Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mióma és méhnyakrák közeli állapot. Ti mit tennétek? fórum

Mióma és méhnyakrák közeli állapot. Ti mit tennétek? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. Picurka1968 (válaszként erre: 36. - Urbanszkyviki)
2012. dec. 5. 18:03
Van olyan orvos,aki elvégzi helyi érzéstelenítéssel is,és rögtön haza is mehetsz utána.Nekem altatásban végezték,3 napot voltam kórházban összesen.Semmi bajom nem volt utána,mikor kialudtam az altatót,simán lelépcsőztem 2 emeletet,és semmi fájdalmam sem volt utána.Persze,a 6 hét kímélő életmód ez után is javasolt!Miért félsz az altatástól?
37. Picurka1968 (válaszként erre: 35. - JudyTim)
2012. dec. 5. 17:58

Nekem 2-szer volt P3 a cytologiám,a 3. már P4. volt.

Az onkológus megnézett kolposzkóppal is,és ő javasolta a konizációt.Ez szept. 13-án történt,10 nap múlva elkészült a szövettan,ami 1. stádiumú méhnyakrákot mutatott,és az onko-team javasolta a méheltávolítást,ez okt. 16-án történt meg.Az első cytologiát jún. 19-én vették le!

36. urbanszkyviki (válaszként erre: 33. - Picurka1968)
2012. dec. 5. 06:32
Érdeklődnék....Nekem a dokim p2-es rákszűrővel loop konizációt akar csinálni arra hivatkozva, hogy hiába 2-es, de olyan a méhszájseb, hogy jó lenne elvégezni a beavatkozást. Altatásban csinálná, és ez ellen ódzkodok - eszerint lehet helyi érzéstelenítés mellett is végrehajtani ezt a féle beavatkozást?
2012. dec. 4. 21:37
Még azt megkérdezhetem, hogy akinél diagnosztizálták a méhnyaksejtek elváltozását és konizácion esett át, mennyi idő telt el a diagnózis és a műtét között, esetleg milyen vizsgálatokat végeztek még a műtét előtt?
34. f64f0d9a69 (válaszként erre: 32. - JudyTim)
2012. dec. 3. 10:12
Mielőbbi gyógyulást kívánok!!!
33. Picurka1968 (válaszként erre: 32. - JudyTim)
2012. nov. 29. 19:25

Örülök,hogy jelentkeztél,és hallgattál rám,is,meg a többiekre,akik azt javasolták,hogy ne húzd az időt!

Nekem loop konizációt végeztek,rá tudsz keresni google-ban,bár sztem már megtetted.Kíméletesebb,mint a hidegkéses,altatásban végezték,bár megcsinálhatják járóbeteg rendelésen is.Semmit nem éreztem utána,csak kevés vérzésem volt!Ha tudok segíteni,írj!

2012. nov. 29. 18:46

Sziasztok, mindenkinek köszönöm a támogató szavakat, nagyon sokat jelentettek.


sajnos dolgoznom kellett ( 3 műszak) ezert nem tudtam megnézni a bejegyzéseteket.

Közben sikerült egy onkológusnál dec. 18-ra időpontot kapnom, aki a diagnózis hallatán csak azt mondta, hogy meg kell beszelnünk minél hamarabb a conizaciot, hogy késsel, vagy lézerrel legyen. A miómáról nem esett szó, mert az nem életveszélyes. Remélem meg is ejtik karácsony előtt, ha nem a munkahelyem is bánja nem csak én.

az interneten adódó összes irományt elolvastam a betegségemről, minden általam ismert nyelven. Ez az egy segítő műtét van valóban, csak az nem mindegy hogy mikor csináljak.

Valamelyikőtök írta, hogy a méhnyakrák nehezen terjed, hat ez sem teljesen így van, mert az irományokból tudom, hogy egy megbolygatasra a rendellenes sejtek tudnak agresszívan reagálni és akkor ha mar a hámsejten túl az izomszövetbe kerülnek áttetet kepézhetnek és ez a nem mindegy.

Ha az ember élete a tét nem lehet a végén egy sajnálommal lerendezni. Ezert voltam én is kétségbe esve amikor januárig váratni akartak. De ez meg egy nem lejátszott meccs, majd decemberben kiderül mi lesz és akkor mindenképpen megírom nektek.

31. megi04 (válaszként erre: 30. - F64f0d9a69)
2012. nov. 26. 19:24
Nem tudom,nőtt-e,mert mikor meghallottam mit akar(én is úgy vagyok vele,VALAMI oka csak van,hogy ott van,ameddig lehet,maradjon is a helyén) azóta vissza sem mentem...5éve..
2012. nov. 26. 16:04

Ha nagyobb gondokat okoz, lehet érdemes megszabadulni tőle.

Nekem megmaradt, mert hát a banyakor beköszöntével már nem okoz általában gondot.

Illetve lehet, hogy már régen nincs egyáltalán. Doki azt mondta, elsorvad. Amúgy kicsi volt.

2012. nov. 26. 15:46

mióma elmulasztása - ezt írtam be.

Priviben elküldöm a gyűjteményem. Persze van még sokkal több módszer is.

pl. embolizáció

akupunktúra

28. megi04 (válaszként erre: 27. - F64f0d9a69)
2012. nov. 26. 15:23
Én nem találtam semmit róla..:( Ha beírom a keresőbe,csak azt dobja ki,hogy mi is az a mioma..:(
27. f64f0d9a69 (válaszként erre: 26. - Megi04)
2012. nov. 26. 10:59

:((

Nekem is ezt mondta a doki.

Nem is mentem vissza hozzá többé.

Azóta már olvastam sok más módszerről is.

26. megi04 (válaszként erre: 22. - Mézgapaula)
2012. nov. 25. 19:33
Ezek szerint létezik ilyesmi???????? Nekem a doki azt mondta,a miomát KÜLÖN nem lehet eltávolítani,a méhet kell kivenni:( És nem úgy mondta,hogy esetleg csak az én esetemben,hanem úgy általában...
2012. nov. 25. 16:51

Ezt most találtam:

[link]

Számos kutatás szerint olyankor alakul ki rákos daganat, amikor a sejtek elveszítik a normális összetapadás képességét. Dr. Cedric Garland kifejtette, hogy az aktivált D-vitamin jelenlétében a szöveteket alkotó sejtek összetapadnak, és normális, érett sejtek módjára viselkednek. Ha nincs jelen elegendő aktivált D-vitamin, a sejtek nemcsak összetapadási képességüket veszíthetik el, hanem differenciáltságukat is. Emiatt aztán visszaalakulhatnak egy éretlen, veszélyes állapotba, és rákossá válhatnak.


(nekem szerencsére csak miómám volt)

Jobbulást kívánok mindenkinek!

Spenót, zellerszár gátolja a daganatok növekedését!

24. forgatos (válaszként erre: 23. - Erikpipi)
2012. nov. 24. 22:54
Szintén.
23. erikpipi (válaszként erre: 16. - Forgatos)
2012. nov. 24. 16:02
Téged nem akartalak meggyőzni, hisz magam is átéltem.
22. mézgapaula (válaszként erre: 2. - JudyTim)
2012. nov. 24. 15:17

Szia, nem írtad, hogy hány éves vagy, de azért a méhhel nem kéne csak úgy dobálózni. Nézd meg, hányan vannak többgyerekes anyukák csak itt a hoxán, akik egy új kapcsolat miatt újra szülni szeretnének. Sosem tudhatod, mit hoz az élet.


A méhnyakelváltozás miatt nem kell kivenni a méhet, azt conisatióval lehet kezelni, csak a méhnyakból vágnak ki egy darabot. Ezzel is teljes a gyógyulás. Ha a szövettan azt mutatja, hogy nem vágták ki az egész kóros részt, akkor meg kell ismételni a műtétet és végső esetben még mindig ott a méheltávolítás lehetősége. De szerencsére a méhnyakrák nagyon lassan terjed.


A méhet daganat miatt akkor kell eltávolítani, ha a méh belseje, a méhnyálkahártya a daganatos, ennek nincs köze a méhnyakhoz és a miómához sem. Ezt azonban csak úgy tudják megállapítani, ha végeznek egy méhkaparást, és abból csinálnak szövettant. Ha vérzészavaraid vannak és vastag a nyálkahártyád (ezt az UH-n látják), akkor akár indokolt is lehet egy méhkaparás, bár a méhtestrák elég ritka a klimax előtt. Ezer más oka lehet a vérzészavarnak, pl. hormonproblémák, illetve akár a miómák is okozhatják, amiket laparoszkópos műtéttel is el lehet távolítani.

Nekem 6-ot vettek ki így és azóta hálistennek megszűntek a vérzésgondok.


A kérdésedre válaszolva, hogy mit tennék a helyedben: ha 40 éven aluli lennék, akkor megvárnám a vizsgálat eredményét, attól függően conisatio vagy semmi, a vérzészavart pedig kivizsgáltatnám és kezeltetném (akár a miómák műtétjével is, ha mást nem találnak).

Ha 40 éven felül lennék és úgy érezném, hogy csak a gondnak van a méhem, akkor szép lassan szoktatnám magamat és a családtagjaimat hozzá egy esetleges nagyműtéthez, de húznám-halasztanám, ameddig lehet. Szóval szintén először conisatio (ha kell), hormonális kivizsgálás, esetleg küret stb.

21. megi04
2012. nov. 24. 12:15

Hát nem tudom...Nekem van egy könyvem....MIT ÁRUL EL A BETEGSÉGED?-a címe...Ebben az van,hogy a mioma lelki oka:Vágy a tiszta anyaságra...-és hogy tulajdonképpen egy ál terhesség...

Bocs,nem én találtam ki,tényleg ezt írja,és a neten is ezt olvastam róla...

Most akkor mondogatni kell magamban,hogy:Nem vagyok terhes,nem vagyok terhes??

Uppsz! AZ sem jó! Dr. Domján Laci szerint,az agy,nem ismeri a NEM-szót...Na most akkor mi a megoldás?

20. Bubi 54 (válaszként erre: 2. - JudyTim)
2012. nov. 24. 08:29
Sürgősen menj másik orvoshoz!Én 3 jónevű orvosnál voltam többször fél év alatt,3 P2 szűrésem volt.A 4. orvos küldött kaparásra, ami kimutatta a rosszindulatú daganatot,szerencsére nagyon kezdeti állapotban.Kipakoltak,jól vagyok.Nincs mire várnod!
2012. nov. 24. 06:10
anyukámnak is volt miomája,össze vissza volt meg a menszesze,és az utolsó nap annyira vérzett(lehet gusztustalant írok)hogy szó szerint végig csepegett a folyóson..na akkor ment el dokihoz,és azonnal bentfogták a kórházba,és 2 napra rá megműtötték..tegnap pakolták ki anyukám volt munkatársát,mert egy csecsemőnyi miómát találtak nála
18. Zsüly18 (válaszként erre: 2. - JudyTim)
2012. nov. 24. 06:08
menj el magánorvoshoz..nem szabadna várni
17. vigike
2012. nov. 24. 00:18

lillenettel teljesen egyetértek!


Nagyon sok mindent tudnék erről írni. Nekem egy 8 cm-es miómám van, nagyon vérzek mikor megjön az első két nap. Ezt az egészet én okoztam magamnak, én betegítettem meg magam azzal, hogy sokat rágódtam dolgokon, negatívan gondolkodtam és még sorolhatnám. A betegsége egy figyelmeztetés és minden betegség lelki eredetű!


Elsősorban azt javasolnám neked, hogy próbálj meg tudatosan figyelni a gondolataidra! A betegség visszafordítható! Ugyan jó sokára alakul ki, biztosan sokat rágódtál Te is dolgokon viszont ugyanúgy ahogy kialakult, vissza is fordítható. Tudatosan kell élni az életet! Én nem engedem már meg magamnak a negatív gondolkodást bár néha előfordul de ha ráeszmélek, nagyon gyorsan elhessegetem és másra gondolok, elterelem a figyelmemet. Ja igen, azt elfelejtettem mondani, hogy valóban nagyon fontos az ok feltárása. Én tudom mitől van/volt ez az egész. Megoldottam a problémát és most már kőkeményen a gyógyulásra összpontosítok.


Tehát elsősorban a gondolataidra figyelj, másodszor pedig jól írja itt valaki, hogy az étrendváltoztatás nagyon fontos! Még ha nem is paleózól de kerüld a cukrot (helyette csak természetes édesítőt használj: stevia, xilit, eritrin), élesztős ételeket (helyette extrudált kenyér vagy lehet kapni az egyik ismert boltban Rivercote-t) és kerüld a tejet.


A talpmasszázst kezdtem el alkalmazni amivel elértem azt, hogy megszűntek a köztes vérzések és a 24-25. nap helyett most legutóbb pl. 27. napra jött meg. Sokat segíthetnek a különböző alternatív gyógymódok pl. testgyertya, bioptron lámpa stb. Én most fogom elkezdeni a Varga gyógygombát szedni. A nő akitől vettük azt mondta, hogy három hónap után menjek el egy kontrollra és nézessem meg, hogy zsugorodik-e a mióma. 3 hónap múlva!


Hozzáteszem azt is, hogy nálam nyáron derült ez ki. Elmentem egy rákszűrésre ami negatív lett. Tulajdonképpen az erős vérzésem miatt mentem el de rögtön kiderült, hogy a miómám miatt van. Kétszer maradt el a műtétem egyéb okok miatt. Akkor azt mondtam, hogy ez nem véletlen! Így kezembe vettem a gyógyítást. Érdekes módon engem inkább rábeszéltek az orvosok, hogy vetessem ki a méhemet minthogy megtartsam. Ezen fel voltam háborodva! Merthogy minek nekem ha már van 2 gyerekem és nem szeretnék többet. Hát én meg úgy gondolom, hogy egyik szervünk sem dísznek van bennünk vagy azért, hogy kitömjön minket. A baba kihordásán kívül is gondolom van valami jelentősége és feladata a méhnek. Na mindegy, nem vagyok orvos, erről nem is írok de én szeretném megtartani.


Én azt tanácsolom neked, hogy kezdj el életmódot váltani, nézelődj a neten, hogy milyen alternatív gyógyulási lehetőségek vannak és válaszd ki a neked legmegfelelőbbet. Elmehetsz egy természetgyógyászhoz is aki energiával kezel mert az is nagyon sokat számít feltéve ha komoly tudás van az illető kezében és nem kókler mint sajnos nagyon sokan!

Remélem tudtam segíteni! Sok szerencsét és gyógyulj meg minél hamarabb!

16. forgatos (válaszként erre: 15. - Erikpipi)
2012. nov. 23. 23:07

Erről engem nem győztél meg. :)

A lényeg, hogy a fórumindító menjen el másik orvoshoz is.

15. erikpipi (válaszként erre: 12. - Forgatos)
2012. nov. 23. 23:04
Ugyan a mióma egy jóindulatú daganat, de 1% nem az, és a rák előszobája. A 4-es érték már nem játék, és 6 hét alatt is változhat a helyzet.
14. lillenet (válaszként erre: 8. - JudyTim)
2012. nov. 23. 22:56

Én ezt tenném:

valóban kemény étrendváltozás, ahogy egyikünk írja, és én is kérnék másik orvostól is véleményt, de a legfontosabb: a lehető leghamarabb utánaolvasnék, mi a lelki oka ezeknek a tüneteknek és keresnék egy nagyon jó pszichológust/kineziológust/természetgyógyászt, akivel sikerül az OKOT megszüntetni. Keress rá arra, hogy Szivárvány Új Medicina, és el fog szállni minden félelmed! De addig is, míg utána olvasol, próbálj megnyugodni, próbáld elterelni a figyelmed, amikor aggodalmaskodáson kapod magad. Most nem a rákveszély, hanem a félelem a legnagyobb ellenséged! DE: nem a "betegség", hanem TE, a lelked, az elméd a főnök!

Egy élő példa erre: egy durva áttétes, csontsovány mellrákos nőhöz már a búcsúzás miatt akarták a családot behívni a kórházba... De kattant benne valami, és úgy döntött, hogy a kislánya nem nőhet fel anya nélkül. Fogott egy füzetet, és semmi mást nem írt bele, csak ennyit: meggyógyulok. Újra és újra.

742db füzet telt meg. És MEGGYÓGYULT! (és ez nem bulvárhír)

Ugye érted mire gondolok?:) Igenis "csak" ennyin múlik.

Sok kitartást, erőt, nyugalmat kívánok neked!

13. vikucka (válaszként erre: 8. - JudyTim)
2012. nov. 23. 22:50
Próbálj meg privát orvoshoz elmenni, aki megismétli a rákszűrést.
12. forgatos (válaszként erre: 8. - JudyTim)
2012. nov. 23. 22:46

Nyugi! A mióma jóindulatú, a 4-es érték pedig nem a vég. A daganatos megbetegedések nem úgy működnek, hogy hipp-hopp átbillenek másik stádiumba, hiszen a kialakulásuk is hosszantartó folyamat. Hidd el, az orvosok tudják, mi az eljárás módja.

Mindettől függetlenül legalább 2 orvossal vizsgáltad meg magad!

2012. nov. 23. 22:12

[link]


Szerintem 6 hét a protokoll, következő vizsgálathoz. Ha nem bízol meg az orvos hozzáértésében, keress másik orvost, a fenti linken lehet találsz sorstársat is, nekem is ez a fórum segített a legtöbbet.

10. Picurka1968 (válaszként erre: 8. - JudyTim)
2012. nov. 23. 21:56
Feltétlen keress másik orvost,vagy onkológust!Legalább hallgasd meg más orvos véleményét is!
2012. nov. 23. 21:51
Van ismerôsôm, akinek szintén határértéke volt, tetejében borzamasan nézett ki a méhfala. Megvolt gyôzôdve az orvos, hogy rákos. Legnagyobb meglepetésére a szövettan negatív lett. Ma már közel a 60-hoz és kutyabaja!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook