Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Méhnyakrákszűrés fórum

Méhnyakrákszűrés (beszélgetős fórum)


242. kicsibéka (válaszként erre: 235. - Keira777)
2014. jún. 26. 14:26

Tampont tényleg nem lehet, betét kell! Háát a vérzés érdekes kérdés, mert hallottam olyat akiből 2 hétig ömlött a vér, nekem speciál 2 napig volt, de az inkáb vérezgetés! Műtét után kb 2 héttel megjött (szerintem legalábbis az volt), ez most talán kicsit erősebb volt, mint máskor szokott, de nem kísérték a szokásos görcsök!

Nedves törlőkendőt, poharat és evőeszközt vigyél...

Drukkolok, hogy minden jól menjen!!! :)

241. nevada12 (válaszként erre: 240. - Keira777)
2014. jún. 25. 22:35
reggel fél nyolcra kell mennem. ..addig még tudunk beszélni és remélem csütörtökön ismét addigra te is túl leszel rajta :-)
2014. jún. 25. 19:31
most nézem hogy 2-a az pont jövő szerda :) neked varratszedés, nekem műtét :)
239. nevada12 (válaszként erre: 237. - Keira777)
2014. jún. 25. 19:19
igen, nekem biztos a varratos van és nem felszívódo fonallal ugyanis nekem 2.-an lesz kiszedve .Már remélem túl leszek azon is aztán fogom tudni hogyan tovább. ne aggódj Keira minden oké lesz. irj amit túl leszel rajta. ...addig pedig szoritok neked! !!
2014. jún. 25. 17:11

ez vár rám, wááááá :(


A loop-konizáció technikája:


A műtét elvégezhető a beteg igényének megfelelően helyi érzéstelenítésben, vagy rövid ideig tartó vénás altatásban. A beteget a hüvelyi műtéteknél szokásos előkészítés – esetenként nyugtató tabletta, a hólyag kiürítése - után a műtőasztalra fektetjük. A választott érzéstelenítési eljárás alkalmazását követően fertőtlenítő oldattal a hüvelyt csírátlanítjuk, majd feltárjuk. Az így előkészített érzéstelen műtéti területen felületes szövetrészt vagy kúp alakú szövetmintát távolítunk el a méhnyakból, dróthurokhoz (kacshoz) hasonló alakú magasfrekvenciájú rádióhullámot kibocsátó eszköz alkalmazásával. A magasfrekvenciájú eszközzel történt vágás során egyidejűleg azonnali vérzéscsillapítás is történik, ami öltések behelyezését általában feleslegessé tesz, így a sebfelszín nyitott marad s így hámosodik, az élettanihoz hasonló eredménnyel. Az elváltozás jellegétől függően a műtétet ki kell egészíteni anyagminta vételével a méhnyakból (cervix abrázió). Az eltávolított kúp alakú, vagy lapos szövetmintát, valamint a méhnyakkaparékot kórszövettani vizsgálatra küldjük. Az eljárás hátránya az, hogy a sejtek hőkárosodása miatt némely esetben nem ítélhető meg a metszett szél szövettani épsége. Emiatt újbóli műtét válhat szükségessé a betegség biztos eltávolítása érdekében. Ennek a műtéti megoldásnak az előnye az, hogy a hagyományos hidegkés-kúpkimetszéssel szemben jóval rövidebb kórházi ellátást igényel, illetve a későbbiekben esetleges terhesség során a koraszülés és vetélés kockázatát kisebbnek valószínűsítik.

2014. jún. 25. 17:10

Nah, ma felhívtam a kórházat, elmondtak mindent :)

Elvileg 10 perces műtét lesz, csak vércsoport meghatározást kell vinnem, reggel 7re kell mennem, aznap meg is lesz a műtét, és még az is lehet, hogy aznap hazaengednek, de az is lehet, hogy csak másnap. (a dokim amúgy is mindig csak szerdánként van abban a kórházban)

varratszedés nem lesz... nekem ez a loop-os dolog lesz. (nevada, sztem neked a másik lehetett)


"A műtétnek számos változata ismert, a szikével végzett-hideg késes konizációtól a loop-kaccsal történő elektromos késes konizációig. Előbbinél a sebet öltésekkel kell ellátni, emiatt a kórházi tartózkodás hosszabb, akár 3-4 napot is igénybe vehet. A loop (ejtsd lúp) konizáció egynapos bentfekvéssel jár, tehát 24 órát kell a kórházban tartózkodni. Ebben az esetben nincsenek varratok, mert a elektromos késen áthaladó áram a sebet elégeti."

236. nevada12 (válaszként erre: 235. - Keira777)
2014. jún. 24. 22:13
igen tampont nem lehet. betetet vittem én is ...utáltam mert két hétig vereztem. ..de sajna ez van.. a doktorno szerint még közben ráadásul meg is jött. .
2014. jún. 24. 19:00
Ja igen, es mi az, amit vittetek a korhazba? Mutet utan mennyire vereztetek? Gondolom tampon kilove... Pfff... 25 eve nem hasznaltam betetet...
2014. jún. 24. 18:43
amúgy voltam is nála egy pár hete, csak akkor még nem tudtam, hogy rákos vagyok :(
2014. jún. 24. 18:43

igen, gondolom h az altatás miatt kell, csak nem tudom, 1 hét alatt hogy tudom mindezt beszerezni :( Holnap kell felhívnom a nőt a kórházban, aki intézi ezeket.

én is próbálkozom természetes gyógymódokkal, augusztus elején megyek is kineziológushoz, de megkérdeztem, azt mondta, ha műteni kell, akkor műteni kell, majd utána...

jó lenne egy varázspálca :)

232. nevada12 (válaszként erre: 224. - Keira777)
2014. jún. 24. 17:32
SZIVESEN!Nekem is jó hogy itt vagytok és tudunk beszélni..mindenki fél aki ezt átélte már és érthetö az aggodalmad is de ne tedd majd csak akkor ha már okod is lesz rá...várj ...és ne idegeskedj ...
231. nevada12 (válaszként erre: 229. - Kicsibéka)
2014. jún. 24. 17:24
ha beteg vagy akkor biztos hogy nem mütenek mert akármi is lehet az altatásnál és azt nem lehet de amint olvasom mindig vannak kivételek :)
230. nevada12 (válaszként erre: 226. - Kicsibéka)
2014. jún. 24. 17:22
kicsibéka..igen jól állok az alternatív kezelésekkel is ugyanis a családban pontosabban a fiam reiki vizsgás és nagyon nagy energiája van még azért nem kezelt engem mert ma utánajár nehogy éppen a rossz sejteket erősítse bennem és ha ez a lehetőség ki lesz zárva akkor pár kezelés nem fog ártani...ha ilyesmire gondoltál egyáltalán....
229. kicsibéka (válaszként erre: 228. - Nevada12)
2014. jún. 24. 17:22
Áhh igen, tényleg kellett volna valami vizsgálatok az altatás miatt, de engem letudtak azzal, hogy benéztek a torkomba meg meghallgatták a szívem. Se EKG, se semmi más! :/ Picit beteg voltam műtét előtt, de azzal sem foglalkoztak, pedig mindenki akit kérdeztem azt mondta, hogy már egy náthával is elhalasztják a műtétet!
228. nevada12 (válaszként erre: 225. - Keira777)
2014. jún. 24. 17:19
Igen kellettek ezek a vizsgálatok!Ay altatás miatt van csak..ne aggódj.
227. kicsibéka (válaszként erre: 225. - Keira777)
2014. jún. 24. 17:17
Én nem emlékszem, hogy kellett volna nekem ilyesmi...
226. kicsibéka (válaszként erre: 224. - Keira777)
2014. jún. 24. 17:16

Ha egy mód van rá ne olvasgass ilyeneket!!! Egyáltalán nem biztos, hogy bármi hasonlóság lenne közted és az a nő között akiről írtál. Minden ember más és más... más genetikával, más immunrendszerrel, stb... Szóval lehet, hogy neki így alakult, de nálad korán sem biztos, hogy ilyenre sor kerül!

Amúgy hogy álltok az alternatív gyógymódokkal? (természetesen orvosi kezelés mellett!)

2014. jún. 24. 17:11

Nektek kellettek ezek a leletek?


- teljes laborvizsgálat (3 héten belül)

- mellkas rtg felvétel (6 hónapon belül)

- EKG (3 héten belül)

- vércsoport és ellenanyag meghatározás

- az Önt vizsgáló nőgyógyász daganatsebész kolléga lelete

- aneszteziológus kolléga által esetlegesen kért egyéb vizsgálati leletek

2014. jún. 24. 17:06

Nagyon jó, hogy itt vagytok, nagyon sokat segít!!!! KÖSZÖNÖM!!!! :)

nagyon félek a műtéttől ám! de még jobban a szövettantól. A méheltávolítás fórumban van egy csajszi, akinek ugyan így kezdődött, semmi nem látszódott, semmi tünet, és a végén mégiscsak kivették a méhét... Nem lehet tudni, mert nem minden esetben indul ez el kívülről, lehet belülről is. :(

223. nevada12 (válaszként erre: 221. - Kicsibéka)
2014. jún. 24. 16:57
Igen ebben igazad van!Más értelmet kapnak dolgok mikor azt hisszük kevés az idö értékelni öket....
222. nevada12 (válaszként erre: 217. - Keira777)
2014. jún. 24. 16:54
Sajnálom Keira777 de hidd el minden rendben lesz ne aggódj,még idöben vagyunk és az idöben felismert dolgok gyógyithatóak!Ha beszélgetni szeretnél bármikor itt vagyok....tudom min mész keresztül most én ezt már végig csináltam .Semmi baj nem lesz !!!!
221. kicsibéka (válaszként erre: 219. - Nevada12)
2014. jún. 24. 16:53

Köszi... nagy kő esett le a szívemről! :)

Azért ez most arra legalább jó volt, hogy átértékeljek dolgokat és más "fontossági sorrendet" állítsak fel az életemben!

220. kicsibéka (válaszként erre: 217. - Keira777)
2014. jún. 24. 16:51

Nyugi, minden rendben lesz, csak pozitív hozzáállás! (tudom, én már könnyen beszélek, de ez tényleg nagyon fontos!!!)

Nekem is kb 1 hét telt el plusszba az ígért dátumhoz képest, de most már azt mondom megérte várni.

Július elején azért még vár rám egy konzultáció, utána pedig 3 havonta ellenőrzés!

219. nevada12 (válaszként erre: 215. - Kicsibéka)
2014. jún. 24. 16:51
kicsibéka!Örülök,hogy minden rendben!!
2014. jún. 24. 16:33

Igen, most sokminden eszembe jut nekem is, a tanácstalanság, és hogy mi lezs a szövettanom a műtét után (((

A dél-pesti kórházban lesz a műtét.


Te hogy vagy Nevada?

2014. jún. 24. 16:26

engem ma hívott a dokim :( az sose jó, ha ők hívnak :(

2 hetet mondtak citológia leletre, ehhez képest 5 nap telt el.

Ők is találtak benne roszzindulatú elváltozást, úgyhogy jövő szerdán műtt :( Konizáció + abrázió

NAGYON FÉLEK :(((((

2014. jún. 24. 16:23
DEJÓÓÓÓÓÓ kicsibéba!!!!!! nagyon örülök, h jó lett a szövettanod!!!!!!
215. kicsibéka (válaszként erre: 214. - Nevada12)
2014. jún. 24. 11:09

Nem régóta a dokim, konkrétan most voltam nála először! Van egy másik doki aki nagyon szimpi (több csajszinak is ő volt a dokija akikkel egy szobában voltam), de a pajzsmirigyes kezelésem és a babásodáshoz való előkészületeket ennél a dokinál kezdtem aki műtött és nagyon jó szakember ezen a területen! Szóval így maradok szerintem nála!

Viszont menet közben (tegnap) meglett a szövettanom éééés.... MINDEN OKÉ!!!! :)

2014. jún. 22. 09:11
Gondolom,hogy rossz lehetett ..már régóta ö az orvosod?Bizol benne?Hozzá fogsz járni akkor is ha kismama leszel?Kellemetlen helyzet ez a pénz adás mert sosem tudod mennyi és hogy az annyiért amit adtunk legközelebb is szivesen törödik-e velünk?Sajnos én most tapasztaltam hogy milyen ha nincs orvosa az embernek...az egyik szobatársam kismama volt nem volt orvosa mert nem volt pénze ...befektették mert még nem volt itt az ideje hogy szüljön és fájt mindene viszeres volt a lába nagyon még sosem láttam ilyet...járni sem nagyon tudott és mivel nem volt orvosa hol ez hol az megvizsgálta éppen csak szóltak neki pár szót,ha kérdezte császáros lesz e a viszerek miatt leintették hol van az még! Sajnáltam nagyon .Szóval semmit nem tudott mi lesz vele velük...Mára megvan a babája már otthon vannak gyönyörü kisfiú 4 kg..és jól vannak.Császáros lett és sajnos nem tudta ki mütötte mikor kérdeztem azt mondta majd még azt meg kell kérdeznie....A lényeg hogy ha nem fizetsz még annyi esélyed sincs hogy foglakozzanak veled ....
213. kicsibéka (válaszként erre: 196. - Nevada12)
2014. jún. 21. 23:00
Én is 30,000-et adtam, pedig nem nagyon foglalkozott velem! :/ A többi csajszihoz műtét előtt is és után is bejött a dokijuk, még egyszer átbeszéltek mindent, stb... Én a műtőben láttam először a dokimat, majd a műtét után szánt rám vagy 2 percet is! Bezzeg mikor haza kellett engedni és ugye jött volna a pénzadás akkor hirtelen olyan szivélyes lett... van e kérdésem, minden rendben van e, stb...? Komolyan már vicces volt! De akkor megnyugodtam, mert nekem sem volt fogalmam sem, hogy mennyit "kell" ilyenkor adni... szerencsére eddig nem nagyon volt dolgom az egészségüggyel, még sosem adtam hálapénzt. Remélem ezután is max 1-2 alkalommal kell majd ilyet tennem és azok az alkalmak akkor lesznek mikor az egészséges babócá(i)mat viszem haza a kórházból! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook