Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


2010. máj. 24. 17:08

Apa jön vadászaprót bogarászni,egy óra múlva jövök.

Puszi

2468. a0aecda338 (válaszként erre: 2464. - Emma*)
2010. máj. 24. 17:03
Az infúzióba eleve nyomják a fájdalomcsillapítót,az első három napban azt hiszem,hogy 6Xadható.Ha nem kérsz,akkor is meg fogják kérdezni,hogy szeretnél-e.
2467. a0aecda338 (válaszként erre: 2463. - Emma*)
2010. máj. 24. 16:59

Várni fogom a jelentkezését.

Nem is mondtad,hogy körmözöl is,tényleg nagyon sok mindenre van energiád.Te is nehezen fogod viselni a kényszerpihenőt,aki ilyen pörgős életet él,annak furcsa a semmittevés.Bezzeg amikor rohanunk egész nap,de sokszor vágyunk egy kis pihire,amikor pihenni kellene,akkor meg mennénk.Ilyenek vagyunk.

Műtét előtt vasárnap is estig dolgoztam,hétfőn reggel hulla fáradtan vonultam be a kórházba.Ott aztán adtak időt a pihenésre.

2466. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2465. - Emma*)
2010. máj. 24. 16:58
Mit ittál, kedves??
2465. Emma*
2010. máj. 24. 16:53
Lányok! Most kellőképpen "leittam" magam. Annyira a dolgokra koncentrálok, hogy másképp nem megy.:-))) Jó indok, mi?:-)))
2464. Emma* (válaszként erre: 2455. - 4f65de3fb5)
2010. máj. 24. 16:52
Jucika: már olvastam itt, hogy az utána lévő fájdalmak miatt kérjek fájdalomcsillapítót. De érdekes, hogy erről az altató orvosom is beszélt: ne szégyelljek kérni. Bár első nap gépen leszek, de utána kérjek nyugodtan. Az alant említett beleegyező nyilatkozat is írja: "Fájdalom esetén a fájdalomcsillapításnak számos korszerű lehetősége van, tehát jelezze fájdalmát, hogy azt megszüntessük. Tévhit, hogy a műtétnek fájnia kell!"
2463. Emma* (válaszként erre: 2449. - A0aecda338)
2010. máj. 24. 16:46

Timuti: Az altató orvosom azt mondta, hogy egy napot náluk leszek a kp intenzíven (épp most olvastam át tüzetesen az altatásba beleegyező nyilatkozatot, amit alá kell írni).:-)))

Párom is itt van a Hoxán, beraktam a fórumot és Téged a kedvencei közé, hogy gyorsan megtaláljon, ha infó van.:-)))


A beleegyező nyilatkozaton ez áll, amiről korábban szó volt: "Ha a körmeit lakkozza, azt szíveskedjék lemosni."

Igaz, nem a mőkörmöt említi, de mint műkörmös és eü. téren viszonylag jártas ember mondom, hogy NEM szabad azt sem fent hagyni, mert nem látható a köröm eredeti színe!

2010. máj. 24. 16:46

Tényleg nem árt vigyázni,nálunk így is előfordult,hogy napközben egy-egy ölelése erősebbre sikeredett.A hasam még négy hét után is tiltott terület.

Este is reggel is mindig bebújt mellém az ágyba,de együtt aludni nem mertünk.

2461. Emma* (válaszként erre: 2448. - A0aecda338)
2010. máj. 24. 16:41
Párom azt mondta, hogy majd vigyáz rám, de szeretne mellettem aludni.:-))) Én nagyon elzárkóztam ettől, mert ő is szeret magához húzni, szorosan átölelni. Nem meek majd én sem kockáztatni. Így a hálóból kiköltözünk a nappaliba és a körkanapé két részén alszunk......de külön.:-)))
2460. Emma* (válaszként erre: 2447. - 4f65de3fb5)
2010. máj. 24. 16:37
Jucika: gondoltam erre is. Igen ÉN és nem MI. De ha belegondolok, akkor mikorra jutna nekünk Ő? A sor végére kerülnénk és már mamóka és papóka lennénk, mire egy kis Őt megkapnánk. Az egyik kollégám a béranyaságot javasolta. De nem tudom. Az életkorom priviben megy.
2010. máj. 24. 16:34
Semmi sem fáj,csak gyorsan elfáradok.
2458. a0aecda338 (válaszként erre: 2456. - 4f65de3fb5)
2010. máj. 24. 16:17
Azt mondja,hogy nagyon türelmes,de azért számolja a napokat,kb.mint amikor egy gyerek a VAKÁCIÓ!-ból kezdi a táblára rajzolni a betűket.Egyébként egy óriás méretű gyerek.
2457. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2452. - A0aecda338)
2010. máj. 24. 16:12
Nem fáj a poci a söprögetéstől? Az annyira igénybe veszi a hasat.
2456. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2448. - A0aecda338)
2010. máj. 24. 16:11

O,ó, ez a Timi apuka nagyon huncut!!!! Egy szemernyi irigység is van benne, ugye? Timike, mondd meg neki, hogy az irigység nem szép dolog, hahaha.

De azt el ne mondd neki, hogy én meg Szilvire vagyok irigy....:):)

2455. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2446. - Emma*)
2010. máj. 24. 15:53

Emma, még annyit, hogy én is azt hittem, fel vagyok készülve, teljes lelki derűvel mentem neki a műtétnek, Mert foggggalmam sem volt róla, hogy mi vár rám. Szobatársaim azt mondták, hogy én egy hihetetlen optimizmussal megáldott nő vagyok, nem is értették laza hozzáállásomat.

Csak egy dologra nem készültem: arra az elmondhatatlan fájdalomra, ami a műtét utáni nap és éjszaka volt nekem. Ezt miért nem mondta el nekem senki, se, az orvos, se egy nővér és itta fórumon a régiek? Emberhez nem méltó fájdalmakat éltem át. Tudom, ez egyéntől függ, kinek milyen.

Ha valaki felkészít, vagy egy fél mondattal elmondja, akkor nem lettem volna annyira megijedve, akkor tudtam volna, hogy ez így természetes, másnak is ilyen. És most nem elijeszteni akarlak, távol álljon tőlem, de úgy érzem tisztességesnek veled szemben, hogy leírjam, és tudj róla. Hegymenet lesz, és izzasztó!

A társaim megköveznek engem ,lehet, amiért ezt leírtam.Vállalom. És ha másik sorstársunk is idejön, aki még műtét előtt áll, annak is el fogom mondani. Szinte küldetésemnek érzem, hogy beszéljünk a dolog keményebb oldaláról is, ne csak mindig a szépet emlegessük. Szeretettel ölellek.

2454. a0aecda338 (válaszként erre: 2450. - 289fab1d6b)
2010. máj. 24. 15:52
Fagyizás közben azért eszedbe jutottak a barátnőid?
2453. a0aecda338 (válaszként erre: 2451. - 289fab1d6b)
2010. máj. 24. 15:50

Ugye milyen gyorsan szalad az idő,holnap leszek 4 hetes,de olyan mintha minden néhány napja történt volna.

Mikor kezdesz dolgozni,megvárod Évikét?Szívesen megy segíteni?

2452. a0aecda338 (válaszként erre: 2443. - 289fab1d6b)
2010. máj. 24. 15:47

Szilvike,az értékek biztatóak,reggel 4,1 4,2

napközben ált.6 környékén marad,este sem megy már 8 fölé.

Szombaton kellett menni a doktornőhöz,nagyon megdicsérte,és azt mondta,hogy van esély a gyógyszerre.Holnap ismét megyünk,visszük a hétvégi értékeket.Szegénykém fáradt,hajnali 3-kor van az első mérés,este 9-kor az utolsó.Az ujjai már jukacsosak.

Ma nagyon ügyes voltam,kigazoltam a sziklakertet,járdát söprögettem.Az igaz,hogy amikor a guggolásból felálltam,szédültem rendesen,de elmúlt.Ma már délután sem feküdtem le.

2010. máj. 24. 15:42
Emma fel a fejjel. Megértem, hogy első szeretnél lenni, én is első voltam, 8 kor már belőve feküdtem a műtőasztalon. Jó volt, hogy nem kellett várni, hogy mikor kerülök sorra. Ha belegondolok, hogy már 6 hete, el sem akarom hinni.:)
2450. 289fab1d6b (válaszként erre: 2448. - A0aecda338)
2010. máj. 24. 15:39

Köszi, átadom!

Most jöttünk meg, vittünk a mamának ebédet, aztán elmentünk fagyizni. Most 2 gombóc lecsúszott, úgyhogy ma no vacsi.

2010. máj. 24. 15:35

Szia Emma!

Éppen ma délelőtt gondoltam rád,hogy egy hét múlva már a műtéten túl leszel,igaz a nehezén még nem.Amikor fáj majd,ne felejtsd el hogy minden nap könnyebb lesz.Veled leszünk!Szerdán,már egyedül fogsz sétálni.

2010. máj. 24. 15:29

Sziasztok!

Jucika,a gyerekeknek jobbulást kívánok!

A kórház utáni két hétben külön szobában aludtam,féltettem a hasamat.Apa úgy alszik el,hogy szorít magához,álmában rámpakolja,kezét-lábát.Nem mertük megkockáztatni,nehogy összenyomjon.Most már nem érzékeny a hasam,nem gond,ha álmában magához húz.Nem vagyok törékeny barbibaba,de a 108 kilója elég nehéz.

Szilvike,apa üzeni Józsinak,hogy mindent bele!!!

2447. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2446. - Emma*)
2010. máj. 24. 15:25
Emma! Elhiszem, hisz még így is nehéz, hogy itt mindenkinek van egy-két csemetéje. Nehéz, legalábbis nekem ,ezt feldolgozni, habár olvasom mindig, hogy később milyen jó lesz. Visszatérve...A te esetedben is hiszem, hogy az Isten nemcsak elvesz, valahol kárpótolni fog érte.Nem tudom, hány éves vagy. És nem vagyok Te. De ha Te lennék, én biztosan megpróbálkoznék egy gyermekkel, akinek később elmondanám, hogy igen, bogaram, nem én szültelek, te a szívemben születtél meg.A szívemben fogantál....
2446. Emma* (válaszként erre: 2445. - 4f65de3fb5)
2010. máj. 24. 14:14
Én mindenre fel vagyok készülve. Csak az egészre nem. Valahogy nekem még mindig hihetetlen, hogy ez jutott ki nekem (is). Nagyon nehéz feldolgoznunk, hogy egymásnak maradtunk a párommal.
2445. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2444. - Emma*)
2010. máj. 24. 14:09

Szia Emma!

Én is bízok benne, hogy első leszel, de készülj fel lelkileg váratlan helyzetre is. Engem a reggeli vizit után műteni akartak, be is adták a bátorító tablettát, csakhogy egy kisbaba közbeszólt. Császár. Később anyukát és babáját meglátogattam, jókat nevettünk, hogy besoroltak elébem.

Üdv.

2444. Emma*
2010. máj. 24. 14:00

Sziasztok!

Na, nekiálltam csomagolni. A ruhák és fürdő dolgok az ágyon sorakoznak, a konyhai cuccok a konyhában. Épp számoltam, hogy egy hét múlva már túl is leszek. Nagyon bízom abban, hogy első leszek a nap folyamán és nem kell sokáig gyomorgörcsölni.

2010. máj. 24. 13:39
Timi, mi van kisfiaddal, milyenek az értékei??? És te hogy érzed magad???
2442. 289fab1d6b (válaszként erre: 2441. - 4f65de3fb5)
2010. máj. 24. 13:39

Jucika, nyisd ki az ablakot, küldöm a kamillateát.

Szomorú, hogy az ember gyereke elmegy kikapcsolódni, lazítani, aztán betegen megy haza. Sok folyadék, háztartási keksz, pirítós. Bízzunk benne, hogy 1-2 napon belül rendbe jönnek. De a gyógyszertárban is biztos tudnak ajánlani valamit, meg kamillateájuk is biztos van.

2010. máj. 24. 13:25

jaj, lányok, mind a három gyerek beteg. Tegnap strandon voltak biztos ott szedtek össze valamit. Hányás, nagyon erős gyomorfájdalom, hasmenés, és izomfájdalom. Szegények ebédelni sem tudtak, nem is reggeliztek. Apa elment a közeli városba az ügyeletes gyógyszertárba. B6 vitamint és Smectát hozatok vele. Jó, vagy mást kellett volna?

A fene egye meg, az ország leghíresebb teagyárjában dolgozom, de egy kib... kamilla teafilter nincs itthon. A suszternak lyukas a cipője.... Citromfűteát itattam velük, hidegen, hátha nemcsak az idegeknek nyugtató, de gyomornak is.

Basszus, annyira sajnálom Őket. Mondtam Apának, hogy most Őt választjuk meg pünkösdi királynak, most Ő a legerősebb és a legügyesebb közöttünk.

2440. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2439. - 289fab1d6b)
2010. máj. 24. 11:58

Mi is együtt aludtunk első estétől fogva, csak legelőször bástyát építettem közénk párnából, annyira féltem, hogy nehogy álmában megüssön. Nincs gond, de a horkolás annyira zavar, meg tudnék tőle őrülni, csakhogy azt sem tudnám elviselni, ha nem szuszogna mellettem.És mondja valaki, hogy a női lélek nem bonyolult:):)


Szilvi, egy kicsit azért irigyellek, hogy téged fel fog oldani a dokid bizonyos tilalmak alól. És most nem pont a kádban való fürdésre gondolok.:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook