Melanoma (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. jún. 10. 11:00

Ezert nem szabad szolizni...

De fogd fel pozitivan..nem lesz semmi baj.

7. 50-s (válaszként erre: 1. - E417245f24)
2011. jún. 10. 10:59

Szia!

Sajnos én is sokáig halogattam, most 3 havonta megyek. Már kettőt levettek. Ma megyek a következő vizsgálatra. A térdhajlatomban nekem is van, ma eldől sorsa, hogy le kell-e venni.

6. szöszi71 (válaszként erre: 3. - E417245f24)
2011. jún. 10. 10:45

Az tényleng elég rossz helyen van.

Miért kell levenni?

Az orvos tanácsolta?


Mikorra vagy előírva a műtétre?

5. e417245f24 (válaszként erre: 4. - Mandula23)
2011. jún. 10. 10:44

Nagyon köszönöm.Igazából 2 napja voltam már dokinál,de akkor a 4 órás várakozás,meg a hitetlenkedés miatt meg sem ijedtem,csak valahogy ma reggelre tudatosult bennem,hogy "Úristen!..."

A heg engem egyáltalán nem érdekel,inkább a továbbiak :(

4. mandula23 (válaszként erre: 1. - E417245f24)
2011. jún. 10. 10:41

Szia!


Nekem is volt egy sötét anyajegy a hátamon, melyet több orvos is melanomának nézett és már biztonsági zónával vágták, ki mintha rosszindulatú lett volna. Így van egy 7 centis heg a hátamon, szerencsére feleslegesen, mert a szövettan negatív lett.

Maga a műtét nem volt vészes, az érzéstelenítés kellemetlen volt, de ki lehetett simán bírni.


Szorítok, hogy minden rendben legyen!

3. e417245f24 (válaszként erre: 2. - Szöszi71)
2011. jún. 10. 10:39

Ráadásul piszok érzékeny helyen van,a térdhajlatban.

Meg ez a távoli időpont a kimetszésre...Talán ez az időszak a legrosszabb.

2011. jún. 10. 10:29

Szia!


Nekem sajnos volt egy rosszindulatú anyajegyem amit el kellett távolítani. Nem is anyajegynek látszott, úgy nézett ki mint egy vízhólyag, csak az volt a baj, hogy önálló életet élt. Mindig fogta magát és kiszakadt, akkor vérzett, majd begyógyult, növekedett és kezdte az egészet elölről. A műtét nem volt kellemes, vagyis az érzéstelenítő injekció fájt, de utánna semmit sem éreztem. Mikor már kiment az érzéstelenítő hatása akkor persze fájt is. Már a szövettan eredményét nagyon vártam, sajnos kiderült, hogy rosszindulatú, de szerencsére a "carcinoma" változata, ami azt jelenti, hogy nem kerül be a véráramba, de egy éven keresztül 3 havonta kellett ellenőrzésre járnom vele. Szerencsére 1 év után sem volt vele gond.


Szerencsére kezelésekre nem kellett járnom.


Kitartást és sok sikert kívánok Neked!

Nem lennék a helyedben.

2011. jún. 10. 10:24

Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni,van-e köztetek olyan,akinek melanoma gyanúja miatt kellett anyajegyet eltávolítani?

Mennyire fájt az érzéstelenítés és ha bekövetkezik a legrosszabb,milyen kezelésekre lehet még számítani?

Rettenetesen be vagyok rezelve és már bánom,hogy nem hallgattam a páromra és nem mentem előbb bőrgyógyászhoz...

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook