Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méhnyakszáj seb - van/volt már valakinek ilyen? fórum

Méhnyakszáj seb - van/volt már valakinek ilyen? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. dec. 22. 18:23

Sziasztok,

nem tudom nézitek-e még a fórumot.

Nyáron P2, CIN1, méhszájseb és HPV volt egész ősszel kezelésre jártam,most jött meg az új citológia és P4 lett.

Nagyon félek, segítsetek! Azt már eldöntöttem, hogy szövettant vetetek mindenképp.

89. 7529edede9 (válaszként erre: 63. - Csilla80)
2009. aug. 4. 19:09
Köszi a biztatást, aranyos vagy.
88. csilla80 (válaszként erre: 87. - Tixtina)
2009. aug. 4. 18:58
En is ezt talaltam rola... felhaborit,hogy a dokik sem jol tudjak...
87. tixtina (válaszként erre: 83. - Csilla80)
2009. aug. 4. 16:48

Megkérdeztem-nem hallott róla.

Annyit mondott,hogy a Papa és a második fele-külön külön szerepel a román nyelvben,de egyben nem.

Utánanáztem a neten,ott is azt írják,hogy Görög származású,Amerikában tevékenykedett.

86. fbb53e1d99 (válaszként erre: 85. - Csilla80)
2009. aug. 4. 16:43
Mindig tanul az ember!:)
85. csilla80 (válaszként erre: 84. - Fbb53e1d99)
2009. aug. 4. 15:41
Azt tudtam,hogy Babes roman,ebben 100% voltam,Papanicolauban 95%... de most mar ketelkedem,mert en is azt talaltam rola,hogy gorog-amerikai tudos... erdekes,hogy az orvosok sem tudjak jol... :-)))
2009. aug. 4. 15:25
Amikor dr. George Nicholas Papanicolaou (1883–1962), görög származású, amerikai tudós rájött, hogy állatok és emberek hüvelyfalából nyert keneteken az egyes sejteket vizsgálva nemcsak a hormonális ciklus, hanem a rosszindulatú sejtek is felismerhetők, aligha gondolta, hogy a citopatológia mint tudomány megalapozását népegészségügyi fontosságán keresztül indítja el. Papanicolaou felfedezése 1928-ban került napvilágra (Papanicolaou, 1928), de csak 1939-ben váltott ki reakciót. 1927-ben, ugyanakkor Aurel Babeş (Babeş, 1928) román patológus a görög-amerikai szerzőtől teljességgel függetlenül jutott ugyanezen felfedezésre: egy egyszerű citológiai minta alkalmas lehet a méhnyakrák vagy azt megelőző állapot felfedezésére még a daganat látható, tünetet is adó kifejlődése előtt
83. csilla80 (válaszként erre: 82. - Tixtina)
2009. aug. 4. 15:12
Az en parom is az mondja,hogy roman,mert tanult rola... na kivancsi leszek,hogy a tied mit tud... :-)))
82. tixtina (válaszként erre: 81. - Csilla80)
2009. aug. 4. 14:57

Megkérdezem a páromtól-Ő biztos tudja ,ha román-mert kint élt 40 évig,román irodalmat tanított-és tötrénelmet az egyetemen.Mostanság is fordít néha.

Hátha találkozott a névvel...

81. csilla80 (válaszként erre: 72. - Csilla80)
2009. aug. 4. 14:53
Most talaltam egy angol cikket ahol azt irjak,hogy Papanicolau gorog-amerikai tudos volt... na en feladom... pedig meg az orvosok is azt mondtak,hogy roman...
80. csilla80 (válaszként erre: 79. - Tixtina)
2009. aug. 4. 14:44

Koszonom Draga,Neked is jo egeszseget es minden jot!

Remelem nem jutok el a mutetig,es minden rendben lesz.

Mindent koszonok.

79. tixtina (válaszként erre: 78. - Csilla80)
2009. aug. 4. 14:39

Igen,én is féltem előtte-nem tudtam-mivel jár.

Aztán,mikor megjött az első eredményem,és az orvos mondta-jó hír,nem kell a méhemet kivenni-viszont még egy conisatio.

Akkor már nagyon örültem,hogy ennyivel meg úszom.

Avval nem számoltam,hogy összenövések lesznek,de ez gyakran előfordul-főleg két műtét után.

Úgyhogy fel a fejjel-nem kell félni:))

Jó egészséget kívánok:D)

78. csilla80 (válaszként erre: 77. - Tixtina)
2009. aug. 4. 14:35

Ertem... koszike.

Tudtam,hogy nem nagy dolog,a dokim mondta,de jobb toled hallani... Te atestel rajta,de itt nalunk neha allatoknak neznek,ezert lehet,ha tovabb tart es jol kikeszitenek... :-(((

77. tixtina (válaszként erre: 74. - Csilla80)
2009. aug. 4. 14:29

Persze-kb 15-20 perc.

Bekábítanak,és pillanatok alatt lenyesik.

TKP. hüvelyen keresztül végzik-nem kell megnyitni a hasfalat.


Viszont,mikor összenőtt a méhszájam,nem sikerült kinyitni normál hüvelyi úton-ezért endoszkóppal bementek a hasüregbe-kamerával-számítógép vezérléssel.

Na,ez a műtét nagyon rossz volt-utána 1 napig nem tudtam felkelni,olyan fájdalmaim voltak.

Míg a conisatio után már rögtön felpattantam-tettem a dolgomat-este haza is engedtek.

76. csilla80 (válaszként erre: 75. - Tixtina)
2009. aug. 4. 14:28

Na ez az,itt is a doki hibaja volt... lehet,ha konnyebben meguszod...

En is stresszelem magam,nem vagy egyedul...:-(((

75. tixtina (válaszként erre: 73. - Csilla80)
2009. aug. 4. 14:26

Úgy van.Nem mindig veszik észre:(

Ja,azt elfelejtettem írni,hogy terhességem kezdetén-az SZTK-ban kezdtem a vizsgálatokat-és két P0 lett kapásból-azaz értékelhetetlen.

Azt mondta a doki,biztos jó-nem veszi már le harmadszorra.Ez is nagy hiba volt.Milyen orvos az ilyen????

A legrosszabb az idegeskedés-álmatlan éjszakák voltak.Ilyesmitől nagyon tudok stresszelni.

Elmúlt szerencsére.

Gyakrabban járok szűrésre-hogy időben tudjunk lépni,ha van valami.

74. csilla80 (válaszként erre: 71. - Tixtina)
2009. aug. 4. 14:23

Es meg egy kerdes,ha lehet?

Milyen hosszu volt a mutet amikor eltavolitottak a mehszajat? Erre irtad hogy 15 perc? Ilyen hamar vegrehajtjak a conizaciot?

73. csilla80 (válaszként erre: 71. - Tixtina)
2009. aug. 4. 14:20

Jaj Istenkem,hogy Te mennyit szenvedtel... :-(((

Sajnalom.

Engem Magyarorszagon kolposzkoppal ugy megvizsgaltak,hogy azt mondta a doki,hogy minden ok,semmi sem latszik... es itthon ket doki is visszakerdezett,hogy hogy a francba nem vettek eszre...??? A rakszures nem minden esetben mervado...

72. csilla80 (válaszként erre: 64. - Fbb53e1d99)
2009. aug. 4. 14:17

Jaj es meg vmi... Papanicolau nem gorog tudos volt,hanem roman...


"Európában Románia áll az első helyen a méhnyakrák okozta elhalálozások számát tekintve. Paradox módon ez abban az országban történik, ahol két román tudós kidolgozta a méhnyakrák szűrésében ma is használatos Babes-Papanicolau tesztet."

71. tixtina (válaszként erre: 69. - Csilla80)
2009. aug. 4. 14:14

Bizony...Mikor Terhes lettem a lányommal,akkor lett az első eredményem p3,a SOTE-n.Kolp.ép hám

Aztán az ismétlést már máshol csináltattam-ez is hiba volt-mert ha megismétlik ugyanott,akkor tán egy picike műtéttel megúsztam volna.

Aztán kérdéses,hogy a baba megmaradt volna-e.

Tavaly már -ezek szerint P4-nél is kolp.ép hám volt.

Mikor levette a kenetet a doki,mondta,hogy nem látszik semmi,úgyhogy szerinte minden rendben van.

Két hét múlva jött a hideg zuhany,hogy kóros sejteket találtak.

Aztán ismétlés következett-felhívott,hogy egy fokkal rosszabb lett.

Kértem,ha lehet akkor még karácsony előtt legyünk túl a szövettanon-nem akartam halogatni.

Január másodikán tudtam meg,hogy nem találtak rákot,és óriási mázlim volt,mert az orvosom bevallotta-Ő már arra gyanakodott.

De megigérte előtte,hogy mindenképpen meggyógyulok,legfeljebb a méhemet ki kell venni.

2009. aug. 4. 14:08

Egyébként a P4 utalhat egy súlyos rákmegelőző állapotra,ami az én esetemben állt fenn.

nem feltétlenül,már jelenlévő rákra utal.Most olvastam.

Tehát,ezen értékelés birtokában-nekem P4 volt.

Kb 3 éve volt P3.

69. csilla80 (válaszként erre: 65. - Tixtina)
2009. aug. 4. 14:06

Asssszta... ilyent meg nem is hallottam... hala Istennek,hogy megtalaltak es minden rendben lett vegul...

Azert ez nem semmi,hogy kolposzkoppal se latszon...

68. csilla80 (válaszként erre: 64. - Fbb53e1d99)
2009. aug. 4. 14:04
Nekem P1 es P2 volt,de a szovettan 1-es es 2-es rakmegelozo allapotot mutatott,ezert csodalkozott az orvosom,hogy hogy lett a rakszuresem 1-es illetve 2-es...
2009. aug. 4. 14:04

[link]


Itt is lehet olvasni a citológiai eredményekről.

66. tixtina (válaszként erre: 64. - Fbb53e1d99)
2009. aug. 4. 13:59

Igen.

Nekem ki volt húzva P-.A p3,és p4 között volt.

Mivel nem találtak rosszindulatú elváltozást-nem volt p4.

65. tixtina (válaszként erre: 61. - Csilla80)
2009. aug. 4. 13:56

A kóros sejtes elváltozást-hám elváltozást nem látták a kolposzkóppal.

A dokinő mondta,hogy mikor műtött-akkor látszott-mennyire el volt hajolva.

Lényeg az egészben,hogy a kolp.-al nem látszott semmi.Egy keskeny sávban haladt-ezt írták a leletemre.

2009. aug. 4. 13:37

A citológia P1-P5-ig tartó skálán osztályozza a sejteket, és értékeli az eredményt. A "P" betű a módszer feltalálójára, Papanicolau görög tudósra utal.


- P1 és P2 esetben még nem beszélhetünk rosszindulatú folyamatról


- P3 az első kóros citológiai érték, de ez akár gyulladásra is utalhat.


- P4 és P5 pedig egyértelműen rákos elváltozást jelez.

63. csilla80 (válaszként erre: 60. - 7529edede9)
2009. aug. 4. 13:18

Latom,mar megtalaltad a hozzaszolast... Bocsi... :-(


Es ne felj,ha mutetre kerul a sor es eltavolitanak onnan egy kis darabot,attol meg szulhetsz,csak a mehnyakat el ne tavolitsak... fo az optimizmus es igyal zold teat,az tisztit es segiteni fog legyozni a problemat a szervezetedben. Szoritok erted!

62. csilla80 (válaszként erre: 59. - 7529edede9)
2009. aug. 4. 13:14
A valszt megtalalod,ha visszaolvasol picit... :-)
61. csilla80 (válaszként erre: 58. - Tixtina)
2009. aug. 4. 13:14

Igen,sokat kell szenvednunk... :-(((

A cigisek koreben azert elterjedtebb ez a baj,mert a noi szervezet a huvelyen keresztul is tisztul,a dohanyosok eseteben viszont nem tud tisztulni,igy a bacik es virusok vegzik a dolgukat es betegge tesznek...


"Annyira rajta volt a méhszájon,hogy nem lehetett látni."-ezt nem ertem... :-(

A mehnyakon a hamelvaltozas a seb... ezt nezik kolposzkoppal... a sebbol csipnek le egy darabkat es ugy nezik meg a CIN-t... nekem ebbol kimutattak,hogy baj van,de a rakszuresem 2-es illetve kesobb 1-es lett...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook