Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Méhnyakrákszűrés fórum

Méhnyakrákszűrés (beszélgetős fórum)


2006. nov. 20. 11:32

Sziasztok!


Én az első szülésem után kezdtem rendszeresen szűrésre járni, azóta minden évben elmegyek.

Eddig nem is volt baj.

A párommal beterveztük a harmadik babát, de előtte elmentem a szűrésre.

Egy napon tudtam meg, hogy hogy két pozitív tesztem van.

Az egyik a terhességi, a másik a rákszűrés. (P2)

Rettenetesen megijedtem.

Utánajártam, terhesség alatt állítólag nem romlik, de szülés után műtét.

Hát nem kívánom senkinek ezt az érzést!

2006. nov. 20. 09:23
Asszem sorsjegyet csak az kap aki kap a vizsgálatra behívót... Különben én 19 éves korom óta évente járok vizsgálatra, mivel sztem ez a normális, és azt mondják, hogy aki fogamzásgátlót szed, annak évente illik elmennie rákszűrésre. Nekem eddíg még sose fájt, de lekopogom. Sztem inkább ilyen pszihés dolog a nődokihoz járástól való félelem nem? Így azért a gátlások meg minden, az ember görcsöl is meg ilyenek... Nem?
30. Danica (válaszként erre: 29. - Tinendo)
2006. nov. 19. 21:16
Igen, ha lehet megpróbálom betartani hogy évente egyszer elmegyek. A fiam születése után 10 évig nem voltam tüdőszűrésen, és kiderült hogy a mellkasomban a tüdő mellett van egy tojás nagyságú daganat. Igaz hogy jóindulatú volt, de ezt már csak a műtét után tudtam meg. Úgyhogy azóta rendszeresen járok mindenféle szűrésre. Nem akarok mégegyszer így járni.
29. tinendo (válaszként erre: 28. - Danica)
2006. nov. 15. 09:07
De legalább elmentél.
28. Danica
2006. nov. 14. 17:38
Na végre túl vagyok rajta. Bár sorsjegyet nem kaptam...
27. 7130b15964 (válaszként erre: 26. - Danica)
2006. nov. 10. 10:59
Azt hiszem, hogy az állami intézményekben igen. De csak a tévében láttam egy rövid beszélgetést róla. Nem tájékozódtam, mert én ez év elején voltam. Nálam nem aktuális.
26. Danica (válaszként erre: 23. - 7130b15964)
2006. nov. 9. 20:12
Ezt a sorsjegyet minden rendelőben adják? Nekem ugyanis most aktuális a szűrés, a jövő héten kellene mennem.
2006. nov. 7. 15:08
Döbbenetes, hogy mennyire kevesen járnak el rendszeresen szűrésre. Én 23 éves korom óta minden évben egyszer elmegyek, mammográfiára 2 évente.
24. 4b6a2525df (válaszként erre: 17. - Veronitas)
2006. nov. 2. 14:28
Nem akarlak megsérteni a a rendszeres, vagy egyáltalán nemi életnek semmi köze a rákszűréshez. A rák nem nemi uton terjedő betegség, az jön vagy nem. Tehét ne tedd a nem életedtől függővé a vizsgálatot.
2006. nov. 2. 12:22

Lányok ebben a hónapban újra indul a LILIOM program, aki most megy méhnyakrákszűrésre, az egy sorsjegyet kap, amivel résztvesz egy autósorsoláson.


Van fotópályázat is, a főnyeremény 100 ezer forint. [link]

2006. nov. 2. 11:04
18 évesen voltam először és azóta évente megyek.
21. daroki
2006. nov. 2. 09:03
Nekem nő a dokim.Ez a legújabb most nálam.De megvagyok vele elégedve.Én is az áprilisi hónapot jelöltem ki az évben,hogy elmenjek egy vizsgálatra.Szerintem a legtöbben parázunk tőle,én megmondom a frankót,hogy nemcsak magától a vizsgálattól,hanem az utána következő 1-2 hétben is elég feszült szoktam lenni,amíg meg nem kapom az eredményt.De a vizsgálat inkább kellemetlen,mint fájdalmas,egy évben egyszer kibírja az ember lánya azt a pár percet amit a rendelőben tölt.
20. cskata
2006. nov. 1. 23:42

én is évente erőt veszek magamon és elmegyek - nem szabad elhanyagolni, hiszen az ember élete múlhat rajta..

mindig úgy jövök ki a dokitól, hogy "ugyanmár, ezért pánikoltam!?" - aztán amikor eltelik az egy év újra olyan nehezen szánom rá magam.. mégiscsak egy pasi..;) bár ha a rendelésén teszem azt én már a 15. vagyok, akkor neki tuti rosszabb napja van aznap, mint nekem..:))) az ő életük sem lehet fenékig tejföl..:D

volt már könnyű és kicsit fájdalmas vizsgálatban is részem, ugyanannál a nőgyogyinál.. sok múlik azon, hogy mennyire tudunk tudatosan ellazulni!

2006. nov. 1. 16:55
Fontosnak tartom. Minden évben egyszer el szoktam menni. Nem fáj, ki lehet birni, csak maga a szitu kiszolgáltatott helyzetbe hoz. Már többször voltam nőgyógyásznál, mivel már voltak kisebb gondjaim, rutinműtétem. Az egészségem érdekében kibirom azt a pár percet.
18. Lina79
2006. nov. 1. 16:54

Már ideje lenne... Tavaly nyáron voltam. Én az egy évet általában másfél évre tolom.

És tényleg orvos, és hangulatfüggő, hogy fáj-e.

17. veronitas (válaszként erre: 5. - Figarina)
2006. nov. 1. 16:32
kicsit megijesztettetek, úgyhogy jövő évtől évente fogok járni! főleg, ha már végre lesz rendszeres nemi életem! :-)
16. 7130b15964 (válaszként erre: 14. - Figarina)
2006. nov. 1. 11:01
Érdemes elmenni minden évben egy teljes szűrésre. Ahol én voltam a mellvizsgálatot egy doktornő végezte (manuálisan és ultrahanggal is), a nőgyógyászhoz már ennek eredményével mentem (5 perc múlva, mert az összes vizsgálatot kb. másfél óra alatt elvégezték, egymáshoz voltak hangolva). Kevesebbe került, mint egy Corsa éves szervize. Annyit érünk, mint egy kisautó.
15. zena01
2006. nov. 1. 08:38
Minden évben mentem rákszürésre, volt úgy, hogy négyszer is. Nem vészes, ki lehet bírni. Voltam olyan dokinál, akinél észre sem vettem, és már kész voltam. De volt kellemetlen élményem is brutál dokinál, amikor utána nem tudtam leülni. Azt is túl lehet élni.
14. figarina (válaszként erre: 7. - 3799e1fce4)
2006. okt. 31. 23:46

A HPV szűrés uyanolyan kenetvétel,mint a sima szűrés cak egy kis speciális kefével végzik(olyan,mint egy szpillaspirál).

Kérdezz rá,ahogy Tereza is írta lentebb.

Kérd az orvosodat,h teljes szűrést végezzen(mellek is),vagy válts dokit,mert ennek magától értetődőnek kéne lenni,h minden idetartozó dolgot megnézzen!

13. 7130b15964 (válaszként erre: 7. - 3799e1fce4)
2006. okt. 31. 10:28
Most vannak olyan intézmények, ahol a rákszűrést a paciens kérésére kiegészítik HPV szűréssel, ezzel egyidőben kutatás alapjául szolgáló kérdőívet töltetnek ki, természetesen névtelenül.
12. 7130b15964 (válaszként erre: 9. - Tinendo)
2006. okt. 31. 10:26

Ez a fájdalmasdi a dokitól csak annyira függ, hogy mennyire siet vagy mennyire figyel oda, hogy ha valaki nagyon görcsös.

Szerintem a legtöbbünknek kényelmetlen oda felülni és ettől nekem például még az az izmom is maximálisan összehúzódik, amiről nem is tudom, hogy létezik.

11. 4b6a2525df (válaszként erre: 1. - Tinendo)
2006. okt. 31. 09:34
Én 33 éve, évente járok rákszűrésre. kb. 10 év óta minden évben járok mammográfiára és méhnyakrákszűrésre is. Eddig ezek a vizsgálatok különböző helyeken voltak, de a városunkban a nőgyógyász orvos megteremtette azt a lehetőséget, hogy a rendelőjében a rákszürés természetes velejárója a méhnyakrákszürés, a mellette lévő teremben pedig a mellmamográfia kapott helyet. Ennyi év tapasztalata után csak azt tudom mondani, hogy mindenki minden évben menjen el feltétlenül, Én sok évvel ezelőtt kiválasztottam az április hónapot, és tetszik nem tetszik mindig eltessékeltem magam.A vizsgálat nem kellemetlen, de ha valakinek mégis az, beszélje meg az orvossal, de semmiképpen soha ne hagyja ki!!!!
2006. okt. 31. 09:32
Szerintem az a minimum, hogy évente egyszer elmegyünk szűrésekre.
2006. okt. 31. 09:29

Szerintem is jobb az 1, 1.5 évenkénti vizsgálat, mint a 3 évenkénti, ahogy az orvosok többsége azt javasolja.

Aki aktív nemi életet él, legalább ezt megtehetné maga miatt.

A fájdalom pedig a dokiktól függ. Szerencsére én egy olyan dokihoz járok, aki nem durva, és szinte egyik vizsgálatkor sem érzek semmit.

8. Ekka
2006. okt. 31. 09:05

Először 19 évesen voltam, azóta egy-, másfél évenként elmegyek.

Szerintem semmi gond nincs ezzel a vizsgálattal. (soha nem éreztem még fájdalamat..)

7. 3799e1fce4 (válaszként erre: 5. - Figarina)
2006. okt. 31. 08:17

A HPV szűrés milyen??

Erről még nem hallottam. Hogy végzik és külön kell kérni, vagy van ahol ez egyértelmű és elvégzik?

Én ha nőgyógyászhoz megyek (évente 1x min.) akkor mindig mondom hogy az évi szűrésre jöttem és leveszik a kenetet aztán annyi. Gyakorlatilag semmi más nem történik.

Benneteket át szoktak nézni - vizsgálni???

2006. okt. 31. 08:12

Délelőttönkén Charlie majmon kívül egész jó műsorok vannak a Duna tévén, többek között az egészségmegőrzésről. Valamelyik nap éppen a rákszűrés volt napirenden. Egy nőgyógyász azt mondta, hogy évente lenne ideális járni, mert ilyen rövid idő alatt szinte biztosra vehető, hogy bármit találnak nem lesz végzetes kimenetelű.


Ha jól emlékszem Kanadában végeztek egy kísérletet, ahol egy településen bevezették az évenkénti szűrést és gyakorlatilag megszüntették a nőgyógyászati rákos megbetegedéseket.


A dokik szerint, ha mindenki részt venne a szűréseken, akkor gyakorlatilag nem alakulna ki egyik nőnél sem ilyen típusú rák. Azért ez elgondolkodtató.


Szó volt még az új vakcináról is, ami a HPV 4 leggyakoribb típusára lett kifejlesztve. Igazából a tinédzser korba lépő lányokat és fiúkat is célszerű lenne beoltani, mert a fiúk is lehetnek hordozók (és némelyik náluk is okoz elváltozást). Ezzel gyakorlatilag meg tudnák akadályozni a vírus terjedését. Ma kb. 40%-os a fertőzöttség.


Ha valaki egyszer fertőződött egy darabig ellenálló marad a szervezete, de kb. 1 év után (típustól függ) újra fertőződhet.


Azért a mellrákszűrést sem árt időnként megejteni. Fiataloknak az ultrahangos vizsgálatot javasolják, ami egyáltalán nem fáj, természetesen a folyamatos önvizsgálat is szükséges.

2006. okt. 30. 23:49

én is azt gondolom,h az orvoson múlik a fájdalom!!!És szerintem nem szabad fájnia!

Veronitas,nem félsz attől ,h a 3év nagyon hosszú idő és esetleg nem fedezik fel a"bajt"időben??Nincs az a fájdalom ami miatt kockáztatnám az életem!!!Évente járok(szerencsére mindig P1es az eredmény),HPV szűrést is csináltattam,szerintem ez a minimum,h nyugodt lehessek,megtettem mindent!!!

2006. okt. 30. 11:06

Sziasztok!

Én is akkor voltam előszőr elkezdtem nemi életet élni. Azóta is évente egyszer bizti elmegyek. Sajna kb 2 és fél éve kiderült, hogy valami nagy gáz van!:(

Magas rizikófaktorba kerültem az egyik szűrés alkalmával, így már évi 2szer kell mennem!:(

Fájni mondjuk szerencsére még sose fájt, lehet hogy orvos függő ez, nem?

3. 831ad879a7 (válaszként erre: 1. - Tinendo)
2006. okt. 30. 10:59

Sziasztok!


Én 18 évesen voltam előszőr. Végülis az az elfogadott, ha valaki attól kezdve jár, hogy elkezdett nemi életet élni. és évenként ajánlott, én ezt az egyet megteszem minden évben, tehát már jó párszor voltam.

Amikor szültem, utánna a 6 hetes vizsgálaton autómatikusan levették a kenetet, és azthiszem akkor is, amikor kiderült, hogy terhes vagyok. Akkor még nem vették annyira figyelembe az 1 évet, de most 9 nappal előbb mentem, minthogy lejárt volna az egy év, és mondták, jöjjek vissza 9 nap múlva, szerintem ez röhelyes.

Van mikor fájt, van mikor meg se éreztem. Szerintem érdemes eljárni, veszteni nem vesztel vele.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook