Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Méhnyakrákszűrés fórum

Méhnyakrákszűrés (beszélgetős fórum)


182. kicsibéka (válaszként erre: 181. - Nevada12)
2014. jún. 19. 22:24

Ezt a cső dolgot már másnál is olvastam, de nekem nem volt semmilyen cső! :/

A két hét nálam kedden járt le... lehet csak túlizgulom és "csak" túl vannak terhelve! Sajnos azt tapasztaltam a pécsi kórházban, hogy rengeteg nő szenved valamilyen nyavajától! :/

181. nevada12 (válaszként erre: 179. - Kicsibéka)
2014. jún. 19. 22:16
Szia kicsibéka!Nekem kettö hét volt az eredményem.Mikor mentem a csö kivételre már ott volt.
180. nevada12 (válaszként erre: 178. - Keira777)
2014. jún. 19. 22:13
Tulajdonképpen azt hiszem nem nézték,vagy ha igen akkor én nem tudok róla....Már több mint két éve pm.beteg vagyok sűrű sűrű rosszullétekkel az ájulásig ver a szivem ezerrel igy aztán több orvos is látott azt mondták határozottan túlműködö vagyok .Göb nincs az utolsó uh.három hete volt.Csak remélni tudom hogy azzal is minden rendben lesz.Hát ha azt vesszük akkor én sem iszom nem kávézok és a pasik terén is egyetlenegy van 23 éve és mégis itt tartok.42 évesen rettegek attól hogy mi lesz ezután.... szörnyű. A hajam nekem is hullott. de az szerintem pm.probléma
2014. jún. 19. 21:39

Sziasztok!

Nekem picit több, mint 2 hete volt conisatiom + couret-em. (HSIL, CIN II. -es citológiával)

Nektek mennyi idő volt még megjött a szövettan eredménye? Nekem keddre igérték, aztán mondták, hogy ma hivjam őket, de még mindig semmi... azt mondta a dokim próbáljam meg hétfőn! De megőrjit ez a várakozás! :/

2014. jún. 19. 18:27

Igen, nagyon jó, hogy elmentünk! Így legalább egy kisebb műtéttel meg lehet úszni, reméljük a méhünket nem kell kivenni, és kemora sincs szükség!!!

Nekem sem volt semmilyen tünetem. Illetve... így most nem is tudom, h ez tünete e, emiatt van, vagy sem... Az egyik a derékfájás... 2-3 hónapja fáj, hol jobban, hol alig, és nem múlik, pedig sokmindent próbáltam már. A másik a pattanások az államon. Nem vagyok egy pattanásos típus (sose voltam), de mostanában 1-1 nagyon gyulladt pattanás jön elő az államon, és nagyon nehezen múlik... Az áll a női problémák területe.

Van még egy dolog, a hajhullás... Ezt végképp nem tudom, mert én is pajzsmirigyes vagyok, csak nekem autoimmun pm gyulladásom, vagyis alulműködésem van (hashimoto kór). Évekig hullott a hajam, de kb 1 éve, amióta kezelgetem magam, szedek egy marék vitamint, azóta elmúlt. Tavaly dec elején ezdett megint hullani...

Emellett lisztérzékeny is :( Szóval van gondom, nem mondom :)

Azért sem értem ezt az egészet, mert olyan egészségesen élek, kerülöm a cukrot, amennyire csak lehet, gluténmentesen eszem, sportolok, rengeteg vitamint is szedek, nem iszom, nem dohányzom, nem pasizok össze-vissza.... ááááá....

Amúgy nálad nézték hogy a pm problémád autoimmun eredetű e? Göbös is? (az enyém igen)

2014. jún. 19. 14:20

Semmilyen tünetem nem volt ami ezzel kapcsolatos.Van egy túlműködö pajzsmirigyem amivel éppen egy hete kezdtem a radiojod kezelést sajnos pont nagyon rosszkor jött ez a citológiai eredmény de már nem akartam visszamondani a kezelést mert igy is nagyon sokat kellett várnom rá.Azzal voltak tüneteim de az más lapra tartozik ismerem minden tünetét már és nagyon remélem sikerült megoldani ezzel a kapszulával a dolgokat legalábbis a nyakamon!Sajnos a rossz ebben az hogy majdnem egy időben derült ki emez is .(rákszűrés) Mikor megérkezett a papir a doktornö felhivott hogy ez van müteni kell én mentem ...csináltam amit mondott hátha rendben leszek....közben minden nap mennem kellett szegedre mérésekre mert ott kaptam meg a kapszulát tehát azt mondom neked minden összejött...sajnos.A szerencsétlenségben a szerencse talán annyi hogy egy kalap alatt kiheverek mindent.Mütét után egy héttel kaptam meg a kapszulát utána egy hét múlva csö kiszedés és két hét múlva varrat szedés....és aztán kontroll szegeden ...tehát nem vagyok én egyszerú helyzetben de ennek ellenére nem adom fel hiszem hogy gyógyult leszek csak kitartás kell nem kicsi.Minden évben megyek rákszűrésre mert ez a normális és milyen jó hogy megyek..

és Te is jó hogy mentél!Mindenkinek kell mennie évente egyszer kellene mert sosem lehet tudni.Igen az ember nehezen hiszi el hogy vele is megtörténhet az amit máskor máshol hallott hiradóban szomszédtól ettöl attól....Úgy gondolom ha esetleg ki is kell venni a méhemet akkor is tudok teljes értékű életet élni és Te is hisz sokan vannak ezzel igy.Az egyik ismerösömnek tavaly sajnos ki kellett venni mindent....tényleg mindent és jól van meggyógyult semmi baja hál istennek ,dolgozik éli az életét nincsenek fájdalmai.Úgyhogy tudom hogy nehéz de gondold csak meg,az milyen nehéz lenne nekik ha elveszitenének.?

2014. jún. 19. 10:39

Ismerőöm mesélte, hogy az anyukáját most műtötték, neki elég súlyos rákja volt már, mindenén kivették, és épp kemozzák :(

És csak azért ment el orvoshoz, mert a szomszéd kisboltban ki volt téve egy fekete zászló, és bement megkérdezni, hogy mi történt. A tulaj nő halt meg méhnyakrákban... Azonnal elment ő is, mert kicsit fájdogált a hasa, és kiderült neki is az van :( Miylen fontos a szűrés!!! Milyen jó h elmentem!!! Ha bármi van is, legalább most kiderült...

Neked volt vmi tüneted? Vagy te is csak úgy szűrésre mentél el?

2014. jún. 19. 10:35

Szerintem neked ez lehet a Bethesda besorolás szerint most:

HSIL, súlyos fokú laphám-eredetű intraepitheliális lézió (CIN 2, CIN 3, invázió gyanúja)

Legyalábbis a cin3 alapján...

Kérdezd meg a dokidat, ha legközelebb mész hozzá, hogy HPV tipizálást csináltak e.


Nekem egy felnőtt fiam van és férjem. Gyereket már akartam, nem is azért aggódom. Akkor is olyan roosz ez...

A párom átérzi, azt tudom, mert neki is vannak problémái, nála is pont a biopszia eredményre várunk :( De akkor sem akarom ezzel egyfolytában traktálni. Mindig leint, h ugysincs semmi bajom... Bár igaza lenne!

2014. jún. 18. 22:43
Ne félj töle hidd el nem annyira gáz...három napot kell bennt lenned és ebböl két napig nem történik semmi sem....a szokásos vizsgálatok mint vérvétel vizelet ekg vérnyomás láz......beöntés bár nem mindenhol kell az sem itt volt kettö is este meg reggel korán.Tudod nem ehetsz nem ihatsz és aztán mikor elindulnak veled a mütö felé már csak arra gondolsz mikor ébredsz fel.....legalábbis én azt gondoltam ha el fog tudni altatni egyáltalán...mert azt éreztem annyira ideges vagyok hogy ugyan el nem alszok. :)de elaludtam....és fel is ébredtem.Felkeltem sem nem szédültem sem semmi egy kicsit fájt a hasam és véreztem de három órával a mütét után tusoltam ettem ittam....ugyhogy ne félj...nem lesz semmi baj
2014. jún. 18. 22:34
Hát nem találok sem a zárómon sem a szövettanin egyetlen ilyen besorolást.Vagy csak nem jó helyen keresem.Annyi van amit bemásoltam neked....Igen az a baj én is sokat agyalok ezen és sokmindent olvasok innen a netröl is de személyes kontakt olyanokkal akiknek volt van hasonló problémájuk az más...Neked a családod mit mondd?Véleményük van?Támogatnak?Megértenek?Gyerekeid vannak? Az enyémek megértik támogatnak és közben azt látom egy fenét tudják miröl van szó....csak úgy tesznek...De mit is gondoltam a férjem és három fiam van...azt sem tudják miröl beszélek...de ennek ellenére aggódnak és a mütétem napján mind bennt voltak a kórházban a kicsi kivételével.. :) igy utólag már vicces volt...ott toporogtak a folyosón mig ki nem hoztak a mütöböl...meglátták hogy minden oké fennt vagyok ..és rohantak le kávézni meg cigizni.. :)Idegesek voltak.... hát még én ..és most megint minden elölröl..
2014. jún. 18. 21:49

és ez a várakozás a legrosszabb... amíg megérkezik a lelet...

én nagyon félek a konizációtól és az abrációtól is :(

2014. jún. 18. 21:42

Méhnyak citológiai lelet értékelése

A citológiai értékelésének az alapja a felszínről származó sejtek vizsgálata, úgynevezett exfoliatív citológia. A sejtek fixálása, majd speciális festést követően mikroszkópos vizsgálata történik.

Két beosztás terjedt el a nemzetközi gyakorlatban, a Papanicolaou osztályozás és a Bethesda klasszifikáció. Évtizedeken keresztül a Papanicolaou osztályozás volt a cervix citológia alaprendszere. A tudomány fejlődésével a Papanicolau nem felet meg az új elvárásoknak, ezért új beosztást az ún. Bethesda rendszert dolgoztak ki (1988). Az újonnan kialakított rendszert folyamatosan fejlesztették, és az ezredforduló tájékán nemzetközi konszenzus alapján változtattak a beosztáson. 2001 óta világszerte a Bethesda klasszifikáció van használatban. Magyarországon az átállás lassan történik. Egyes leleteken mind a két osztályozás eredményét feltüntetik, aminek az a hibája, hogy a két rendszer egyes csoportjai nem felelnek meg pontosan egymásnak, így félreérthető, torz információt ad.

Papanicolaou osztályozás:

Görög-amerikai citopatológus kezdte a méhnyakrák-szűrést sejtkenetek citológiai vizsgálatával. Évtizedek óta használatos. Előnye az egyszerűsége, hátránya, hogy nem követi a szövettani elváltozások jellegét.

Súlyosság szerint öt fokozatot állított fel, P1-től P5-ig:

P0: a kenet nem értékelhető

P1: ideális citológiai eredmény

P2: jó citológiai eredmény, a szexuális életet élő nők nagy részének ilyen eredménye van

P3: enyhe fokban kóros citológiai eredmény

P4: súlyos fokban kóros sejtek, közvetlen rákmegelő állapotra, vagy korai rákra utal

P5: méhnyakrákra utaló citológiai eredmény

Bethesda osztályozás:

A Bethesda beosztás modernebb, sokkal részletesebb, informatívabb. Legutóbbi és jelenleg is használatos verzió revíziója 2001-ben került kialakításra. Az alapvető eredmény értékelése végtelenül egyszerű. "A kenet általános minősítése" részben kiderül, hogy negatív, vagy kóros-e a lelet, illetve hogy egyéb elváltozás jelen van-e. A részletes leíró része sokkal bonyolultabb, és alapvetően megfelel a háttérben zajló szövettani elváltozás jellegének.

A kenet általános minősítése:

Negatív, kóros, neoplasztikus hámelváltozásokra

Kóros, neoplasztikus hámelváltozás azonosítható

Egyéb

A daganatos jellegű kóros hámelváltozásokat részletesen leíró rész:

Kóros laphámsejtek:

ASC-US, atípusos laphámsejtek meghatározható ok nélkül

ASC-H, atípusos laphámsejtek, nem zárható ki HSIL

LSIL, enyhe fokú laphám-eredetű intraepitheliális lézió (CIN 1)

HSIL, súlyos fokú laphám-eredetű intraepitheliális lézió (CIN 2, CIN 3, invázió gyanúja)

Carcinoma planocellulare (laphám sejt eredetű carcinoma )

Kóros mirigyhámsejtek:

AGC - Endocervicalis eredetű

AGC - Endometriális eredetű

AGC - Mirigyhámsejtek - NOS (máskülönben nem részletezett)

AGC - Endocervicalis eredetű mirigyhám, inkább rosszindulatú daganat

AGC - Mirigyhámsejtek - NOS (máskülönben nem részletezett), inkább rosszindulatú daganat

AIS - Mirigyhámsejt eredetű korai rák (Adenocarcinoma endocervicalis in situ)

Adenocarcinoma - endocervicalis eredetű

Adenocarcinoma - endometriális eredetű

Adenocarcinoma - méhen kívüli eredetű

Adenocarcinoma - máskülönben nem részletezett

2014. jún. 18. 21:42

Én is nagyon örülök, hogy itt találtalak! Nagyon jó valakivel megbeszélni, más nem nagyon érti meg, és én sem akarok mindenkit mindig ezzel traktálni, pedig szinte csak ezen jár az agyam :(

2 fajta besorolás van, teljesen függetlenek egymástól. P szerintem nekünk sokkal érthetőbb, de az orvosoknak már kevés. Igazából már elavultnak számít.

2014. jún. 18. 20:42
pseudoerosio glandularis papillaris portionis.az egyik blokkban nehany cervicalis mirigyben súlyos hámdisplasia van ami 4.5mm megközeliti a cervix területén a kimetszés szélét.HPV nem lett nézve gondolom 2.-án ha megyek majd akkor..nem volt most P státusz csak a cin. gyulladás sem.A doktornö szerint szépen gyógyul a seb..Igazán csak varratszedéskor tudok majd többet addig marad amit a neten tudok összeszedni és Te!Amit megköszönök ,mert valakivel legalább meg tudom beszélni...Csak az tudja aki benne van sajnos,csak az érti meg a félelmeket a parát aki átéli a bizonytalamságot...Egyszerüen nem értem...p3 ból lett egy cin 3 és megvolt a konizáció plusz abrásió ennyi idö alatt.vagy valamit én nem értelmezek jól?szerinted?
2014. jún. 18. 20:08

Nálad a laphámmmal van gond, 80%-ban ez szokot lenni, nekem a mirigyekkel.

Adennocarcinoma = mirigyrák

Ez van bejelöleve a leletemben: adenocarcinoma in situ (AIS), javaslat: ismétlés.

NAGYON-NAGYON SZURKOLOK, hogy használjon a kúp!

Mi volt még a szövettani leírásban? Gyulladást írtak? P státuszt most nem? HPV-t néztek?

2014. jún. 18. 20:01
Igen kell egyfajta kúpot használnom a neve cikatridina ...A mütét elött p3 volt az eredményem ami elvileg rákmegelözö állapot volna....most a cin értelmezés miatt lett más.Valahogyan igy magyarázta a doktornö.Mit értessz azon hogy be van jelölve a legsúlyosabb rák?mi az?illetve neked milyen lett a cit.eredmény eddig?
166. Keira777 (válaszként erre: 165. - Nevada12)
2014. jún. 18. 19:50

Sajnálom, hogy cin3 lett a szövettan :( kell most vmi kúpot használnod vagy gyógyszert szedned? A műtét előtt mi volt a leleted?

Érdekes volt a mai doki... nőgyógyász-onkológus-sebész.

Azt mondta az előző leletemre, hogy teljesen értelmezhetetlen. Én attól ilyedtem meg, ami be van ikszelve, ő (a doki) attól, ami nincs. Mert pl. meg van jelölve a legsúlyosabb rák, de mellete a javaslat nem műtét, hanem ismétlés... Megvizsgált a doki, és azt mondta, hogy szabad szemmel nem látszódik semmi a méhszájon, és az UH sem mutat semmilyen eltérést. Pl a méhnyálkahártyám is teljesen jó, vékony, daganatnál megvastagszik. Újra levette a mintát, de azt mondta, hogy még ha negatív lesz (mert szerinte az lesz - adjná a Jóisten), az akor sem írja felül ezt a rákos lelet, és akkor is javasolja a konizációt+ambráziót... Hát nem tudom...

2 hét kb amire elkészül az újabb cit. lelet, júl 11re megyek újra dokihoz.

Az a baj ezzel az újramintavétellel, hogy igazából 4-6 hetet kellett volna várni az előzőtől, de csak 2 hét telt el.

165. nevada12 (válaszként erre: 163. - Keira777)
2014. jún. 18. 14:10
Szia,csö kivéve...kicsit kellemetlen volt de nem annyira.Megvan az eredményem is ami inkább kellemetlen.cin III . :( Varratszedés júl.2.án.Akkor beszélünk a doktornövel arról hogyan tovább.Szerintem ...nem is tudom mit gondoljak...de ki kell venni a méhemet is ha továbbra is ez az eredmény marad.A neten olvasgattam utána bár ez nem jelent semmit mégis valami támpontot nyújt mi is ez pontosabban.Illetve legalább tudom mit jelent.Veled?Voltál az új dokinál?Mondott valamit?
2014. jún. 17. 23:02
Igen,tényleg nem érdemes várni..fontold meg és még ha macerásabb is mint a kúpok, gyógyszerek mégis biztosabb a gyógyulás.Véleményem szerint is.És ha már új doki akkor faggasd ki rendesen!!! Mindent kérdezz amit csak tudni szeretnél.Mivel új betege leszel válaszolni fog....remélhetőleg.Szurkolok hogy minden rendben legyen és irj hogy mit mondott.Egyben volt az nekem is csak az elökészületek nem olyanok voltak.Kicsit félek ettöl a csö kivételtöl mert nem tudom mire számitsak de már alig várom,hogy túl legyek rajta..
2014. jún. 17. 22:33
Neked kulon volt abrazio? Nekem azt mondta, egyben lenne...
162. Keira777 (válaszként erre: 161. - Nevada12)
2014. jún. 17. 22:31
Holnap delelott megyek uj dokihoz, a mostani sose volt szimpi, de ugy voltam vele, sima rakszuresre jo lesz. Most Dr. Tarnai Lászlóhoz megyek az Ungár- team-ből, de jo lenne ha Ungar prof tudna muteni, de egyelore kulfoldon van. Amugy a regi dokim is rendes volt, elkuldte emailben a cit. leletet, es irta, h sos hivjam fel... De masnap meg se varta h en hivjam, o hivott. Megkerdeztem, P4nek mondta ezt az allapotot... Es azt mondta, csak 4-6 het mulva lehetne ismetelni a citoligiat, de nem javasolja, h ennyit varjak, inkabb mutet...
161. nevada12 (válaszként erre: 160. - Keira777)
2014. jún. 17. 22:19
Orosházán mütöttek és nekem a dktornö azt mondta kettö hét múlva kell a csövet kiszedni,a varratokat pedig ujabb két hét múlva.Nekem egy rákmegelözö állapotom volt ami remélem mostanra már nincs is.P 3 lett a cit.eredményem és az én doktornöm szerint nincs mire várni meg kell elözni a bajt ezért lett megcsinálva a konizáció.Ez elvileg egyben gyógyitó eljárás is ha sikerült az ép szövetben a metszés.Próbálj utánanézni a neten mit is jelent pontosan ami a papirodra van irva sok mindent meg lehet tudni amiröl egyébként az én véleményem szerint nem mindig kap az ember pontos választ az orvosától mert vagy siet vagy úgy magyarázza el hogy a felét sem érted.Igen én is azt hittem hogy hasonló mütét lesz mint egy abrázió ,de annál kicsit hosszabb.... és másként is készitettek elö pontosabban beöntést kaptam elözö este és aztán reggel is egyet....utána a bátoritó :) gyógyszert adták ide ,egy karszalagot és meztelenre kellett vetköznöm csak a ruha csizma és a hajháló volt minden öltözékem....Téged mikor és hol fognak müteni?
2014. jún. 17. 22:01

:) melyik kórházban műtöttek?

ilyen sokáig volt benned a cső?? nem 3-án műtöttek?

azt hittem ez egy kisebb műtét, de így ahogy leírtad nem annak tűnik... :(

REMÉLEM MINDEN RENDBEN LESZ A SZÖVETTANODDAL!!!!!!!!

milyen típusú rákot találtak nálad? engem aggaszt ez az adenokarcinoma :( általában mindenkinek a másik van, a laphámsejtes...

159. nevada12 (válaszként erre: 158. - Keira777)
2014. jún. 17. 15:07
Sziasztok,igen altatásban végezték kb.45 perc volt és mikor felébredtem sem volt semmi gond.Kicsit fájt a hasam kicsit véreztem....de elviselhetöen.Jól vagyok,holnap lesz kiszedve a cső,és eredmény is holnap lesz.Remélem minden rendben lesz..... Sokat kell pihenni nem emelgetni és legföképpen nem parázni....mondom én :) aki úgy mentem be a mütöbe,hogy engem biztos nem fog tudni elaltatni mert annyira ideges vagyok :) :)
158. Keira777 (válaszként erre: 157. - Nevada12)
2014. jún. 17. 10:18

Sziasztok, múlt héten derült ki, hogy méhnyakrákom van :( már rengeteg mindent elolvastam a neten, de elég nagy bennem a para :( elvileg semmi tünetem nincs, csak a szokásos évi citológiám lett p4. Adenocarcinoma in situ.

Valószínűleg műtét vár rám...

Nevada12 hogy sikerült a műtéted? Jól vagy? Meg van már a műtét utáni szövettan eredményed?

Vannak/voltak fájdalmaid a műtét után?

Altatásban végezték?

157. nevada12 (válaszként erre: 156. - @IviBaba@)
2014. jún. 9. 21:26
Szia. Nekem hat napja csináltak konizáciot.Ha van kérdésed és tudok szívesen válaszolok.
2014. máj. 16. 19:02

Sziasztok

Van itt aki konizáción esett át? Esetleg átjönne ide? :

[link]

2013. szept. 2. 19:48
Sziasztok, ma kaptam meg az eredményemet ami P2, ez nem adna önmagában okot az aggodalomra, de mellékelve kaptam ezt: 6 hónap múlva megismételni. Valakinek ötlet vagy tapasztalat?
2013. aug. 9. 11:07
:(
153. Álmodj királylány (válaszként erre: 152. - Töprengő)
2013. aug. 9. 10:22
Köszi a bíztatást, csak az ember érzi mikor valami nem stimmel. Nem csak a visszahívás nyugtalanít, hanem a tünetek is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook