Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhsövény!!! fórum

Méhsövény!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1326. Deduka
2015. okt. 31. 11:52
Szia! Köszönöm a válaszod! A sövényt több sikertelen inszemináció után, a lombik előtti hysteroscopián vették észre, úgyhogy csak 'hab volt még a tortán'... Mellette az egyik petevezetékem lezárt, a másik pedig szűkebb, PCO-m van és véralvadási problémám... A sövényt csak hysteroscopos úton műtötték, mert korábban ugyanaz az orvos csinálta nálam a laparoszkópos átjárhatóságit is, így ő tudta, hogy kívülről minden OK. 5 éve várunk az első babánkra, ezidő alatt egyszer sem tudtam teherbeesni...
1325. fruska84 (válaszként erre: 1321. - Deduka)
2015. okt. 30. 21:55

Szia!

Nekem csak "kicsi" kb. 1ujjpercnyi volt a sövényem, szóval tudom nem ugyan az, de a doki mondta, hogy nyugodjak meg a sövény helye nem akadályozza majd a méhemet a növekedésben. Nem is volt vele gond, azóta 2babám is született (bár természetes úton fogantak).

"Csak" a sövény miatt lesz lombik, vagy más is azt indokolja? (bocsi, nem kell rá válaszolnod, ha nem akarsz) Laparral műtöttek? Szorítok, hogy elsőre sikerüljön a baba!

2015. okt. 30. 20:01
De jó! :) Gratulálok Mátéhoz! Én is bizakodó vagyok 30. hetesek vagyunk, biztat az orvos is. Eddig semmi gond nem volt, szépen fejlődünk is. Köszönöm a választ, minden jót! (a sövényt javasolták a császár után, később műttetni??)
2015. okt. 30. 15:58

Nekem kétszarvú méhem van méhsövénnyel, ami csak a császármetszsékor derült ki...

Utána szólt a főorvos asszony, hogy tegyem össze a kezem, hogy nem lett koraszülött a fiam vagy vetéltem el félidőben...

Nekem problémamentes terhességem volt, a 35. héten elment a nyákdugó, onnan szigorú fekvés, 37 hetes 4 naposan született meg a fiam.

A méhsövény komoly dolog, de ki lehet hordani egy terhességet.

Mátém a jobb oldalamon volt, oda vaskolta be magát, mert nem volt helye ( ez is csak utólag tudatosult bennem) de nem lett semmi baja! Tornára sem kellett hordani, sehová!

Teljesen makk egészségesen született.

Igaz nem lett óriásbébi, de ha még 2 hétig bent maradt volna sem lett volna 4 kiló...

2015. okt. 21. 21:10
Sziasztok, 29 hete kismama vagyok, problémamentes hetek állnak mögöttem. Most a 28-hetes uh-on észlelte és mondta a nőgyógyászom, hogy mészsövényem (?) van... eddig nem látszódott v. nem vették észre. Emiatt a baba faros és nem tud megfordulni. A sövény nagyságát nem tudjuk, de vszínű a baba így marad, mert nincs lejhetősége a sövény miatt a fordulásra. Van valakinek hasonló tapasztalata? Lesz elegendő helye a babának fejlődni 1 oldalon? Edddig minden rendben volt, a baba méretei a korának megfelelőek. Milyen következményei lehetnek,ha ott marad -a jobb oldalon, a sövény miatt csak a lábacskája v a keze ér át a méhem másik részébe? Köszönöm előre is!
1321. Deduka
2015. okt. 9. 18:00

Sziasztok!

Remélem még olvassa valik a topikot...

Nemrég volt méhsövény műtétem. Teljes sövény volt, ami túlnyúlott a belső méhszájon is. A gyógyulás után lombikunk lesz. Van/ volt valaki hasonló helyzetben közületek? Sikerült-e és ha igen hányadikra, gondot okozott-e a sövényműtét a terhesség és a szülés alatt? Előre is köszönöm, ha valaki válaszol!

1320. mkacca2
2015. aug. 7. 12:48
Gratulálok nektek!
1319. fruska84 (válaszként erre: 1318. - LiliumSouliei)
2015. júl. 4. 13:33
Jujj de jó hír! Gratulálok! :-)
2015. júl. 3. 19:59
Közben nálunk is beköltözött a kistesó a pocakba :) Rögtön az endometriózis műtét után terhes lettem (előtte 1,5 évig semmi), és most már 8 hetes Mazsola. A nővérkéje 3. szülinapja előtt pár héttel fog születni :)
1317. LiliumSouliei (válaszként erre: 1316. - Fruska84)
2015. júl. 3. 19:55
Gratulálok nektek is!!! :) sok boldogságot!!!!
1316. fruska84
2015. júl. 3. 08:51
Sziasztok! Szeretném elújságolni Nektek, hogy 2015.06.25-én megszületett a kisfiam, Vince baba :-) császárral (mivel az első baba is császáros volt).
1315. LiliumSouliei (válaszként erre: 1312. - Mkacca2)
2015. máj. 17. 17:41
Gratulálok, hogy neked is sikerült ;) Sok boldogságot nektek!!!
1314. NLbaby (válaszként erre: 1312. - Mkacca2)
2015. ápr. 28. 08:54
Szivbol gratulalok! Es koszonet erte, hogy megirtad, hogy mehsovenymutete utan is lehteseges a termeszetes szules :)
1313. fruska84 (válaszként erre: 1312. - Mkacca2)
2015. ápr. 28. 07:34
Óóo szívből gratulálok! :-) Boldog baba-mama napokat Nektek!
1312. mkacca2
2015. ápr. 27. 17:49

Sziasztok! Csak bejeletkeznék, mert korábban elég sokat irogattam ide. 2 éve volt a méhsövény műtétem és 04.21-én megszületett a kislányom természetes úton. A 39. héten elfolyt a magzatvíz és szépen jöttek a fájások egyre erősödve. 8 óra múlva született meg. Nem kaptam semmit a fájások erősödésére. Tehát valóban lehet méhsövény műtét után természetes úton szülni.

Mindenkinek sok sikert kívánok a gyermekáldáshoz! :)

1311. Tünyke
2015. ápr. 20. 13:28
Köszönöm a válaszokat! Túl vagyok ezen a borzalmon, de nagyon rosszul érzem magam! :( Mind testi mind lelki fájdalomtól! :( :( :(
1310. LiliumSouliei (válaszként erre: 1306. - Tünyke)
2015. ápr. 13. 12:21
Ezek szerint már biztos? Nagyon sajnálom! :( Mielőbbi talpraállást és sok erőt kívánok a folytatáshoz!!!
1309. LiliumSouliei (válaszként erre: 1305. - Fruska84)
2015. ápr. 13. 12:17
Sziasztok! Azért ezzel nem értek egyet, amit ez a genetukus a statisztikákról mondott. Nekem most derült ki 5 év után, hogy endometriózisom is volt végig! Most már azért nem is lettem terhes, mert közben továbbterjedt (III-as stádium, de tünetmentes), de már 3 éve is nagyon nehezen lettem terhes. A lényeg, hogy kiderült és már túl is vagyok a műtéten :) Szóval nekem volt méhsövényem is, pajzsmirigy elteresem, és endometriózis is, ennyit a statisztikákról. Szerintem is jobb ha mindennek utána jár az ember, mégha sok doki hülyének is nézi.
1308. fruska84 (válaszként erre: 1306. - Tünyke)
2015. ápr. 13. 10:25

Nagyon-nagyon sajnálom :-(

A trombózis szűréshez a háziorvostól kértem beutalót a vetélésekre hivatkozva, így nem is kérdezősködött egyből adta is (a hematológiára!).

A hematológus veteti le a vért. Előtte gondosan kikérdez a családi háttérről és az előzményekről, ha jól emlékszem végül nem csak a trombózis szűrést, hanem egy teljes vérképet is csináltatott, amiben a pajzsmirigy is benne volt...esetleg nála is rá lehet kérdezni, hogy milyen plusz vérvizsgálatot javasol.

1307. 3a5c305959 (válaszként erre: 1306. - Tünyke)
2015. ápr. 13. 08:54
Jaj nagyon sajnálom a ami történt :-( Ezek szerint neked nem volt pajzsmirigy vizsgálat? Nekem azzal kezdték a vizsgálodast, meg nézték meg veralvadast meg antitesteket. Plusz az orvos mondta hogy hiába lettek jók az eredményeim mert ezek a nem terhes eredmények. Ha terhes leszek akkor újra megnézik őket. Szerintem menj el egy normális vetélés klinikára ahol ezeket megcsinálják! Sok sikert és jobbulást.
1306. Tünyke
2015. ápr. 13. 08:42
Hát sajnos akkor én pont bele tartozom azon szerencsétlenek körébe, akinek hiába műtőtték ki a méhsövényt, ugyanúgy baj történt! :( A trombózis szűrést hol csinálják? Kitől kell kérjek hozzá beutalót? azt szívesen megnézetném én is, ugyanis elég visszeres a lábam és állítólag arra is vissza vezethető! Az a baj, hogy hiába reménykedtem és gondoltam jóra, ha a nő megéri, hogy baj van akkor baj van! Eddig sajnos mindig megéreztem a bajt és mindig igazam volt! :( Ma 15.00-ra megyek a kórházba, akkor mondják meg, hogy mikor lesz a műtét! :( Köszönöm azért a válaszokat és hogy nyugtatott!
1305. fruska84 (válaszként erre: 1304. - Tünyke)
2015. ápr. 4. 14:24

Jaj azt tudom (én is csináltattam mindenféle vérképet), csak anno egy genetikus mondta nekem, hogy annyira ne hergeljem bele magam a további kutatgatás, meg van a sövény, mint "hiba" (megműtötték és kész) és statisztikailag nem szabadna másnak is lennie.

Persze én nem nyugodtam és csináltattam még egy genetikai vizsgálatot egy trombózisszűrést és még pár dolgot amire nem is emlékszem, mert úgy be voltam sz.rva, hogy mi lesz ha megint vetélek (még belementem egy clostis és utrogestan kúrába is...hát lehet azt nem kellett volna :( ).

Így csak saját tapasztalatomból mondhatom, hogy bízz a testedben és próbálj nem a rosszra gondolni! (majd azért megírod, hogy hogy alakulnak a dolgok?) Szorítok!

1304. Tünyke
2015. ápr. 4. 12:58
Igen az orvos adott beutalót, az oka az, hogy 3-szor elvetéltem már és úgy gondolja, hogy ez is közre játszhat! Sajnos ha a pajzsmirigye nem jó egy nőnek az vetéléshez vezethet! :(
1303. fruska84 (válaszként erre: 1302. - Tünyke)
2015. ápr. 3. 19:20

Szia!

Szerintem azért ne kenődj még el, merj bízni abban, hogy igenis ott van a baba és minden rendben van csak tényleg kisebb a terhességed! Nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen!

Egyébként nekem sem néztek soha hormonszintet, sajnos neked kell minden után menni és kiharcolni a vizsgálatokat (én ezt tettem). Van valami oka a dokinak pajzsmirigyre gyanakodni? Ő adott beutalót akkor, ha ennyire érdekli?

1302. Tünyke
2015. ápr. 3. 13:09
Sziasztok! Már korábban is írtam, hogy volt 3 vetélésem, 1 kis műtéttel méhtükrözés, ahol megállapították, hogy méhsövényem van! aztán volt 1 nagy műtétem, eltávolították a részleges sövényt a méhemből! Majd a kontrollon azt mondták már próbálkozhatunk decemberbe! Így is tettünk, de csak nemrég jött össze a baba! Február 08.-án volt meg a mensim utóljára, így ezek után úgy néz ki most vagyok 7 hetes terhes. Voltam tegnap a kórházba ultrahangon, ahol azt mondták, hogy szikhólyagot petezsákot látnak, de a babát nem. Teljesen kétségbe estem, mert azt mondta ott az orvos, hogy ha 1 hét múlva sem látnak babát akkor ki kell üríteni a méhem! :( Ma voltam a körzetünkben lévő nőgyógyásznál, ő is megvizsgált, teljesen kiakadt, hogy 3 vetélés után még mindig miért nem csináltak pajzsmirigy vizsgálatot és miért nem szedek E, D, C vitamint. Azt mondta ő sem lát babát csak szikhólyagot és petezsákot, de úgy gondolja, hogy nem is vagyok 7 hetes terhes és ez akár ilyen esetben normális is lehet, mert 5 hetes terhesen például még nem látszik az embrió. Szerintetek is így van? Esetleg volt valaki akinek ilyen vagy ehhez hasonló tapasztalata volt? Ha a neten beírom bármelyik vagy mindegyik terhes kalkulátorba az utolsó menstruációm első napját akkor azt dobja ki hogy 7 hetes terhes vagyok. Létezik, hogy el van valamilyen módon számolva és tényleg nem 7 hetes vagyok hanem fiatalabb terhes? Előre köszönöm a válaszokat!
1301. 3a5c305959 (válaszként erre: 1300. - Fruska84)
2015. márc. 24. 09:47
Koszi a valaszt! Igen mar eleget idegeskedtem ezen. Jo hogy tuk vagyok vegre. Nekem 4 hét mulva kell visszamennem, akkor majd elbeszelgetek veluk. Sportolni jo lenne mert ezektol a hormonoktol jol elhizok kulonben :-(
1300. fruska84 (válaszként erre: 1297. - 3a5c305959)
2015. márc. 24. 07:20

Szia! Nagyon jó hír, hogy túl vagy rajta :-)

Ez a spirálos dolog nekem is új, hormonokat sem kaptam... de biztos meg van az oka. Lehet, hogy a spirált érzed?

Én semmit, de tényleg semmit nem éreztem a műtét utáni napon sem. Úgy kellett agyban tuningolnom magam, hogy azért most nem szabad megerőltetnem magam, mert az egy dolog, hogy nem fáj, de csak megbirizgáltak odabent. Nekem anno azt mondták, hogy 6hétig nincs sport, nincs ülőfürdő és nincs házasélet (akkor kellett visszamennem kontrollra és zöldutat kaptam mindenre.)

1299. 3a5c305959 (válaszként erre: 1298. - NLbaby)
2015. márc. 23. 22:35
Hat csak a recepciosokat tudom elerni, azok meg nem fogjak tudni. Majd meglatom hogy erzem magam par nap mulva. Koszi :-)
1298. NLbaby (válaszként erre: 1297. - 3a5c305959)
2015. márc. 23. 22:30
Fogalmam sincs. Telefonon nem tudod megkerdezni a korhazban?
1297. 3a5c305959 (válaszként erre: 1296. - NLbaby)
2015. márc. 23. 22:24
En sem hallottam meg elotte de allitolag itt bevett gyakrolat. Majd negy het mulva veszik ki. Buta voltam mert nem kerdeztem meg az orvostol, de hatha tudtok segiteni. Mikortol lehet pl futni vajon?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook