Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


2409. a0aecda338 (válaszként erre: 2404. - Ekka74)
2010. máj. 23. 12:06

Szia Ekka!

Teljesen természetes,hogy most érzékeny a lelked,én mindig azt hittem,hogy hú de kemény csaj vagyok.Tévedtem,műtét előtt,pedig nagyon vártam,és tudtam,hogy sok rossztól szabadulok meg,sűrűn elpityeredtem.Ma már jelentéktelennek tőnő apróságok miatt elsírtam magam.Lényeg,hogy nem szabad tragédia ként gondolnod a műtétedre,nagyon komoly oka volt,hogy az orvosaid így döntötted.Lehet,hogy a legsúlyosabb betegséget előzték meg ezzel.

Az erőd is hipp-hopp visszatér,csak ne legyél türelmetlen.Hétközben mi is menüt eszünk,és nem csak a műtét óta.Az étteremben,ahonnét hordom a kaját,kimondottan jól főznek.Kettő személyre időpocsékolás lenne főznöm.

2010. máj. 23. 11:35

Lányok, mindenkihez szólok. SEGÍTSÉGET KÉREK!


A szomszédasszonyom 42 éves, osztálytársam volt. Évek óta szklerózis multiplex-ben szenved. Mára már járóképtelen, a lakása rabja.Nem tud kimozdulni otthonról. Autójuk nincs,anyagi körülményeik szerények, és ez nagyon finom megfogalmazás.

Minden vágyam, hogy segítsek neki, és szerezzek egy akkumulátoros kerekesszéket. Tudjon elmenni a boltba, lásson embereket,szabaduljon meg a börtönétől.Nagyon FONTOS ez nekem.

KÉRLEK TITEKET, HOGY EGY KICSIT JÁRJATOK UTÁNA ISMERETSÉGI KÖRÖTKBEN, TUDTOK-E ELADÓT, NEM OLYAN NAGY ÖSSZEGÉRT. A PÉNZT ÚGY KÍVÁNOM ÖSSZESZEDNI, HOGY GYŰJTÉST SZERVEZEK A RÉGI OSZTÁLYTÁRSAK KÖZÖTT. HA ÖSSZEFOGUNK, SIKERÜLNI FOG.A SZÁLLÍTÁST, BÁRHONNAN IS KELL, MEGOLDJUK. SZÉPEN KÉREM, EGY-EGY PERCET ÁLDOZZATOK AZ ÁLMOMRA. KÖSZÖNÖM.JUCIKA

2407. 289fab1d6b (válaszként erre: 2406. - 4f65de3fb5)
2010. máj. 23. 10:58
Megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok ilyen tyúkanyó. A sógornőm nagyon lazán kezeli a dolgokat,őfelőle a fiai mennek amikor mennek, vannak, ahol vannak, majd ha jönnek, itt lesznek. Én ezt nem bírnám. Mondjuk én a szüleimtől is ezt láttam. Még most is, hogy felnőtt gyerekeim vannak, ha hazalátogatunk hozzájuk, és elmegyünk valahová az unokatesóimmal szórakozni, amíg haza nem érünk nem tudnak nyugodtan aludni...
2406. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2403. - 289fab1d6b)
2010. máj. 23. 10:28

Szilvi!

Én sem alszom nyugodtan, ha elmennek szórakozni. Hiába 22 évesek, alapszabály, hogy mikor hazaérnek, akárhány óra van, be kell köszönni hozzánk, néhány szót beszélni, hogy megnyugodjak. Volt már olyan, hogy nem emlékeztem rá, hogy beköszöntek. Reggel, mint az őrült rohantam ki a szobából,aztán megláttam a cipőjüket......

Tudják, hogy éjjel hazatelefonálhatnak, mi azonnal ugrunk, de erre még nem volt példa, csak a napokban. Az én gyerekem elment bulizni, és tudod írtam hogy a közgé jegyet éjjel tették fel az ETR-be. Zolika valahol gép közelébe jutott, és tudod mit csinált???? Éjnek évadján felhívott bennünket, örömében. Mire felvettük a telefont, akkorra nekem szörnyű dolgok játszódtak le a fejemben. Reggel mondtam neki egy-két ejnye-bejnyét.....

2405. 289fab1d6b (válaszként erre: 2404. - Ekka74)
2010. máj. 23. 10:25

Szia Ekka!

Ne siettesd, ránk 2 hétig anyósom főzött, áldja meg a jó Isten, pedig neki is van baja elég. A harmadik héttől én főzök, de még most is úgy csinálom, hogy felrakom a tűzhelyre az üres edényt, és utána pakolom bele a többi cuccot. Még így is érzem a hasamat, ha egy kicsit nehezebb dolgot emelek.:(

Hát a lelki dolgokkal meg kell küzdeni, szerencsére? én nem vagyok ilyen téren érzékeny, én dühömbe bőgtem, hogy nem csinálhatok semmit.

2404. Ekka74 (válaszként erre: 2389. - 4f65de3fb5)
2010. máj. 23. 10:18

Köszönöm, hogy leírtad. Már azt hittem becsavarodtam,sosem sírom el magam könnyen. Úgyhogy akkor ez most normális, és remélem gyorsan elmúlik majd ez is.

Olvasom, hogy főzőcskéztek- nálam ez még nem megy- ránk most "Laci bácsi" főz és meglepte a családot milyen finom.

Megoldásnak most tökéletes.

2010. máj. 23. 10:12

Szia Jucika!

Én csirkeaprólékból, pulykanyakból, és szívből főzök levest, friss zöldségekkel. A fiamnak és férjemnek rántom a pulykamellet, mi Évivel natúr esszük, petrezselymes újkrumplival és salátával. Sajnos Józsikám csak vacsorára eszik belőle, egész nap Bécsben dolgozik.:(

Dávidomnak is kijutott, a mamának ma hozták meg a téli tűzifát, most azt hordják be az unokatesójával. Pedig éjjel 3-kor jöttek meg, bulizni voltak.

Tényleg, lányok, nektek idősebb gyerekeitek vannak, ők is eljárnak bulizni, hogy élitek meg, hogy amikor aludni mentek, ők akkor indulnak a buliba. Ráadásul Győrbe mentek, kisfiam vezetett, és Évi is velük volt, hát amig meg nem jöttek, nem sokat aludtam.:(

Igen Jucika, valószínű, hogy ez már a gyógyulás, de azért még ne nagyon pattogj, nem vagy te gumilabda.:)

2010. máj. 23. 09:52

Sziasztok!

Mit főztök ma? Ha ráértek, majd leírjátok?

Hú, ma reggel nagyon meglepődtem magamon! Nem nyögve, óvatosan, mint eddig, hanem hasizomból, szinte felpattantam az ágyból. Ez már a gyógyulás!

Ti hogy vagytok, lányok?

2010. máj. 23. 09:24
Na megyek főzni, majd jövök.....
2010. máj. 23. 09:23

Szia!

Most csak elolvastalak,sütök,főzök,később tudok csak írni.A körülményekhez képest minden rendben.

2399. 289fab1d6b (válaszként erre: 2398. - A0aecda338)
2010. máj. 23. 09:19

Szia Timi!

Én kiegészítő biztosítást kötöttem kórházi ellátásra, és műtétre, mivel én tp.-re nem vagyok jogosult. Ez a kieg.biztosítás 900.-ft havonta, ha így nézem nem is olyan rossz az a 70000.-

Mi is fizetünk mindenféle biztosítást, az ördög soha nem alszik. A tb-ről ne is beszéljünk, a párom is fizeti minden hónapban, de ha valami baja van, megy a magánrendelésre, kinek van ideje heteket várni, hogy bejusson egy szakrendelésre???

Egyébként jól vagy és nagyfiad? Hogy telt a tegnapi napod?

2010. máj. 23. 09:03

Sziasztok,Lányok!

Csak a kötvényekben néztem utána a biztosításnak,az életbiztosításunk csak:halál,51%-ot meghaladó baleseti rokkantság,rákos megbetegedés,szívroham,by-pass műtét,maradandó agykárosodás,veseleállás,létfontosságú szerv átültetése,/ez már nagyműtétnek számít/vakság,súlyos égési sérülés,szklerosis multiplex és vértranszfúzióból származó HIV vagy AIDS fertőzés diagnosztizálása esetén fizet,vagy a tartam lejártakor.

Apa szerint a mobilhüvely LÉTFONTOSSÁGÚ SZERV.

Tehát a mi műtétünk a WHO kódok szerint,közepes besorolás alá tartozik./A besorolás részletes listája a biztosítónál tekinthető meg./

Van kettő lakásbiztosításunk amiben baleset-biztosítás is van,be az is csak balesetből származó sérülésre fizet.

Közel 30.000.-fizetek havonta életbiztosítás,lakásbiztosítás de nem kapok egy fillért sem.Vállalkozóként is több mint havi 50.000.- átutalok a tb.-nek /fő,ezért úgymond ingyenes az egészségügyi ellátás és némi táppénzt is kapok.Hát ez van.

Legyen szép a napotok!

2397. Emma*
2010. máj. 22. 22:28
Szép álmokat nektek is!
2396. Emma* (válaszként erre: 2378. - 289fab1d6b)
2010. máj. 22. 22:23
Na, erre én is kíváncsi leszek, mert nekem is van biztosításom minden féle és fajta műtétre. De majd utánanézek a hétvégén, hogy milyen műtétnek számít ez.
2395. Emma* (válaszként erre: 2374. - Kosztianda)
2010. máj. 22. 22:22

Sziasztok!


Na, majd meglátom, mikor ébresztenek fel első álmomból, vagyis kábaságomból. Sok lesz az összetevő ami miatt igen és ami miatt nem. A döntés a pillanatnyi állapotomtól függ majd.

2010. máj. 22. 21:37

Mindenkinek jó éjszakát, megyek aludni.

Puszi

2393. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2392. - 289fab1d6b)
2010. máj. 22. 21:29
Még nem volt alkalma beszélni a tanárral.
2010. máj. 22. 21:25
Jucika, mi van leánykád ukrajnai utazásával, tudtok már valamit???
2391. 289fab1d6b (válaszként erre: 2390. - 4f65de3fb5)
2010. máj. 22. 21:23

Minden orvosi beavatkozásnak, műtétnek, van egy kódja, és ezek a kódok vannak a biztosítónál besorolva. Ismerősöm az ügyfélszolgálatos csajszi, mondta, hogy menjek be, megnézzük a kódokat, aztán ha lehet, reklamálunk, jövő héten kedden doki után megyek hozzá.

De szerintem nagy műtétnek olyanok számítanak, amelyek után romlik az életminőséged, mert pl. állandó diétára szorulsz, vagy ilyesmi, szerintem, de majd kedden okosabb leszek.

2390. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2388. - 289fab1d6b)
2010. máj. 22. 21:17

Tényleg, katt, az az én biztosítóm. Te Szilvi, ha engem haragos kedvemben találtak volna, én biztosan megkérdeztem volna, hogy ugyan mondjanak már egy ettől nagyobb nőgyógy. műtétet. Mert ettől nagyobb nincs.

Vagy mi a nagy műtét? Ha már a fejedet is levágták, az már elég nagy? Persze ilyenkor mindig sajnálom az ügyfélszolgálatos hölgyet, mert Ő nem tehet semmiről, hiába beszélek vele a magas lóról. És eszembe jut, hogy bizony munka közben én is találkozom nehéz emberekkel, de nem mondhatom ki a véleményem, legfeljjebb pofákat vágok, ha letettük a telefont, akkor szentségelek. De ezt azért nem értem, hogy ez miért nem nagy műtét. Szerintem ezt egy pasi döntötte el, mert egy nő, főleg ha átélte, akkor ilyet nem mond. De még ha át sem élte, akkor is....

2010. máj. 22. 21:07

Kedves Ekka!

Már tegnap este leírtam kétszer is, de kidobott a gép, most megkísérlem harmadjára is.

A minap írtad, hogy milyen nagyon érzékeny vagy, és elsírod magad még ok nélkül is.Nem tudom, mostanra elmúlt-e már.

Én a kórházban töltöttem az anyák napját. 22 éves ikreim egy verses könyvet ajándékoztak nekem, külön figyelmembe ajánlva egy verset. Minta záporeső úgy sírtam. Aztán ha csak a könyvborítóra néztem is sírtam. Férjem csillogó szemmel köszönte meg MÉHEM GYÜMÖLCSEIT.

Aztán már ha becsuktam a szemem, akkor is sírtam. Aztán hazajöttem, a kutyánk farkcsóválva üdvözölt, azon is meghatódtam. Anyósom felhívott, hogy vagyok, akkor is sírtam. Férjem szeretettel a szemem közé nézett, akkor is sírtam. És aztán úgy elmúlt. Neked is el fog múlni.

Hiába, nőből vagyunk, és igen nagy dolgon mentünk keresztül. Téged meg nagyon váratlanul érintett.

Puszillak, és MOSOLYOGJ!!!!

2388. 289fab1d6b (válaszként erre: 2387. - 4f65de3fb5)
2010. máj. 22. 20:55

Ha rákattintasz piros betűs szóra, bejön egy társaság reklámja. Amúgy mi is megvagyunk elégedve a mienkkel, csak én azt hittem ez nagy műtét, de kiderült, hogy ez csak közepes:).

A hasam nekem is megnagyobbodott egy kicsit, de nem baj, majd lemegy

2010. máj. 22. 20:48
Miért írja biztosítót pirossal? Ez már reklám?
2010. máj. 22. 20:44

Én biztosan kivétel vagyok, én nagyon meg vagyok elégedve a biztosítómmal. Ott van az összes dolga a családnak egy helyen, nyugdíjpénztárak az autó, a lakás, minden.Kiemelt ügyfelek vagyunk, a múlt évben kétszer jelentettem kárt, megkérdezték, hogy 50 ezer forint alatt van-e a kár, mert akkor ki se jönnek. Tavaly majd 80.000-t kaszíroztam be,fizettek, mint a katonatiszt.


Más: Amikor kevesebbet pihentek a szokásosnál, nektek is nagyon megnő a hasatok???

Az enyém most undorító, olyan, mintha egy dinnyét nyeltem volna le egészben. De a kifli is ott van. Szóval dinnye kiflivel:):):)

2385. 289fab1d6b (válaszként erre: 2382. - Ekka74)
2010. máj. 22. 20:43

Szia Ekka!

Én fogytam műtét előtt 5 kilót, aztán a kórházban további 4-et. De nem baj, még így is van rajtam felesleg, úgyhogy nagyon odafigyelek az étkezésemre, nem akarom visszahízni.

2010. máj. 22. 20:35

Szia Jucika!

Ma én se sokat pihentem, mondhatni semmit, most ültem le kb. fél órája.

Sűrű volt a nap, fodrász, főzés, bevásárlás, takarítás,séta a barátnőmmel, közben voltunk a mamánál is. Nincs jól, alig kap levegőt, de nem akar kórházba menni. rosszabb, mint egy gyerek. Ma én takarítottam a földszinten, de emelni semmit nem emeltem, csak húztam a porszívót, a felmosóvödröt kirakattam a lépcsőhöz, aztán a Dávid kiborította a vizet. Ettől függetlenül én is elfáradtam, most csipked egy kicsit a hasam, de nem mondom senkinek, nehogy megszidjanak.

Ma Évikémmel spenótot ettünk, Dávid tejszínes gombás pulykamellcsíkokat kapott rizzsel, ő nem eszi meg a spenótot.

2383. Ekka74 (válaszként erre: 2378. - 289fab1d6b)
2010. máj. 22. 20:29
Sajnálom ezt a biztosítós dolgot, én még ilyen ügyben pozitív megnyílvánulást nem hallottam.
2382. Ekka74 (válaszként erre: 2354. - Szofi99)
2010. máj. 22. 20:28

Sziasztok:)

A hőhullámokat sajnálom...Kell gyógyszert szedned? Erről én semmit nem tudok, gondolom a petefészek hiánya okozza ezeket a gondokat, de remélem gyógyszeresen tudnak segíteni. Akkor neked sem volt olyan rég a műtét.

Nekem ma egészen jó napom van, valahogy alig-alig fájt a hasam is. Ennek nagyon örülök mert eddig egy gödörben éreztem magam. Talán tényleg úgy van, hogy napról-napra jobb lesz. Végre hihető nekem is:)

Nekem annyit mondtak, hogy az égvilágon semmiféle következménye nem lesz a műtétnek,kivéve a menstruáció hiányát.

Ugye más is belefogyott ebbe a műtétbe? én nagyon. Mondjuk volt minden, annyit hánytam hogy gyomorszondát is adtak, leállt a bélműködés. Megtudtam, hogy ez valószínűleg attól van, hogy már több hasi műtétem volt, és elvileg ezért is gyógyulok nehezebben.

Mindenkinek jobbulást kívánok,és szebb időt:)

2381. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2379. - A0aecda338)
2010. máj. 22. 20:23

Nem baj az, nálunk meg Zolika a fiam. De nemcsak nekünk, a sporttársai, az edzője, a barátok, barátnők, szakközépben a volt társai, tanárok, az összes ismerős, nénik, bácsik, mindenki Zolikázza,és Ő ezt így szereti.

Csodás nap volt, tárcsázás, Dávidka..... A szomszédok összedobták nekünk a holnapi kaját, közvetlen szomszédban nagy buli van, onnan kaptunk egy tál marhapörköltet, következő házban sógornőmék laknak, töle kaptunk saját termelésű fejes salátát, földi epret. Nekem nem kell főznöm, sokáig alszok holnap. Igaz, rám is fér, a mai napba nem sok pihenés fért, érzi is a hasam. Fiúk elmentek egy kiskocsmába, valami foci döntő van, szórakoznak egyet.Brigivel ketten vagyunk, bölcs nők módjára mosolyogva engedtük el őket. Nem mutatjuk, hogy egy icike-picikét morcosak vagyunk.

Remélem mindenkinek szép napja volt!!!!!

2380. 289fab1d6b (válaszként erre: 2377. - A0aecda338)
2010. máj. 22. 15:48
Hát hajam az van elég, jó sok festék el megy rá. Ne is említsd a bevásárlást, alig vettünk pár dolgot, plusz tankolnom is kellett-35000,- a bíztosítási pénz fele már nincs is meg. Még szerencse, hogy pont lejárt az autóhitelem, az is volt 35000-40000 havonta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook