokaknak ez sem válik be...s nem azért, mert a beteg tehet róla, s nem azért mert az orvos tehet róla...-hanem a körülmények viszik el a pálmát, avagy a töviskoszorút a fejükön keresztül.


Én, tényleg kétsége vagyok esve...talán csak azért, mert nem csak felmenőimnél, hanem már az utódaimnál is regisztráltak valamiféle rákos burjánzást ...s nálam is...-annyira szomorú dolog...s tehetetlenek érezzük ilyenféle dologgal szemben, még önmagunkat is...


Megnyugtatlak..-nekünk soha sem jelent meg semmiféle fekete csik sehol sem...-de, azért nem árt ezt is kivizsgáltatni...


Várom...a diagnózist...!

51. hexxe
2017. nov. 23. 05:10
Nagy itt a csend. Ami leginkább elkeserít, az, hogy aki melanomagyanús volt, töröltette magát. Pedig nagy segítség lett volna a hozzászólásuk azoknak, akik izgulnak az eredmény miatt. Fekete csík jelent meg a körmömön. Orvoshoz csak jövőre tudok menni, mert külföldön vagyok ismerősöknél, munkakereső fázisban. De most a félelmeim miatt minden lelkesedésem elszállt.
50. fe80e17aca (válaszként erre: 45. - Berna83)
2017. máj. 30. 14:04

Mi, testvéreimmel együtt az alföldön nőttük fel...s nem is tudom, hogy mertem-e napozni valaha úgy, ahogy az a nagy könyvben meg van írva...


Szóval, a lényeg az, hogy a melanoma az nagyon veszélyes mert szórja a rákos sejteket az egész szervezetünkbe szanaszét, még akkor is ha eltávolítják sebészetileg is a kezdő' dolgot...


A lágy szöveteket támadhatja meg elsősorban...- de, ezt csak én gondolom azok után, amit a családunkban átélünk...


Minden évben megyek szűrésre, de nem is akarja látni az 'orvos' a testemet...-azt, mondta: ilyenféle hajlammal vagyok áldva s ő nem tud mit kezdeni ezekkel... na, akkor beleegyeztem abba, amit mondott?-hogy az orromról leveszi azt.


Később kiderült, hogy már rosszindulatú rákos sejtek bujálkodtak ott is... s hiába no minden, ha

már az orvos sem ismeri fel...


Végül plasztikázott műtét volt belőle, de azóta a nyálkahártyám sem úgy működik, ahogy kellene...-állandóan folyik vissza az orromból valami a torkomba...

49. 891542758c (válaszként erre: 48. - E6e53c9032)
2016. máj. 3. 21:30
Köszi
2016. máj. 3. 21:22
Ezt így nehéz megmondani,és felelőtlenség is bármit írni.Mutasd meg orvosnak.A szabálytalansága,,többszínűsége aggasztó lehet,de egy szabálytalan anyajegy nem feltétlen melanoma.Nekem sok anyajegyem van,szabálytalanok is.Évente nézhetem szakorvossal.
2016. máj. 3. 21:17
Miért nem ir senki?
2016. máj. 3. 20:32

Ez lehet melanoma?


A combomon van, gyerekkoromban jóval kisebb volt, évek óta ilyen már, nem tudom igazán mikor kezdett el változni. 6-7 mm-es, szabálytalan a színe, kissé kidudorodik, két vastagabb szőrszál lóg ki belőle, előtte ilyen nem volt. A széle szabálytalan, halványabb, néhol sötétebb foltos. Alakja is szabálytalan. Nem fáj, nem viszket, nem vérzik.

Bocs a képminőségért, sötétben villanyfényben már ilyen. 25 éves vagyok.


[link]

2011. aug. 15. 13:47

Sziasztok!

Írjatok, hogy vagytok! Nekem szerencsére nincs bőrrákom, de nagyon odafigyelek az anyajegyeimre, ezért jöttem erre a fórumra. Olvastam, hogy sajnos miket kell átélnetek.

Nekem van egy anyajegyem, ami úgy néz ki, mintha sebes lenne. Kis koromtól meg van. Lehet, hogy mindig így nézett ki, nem tudom, csak kb. fél éve figyeltem fel rá, hogy milyen csúnya. El is mentem bőrgyógyászhoz, azt mondta, hogy nem kell foglalkozni vele, rendben van. Megnyugodtam egy időre, de így hogy olvaslak benneteket, hogy sokaknál először azt mondta a bőrgyógyász, hogy minden ok és mégis...! Akiknél bőrrákot diagnosztizáltak milyen az anyajegyük vagy az elváltozásuk? Van, akinél sebes lett az anyajegy és ez melanoma?

44. Sz0808
2011. júl. 22. 15:50
Sziasztok!Én 20 éves vagyok, szerintem a legfiatalabb aki eddig ide írt :) Születésem óta meg volt az anyajegy a bal karomon, 3 éve egy nyaralás alkalmával sérült meg, fél éve pedig a kutyám kapott bele.Innentől kezdve kezdett el nőni és változni a szine és az alakja is.Bőrgyógyászhoz kértem időpontot aki rögtön beutalt a bőrklinikára.Mindkettő helyen azt mondták , hogy ez nem bőrrákos de célszerű eltávolítani.Megtörént az első műtét majd 5 hetet vártam a szövettani erdményemre.Akkor jött a hideg zuhany, Az eredmény rosszindulatú melanomoma malignum in situ lett.Azt mondták , hogy "Nagyon jók a túlélési arányai" Két hétre rá meg is történt a második műtét. A második eredményem szerencsére negatív lett!!A doktornő azt mondta , hogy nagyon nagy szerencsém van , hogy még idejében elmentem.A mai napig nem hiszem el , hogy ez velem történt meg 20 évesen.Szerintem a legfontosabb , hogy nem szabad idegeskedni mert minden rák fajta a lelki gondokból táplálkozik. Szeptemberre kaptam időpontot Has+Medence+Mellkas+Hónalj ultrahangra.Remélem nem fognak semmit találni! Mindekinek jobbulást és KITARTÁS kívánok!A reményt sohasem szabad feladni!
43. 36f04c14f7 (válaszként erre: 41. - Berna83)
2011. júl. 13. 13:29
Genetika. Nagyapám testvére ebben halt meg, most tudtam meg én is.
42. e417245f24 (válaszként erre: 41. - Berna83)
2011. júl. 13. 13:14
Szerintem 80 %-ot ezek tesznek ki,sajnos...
41. berna83 (válaszként erre: 40. - 36f04c14f7)
2011. júl. 9. 14:15
És a lelki tényezők vagy a genetika?
40. 36f04c14f7 (válaszként erre: 39. - E417245f24)
2011. júl. 7. 19:33

A vérképem jó lett, legalább azzal nincs baj. Kaptam beutalót endokrinológiára a Szent Imre Kórházba. Jövő héten elmegyek időpontot kérni. Kaptam egy receptet is (Alfamin rapid), azt mondta a doktornő ha hirtelen nőni kezd a csomó, vagy fáj és a várólistán még nem kerültem sorra, akkor ezt szedjem be. Jövőhéten megtudom mekkora is az a várólista.

Én se iszom, nem is dohányzom sőt igyekszem a lehető legegészségesebben táplálkozni.

39. e417245f24 (válaszként erre: 36. - 36f04c14f7)
2011. júl. 7. 16:07

Hidd el,ennél a várakozásnál már nem lesz rosszabb.Én legalábbis úgy voltam vele:csak tudjak biztosat,mert már minden jobb,mint a várakozás,a bizonytalanság.

Nekem is ultrahangozták a nyirokcsomókat a lágyékhajlatban,meg rutin szerűen levették a tumor markert-mondjuk nekem a 2 P3-as nőgyógyászati rákszűrés miatt is...

Én se tudom elhinni,hogy velem történik.Azt sem,hogy miért pont én.Komolyan mondom nektek,soha nem ittam,nem dohányoztam,odafigyeltem magamra és mégis ez van.Mondjuk nálam sajnos családi örökség a rákra való hajlam,minden felmenőm ebben halt meg anyai ágon :(.

De ne gondoljunk a legrosszabbra,látod az orvos is tévedhet-néha hála istennek!

Mi történt ma Veled?

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook