Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Méhnyakrákszűrés fórum

Méhnyakrákszűrés (beszélgetős fórum)


62. 278c85ecf4 (válaszként erre: 61. - Gyopár)
2007. jan. 15. 12:42

Okés, köszönöm szépen! Azért remélem estig, amíg megyek, kibírja, és nem jön meg! Kicsit kellemetlennek érezném!

Bár akkor is elmegyek, mert elléggé betojtam!:(

61. gyopár (válaszként erre: 57. - 278c85ecf4)
2007. jan. 15. 12:32
Nem tudom, én is voltam már úgy szűrésen, hogy kora délután voltam orvosnál, és még aznap késő estére megjött a mensi. Semmi gond nem volt az eredménnyel. Mondjuk akkor egy-két nappal korábban jött a szokásosnál.
60. gpetra (válaszként erre: 59. - 278c85ecf4)
2007. jan. 15. 12:21
Nincs mit.
59. 278c85ecf4 (válaszként erre: 58. - Gpetra)
2007. jan. 15. 12:16

Mindenképp el szeretnék menni(szerintem az egészség mindennél fontosabb)! Csak érdekel, hogy tényleg nem befolyásolja-e a vizsgálatot, ha napokon belül meg kell jönnie vagy netán meg is jön estig!?

Köszi a választ!!

58. gpetra (válaszként erre: 57. - 278c85ecf4)
2007. jan. 15. 12:13
Szerintem, ha el tudsz menni ma, és ennyire aggódsz (ami egyébként érthető, de amíg nem tudsz semmit, addig ne aggódd magadd agyonra), akkor menj mindenképpen. A mensid nem befolyásolja a vizsgálatot.
57. 278c85ecf4 (válaszként erre: 52. - D64f9951e2)
2007. jan. 15. 12:03

Sziasztok!

Most ez akkor tényleg nem igaz?(amit Gittának mondott a doki) Mert ma jött levelem, hogy rossz az eredményem, és újabb vizsgálat szükséges....:( És ma, vagy holnap kéne megjönnie! De mivel nagyon aggódok, hogy mi lehet, ma mindenképpen elmennék a dokihoz!

2006. nov. 24. 21:15

Szülésem óta (lassan 14 éve, hogy telik az idő) minden évben megcsináltatom, az utóbbi 3 évben "kötelező" is, mivel beültetett fogamzásgátlóm van, de ettől függetlenül is járnék évente.

Nem tom, emlékeztek-e rá, egyszer volt olyan (rém?)hír, hogy a TB csak háromévente finanszírozza. Mondtam a dokinak, hogy én akkor is szeretném évente, ha fizetni kell, de azt mondta, megoldható, hogy "lát valami gyanúsat", és ezért orvosilag indokolt. Azóta se hallottam erről, de sztem nagy szemétség lenne, ha így lenne, hiszen örüljenek, ha az ember felelősséget érez, nem? A doki egyébként ilyenkor a mellemet is megnézi, csak úgy, kézzel. Én is szoktam, de azért megnyugtat, ha a doki is megnézi...

55. Danica (válaszként erre: 52. - D64f9951e2)
2006. nov. 24. 18:30

Szerintem ez hülyeség. Én a múlt hét szerdán voltam, és most hétfőn meg is jött a menzeszem. Tőlem is megkérdezte a doki, hogy mikor volt az utolsó, de egy szót sem szólt arról, hogy rossz lenne az időzítés.

Már járok vagy 20 éve citológiára, de ilyen hülyeséget még nem is hallottam.

54. gpetra (válaszként erre: 52. - D64f9951e2)
2006. nov. 24. 17:24
Ilyet még én sem hallottam, főleg olyat nem, hogy elhajt az orvos, és még Te kérsz elnézést. 10 éve minden évben csináltatok rákszűrést, és nem hiszem, hogy a ciklusomnak mindig az orvosod által jónak ítélt időszakában mentem volna. És még szabit is vettél ki, nem? Szinte biztos vagyok benne, hogy jókor mentél, úgyhogy nem értem az orvost.
53. 2ab728965c (válaszként erre: 52. - D64f9951e2)
2006. nov. 24. 15:17

Nem vagyok ugyan orvos, főleg nem nőgyógyász,-csak egy sokat olvasott és szenvedett egészségügyes- de szerintem Téged elég csúnyán becsaptak.

A cytológia-eredmény ugyanis egyáltalán nem az aktuális hormonális állapot függvénye. Egyetlen kitétel van, annyi, hogy lehetőleg ne vérzés alatt történjen a mintavétel,- de az is inkább csak nehezebb értékelhetőséget ad, amúgy nem befolyásolja azt,amit nézni kell.

Nekem legutóbb egy hosszan tartó vérzés kellős közepén készült egy P2-es eredmény, amit megismételtek "középidőben" és akkor is ugyanúgy P2 lett.( nem hinném hogy puszta véletlenségből)

Úgyhogy nem értem miért hajtottak Téged el,- főleg tablettaszedés alatt nem számít az időpont.

Ne haragudj hogy ezt megírtam, de az a helyzet hogy egyre nagyobb ellenszenvvel viseltetek a "mindenható nőgyógyász urak"- és baklövéseikkel szemben....( tisztelet a kivételnek, mert az mindig van persze!)

2006. nov. 24. 13:28

nos. elmentem a szűrésre. nagy hősiesen kivártam a soromat, bementem a rendelőbe, közöltem a dokival, hogy miért is jöttem.

erre ő kérdezi, mikor volt meg utóljára. mondom neki, hogy kb. 1 hét múlva kell megjönnie újra. erre mondja, hogy akkor nem tudja elvégezni a szűrést, mert ilyenkor más a sejtek felépítése, én nem adna normális eredményt.

na én szidtam az agyamat, hogy erre aztán igazán gondolhattam volna. úgyhogy jól beégtem a dokibácsinál, elnézést is kértem, hogy nem tudtam erről a dologról. azt mondta, hogy majd akkor tudja elvégezni a dolgot, ha az új levél tabletta 5-6 gyógyszerénél járok a szedésben. Tehát kb. 2 hét múlva kell visszamennem.

na mindegy, de legalább ott voltam, rászántam magam. legközelebb már könnyebben fog menni.

2006. nov. 22. 08:18

Most jelentkeztem be éppen az orvoshoz péntek délelőttre.

Tegnap a párom anyukája mesélte, hogy az unokahúga eredménye P4-es lett :( Nagyon sajnálom szegényt :( csomók vannak a mellében, de ezek már máshova is terjednek :( valami borzasztó ez... most kemoterápiát pótló injekciókat kapott, meg teljes kivizsgálást írtak elő neki (hátha másutt is van már problémája a szervezetben), de csak jövő februárban van hely a vizsgálat elvégzésére. Addig meg kapja az injekciós kezelést.

Hát ez is borzasztó ám, hogy itt tart kis hazánk, hogy ilyen súlyos eseteket kénytelenek a kórházak hónapokig halogatni a teljes kivizsgálásig...

Nagyon el van keseredve ő is, a családja is, de a nőgyógyásza biztatja, hogy még az elején van, még meggyógyulhat belőle... remélem így is lesz.

50. d64f9951e2 (válaszként erre: 56. - Juniperus)
2006. nov. 21. 21:09
okés :)
49. gpetra (válaszként erre: 48. - D64f9951e2)
2006. nov. 21. 16:08
Ha már voltál ilyen vizsgálaton, és nincsen vele kapcsolatban kellemetlen élményed, akkor most is minden a legnagyobb rendben lesz. Ugyanazt fogja csinálni, ebben biztos lehetsz :)
2006. nov. 21. 16:03

na jólvan, ha Ti mondjátok, akkor nem félek :)

szerintem én tavaly azért voltam olyan nyugodtan, mert azt sem tudtam, mit csinál velem a dokibá :)

mert ugye elmondtam, mi a bánatom, mondta, feküdjek fel, megvizsgál. Vizsgálgatott, hosszú pálcával vett valami mintát, stb... elvoltam kb. 5 percig azon az ágyon. Aztán a végén mondta, hogy ha már itt voltam, elvégezte a méhnyakrákszűrést is egyben. Na tessék. Szerintem lehet, hogy jobb is, hogy nem tudtam, hogy most éppen milyen vizsgálatot csinál, mert akkor tuti begyulladtam volna. Így meg halál nyugodtan feküdtem ott :)

Meglátjuk, mi lesz most pénteken :)

Remélem minden ok lesz.

47. Edis
2006. nov. 21. 15:46
2 hónapja voltam utoljára. Nekem mindig P2 volt eddig.
46. Edis
2006. nov. 21. 15:46
Én minden évben járok 17 éves korom óta. Most 24 vagyok. Nekem eddig egyszer sem fájt a vizsgálat. Mondjuk a kacsa (tágító) nem a legkellemesebb.
45. gpetra
2006. nov. 21. 15:25
Jobb ez a fórum bármelyik ajándékot ígérő kampánynál :)
44. gpetra
2006. nov. 21. 13:35
Na annyit beszéltünk róla, hogy "kedvet kaptam", és holnap elmegyek a doktor bácsihoz.
43. gpetra (válaszként erre: 42. - D64f9951e2)
2006. nov. 21. 11:15
Biztos nem lesz semmi gond, semmiben nem különbözik egy egyszerű nőgyógyászati vizsgálattól. Nem kell aggódni :)
42. d64f9951e2 (válaszként erre: 44. - Juniperus)
2006. nov. 21. 11:00

köszi a segítséget! egyébként sokáig tart egy ilyen vizsgálat?

kicsit be vagyok "gyulladva", izgulok kicsit, (tudod: lányos zavarban vagyok már most :) most péntekre terveztem be, végre kaptam 1 nap szabit, erre nem volt példa már július óta... na mindegy, szóval elmegyek erre a szűrésre, mert ugye ajánlott minden évben, főleg a fogamzásgátlót szedőknek.

Remélem nem lesz semmi gond pénteken!

2006. nov. 21. 10:00

mit csinálnak az emberrel egy ilyen szűrésen egészen pontosan?

Én tavaly voltam, egészen már problémával, és a vizsgálat végén a doki közölte, hogy egyúttal elvégezte a méhnyakrákszűrést is. Nem is figyeltem oda, hogy pontosan mit csinál. Annyit láttam, hogy valami fémcuccot belémhelyezett, stb...ha tudom, hogy most éppen a méhnyakrákszűrést csinálja, akkor odafigyeltem volna, hogy mit is csinál...

40. norahhh (válaszként erre: 40. - Juniperus)
2006. nov. 21. 08:39

Nagyon örülök, hogy rendbejöttél és tartod is az egészségedet!

Gratulálok hozzá!

39. norahhh (válaszként erre: 39. - Juniperus)
2006. nov. 21. 08:37

Szia juniperus!


Nem öntöttél rám semmit, SŐT segítettél! Ami a gyógyuláshoz vezethet és természetes anyag, minden tanácsot szívesen fogadok.

Mint kismama nem szedhetek gyógyszereket, a szervezetemnek egyébként is szüksége van a vitaminokra és rostokra, így még jó is teszek magunkal!

Köszönöm a jó tanácsot!

38. norahhh (válaszként erre: 37. - Gpetra)
2006. nov. 20. 15:40

Nem bántottál meg, én tudtam rosszul.

Május 3-ra várjuk, azt pedig hogy mikor műtenek, nem tudom. A dokitól függ.

37. gpetra (válaszként erre: 36. - Norahhh)
2006. nov. 20. 14:09
Így már egészen más a helyzet, reméltem, hogy tényleg P2-es eredményed van... Nem akartalak megbántani! Mikorra várjátok a bébit, és mikor lesz a műtét?
2006. nov. 20. 14:00

Jó, akkor nem P2. Így tudtam!

Gyulladásból visszamaradt sejtes elváltozás, ahol felmerült a HPV vírus tipizálása is. Gyakorlatilag a rák előszobája.

A dokim mondta, nem én találtam ki.

35. gpetra
2006. nov. 20. 11:45
Ami ugye a tuti jó, az a P1, de az igen ritka. A P2-nél aggodalomra semmi ok. Felette már lehetnek gondok, de van olyan ismerősöm, akit P4-ről "visszahoztak" a normális értékre.
34. anita72 (válaszként erre: 32. - Norahhh)
2006. nov. 20. 11:35
Én úgy tudom, hogy a P2 normális érték.
33. gpetra (válaszként erre: 32. - Norahhh)
2006. nov. 20. 11:34
Én úgy tudom, hogy a P2 még teljesen normális eredmény.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook