Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


2439. 289fab1d6b (válaszként erre: 2437. - A0aecda338)
2010. máj. 24. 11:40
Mi első naptól együtt alszunk, nem is tudnék külön, habár, mikor nagyon fáradt, és horkol a drágám, gondolok rá, hogy lemegyek a nappaliba.:)
2010. máj. 24. 11:38

Tegnapról maradt levesem, sütök párszelet husit meg krumpli pürét csinálok hozzá, salátánk is van még.

Mindenkinek jó étvágyat az ebédhez.

2437. a0aecda338 (válaszként erre: 2435. - 289fab1d6b)
2010. máj. 24. 11:36

Jó a kert,de apa már reggel óta,megszakításokkal füvet vág,sövényt nyír.A sziklakertemet gazolni,a virágoskertet kapálni kellene.

Holnap gondolok rád és este,lehet még irigykedni is fogok.Nekünk még két hetünk van,bár már együtt alszunk.

Puszi

2436. a0aecda338 (válaszként erre: 2432. - 4f65de3fb5)
2010. máj. 24. 11:28

Szia Jucika!

Későn feküdtem,korán keltem,/először/de visszafeküdtem,visszaaludtam és fél tizenegykor ébredtem.A sajtos-tejfölös husi 11 után került a sütőbe.Késői ebéd lesz.Szoktam mondani,akkor ebédelünk majd,amikor elkészül.Jó bográcsozást és jó étvágyat!

Puszi

2435. 289fab1d6b (válaszként erre: 2434. - 4f65de3fb5)
2010. máj. 24. 11:21
Úgy irigyellek, hogy van kertetek, mi bent lakunk a város közepén, csak egy kis betonozott udvarunk van, amin osztozunk a sógornőmékkel. Általában tavasszal, nyáron telerakom növényekkel, de ez most elmaradt. Azért mi is szoktunk sütögetni kint, olyankor a szomszédoknak csurog a nyála.:)
2010. máj. 24. 10:57

Szia Szilvike!

A legjobbakat kívánom neked holnapra. Amikor nekem eszembe jutott, hogy nemsokára nekem is vissza kell mennem, olyan rossz érzés kapott el, szinte hányingerig beidegeltem magam. Mert az eszemmel tudom én, hogy semmi fájdalmas dolog nem fog már velem történni.De ott legbelül mégis ellenérzésem van, annak ellenére, hogy én sosem féltem a kórháztól.Szerintem most a kórházat, és az átélt fájdalmakat egy kalap alá veszi az agyam.


Ma is a kertben eszünk, most bográcsos tarhonyás csirke lesz az ebéd, fejes salátával. Imádjuk ezeket a kinti főzőcskéket, már a gyerekek is átveszik ezt az érzést tőlünk.

Puszika, megyek segítkezni.

2010. máj. 24. 09:59

Jó reggelt lányok!

Olyan izgatott vagyok, még 24 óra, és remélem a dokim csupa jót és biztatót fog mondani.

Jucika, Timi vigyázzatok az emelgetéssel. Én tegnap a pincéből hoztam fel olyan 2-2,5 kiló husit, és megéreztem. Pedig holnap 6 hééééééét!

Apócám már fényezi a ......:))))). Remélem a doki nem mond olyat, ami lelombozná.

2432. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2431. - A0aecda338)
2010. máj. 24. 08:30

Szia Timi, te fekszel le utoljára, és te kelsz a legkorábban!

Fáj a hasam, tegnap este egy kicsit nagyobbat emeltem, kb.másfél kilót. Szidom is magam!

2010. máj. 24. 08:13

Jó reggelt,kislányok!

Hasatokra süt a nap.

2010. máj. 23. 23:22

Úgy látom senki sem jön,így hát én is elmegyek.

Szép álmokat!

2010. máj. 23. 22:31

Jucika!

Él-e még a tavaly 100.születésnapját ünneplő Juliska néni.A neten olvastam róla.

2010. máj. 23. 22:05

Szia, Mia!

Petefészkek maradtak?Azok termelnek anyagokat,ami miatt jelentkezhet folyás,hogy a mennyisége meddig normális,azt nem tudom.Nekem semmi nem maradt,a hüvely belső végét,ahova eddig a méhszáj benyúlt,bestoppolták.Most olyan száraz mint a sivatag.Lassan négy hetes leszek,valószínű,hogy síkosítóra lesz szükségünk ahhoz,hogy apa betaláljon.Bocsi a részletekét!Mi itt nem szoktunk szégyenlősködni,puszi:Timi

2427. 289fab1d6b (válaszként erre: 2425. - Mamma_mia123)
2010. máj. 23. 21:57
Bocs, most olvastam még egyszer, látom, hogy hüvelyen keresztül volt a műtét, az azért más. Sajnos a mostani csapat többségét vágták, a gyógyulás tovább tart, míg az az összes belső varrat felszívódik..... Minden réteget külön zártak.:(
2426. 289fab1d6b (válaszként erre: 2425. - Mamma_mia123)
2010. máj. 23. 21:44
Szia mamma_mia! Hogy szólíthatunk? Neked is hasfelmetszős műtéted volt?
2010. máj. 23. 21:18
Sziasztok!Na végre , hogy találtam egy beszélgetős társaságot bajainkról...már amennyire annak vesszük.Persze csak egy bizonyos kor után igaz ez.Én most vagyok kb 9-10 hetes.Tulképpen nem lenne problémám, ha nem volna még egy kis folyásom, ami ugyan szagtalan, de mégis van...és tisztasági betétet hordok így állandóan.Dokim szerint-és másik szerint is-természetes, hiszen nemcsak méheltávolításom(hüvelyen át) volt, hanem hüvelyplasztikám is .Akár fél évig is eltarthat még ez az állapot.Amúgy mindent csinálhatok,emelhetek,futhatok, stb.Úgy látom kb Ti is ilyen idős műtöttek vagytok hellyel közel és a hangulatotok nektek is nagyon jó:))ez remélem azt is jelenti, hogy szépen gyógyultok:))csak így tovább:))
2424. a0aecda338 (válaszként erre: 2423. - 289fab1d6b)
2010. máj. 23. 21:01
Ha a rendes kerékvágásba áll vissza az még nem gond,csak a jojó-effektus ne jöjjön,az ára viszont elég húzós.Szerintem ez 1 havi adag lehet.
2423. 289fab1d6b (válaszként erre: 2421. - A0aecda338)
2010. máj. 23. 20:30
Én is láttam, de azt is mondták, ha abbahagyod minden visszaáll a rendes kerékvágásba. Most néztem meg 90 db kapszula 11500,- Az nincs odaírva mennyit kell belőle szedni.
2010. máj. 23. 20:26
Mennem kell,jó éjszakát mindenkinek!
2421. a0aecda338 (válaszként erre: 2419. - 289fab1d6b)
2010. máj. 23. 20:22

Nálunk a hétvégéhez hozzátartozik a süti,ilyenkor szabad egy kicsit bűnözni.Nem véletlenül sorakoznak a hurkák a hasamon,na de apát sem fújja le a szél a lesről,108kg.Mindig nyavajog,hogy fogynia kellene,de a hasát is szeret.

Most láttam a tv-ben,hogy az édesgyökér kivonat belűről fogyaszt,ki fogom próbálni.

2420. a0aecda338 (válaszként erre: 2403. - 289fab1d6b)
2010. máj. 23. 20:15

Szilvike!

Teljesen természetes,hogy aggódunk,amikor a gyermekeink nincsenek mellettünk.Nálunk buli terén pillanatnyilag nyugi van,Jánoskám már 2 éve jár Szilvivel,azóta csak együtt buliznak és vigyáznak egymásra,általában házibuliba mennek a barátaikkal.Danikám szeptemberben lesz 16,ő még nem jár sehova,azt mondja,a társasági életét a koleszban éli,hétvégén még jól érzi magát itthon.

Amikor mennek vissza a koleszba,megérkezés után mindig telefonálnak,hogy minden rendben,csak akkor nyugszom meg.Dolgozik az anyai ösztön,és ez így van jól.

Én már 43 leszek,amikor áruért megyek,Szeged,Pécs stb.este mindig odaszólok anyunak,hogy szerencsésen megérkeztem.

2419. 289fab1d6b (válaszként erre: 2418. - A0aecda338)
2010. máj. 23. 19:57
Timi, ha olyan finom, mint amilyen jól néz ki, plusz kilók garantálva....
2010. máj. 23. 19:44

Fiacskám jött a kenyeréért,most folytatom a sütit.

A hulalát kemény habbá verem,hozzákeverem az instant zselatint.

A habot rákenem a krémre,tortadarával díszítem.

Ez az adag nagy sütő méretű tepsihez elég,de szoktam tortaformában is készíteni.

2010. máj. 23. 19:18

Sziasztok!

Iwiw hírfolyamon megy a krémesről a kép.

A recept:

Piskóta:-9 tojássárgája

-30dkg porcukor

-15-20 ek. víz/tojás méretétől függ/

-30dkg liszt

-1cs sütőpor

Krém:-1,5 púpozott ek.étkezési zselatin

-3+4,5dl víz

-3cs vaníliás pudingpor

-3cs vaníliás cukor

-9 tojásfehérje

-15dkg kristálycukor

Hab:-500ml Hulala

-1cs instant zselatin fix

A zselatint 3dl vízbe áztatom.A pudingport a vaníliás cukorral felfőzőm,kézi habverővel hozzákeverem a zselatinos vizet,teljesen simára keverem.A tojásfehérjét csipetnyi sóval keményre felverem és hozzákeverem a cukrot.A még meleg,de nem forró pudinghoz hozzákeverem a felvert habot./kézi habverővel dolgozom össze a pudingot és a habot,ettől lesz laza,könnyű a krém.

Mielőtt megdermedne,rákenem a piskótára.


Majd fojtatom,mennem kell.


-

2416. kosztianda (válaszként erre: 2408. - 4f65de3fb5)
2010. máj. 23. 14:20
jucika mindenféleképp először kerekesszék ügyben forduljatok szakorvoshoz. neurológus, rehab. lehet felírható neki. bár ha van egyensúlyzavara... ezért feltétlen fogd meg a kezét és vidd a megfelelő helyre. nem tudom merre lakik, de biztos van a körzetben valami rehab központ. pl: nagykanizsa, vagy OOri, ORFI ha nem teljesen mozgásképtelen akkor hévíz (fizetős). évente 1x ingyenes a rehabilitációs kezelés ami kb 3 hét. de azért körülnézek még akkus kocsi ügyben. menj rá német oldalra is a neten. ott több ilyen van. bár ott is borsos eurokért minden. borzasztó, h ezek a dolgok méregdrágák. jujj ez a téma mindig felhúz, mert nem érdemlik meg szegények, h mindenüket az életminőségük jobbá fordítására költsék. naponta találkozok ilyennel.
2415. kosztianda (válaszként erre: 2408. - 4f65de3fb5)
2010. máj. 23. 14:08
jucika, neten keresgélj, amúgy ez a kocsi jár vagy járt közgyógyra. rehab szakorvos írhatja fel, csak nem tudom, h a SM jogosult e rá. amúgy pszok drága. kb 1 milla felett van. és 10 évente íratható fel. egyik barátomnak most jár le a 10 éve de nem akarja eladni, megtartja tartaléknak. lehetőség van elgo motort is felíratnia. az orvos és a vizsgálat ingyenes. megéri utánna járni.háziorvos írjon beutalót rehab szakrendelésre. vagy feküdjön be egy rehab kezelésre. nem tudom felétek van e ilyen. a rehab kezelés jelenleg még tb támogatott!!!!!! a sok ellenhíreszteléssel ellentétben.
2414. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2413. - 289fab1d6b)
2010. máj. 23. 13:32
Látod Szilvike, ez a szép az egészben. A család.Ettől nagyobb érték nincs az ember életében, és ilyenkor döbbenünk rá, mikor bajban vagyunk. Írtad, hogy a mama főzött neked,mikor te nem tudtál, és most Ő szorul segítségre. Most meg te segítesz neki. A család az élet nagyszerű ajándéka, olyan jó, hogy bárki bárkire számíthat.
2010. máj. 23. 13:16

Jucika, az ismerőseim körében nincs mozgássérült, de nézegettem a neten, vannak mozgássérült egyesületek, biztosan van a ti környéketeken is, fel kellene velük venni a kapcsolatot, talán tudnak segíteni.

Jelentem a fa behordva az ebéd megvolt, Dávid most vitte el a mamának is. Végül megbolondítottam a pulykamellet, megtöltöttem csirkesonkával, sajttal és aszalt szilvával, nagyon finom lett. Józsinak majd este sütöm frissen.

Timi, az a házi francia krémes jól hangzik, majd én is kérem a receptet.

Szerintem a neten biztos találsz cukrosoknak való sütireceptet. Priviben küldök neked eggyet.

2412. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2411. - A0aecda338)
2010. máj. 23. 12:50

Látod a név kötelez. Még egy kutyát is. Nemhiába Bátor a neve.:):)

Timike, ez a kezdeti kudarc ne szegje kedved. Ha én lennék ebben a helyzetben, nem is tudnám, hogyan kezdjek a dolgokhoz, főleg, hogy ilyen derült égből villámcsapásként jött az egész. EMELEM KALAPOM ELŐTTED!

A házi franciakrémes receptjét, majd ha ráérsz, leírod?

Nálunk nagyon késői ebéd lesz, inkább vacsora, mert Brigi, Zolika, és a vőjelölt Attila elmentek egy élményfürdőbe. Mostanában túlhajszoltak,egy kicsit lazuljanak.Puszi.

2411. a0aecda338 (válaszként erre: 2402. - 4f65de3fb5)
2010. máj. 23. 12:23

Szia Jucika!

A hétvégén és holnap nagyfiamat Szilvi látja el,így ma és holnap még a hagyományos módon főzök.

Ma húsleves,petrezselymes krumpli és fasírt lesz az ebéd,már csak a tésztát kell kifőznöm és ebédelünk.Sütinek házi francia krémest készítettem.

Holnap a leves a mai maradéka lesz,sajtos-tejfölös húst készítek rizzsel.Süti is marad holnapra,legalább is remélem.Délután nagyfiamnak sütök holnapra kenyeret./csak teljes kiőrlésű lisztből készült vagy korpás kenyeret,péksüteményt ehet.Amit itthon sütök azt szívesebben megeszi,mint a boltit.

Tegnap diétás kakaós kalácsot szerettem volna sütni,hiper-szuper hozzávalókból.Egyedül a kalória értéke volt elfogadható a dolognak,az íze és az állaga katasztrófális lett.Bátor,a kutyánk is nagyon félve kóstolta meg,de azért ő megette.

Szóval nem jött be.Apa megterített,ebédelünk.

Sziasztok!!!!!!

Nagyon megható a terved,én is utána nézek itt-ott.

2410. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 2404. - Ekka74)
2010. máj. 23. 12:21

Kedves Ekka!

A lehető legjobb megoldást választottad. Most nagyon fontos, hogy pihenj.Ha nem pihensz, később újabb bajok ütik fel a fejüket. Nekem a mama főzött két hétig, ma már erőt érzek, főzök, időnkénti segítséggel.De én már jövő szerdán 4 hetes leszek!

Amikor Szilvike volt ennyi idős, mindig ápolgatta a lelkem, olyan aranyos volt, mindig mondta, hogy napról napra jobb lesz. Én ezt akkor nemigazán tudtam elhinni, mert nagyon fájt a hasam, minden hihetetlennek tűnt, hogy egyszer újra jobban leszek.

Most meg én is mondom neked, fel a fejjel, naponta apró változásokat fogsz magadon felfedezni, hogy már megint többet bírsz egy kicsit. Persze először minden piszkosul fáj, és kényelmetlen. Pihenj még most sokat.

Nem tudom, hogy az alvással hogy állsz éjjelente. Nekem meggyőződésem, hogy az alvás gyógyít. Puszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook