Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhsövény!!! fórum

Méhsövény!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1206. LiliumSouliei (válaszként erre: 1205. - NLbaby)
2014. júl. 15. 20:40
A Magzati Diagnosztikai Központban voltam és egy nagyon ügyes fiatal kis doktornőt fogtam ki :) Ő a sima UH-n látta a sövény helyét, meg is mutatta nekem, és a HyCoSy-val is nagyon alaposan megnézett mindent. Szerintem ez géptől és dokitól is függ hogy mit mennyire látnak.
1205. NLbaby (válaszként erre: 1204. - LiliumSouliei)
2014. júl. 15. 20:30
A Hycosy- n a soveny helyet hogyan lattak? Ugy tudtam, hogy a mehureg azzal nem jol vizsgalhato, csak a petevezetekek atjarhatosaga. Ez valami specko hycosy volt esetleg?
1204. LiliumSouliei (válaszként erre: 1203. - Fruska84)
2014. júl. 15. 20:17
Ma voltam HyCoSyn, és azt mondták a sövényt nagyon szépen műtötték ki nekem, nagyon szép a méhüregem, ez nem lehet gond. Egyébként látszik még egy kis behúzódás a sövény helyén, de azt mondta a doktornő hogy annyi már nem probléma. Viszont a bal oldali petevezetékem el van záródva, valószínű 4 éve amiatt lett a méhen kívülim is és azért is esek nehezebben teherbe + most ciszta van a jobb oldalon.
1203. fruska84 (válaszként erre: 1200. - LiliumSouliei)
2014. júl. 15. 13:26
Szia! Mi még messze vagyunk a kistesótól (majd csak 1év múlva esedékes), így nem tudok saját tapasztalatról írni, de én úgy emlékszem, hogy az én nőgyógyászom sem mondott semmi olyat, hogy a sövény régi helye gondot okozhat a megtapadásban...
1202. LiliumSouliei (válaszként erre: 1201. - Mkacca2)
2014. jún. 30. 23:30
Sajnálom! :( Köszönöm, hogy leírtad a vizsgálattal kapcsolatos tapasztalataidat.
1201. mkacca2
2014. jún. 30. 08:05

Szia! Nekem azóta sincs pozitív tesztem, pedig már 2 beültetésem is volt. Nekem nem mondták, hogy nehezebb lenne így a megtapadás, sőt a Kaális orvosom küldött el műtétre.

Szerintem felesleges Hycosy-ra menni, nekem a sövényt se látta úgy az orvos, csak a hysteroscopián pedig 2 cm-es volt.

Akkor már a 3D méhultrahang többet mutat.

2014. jún. 29. 23:11

Sziasztok! Jár valaki erre mostanában? Sikerült azóta valamelyikőtöknek teherbeesni? Hány hónapig váratott magára a baba? Más is nehezen esik teherbe a sövényműtét óta?


Kezdem azt hinni, hogy a lányom csak egy véletlen csoda. És már megint azt mondta egy hoxás, hogy a sövény helyén nem tud megtapadni a baba, merthogy ott állítólag a műtét után már nem is tud nőni a nyálkahártya. Ez most igaz? Tud erről valaki valamit? Van olyan orvos egyáltalán, aki ezt mondja? Ha van, hogy hívják, elmennék hozzá hátha tud valamit segíteni. Mert engem eddig minden doki hülyének nézett akitől ezt kérdeztem.


Volt valamelyikőtök HyCoSy vizsgálaton, ott meg tudták nézni rendesen a méhüreget (sövény vagy sövénymaradvány látszódott?)?

1199. LiliumSouliei (válaszként erre: 1195. - Baby83)
2014. febr. 28. 22:07

Szia! Sajnálom, amin keresztülmentél :( A régi dokid csak követte a szokásos protokollt, elég szomorú de 3 vetélésig hivatalosan nincs kivizsgálás (csak ha pluszban más ok nincsen, pl. menzesz gondok). Ilyen szempontból a volt doki nem hibás, de nagyon bosszantó hogy többször kell egy nőnek ilyesmit átélnie hogy végre foglalkozzanak vele :( A sövényt UH-n általában nem szokták látni csak terhességben amikor már a méh kezd növekedni, különben hiszteroszkópiával tudják egyértleműen megállapítani, nagyon ritka az hogy UH-n lássák. Nekem a SOTE-ról egy professzor azt mondta, hogy a méhen kívüli terhességemet is a nagy sövényem okozta (3 centis), merthogy az is úgy működött mint pl. a spirál és az is gyakran okoz méhen kívülit, hogy volt valami odanemillő a méhemben ami bezavart. És a 8 hetes missed ab-ot is az okozta, más oka annak sem volt. Nem csak nagy terhességeknél okozhat bajt sajnos, lehetséges hogy nálad sincs más ok. A sövénnyel nem foglalkoznak még olyan túl régen (10-15 év), ezért nem is tudják mindenre a választ ha kérdezel, dokija válogatja...


Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön a műtéted és végre egészséges babátok lehessen! :)

1198. mkacca2 (válaszként erre: 1197. - Baby83)
2014. febr. 28. 13:30
Sajnos nem :( Mi is három éve próbálkozunk, de a fő gond nálam a PCOS és IR, ezért nincs is mensesem. A vetélést is úgy sikerült összehozni, hogy elkezdtem szedni a merckformint az IR.-re és az három hónapra rendbetette a hormonjaimat. Azután újra felborult minden és nincs rendes ciklusom. Már lombikra járunk, de eddig az is sikertelen. Mi mindent kivizsgáltattunk a vetélések után: trombiphilia, immun, kromoszóma és a lombikos doki mondta, hogy lombik előtt legyen még egy hiszteroszkópia. Nem gondolja, hogy van probléma, mert korán mentek el a babák, de legalább könnyebben megtapad majd a baba, ha megpiszkálja egy kicsit a méhnyálkahártyát. Hát volt nagy meglepi, amikor közölte, hogy méhsövényem van és mennem kell műtétre. Szóval nálam ez csak véletlenül derült ki, mivel találtunk más okokat a vetélésre.
1197. Baby83
2014. febr. 28. 13:24
Igen, bár az orvos azt mondta,hogy ha sövény közelében tapadtak meg,akkor már lehet az elején a vetélés, mert nem jó a keringés,nem tudja táplálni az embriót. A kromoszóma vizsgálatot is mindenképpen meg kell csináltatnunk, ezek nélkül nem merek újra belevágni!Már 3 éve várjuk a picit,most már ezt a pár hónapot kibírjuk. :) Neked sikerült már a baba?
1196. mkacca2 (válaszként erre: 1195. - Baby83)
2014. febr. 28. 11:35

Nagyon sajnálom, hogy át kellett élni három baba elvesztését, mire kiderült a baj. Azért a műtét mellett érdemes befejezni az ilyenkor szokásos vizsgálatokat, mert a méhsövény általában előrehaladottabb terhességeknél szokott gondot okozni (10. hét után). Bár lehet, hogy ez kimondottan nagy sövény, nem tudom.

Nekem is találtak 2 cm-eset, ki is műtötték, de nálam vagy a PCOS-em vagy az alloimmun betegségem okozta a vetéléseket az 5-6 hét környékén. Azért örülök, hogy megtalálták a sövényt és kiműtötték, mert ez meg később okozott volna problémát.

1195. Baby83
2014. febr. 28. 11:27
Sziasztok! Nekem is mostanában lesz a műtètem. 3 elhalt terhesség után, amit az utolsó orvosom vett észre. Az előző orvosom végigcsinálta velem az egészet,de csak annyit mondott a 2. után is,h próbálkozzunk, általában nem találnak semmit. Ott már éreztem,h hozzá többet nem megyek, pedig hozzá is magánrendelésre jártam,tehát mèg olcsó sem volt és főorvos egyébként. Aztán utánajártam,h milyen vizsgálatokat kellene megcsinálni. Trombofílián már majdnem túl voltam,mikor pozitív lett újra a tesztem. Kerestem egy másik orvost egy magánklinikán. Ő már az első uh-on mikor 5 hetesen elmentem, mondta,h van egy sövény,de azt majd később jobban látjuk, de sajnos nem volt később itt sem...a köv. uh-on már nem vert a pici szíve. :( újabb missed ab következett, amit már nagyon nem szettem volna. Utána megállapították,h van egy elég vastag sövényem,amit el kell távolítani,mert valószínű,h ezért nem maradtak meg a babák. Olyan mérges vagyok a régi orvosmra, hogy miért nem látta, vagy miért nem tett valamit. Azért egy nem is kicsi sövenyről van szó....17 ezres vizsgálatnál az ember nem ezt várja...kicsit hosszúra sikerült, bocsi. De látom,hogy van remény nekem is egy egészsegés babát a világra hozni! :)
1194. LiliumSouliei (válaszként erre: 1193. - Kitty986)
2014. febr. 16. 17:00

Ezt még nem tudom. De az biztos, hogy a műtét előtt mindig már a 3. hónapra terhes lettem, azóta meg nehezen megy. Ezt egy kicsit sajnálom, hogy már nem úgy van. De általában a dokik sem mondanak erre semmit, nekem legalábbis mindig azt mondták hogy a műtét helye nem befolyásolja a sikerességet, meg hogy az nagyon könnyen regenerálódik, úgy kell elképzelni mint a száj nyálkahártyáját, stb. de valószínűbbnek tartom, hogy a sövény helyén igenis nehebben tapad meg a baba, és szerencsés esetben nem ott próbál befúródni és akkor könnyebben is sikerül. De ezt egyetlen doki sem támasztotta alá akikkel beszéltem (volt vagy 6-7 biztos). Lányok itt a fórumon, más dokija mit mondd erre?


De attól még ne csüggedj. Még így is sikerülhet, már vagyunk jó páran itt akiknek megszületett azóta a babája :) Csak türelmesebbnek kell lenni, megéri!

1193. Kitty986 (válaszként erre: 1192. - LiliumSouliei)
2014. febr. 16. 11:57
Borzasztó nehèz a várakozás :-( Azt mondják az egy év normális, hát én nem tudom normálisnak nézni. Most,hogy tudom 2-3 hónapig nem is probalkozhatunk olyan depis vagyok. Főleg ha aztán nem sikerül rögtön :-( Habár ilyenekre nem is akarok gondolni...Remélem mihamarabb sikerül összehozni a kistesòt :-) majd irj mindenképpen :-)
1192. LiliumSouliei (válaszként erre: 1191. - Kitty986)
2014. febr. 15. 22:33

Akkor az a 9 hónap sikertelenség nagyon hosszúnak tűnt, már nagyon depis voltam. De végig arra gondoltam, hogy inkább várni kelljen, mint hamar sikerüljön és újabb terhességeket kelljen elveszíteni.


Drukkolok nektek. Szuper, hogy ilyen hamar kaptál időpontot a műtétre! :)

1191. Kitty986 (válaszként erre: 1190. - LiliumSouliei)
2014. febr. 15. 18:30
Azért csak szép példa a tiéd. :-) Remélem nekünk se kell túl sokar várni :-)
1190. LiliumSouliei (válaszként erre: 1189. - Kitty986)
2014. febr. 15. 17:53
Nekem 1 hónapot mondtak, de vannak akiknek 2-3 hónapot is mondanak. Gondolom a műtét kimenetelétől függ.
1189. Kitty986
2014. febr. 15. 17:34
Köszönöm :-) Nektek mennyit kellett várni utánna a probálkozással?
1188. LiliumSouliei (válaszként erre: 1186. - Kitty986)
2014. febr. 14. 21:07
Nagyon drukkolok!!!
1187. mkacca2 (válaszként erre: 1186. - Kitty986)
2014. febr. 14. 08:20
Drukkolok! Minden rendben lesz!
1186. Kitty986 (válaszként erre: 1184. - Kitty986)
2014. febr. 13. 22:33
Nem Magyarországon végül. Találtam talán egy jó orvost, sokan dicsérik remélem minden rendben lesz :-) szorítsatok nekem!!! Már most görcsben van a gyomrom :-(
1185. mkacca2
2014. febr. 13. 13:18
Végül hol sikerült?
1184. Kitty986 (válaszként erre: 1183. - LiliumSouliei)
2014. febr. 13. 12:13
Két hét múlva megműtenek :-) Nagyon izgatott vagyok...
1183. LiliumSouliei (válaszként erre: 1182. - Kitty986)
2014. febr. 12. 15:50
Fordulj olyan dokihoz, aki már sokszor végzett ilyen műtétet, és akkor biztos nem lesz semmi baj!
1182. Kitty986 (válaszként erre: 1181. - LiliumSouliei)
2014. febr. 12. 12:40
Nekem is megfordul a fejemben minden,de próbálom pozitivan. Egyszerű műtét tudom de mégis csak a méhem :-( Azért izgulok,mi előbb túl akarok lenni rajra!!! Nyilvan még lesz kérdésem :-)
1181. LiliumSouliei (válaszként erre: 1180. - Kitty986)
2014. febr. 12. 11:54
Nem tesz semmit. Nekem is még a műtét előtt ezen a fórumon nagyon sokat segítettek régiek, és anélkül lehet hogy bele sem merek vágni. Én nagyon izgultam a műtét előtt, de itt megnyugtattak és igazuk is lett :)
1180. Kitty986 (válaszként erre: 1179. - LiliumSouliei)
2014. febr. 12. 10:31
Csak mert olvastam több helyen,hogy még valaki nem vetél addig nem akarnak operálni sem. Remélem nem lesz gond. Nagyon köszönöm a segítséged sokat segített :-)
1179. LiliumSouliei (válaszként erre: 1178. - Kitty986)
2014. febr. 11. 18:47
Ez attól független, hogy voltál-e már terhes! Te nagyon szerencsés vagy, hogy még azelőt kiderült ez a fejlődési rendellenesség, hogy bármi tragédiát át kellett volna élnetek. Ott a kezedben a lelet, hogy van sövényed, akkor miért gondolod hogy nem akarnának megműteni? Főleg ha nem államiba mész, fizetsz érte, akkor meg azt csinálják amit mondasz. Általában nem a dokikon bukik ez a műtét, mert a dokik pártolják, hanem azokon a nőkön akik félnek belevágni és inkább megtartják a sövényt és kockáztatnak, de legyen az az ő bajuk. Te jól döntöttél. És tényleg annyira egy semmi kis beavatkozás, nem kell félni tőle! :)
1178. Kitty986 (válaszként erre: 1177. - Mkacca2)
2014. febr. 11. 18:02
Félek majd nem akarja az orvos mert még nem voltam terhes :-( akarom minél előbb, hogy megműtsenek!!!! Nagyon köszönöm a válaszod :-)
1177. mkacca2 (válaszként erre: 1176. - Kitty986)
2014. febr. 11. 13:36
A ciklus elején van a műtét. Attól függ meddig tart a mensid. Miután elmúlt a vérzés: 7-8. napon. Fontos, hogy ne legyen túl vastag még a méhnyálkahártya.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook