Melanoma (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. szöszi71 (válaszként erre: 36. - 36f04c14f7)
2011. júl. 7. 08:53

Szia!


Nem irígyellek, hogy ilyen lett az eredményed. Azt kívánom, hogy ne legyen gond belőle. Az egyik kolleganőmet is műtötték már ilyennel. Szerencsére azóta semmi gondja nincs vele. Gyógyszert kell szedjen, az rendben tartja a pm. működését.


Majd írd meg, hogy mit mondott az orvos!

37. verosz (válaszként erre: 36. - 36f04c14f7)
2011. júl. 6. 23:35
Nagyon szoritok neked,ird meg hogy mi lett az eredményed és mi lesz.
36. 36f04c14f7 (válaszként erre: 31. - E417245f24)
2011. júl. 6. 19:04
Nekem is 3 gyerekem van. Megvolt ma a pajzsmirigy vizsgálatom, volt UH és röntgen is. Egy 16 mm-es strumagöb van a bal pajzsmirigyemen, ráadásul a bal pajzsmirigy mérete duplája a normálisnak. Holnap reggel lesz vérvétel, meg vizeletvizsgálat, délután 5-re kell visszamenni. Nem tudom műteni fognak-e, vagy mi lesz. Gondolom holnap megmondják. Azt se tudom, most mit érzek, olyan mintha egy rossz filmet néznék és várom, hogy vége legyen.
2011. júl. 6. 18:39

Sziasztok!

Elég régóta van egy kis piros pukli a hátamon, kb 1 éve. Májusban voltam bőrgyógyásznál, megnézettem az anyajegyeket, s rákérdeztem, hogy az mi, de semmi tájékoztató jellegűt nem mondott, nyilván már haza akart menni, szóval bunkó volt. Ma visszamentem, mert idegesített a bizonytalanság, egy kedves nő volt ott és azt mondta: ártalmatlan bőrelváltozás és, hogy szerinte semmi különös! Hihetek neki, vagy ez is csak unta már a banánt?! :)

34. e417245f24 (válaszként erre: 33. - 583e55fa65)
2011. júl. 6. 15:07

Ugyanaz az orvos nézte mindig.Az érdekes szituáció volt,mikor a szövettani eredménnyel vissza kellett hozzá menni...Bocsánatot is kért.Kétszer mutattam,akkor mindig mást mondott,de a lényeg az volt,hogy ne foglalkozzak vele,ártalmatlan.Annak ellenére mondta ezt,hogy tárolva voltak az anyajegyről a képek és még szabad szemmel is látható,tapintható volt a változás.Harmadszor már én éreztem kínosan magam,hogy ugyan azzal menjek hozzá vissza,de szerencsére a párom erősködött.Én marha vakon bíztam benne.Maszekra pénzhiány miatt nem mentem meg azért se,mert tényleg tapasztalat,hogy magánrendelésen mindig kitalálnak valamit,ami miatt visszahívhatnak.

A bizalmam természetesen megingott,de úgy vettem észre,most már jobban odafigyelt,mint eddig.

33. 583e55fa65 (válaszként erre: 12. - E417245f24)
2011. júl. 6. 12:05
Ugyanaz az orvos mondta, hogy mégis melanoma, aki először ártalmatlannak nézte? Nem is jártál sosem megnézetni? Bocsi, ha már említetted esetleg.
32. e417245f24 (válaszként erre: 27. - Verosz)
2011. júl. 6. 11:55
Igen,érdekes ez!Magánrendelésen mindig találnának valami "szervízelni valót "az emberen-persze jó pénzért...
31. e417245f24 (válaszként erre: 30. - 36f04c14f7)
2011. júl. 6. 11:51

Szia!

Nagyon átélem a helyzeted mert nálam még friss az "élmény".

Én gondolkodtam,megvárjam-e a kimetszéssel azt a sebészt,akit ismerek,kedvelek,mert szabin volt,de a bőrgyógyász nem javasolta a várakozást,meg nem bírtam volna idegekkel.

Figyelj,nekem szinte 100%-ra mondta a doki,hogy melanoma,aztán mégsem az lett!Én sem mertem végiggondolni,mi várhat rám,aztán ahogy teltek a napok,elhatalmasodott rajtam a pánik.Láttam a párom is egyre feszültebb,ráadásul ő már régóta mondogatta,hogy nem tetszik neki az elváltozás...

Tudtam,ha valami lesz,nem bocsájtom meg magamnak.Aztán a műtét napjára már elértem abba a lelki állapotba,hogy nincs mese:itt a 3 gyerek.Ami vár rám,el nem kerülhetem.Ráadásul ráérek akkor jajveszékelni,ha kezemben lesz a szövettan.Ahogy beszélgettem a másik két lánnyal,ugyanígy éreztek ők is.

Továbbküldték őket további kezelésre.Kiakasztó,hogy fiatalon mikkel kell szembesülnünk,nem?

Életemben nem gondoltam,hogy a "bőrrák" szónak még örülni is tudok.

És tényleg erőt adott itt más is,akik keresztülmentek ilyenen és ma már jól vannak!

Szorítok Neked ezerrel!!!

2011. júl. 6. 11:13
Sziasztok! Nálam a tegnap derült ki, hogy az arcomon levő anyajegy, ami kb. egy éve jelent meg, valójában melanoma. A nyakamban észleltem egy csomót, azért mentem orvoshoz. Attól fél az orvosom, hogy ez már áttét. Ma megyek megint, a pajzsmirigyből kell mintát venni, ezt kell megbeszélni. Még nagyon új nekem, valójában fel se fogom mi történik.
29. szöszi71 (válaszként erre: 28. - E417245f24)
2011. júl. 4. 09:01

Szia!


Örülök, hogy túl vagy rajta és nem melanoma lett az eredmény. Tudom mit éreztél míg vártad az eredményt, én is átéltem már. Járj el rendszeresen ellenőrzésre ahogy az orvos javasolja és nem lesz semmi baj. Nekem is járnom kell még mindig fél évenként.

2011. jún. 30. 08:58

Sziasztok!

Túl vagyok a műtéten,szövettanon:carcinoma volt,nem melanoma,szerencsére...A várakozást nem kívánom senkinek.

A mellem alatt is volt anyajegy,ami rosszindulatúnak tűnt,de kiderült,csak a terhesség alatt bebarnult fibroma,ami jóindulatú.

3 havonta kontroll.

Mindenkinek azt ajánlom,ne legyen olyan beszari,mint én,inkább menjen el 3x fölöslegesen bőrgyógyászhoz,mint 1x későn...

A másik 2 lány,aki velem együtt volt kimetszésen,melanomás volt...(25 ill.30 évesek,nem szoláriumosak,csak szerencsétlen fehér bőrűek)

Mindenkinek köszönöm,aki drukkolt,jól esett,tényleg!

27. verosz
2011. jún. 12. 21:38

Sziasztok!ÉN a melanomamobilhoz járok az anyajegyeimmel,mióta apukámnál kiderült hogy melanomás lett.Nála szerencsére idejében történt a kimetszés és nem kellett semmilyen más kezelésre mennie,igaz mellette basaliomát is találtak:-(azóta itt lefényképezik az összes anyajegyet és összehasonlítják mindig az előzővel hogy van e vmi elvátozás stb.

Előtte 1 anyajegytől akartak megszabadítani magánrendelésen 40000ft.ért mert hogy az gyanús,itt a melanomamobilnál viszont nem volt gyanús így rajtam maradt:-)

26. b73e24f31f (válaszként erre: 25. - Ataner87)
2011. jún. 12. 11:29
Bőrgyógyászati rendelésen igen. Nekem is sok van, bár a legtöbb inkább szeplő, de csak pár perc volt, míg megnézte a dermatoskoppal. Ha meg mégis fél óra, hát akkor fél óra. Én annak jobban örültem volna, ha jobban megnézi őket.
2011. jún. 11. 12:36
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy az anyajegy vizsgálat hol történik, szakrendelésen? Mert nekem pl. sok anyajegyem, van és mire alaposan megnézné, eltelne majd' fél óra.. Esetleg Miskolcon (ha valaki itt él) van erre specializálódott szűrőközpont? További szép napot :)
2011. jún. 10. 12:14
Ez jogos, ezért is érdemes orvossal megnézetni.
2011. jún. 10. 12:12
Az én anyajegyemet egyenesen megtiltották az orvosok hogy levetessem.Azt mondták több kárt csinálok vele és még az életembe is kerülhet.
2011. jún. 10. 11:52
Nekem is van több anyajegyem kissebb, nagyobb, lapos. Ezek miatt mindig járnom kell ellenőrzésre. Most egy fél év múlva kell menjek. Ebben a dokimban megbízom. Érdemes ellenőrzésre járni, abba nem lehet belehalni:) Még ígyis talált két apróbb elváltozást amit kiemelten megfigyel. Bízom benne, semmi gondom nem lesz vele.
21. genia (válaszként erre: 19. - Mandula23)
2011. jún. 10. 11:22
Koszonom Mandula kicsit megnyugodtam!
2011. jún. 10. 11:22
Sziasztok! Én most voltam szűrésen, mert szeplős vagyok és sok anyajegyem is van. Van egy a hátamon ami nem olyan régi, azt is megmutattam neki, kérdeztem, hogy az mi, azt mondta anyajegy, de mást nem mondott. Nem küldtek tovább, de nem vagyok teljesen elégedett, mert elég pökhendi nőszemély volt.
19. mandula23 (válaszként erre: 10. - Genia)
2011. jún. 10. 11:18

A legfontosabb a rendszeres vizsgálat, mert ha vmi nincs rendben, akkor azt könnyen kiszúrja az orvos. Persze ehhez az is kell, hogy olyan orvos végezze, akiben megbízol.

Jól teszed, hogy megkérdezel mást is, de a műtét miatt ne aggódjatok, tényleg nem nagy dolog. Még így is azt mondom, hogy engem rendesen 'össze-vissza' kaszabolt az orvos a biztonsági zóna miatt.

18. szöszi71 (válaszként erre: 16. - Genia)
2011. jún. 10. 11:18

Nagyon szívesen!:)

Hidd el, nem fogsz csalódni:)

17. e417245f24 (válaszként erre: 7. - 50-s)
2011. jún. 10. 11:17

Majd írd már meg,neked mit mondtak!Nálam az a baj-nem tudom szemléletesebben megfogalmazni-mintha mélyebben is lenne valami csomócska,a bőröm alatt,nemcsak maga ez a sötétbarna kinövés.

A párom mindig nézegette,mióta együtt vagyunk és kezdettől fogva nem tetszett neki.Most a 3.terhesség alatt meg végképp sötétedett és szülés után is olyan maradt.

16. genia (válaszként erre: 13. - Szöszi71)
2011. jún. 10. 11:17
Koszonom! Fogok elni a lehetossegel!!
15. szöszi71 (válaszként erre: 12. - E417245f24)
2011. jún. 10. 11:15
Na, ennyit az orvosokról. Én már annyit csalódtam bennük, hogy sokat. Szerencsére van azért orvos akiben bízom, ez a bőrgyógyászom és a szemész doktornőm, egyébként nagyon rossz tapasztalataim vannak:( Sajnos ez a magyar egészségügy:(
2011. jún. 10. 11:14
Ez a bőrgyógyász sebész is egyben, Ő távolította el az anyajegyemet:)
13. szöszi71 (válaszként erre: 11. - Genia)
2011. jún. 10. 11:13

Szia!


Én Debrecenben vagyok.

A Klinikán dolgozom a Műszaki Osztályon, nekem itt a Bőrklinikán van egy jó bőrgyógyászom, ha gondolod Őt nyugodt szívvel tudom neked ajánlani: Dr. Gáspár Krisztián

12. e417245f24 (válaszként erre: 6. - Szöszi71)
2011. jún. 10. 11:12

Igen,orvos mondta.Pár éve mutattam neki,azt mondta ártalmatlan anyajegy.Aztán kezdett nőni,tömör lenni,visszamentem,akkor azt mondta,ártalmatlan kötőszövet szaporulat.Most meg itt vagyok...Csak egy sebészben bízom,aki az epekövemet is kivette,de ő meg most szabin van.

Vagy elmegyek egy idegenhez vagy cidrizek jövő hónap elejéig-még nem tudom.

11. genia
2011. jún. 10. 11:08
Van itt valaki Debrecenbol? az eleg kozel van hozzak..tudna ajalani egy jo borgyogyaszt es egy sebeszt aki esetleg eltudna tavolitani ,ha szukseg lenne ra?/
10. genia (válaszként erre: 4. - Mandula23)
2011. jún. 10. 11:05

Szia!

A fiamnak is a hatan van ,meg csak 1orvos latta,szerinte meg semmi baj de o levetetne...elfogom vinni meg 1orvoshoz lassam mit mond. Nagyon izgulok erte,nem tudom mit tegyek ,nem igazan bizom itt az orvosokban(ro) .

9. 50-s (válaszként erre: 8. - Adali)
2011. jún. 10. 11:03
Én soha nem voltam szoliban, de napozni sem szoktam, mégis elég sok anyajegyem van.
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook