Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhsövény!!! fórum

Méhsövény!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1266. mkacca2 (válaszként erre: 1264. - LiliumSouliei)
2014. nov. 28. 13:13

Én direkt kérdeztem a szülésznőt erről a császárról és mondta, hogy nincs összefüggés. Nem hiszem, hogy ideget vágtak volna.

Anno se mondta a doki, aki műtött, hogy gond lenne majd a természetes szüléssel és a mostani nőgyógyászom se mondta, amikor említettem neki a sövényműtétet.

No majd áprilisban megírom, hogy volt-e fájásgyengeség vagy császár a szülésemnél. Remélem nem lesz addig se semmi probléma és a szülés is természetes úton történhet majd. :)

1265. LiliumSouliei (válaszként erre: 1262. - Mkacca2)
2014. nov. 28. 12:49
Gratulálok a terhességedhez, ez csodálatos hír! :)
1264. LiliumSouliei (válaszként erre: 1259. - NLbaby)
2014. nov. 28. 12:47

Ketten is így jártunk, vagyis ha nálad is ez van akkor már 3-an biztosan.


Kettőnk szerint a műtét alatt valami ideg is sérült, sőt a másik lány dokija határozottan állítja, hogy azért nincsenek tolófájásai és neki azért lett a szüléséből császár (nekem is csak az egyik irányból voltak meg a fájások, ahol volt a sövény abban az irányban semmi, de szerencsére a kitolás kis segítséggel így is működött).


De biztos nem feltétlen van meg az összefüggés a menzis fájdalom és a szülési fájdalmak között, majd ha szülsz akkor fog ez kiderülni :)


Én korábban hánytam is és járni is alig tudtam annyira fájt, a műtét óta viszont semmi. Azóta már több mint 2 évet végigmenstruáltam így, és úgy tűnik ez már így is marad.

1263. NLbaby (válaszként erre: 1262. - Mkacca2)
2014. nov. 27. 21:16
Ez valoban eleg osszetett problema volt nalad. De minden jo, ha a vege jo!
1262. mkacca2 (válaszként erre: 1261. - NLbaby)
2014. nov. 27. 09:14

Ú nekem nagyon bonyi a történetem. Röviden összefoglalva: 3,5 évet próbálkoztunk. Már az elején kiderült, hogy gondjaim vannak, mert ritkán jött meg. Pm és IR problémám volt, amikor ezeket elkezdték kezelni, 2x terhes lettem, de elvetéltem. Valószínűleg sárga test elégtelenség okozta, mert a sövény inkább később okoz gondot.

Aztán eléggé félrekezelték az IR-t, túl sok gyógyszert kaptam rá, ami csak rontott minden értékemen. 2x volt beültetésem, és az első előtt derült ki a sövény, műtöttek is. Aztán jöttek a sikertelen lombikok valószínűleg a rosszul beállított pajzsmirigy és cukorgyógyszereknek köszönhetően. Aztán a második beültetés után elegem lett, endokrinológust váltottam, aki sokat emelt a pm gyógyszeren, saját elhatározásból abbahagytam teljesen a cukorgyógyszert és szigorú diétát tartottam. Az első ilyen hónapban terhes lettem. A megtartásában nagyon sokat köszönhetek a meddőségi klinikának, ahova lombikra jártunk. Rögtön bejelentkeztem, kaptam rengeteg progeszteront, vérhigítót, intralipidet és most töltöm a 18. hetet. Eddig minden rendben.

Örülök, hogy a meddőségi klinikán anno észrevették a sövényt, mert így a mostani terhességnél nem okozhatott problémát.

1261. NLbaby
2014. nov. 26. 17:45

O ez nagyon jo hir! Gratulalok! Mutet elott mennyi ideig probalkoztatok?

Mondjuk en titkon remelem, hogy esetemben nem kell majd 13 honap :)

Amugy pedig ha tudom, hogy a fajdalom oka ezek szerint a mehsoveny is lehetett, biztosan sokkal hamarabb a vegere jarok. Na ja....mar ha talaltam volna korabban olyan orvost, aki eszre is vette volna, hogy mehsovenyem van (volt).

1260. mkacca2 (válaszként erre: 1259. - NLbaby)
2014. nov. 26. 15:06
Hasonló tapasztalataim vannak nekem is. Bár nekem előtte se fájt annyira, de néha fájdalomcsillapítót kellett azért bevennem. A műtét óta egyeltalán nem fájt, nem kellett egyszer sem fájdalomcsillapítót bevenni. Aztán a műtét után 13 hónappal terhes lettem, így azóta szerencsére nem jött meg. :)
1259. NLbaby
2014. nov. 26. 15:01

Masnak is van olyan tapasztalata, hogy a mehsoveny eltavolitasa utan a menstruacio kevesbe fajdalmas?

Korabban csak fajdalomcsillapitoval birtam az elso 1-2 napot atveszelni. Ebbol az elso volt a nagyon szar. Amiota nincs mehsovenyem ez megszunt. De ezt csak az elmult 3 ciklus alapjan mondom. Egy kicst kellemetlen, de jol viselheto gyogyszer nelkul is. Remelem ez igy is marad :)

1258. LiliumSouliei (válaszként erre: 1256. - Mkacca2)
2014. nov. 4. 10:39

Nekem is ugyanezt mondták, ezért is vágtunk bele, de ha a dokimnak nincs meg a lélekjelenléte tuti nem születik meg természetes úton a babám, szerintem ha nincs fogadott dokim, ügyeletesnél szülök aki nem ismeri az esetemet, beijednek és nekem is kapásból császár lett volna.


De mindegy is hogy születik a baba, a legfontosabb hogy egészséges legyen! :) A dokikon sok múlik hogy jól ítéljék meg a helyzetet, hallottam már több olyan történetet, hogy erőltették a természetes szülést és szegény babának nagy baja lett amiatt :(

1257. jucie
2014. okt. 28. 22:07
Felpezsdult az elet. :) Reg jartam erre, udv az ujaknak! Lehet szulni sovenymutet utan, van is itt, akinek sikerult. ;) En is szulni indultam, nem volt szo csaszarrol. Mas kerdes, hogy vegul az lett, de igy utolag nem banom, mert nem volt rossz elmeny. Kitartas, Lanyok, a sovenymutet nagy dolog abban az ertelemben, hogy hatalmas lehetosegunk nyilik babara!
1256. mkacca2
2014. okt. 19. 20:40
Csajok, megkérdeztem a szülésznőtől és nincs összefüggés a méhsövény műtét és a császár között. Lehet természetes úton szülni méhsövény műtét után.
1255. LiliumSouliei (válaszként erre: 1253. - NLbaby)
2014. okt. 15. 10:12
Ki tudja ez igaz-e amit nekem a dokik mondtak, talán ezzel a dumával is magukat védik...
1254. LiliumSouliei (válaszként erre: 1250. - Tünyke)
2014. okt. 15. 10:09
Nekem is csak terhesség alatt vették észre, amikor az a terhesség már elhalt, de a méhem ki volt tágulva ezért lehetett látni. Alapesetben - nem terhesen - a méh össze van esve, nekem a dokik azt mondták sima UHval ezért nem látszódik.
1253. NLbaby (válaszként erre: 1252. - Mkacca2)
2014. okt. 8. 22:25

Egy jo ultrahangos geppel egy hozzaerto orvos meg tudja allapitani, hogy van-e mehsoveny. Egy virtualis mehtukrozessel pedig 100 % biztonsaggal lathato, ami szinten uh.

A hozzaerto orvosokrol pedig annyit, hogy nalam a 7. orvos allapitotta meg. 6 hollandnak nem tunt fel az ultrahangon.

1252. mkacca2 (válaszként erre: 1250. - Tünyke)
2014. okt. 8. 13:17
Nekem az a doki, aki a hycosy-t csinálta, ő látott valamit uh-on, de a hycosy-n külön nézte a méhemet is és ott nem látott semmit. A medőségiben uh-on nem láttak semmit, de ők csinálták a méhtükrözést és akkor találták meg. Szóval valóban uh-on nem igazán látszik.
1251. fruska84 (válaszként erre: 1250. - Tünyke)
2014. okt. 8. 13:12
Nem tudom... nekem sem látták ultrahangon (szintén 3 vetélés után és engem rengeteg doki vizsgált, de egy sem vette észre!) Biztos nagyon nehéz észrevenni, bár ha egy ici-pici embriót meglátnak akkor egy ujjpercnyi benyúló részt (nekem akkora volt) nem tudom miért nem.
1250. Tünyke
2014. okt. 7. 11:20
Köszönöm a válaszokat! Még az a kérdésem, hogy ezt miért nem látják ultrahangon? Nekem 3 vetélésem volt, mire nagy nehezen elkezdtek kivizsgálni, hogy mégis mi lehetett a vetélések oka. És csak a méhtükrözés mutatta ki, hogy részleges méhsövényem van. Az ultrahang ezt miért nem látja?
1249. LiliumSouliei (válaszként erre: 1248. - NLbaby)
2014. szept. 28. 10:20
Nekem a nyálkahártya alatti rétegekben is ott volt a behúzódás, és azt nem elég hogy így kettévágják, a doki szó szerint azt mondta, hogy "lefaragták". De annyi féle sövény lehet tényleg, szerintem nagyon egyedi lehet hogy kinek hogyan történik a bemetszés konkrétan, biztos hogy a sövény mélységétől is függ. Ott vannak azok akiknek szív alakú a méhük, nekik is sokkal bonyolultabb a műtétjük és akinek sövénye van de nem csak felszíni, hanem majdhogynem szív alakú, azoknak is tuti máshogy kell kivágni. De szerintem ha ennyire kíváncsi vagy hogy neked konkrétan hogyan zajlott, akkor inkább a dokidat kellene megkérdezned. Ha neked csak a felszínen volt és elég volt ez az egyszerű műtét ami az 1. videón van, akkor örülj neki, mert akkor tuti nem kell félned hogy esetleg gond lesz majd a szülés alatt :)
1248. NLbaby (válaszként erre: 1242. - LiliumSouliei)
2014. szept. 25. 15:24

Koszonom mindenki valaszat.

Remelem, hogy a kontrollon is minden rendben lesz es a jovo honapban belevaghatok a kovetkezo lombikba.


Megneztem tobb videot is a mutetrol es mindegyikben (legyen az akarmilyen technika) csak kettevagjak a sovenyt. 2 variaciot tudok elkepzelni:

1. Nem mutatjak vegig a mutetet.

2. A kettevagott soveny a mutet utan magatol levalik es kiurul.

1247. mkacca2 (válaszként erre: 1246. - Fruska84)
2014. szept. 24. 16:04
Sajnálom. :(
1246. fruska84 (válaszként erre: 1244. - Mkacca2)
2014. szept. 24. 15:44
Nem sajnos :-( Császárom volt, mert a terhességem végére lett egy elég nagy hüvelycisztám, emiatt nem tudtam volna természetes úton megszülni a kislányomat, mert a fejével és a testével szétroncsolta volna a húgycsövemet meg mindent és örökre inkontinenciám lett volna. De utólag kiderült, hogy jobb is hogy így alakult, mert szegény kislányom lehet túl se élte volna a szülést (születése után derült ki, hogy beteg)
1245. fruska84 (válaszként erre: 1243. - Fruska84)
2014. szept. 24. 15:40
Ja és a ciklusom tök normális maradt.
1244. mkacca2 (válaszként erre: 1243. - Fruska84)
2014. szept. 24. 15:39
Természetes úton született a gyermeked? Most kicsit beparáztattatok ezzel a császárral.
1243. fruska84 (válaszként erre: 1234. - NLbaby)
2014. szept. 24. 15:35

Bocsi, csak mostanában ritkán járok erre :-)

2012 májusában műtöttek, 3hónapig nem szabadott próbálkoznunk és novemberben lettem terhes (de clostis baba, mert a nőgyógyász látta, hogy már nagyon akarjuk a babát és azt mondta akkor rásegítünk, az első clostis hónapban terhes is lettem, bár lehet anélkül is sikerült volna, most így utólag biztos nem gyógyszereztem volna magam... :-( )

1242. LiliumSouliei (válaszként erre: 1233. - NLbaby)
2014. szept. 24. 15:05

Fura ez a video, itt ki sem veszik, csak kettévágják.


Olvastam, hogy közben már túl is vagy a hormonkezelésen. Sok sikert a folytatáshoz! :)

1241. LiliumSouliei (válaszként erre: 1233. - NLbaby)
2014. szept. 24. 14:58
Nekem nem volt szív alakú a méhem, mégis sérült ott valami. De aki HyCoSyval nézte a méhüregem, ő is nagyon dícsérte a dokit aki műtött, mert olyan szép szabályos lett a méhem. Biztos ha nem szív alakú, akkor is sövény és sövény között különbség van és nem lehet ugyanúgy megcsinálni.
2014. szept. 24. 14:53
t. Ha van esély arra, hogy ezen hormonálisan is tudnak segíteni rögtön a műtét után, mármint hogy jobban regenerálódjon az a terület, akkor használd ki. Lehet, hogy most a hátrányát érzed, de majd a szülésnél az előnyét fogod. Vagy nem használ semmit, de legalább adtál esély a dolognak.
1239. LiliumSouliei (válaszként erre: 1231. - Erika31)
2014. szept. 24. 14:48
Ez igaz, hogy nem csak a sövényt vágják ki, hanem a méhfalból is vágnak. Nekem épp ezért a szülés alatt a méhemnek azon a részén ahol korábban a sövény volt, nem voltak fájásaim és rendes összehúzódások sem. De nagyon intenzíven megvolt ez alulról és derekamba is sugárzott. A dokim szakértelmének köszönhetem, hogy nem lett császár. De más volt sövényesnek nem ment a kitolás és császár lett pont azért, mert sövényműtétkor sérült az a terüle
1238. LiliumSouliei (válaszként erre: 1226. - NLbaby)
2014. szept. 24. 14:39
Nem tudom melyik jobb, de nekem sem adtak hormonokat a sövény műtét után, de úgy hallottam aki kapott jobban járt, mert hamarabb jött a baba, bár csak egy ilyen konkrét példát hallottam, ki tudja. Bízz a dokidban, biztos tudja mit miért kell szedned! Ha bizonytalan vagy, kérdezd meg újra miért írta fel.
1237. NLbaby
2014. szept. 22. 18:29

Korabbi hozzaszolasokban olvastam, hogy mas is kapott ballon katetert. Lapozz vissza. Ha jol emlekszem az osszenovesek megelozese miatt alkalmazzak.

Szerencsere en ilyent nem kaptam. A hormonok abbahagyasat koveto napon pedig megjott a menzeszeszem. Elotte 2 napot barnaztam. Nagy meglepetest igy nem okozott.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook