Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhsövény!!! fórum

Méhsövény!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1236. Tünyke
2014. szept. 22. 15:44
Sziasztok! Pénteken meg volt a méhsövény műtétem, elméletileg sikeres volt a műtét. De viszont kaptam a méhembe egy ballon katétert, de sajnos nem értem, hogy ezt miért? Elég kómás voltam még mikor a doktornőmmel beszéltem, talán valami olyat mondott, hogy azért, hogy nehogy össze húzódjon a méhem. Még senkivel nem beszéltem akinek ilyet be helyeztek volna és teljesen kétségbe vagyok esve, hogy lehet azért mert komolyabb bajom van! :(
1235. Erika31 (válaszként erre: 1233. - NLbaby)
2014. szept. 19. 13:01
Nekem szív alakú volt a méhem, és volt is belőle problémám... Ha nem műtöttek volna meg, soha nem tudtam volna kihordani a terhességet. Sajnos, a méhfalból valóban többet vágtak ki, de ez csak a szülésnél derült ki, ami császár volt mindenképpen pont emiatt. Valószínűleg igazad van, mert az orvosom azt mondta, hogy bármennyit szülhetek a kihordással nem lesz gond, de soha nem szülhetem természetes módon a méhfal miatt. Sok sikert Neked! :)
1234. NLbaby (válaszként erre: 1232. - Fruska84)
2014. szept. 19. 11:57
Ezek szerint ez akkor orvosfuggo. Gondolom a mutet akkor a ciklusodba sem zavart be. Mennyi idovel a muetet utan szabadott ujra probalkoznotok a teherbeesessel? Sikerult is netan mar rovid idon belul?
1233. NLbaby (válaszként erre: 1231. - Erika31)
2014. szept. 19. 11:44

Igy mar vilagos. Nagyon remelem, hogy nalam a mehfalbol nem vagtak ki semennyit, mert az szerintem a hormonoktol nem fog megvastagodni. Ha az elvekonyodott, akkor az sajnos vekony is marad orokre. Mutettel talan korrigalhato, de az mar utolagos 'szabas-varras'.

Nem sziv alaku meh eseteben szerintem nem szokott elofordulni, hogy a 'normal' megfalbol barmit is eltavolitanak. Raadasul egy jol elvegzett mutet csak minimalis verzessel jar(hat). Lasd a videot. [link]

1232. fruska84 (válaszként erre: 1228. - NLbaby)
2014. szept. 18. 16:18
Nekem nem írtak fel hormonokat a műtét után...
1231. Erika31 (válaszként erre: 1230. - NLbaby)
2014. szept. 18. 08:10
Azért, mert a hormon azt a célt szolgálja, hogy a műtét helyén minél hamarabb legyen méhnyálkahártya, és az minél erősebb legyen. Egy ilyen műtétnél nem tudni, hogy a méhfalból mennyit vágnak ki, ahogyan a sövényt kimetszik. Nekem, mint a szülésnél kiderült nagyon vékony volt a méhfal, ha nem császárral szülök, őszintén szólva nem biztos, hogy túlélem. Ha meg nem lett volna kellő mennyiségű hormon, ami szép méhnyálkahártyát csinált, akkor a teherbeesés és a kihordás sem lett volna egyszerű. Így meg nem volt szerencsére a terhességnél semmi gondom.
1230. NLbaby (válaszként erre: 1229. - Erika31)
2014. szept. 17. 17:13
Mibol gondolod, hogy a mutet utan kapott hormon segitett a teherbeesesnel es a szulesnel?
1229. Erika31 (válaszként erre: 1226. - NLbaby)
2014. szept. 17. 10:15

Szia!

Én kaptam, Estofem és Norcolut. Sajnos abban nem tudok segíteni, hogy a Duphaston abbahagyása után mikor jön meg amenzesz, mert ezt nem szedtem. De ne aggódj, az orvos tudja mit csinál. Szerintem nagyon fontos a műtét után a hormon, ez nálam igazolódott később, a teherbeesésnél és aszülésnél is. Sok sikert!

1228. NLbaby (válaszként erre: 1227. - Mkacca2)
2014. szept. 16. 15:56

Koszi a valaszod. Amikor utrogestan-t hasznaltam huvelyben (3x2), akkor nekem szabalyosan megjott.

Amugy pedig en sem ertem, hogy miert kell hormonokat szednem. Mar nagyon szeretnem, ha megjonne, mert tiszta idegbeteg vagyok es majd szet csattannak a melleim azota, amiota szabalyosan meg kellett volna jonnie. Ha az orvosi eloirast kovetem, akkor ezt a hetet meg ki kell birjam valahogy :(


Masnak sem irtak hormonokat a mutet utan?

1227. mkacca2 (válaszként erre: 1226. - NLbaby)
2014. szept. 16. 15:48
Én nem kaptam ilyesmit a méhsövényműtét után. Duphastont igaz nem szedtem, de utrogestan után nekem a 4. napon szokott megjönni abbahagyás után. De tudom, hogy ez tök változó. 2-14 napot mondanak.
1226. NLbaby
2014. szept. 16. 15:42

Mehsoveny mutet utan kapotatok ti is hormonpotlast? Nekem Estofem es Duphaston-t irt elo a doki a mehnyalhkahartya megvastagitasara.

A kerdesem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy a duphaston abbahagyasa utan mikor jon meg a menzesz. Nekem amugy mindig szabalyos volt eddig a ciklusom.

Elore is koszi a valaszokat.

1225. Baby83
2014. aug. 13. 12:26
Én a biztonság kedvéért megcsináltattam még pár vizsgálatot, nehogy más is legyen...
1224. Baby83 (válaszként erre: 1216. - Tünyke)
2014. aug. 13. 12:23
Ne félj tőle, nem fájdalmas. Legfeljebb utána egy kicsit a pocid, de arra kèrj bogyót. Jó tanàcs,hogy pihenj utána pár napig!!!
1223. fruska84 (válaszként erre: 1221. - NLbaby)
2014. aug. 10. 18:48
Dr. Tóth-Pál Ernő, én mindenkinek őt ajánlom! :-)
1222. Erika31 (válaszként erre: 1221. - NLbaby)
2014. aug. 6. 15:53
Dr. Ruff György. Szerintem tökéletes. Neki köszönhetem a gyönyörű Kisfiamat! :)
1221. NLbaby
2014. aug. 6. 13:45

Kerdes:

A hozzaszolasok alapjan ugy latom, hogy itt tobbeket Bokor es Fulop doktor mutott. Van esetleg mas orvossal is valakinek jo tapasztalata mehsoveny mutettel kapcsolatban?

Termeszetesen az olyan informaciot is szivesen fogadom, hogy ki az, akit nem ajanlanatok.

1220. NLbaby (válaszként erre: 1209. - LiliumSouliei)
2014. aug. 6. 12:43

Szerintem a 9. oldalon levo osszehasonlitast az alabbiak szerint kell ertelmezni:

Azt nem tudni, hogy osszesen hany beteget vontak be a tanulmanybokba es a kontrollcsoport (1062) megegyezik-e a sovennyel megmutottekevel (491). Igy a(kiindulo = kontroll csoportban levo) terhessegek szamat nem lehet osszehasonlitani a mutet utani terhessegek szamaval. Talan nem is minden, a tanulmanyban reszt vevo esett at a sovenymuteten.

Szoval sovennyel 1062 terhessegbol 933 vetelessel vegzodott, mig soveny nelkul 491-bol "csak" 67.


Szivesen megneztem volna a statisztikat arrol is, hogy hanyan nem estek egyaltalan teherbe a sovenymutet utan.

1219. Tünyke
2014. júl. 25. 11:50
Köszönöm szépen a válaszokat! Igyekszem nem félni, de azért már jó lenne túl esni rajta!! :(
1218. LiliumSouliei (válaszként erre: 1216. - Tünyke)
2014. júl. 24. 21:39

Szia! Ettől ne félj nagyon. Sajnos van olyan eset tényleg, hogy nem csak hogy méhsövény van, hanem szívalakú a méh, azaz kívülről is van behúzódás, akkor ugyanígy hiszteroszkópiával műtenek, de közben 1 kalap alatt laparoszkópiás műtétet is végeznek. Ez ijesztően hangozhat, viszont a laparoszkópiában pont az a jó, hogy nem vágják fel az egész hasadat, hanem csak 2 centis apró vágásokat ejtenek, és azokon keresztül vezetik be a műtétes eszközöket. Nekem volt már laparoszkópiám 4 éve, akkor 3 helyen lyukasztották a hasam, a köldökömnél és két oldalt a medencecsonttól kicsit beljebb. De nem biztos, hogy 3 lenne, lehet hogy 2 lyuk is elég,van amikor a laparoszkópiát úgy végzik, nem tudom hogy a szív alakú méhnél mi a szokás. Voltak itt a fórumon akiknek szív alakú méhük volt és így műtötték őket, szerintem olvass vissza és írj nekik privit, tuti válaszolnak ha kérdésed van.


De egyáltalán nem biztos, hogy szív alakú méhed van, lehet hogy csak belülről van sövényed. Minél előbb menj el a műtétre, és utána meglátod hamar túl leszel rajta, kitartás! :)

1217. mkacca2 (válaszként erre: 1216. - Tünyke)
2014. júl. 24. 14:47
Hát erről még nem hallottam. Nekem nem beszéltek ilyesmiről. Remélem nálad se kell vágni. Sok sikert a műtéthez! Majd írj, hogy sikerült!
1216. Tünyke
2014. júl. 24. 14:31
Értem! Köszi a választ! Valami olyat mondott a doktornőm, hogy sajnos van mikor befelé van ez a sövény és akkor kell vágni a hasfalat, de nem tudom, hogy nálam, hogy lehet. Mert annyit mondott, hogy megpróbálják hüvely által, de ha úgy nem megy akkor sajnos vágniuk kell a hasfalam! :( Őszintén megvallva én már rendesen várom, túl szeretnék lenni már ezen az egészen! :(
1215. mkacca2 (válaszként erre: 1214. - Tünyke)
2014. júl. 24. 11:31

Nekem is úgy volt, hogy olyan helyen csinálták a hyteroskópiát, ahol csak a diagnosztikusra volt lehetőség, és továbbszüldtek egy olyan kórházba, ahol ki is tudták vágni a sövényt, de ott is hysteroskópos műtéttel csinálták. Tehát nekem 2x csináltak hysteroskópiát.

Van olyan, akinek kiderül, hogy van sövény, de egyben laparoszkópiát is csinálnak, mert a doki tovább szeretne vizsgálódni, hogy pl. van-e endometriózis. Ezért írtam, ha csak a sövényműtétről beszéltek neked, akkor hysteroskópia lesz újra és nem lesz vágás a bőrön. Hüvelyen keresztül érik el a méhfalat és ott vágják le a sövényt.

1214. Tünyke
2014. júl. 24. 10:20
Hysteroszkópiás műtétem már volt, ott derült ki, hogy méhsövényem van! Előtte ami létezik szinte az összes vizsgálaton voltunk ami a gyermekalapítással kapcsolatos, de sehol nem találtak semmit, így ezért gondoltak erre!
1213. mkacca2 (válaszként erre: 1212. - Tünyke)
2014. júl. 24. 08:05

Ha hysteroskópiás műteted lesz, akkor az tényleg nem vészes. Nincs vágás a bőrön, mivel hüvelyek keresztül műtenek. Utána kicsit fáj a méhed, de fájdalomcsillapító nélkül is teljesen kibírható. A műtét kb. 15 perc és nekem 1 éjszakát kellett a kórházban tölteni, reggel saját lábamon mentem haza.

Elvileg utána ugyanúgy lehet babád, mint ahogy előtte is megfogant. Sajnos nem teljesen biztos, hogy a vetélésekért a méhsövény volt a felelős, remélem más téren is alaposan kivizsgáltak. Ez egy lehetőség, ezért is műtenek, hogy ezt a lehetőséget legalább kizárják.

Ez nem zavarhatott be a szexuális életedbe, mivel a sövény méhen belül van, nem a hüvelyben.

1212. Tünyke
2014. júl. 23. 20:32
Sziasztok! Sajnos volt 3 vetélésem, mire végre kivizsgáltak, jártunk mindenféle vizsgálaton, semmit nem mutattak, mire végre a Doktornőm csinált egy méhtükrözést, ahol kiderült, hogy sajnos méhsövényem van! Azt mondták, hogy szerencsére csak részleges, pontosan nem tudom hány centis, elméletileg augusztus közepén műtenek. Szeretnék pár kérdést feltenni nektek, hogy kicsivel többet tudjak erről az egészről. Mennyire fájdalmas a műtét után? Mennyi esélye van, hogy utána lehet babám? És mennyi esély van annak, hogy vágják a hasam? Létezik, hogy a szexuális életembe is ez bezavarhat/bezavarhatott? Előre is köszönöm szépen a válaszokat! Szép estét!
1211. LiliumSouliei (válaszként erre: 1210. - Baby83)
2014. júl. 23. 14:54
Hajrá, és gratula hogy ezek szerint minden rendben odabent! :)
1210. Baby83
2014. júl. 23. 14:04
Sziasztok!Na túlvagyok a műtéten,2 és fél hete volt.Tegnap voltam kontrollon, ahol minden rendben, de rákérdeztem a m.hálkahártya vastagságra,mert nekem sokszor volt régen vékony műtétek után.Azt mondta,h elég vékony megint 1 mm körüli...gondoltam magamban,akkor megint 3-4 hónap mire megjön a mensim...erre ma reggel megjött rendesen!:) Nem tudom, hogy mit nézett a doktornő, de rendes mensi időben érkezett, pedig műtétnél azt mondta,h 4-6 hét.Egy pár vizsgálatot azért még megcsináltatunk mielőtt belevágunk a projektbe! :)
2014. júl. 16. 13:14

NLbaby!


Megnéztem a statisztikát és azért ha megnézzük a 9. oldalon a sövényműtét előtt 1062-en estek teherbe, utána viszont csak 491-en, persze a terhességek kimenetele nagyon szépen kijavult a műtét következtében. Vagy rosszul értelmezem?


Én 3 éve valami más statisztikát találtam, ha jól emlékszem az magyar volt és ott azt is vizsgálták, hogy ki hogyan esett a műtét után teherbe. Ott volt is egy olyan kategória, hogy sajnos nem esett a műtét után már egyáltalán teherbe, mert nem sikerült nekik a műtét, de az nagyon kis százalék volt csak. Sajnos már nem tudom hol találtam, nem tudom neked megmutatni.

1208. LiliumSouliei (válaszként erre: 1207. - NLbaby)
2014. júl. 16. 13:08

Nem azt írtam, hogy a dokinő szerint a sövény helye gond lenne, azt nagyon jó hogy megműtettem és szuperül lett nekem kivéve szerencsére. Nálam most épp hogy más ok is kiderült ami most akadály...


Azért írtam amit írtam legutóbb, mert szuper szerintem, hogy létezik olyan hely Budapesten, ahol igenis sima UH-val meg tudják nézni a sövény helyét mi maradt a műtét után. Nem semmi gépeik vannak és hozzáértő doki is :)


Engem a sövénnyel Dr. Bokor Attila műtött és a műtétem 3 éve volt.

1207. NLbaby (válaszként erre: 1206. - LiliumSouliei)
2014. júl. 16. 10:52

A soveny mutetef mikor volt es ki mutotte? Bar gondolom, hogy a soveny a helye talan orokre meg fog latszani.

A statisztikak szerint a soveny eltavolitasaval a teherbeeses valoszinusege no es a komplikaciok szama csokken. A komplikaciokrol altalaban ezek statisztikak azonban nem szolnak. [link]

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook