Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


2248. 289fab1d6b (válaszként erre: 2246. - A0aecda338)
2010. máj. 15. 19:45
Jó éjt, az én gyerekeim koncertre mentek, nálam szabad a pálya.
2010. máj. 15. 19:44

A hízás további oka az ösztrogén termelődés fokozatos csökkenése.

Az ösztrogén ugyanis, különösen a menstruációs ciklus első felében serkentőleg hat az anyagcserére. Így az ösztrogénhiány miatt lelassult anyagcsere folyamatok további energiát képesek a táplálékból felszabadítani, és zsírok formájában elraktározni.

Az étrend körültekintő összeállításával, rendszeres testmozgással elkerülhető a hízás, illetve visszaállítható a kívánt testsúly.

2010. máj. 15. 19:44

Jó éjszakát!

Kisfiam kéri a gépet.

2010. máj. 15. 19:43

Bocsi,Szofit műtötték ápr.21.-én.

Ennek ellenére pihenned azért kell.

2244. 289fab1d6b (válaszként erre: 2242. - A0aecda338)
2010. máj. 15. 19:40
Milyen 3 hét??? Kedden leszek 5 hetes!!
2243. 289fab1d6b (válaszként erre: 2240. - 4f65de3fb5)
2010. máj. 15. 19:40
Sajnálom, hogy rosszul sült el, pedig annyira vártad.:(
2242. a0aecda338 (válaszként erre: 2235. - 289fab1d6b)
2010. máj. 15. 19:38

Azt azért ne felejtsd el,Szivike,hogy még alig múltál három hetes.Nekem is feszül és kemény a hasam,még egy kis mászkálástól is,és ülni sem kényelmes.

Lesz ez jobb is,csak pihenjél sokat.

2241. 289fab1d6b (válaszként erre: 2238. - Kosztianda)
2010. máj. 15. 19:38
Megírtam a 2315 hsz.-ban
2010. máj. 15. 19:38

Hu, lányok olyan undort kaptam a grillezéstől! Gondolni sem bírok rá. Holnap délig csak joghurt! Tömény füstös cucc, a mama könnyű zöldséges leveseihez képest, brrr.


Látom a sok hozzászólást a korai klimaxról,az evésrohamokról. Szerencsésnek érzem magam,hogy nem tudok hozzászólni. Csak együttérezni tudok veletek.


Timi! Nem éreztem a teraszon, hogy hideg lenne, apa hiába figyelmeztetett. Most meg nem győzöm törölgetni az orrom. Látod, ilyen egy okos asszony:):)

2010. máj. 15. 19:37

A változókor kezdetén, vagy az alatt sok nő panaszkodik súlygyarapodásra, szerepelhet okként a nagy energiát igénylő havi ciklusok megszűnése:

nem kell többé kalóriákat felhasználnunk a méhnyálkahártya felépítéséhez, az érett petesejtek felszabadításához, és a havi vérzés után új vérsejtek képzéséhez. A menstruáció végleges elmaradása után a szervezetünk által többé fel nem használt energiamennyiség szabadon áll a test rendelkezésére. Ezért, ha a menopauza után ugyanannyi kalóriát juttatunk a szervezetbe, mint korábban, akkor a felesleges energia egyszerűen elraktározódik, mégpedig zsír formájában, és ez a testsúly automatikus gyarapodásához vezet

2238. kosztianda (válaszként erre: 2213. - 289fab1d6b)
2010. máj. 15. 19:34
dokinő beszámolóját kérjük? mivel szomorított el?
2237. 289fab1d6b (válaszként erre: 2232. - A0aecda338)
2010. máj. 15. 19:29
Szerintem inkább az étrendet, az olcsóbb.:)
2236. ili56
2010. máj. 15. 19:27
Azt elfelejtettem megírni és nagyon érdekes dolog, de mióta volt a műtétem sokkal gyakrabban kell tüsszögnöm, mont annak előtte. Fura de így van:))
2235. 289fab1d6b (válaszként erre: 2231. - A0aecda338)
2010. máj. 15. 19:26

Kérdeztem, hogy visszamenjek-e, de szerinte úgysem tud mit csinálni, nekem hosszabb ideig tart a teljes gyógyulás mint a nagy többségnek.

A hasam nem fáj, csak még mindig nagyon érzékeny, normál nadrágot nem tudok felvenni.:( Ha fekszem, jó, ha mászkálok jó, de ülni sokáig nem tudok, az már fáj.:(

2234. ili56 (válaszként erre: 2229. - Marcsi 61)
2010. máj. 15. 19:21
Nekem is rögzítették a hólyagot és a hüvely, gátplasztikát is megcsinálták. Engem is hüvelyen keresztül műtöttek így nem tudom milyen ha a hason műtenek. Egyébbként határozottan jólérzem magam. Néha főleg ha időváltozás van és pont ma amiko egész nap zuhog az eső sajog egy kicsit a hasamalja. Szerintem én teljesen úgy élzem a lábadozási idő alatt ahogy elő volt írva. Ezért nem tudom elképzelni, hogy kiújult volna a süllyedésem.
2233. 289fab1d6b (válaszként erre: 2228. - Szofi99)
2010. máj. 15. 19:20
Hát ez az, amit én nem csinálok. Sikerült 9 kilót leadnom, nem akarom visszahízni. A kilók roppant gyorsan felszaladnak, de 40 fölött már nagyon nehéz leadni. Ráadásul nekem a gerincem is beteg és ízületi problémáim is vannak, nem tudok úgy és annyit tornászni, mint amennyit szeretnék. :(
2232. a0aecda338 (válaszként erre: 2228. - Szofi99)
2010. máj. 15. 19:20
Vagy az étrendünket,vagy a ruhatárunkat cseréljük le
2231. a0aecda338 (válaszként erre: 2224. - 289fab1d6b)
2010. máj. 15. 19:16

Köszi Szilvike!

A kalács "csak" 3 szelet volt,sajnos nem éppen a diétás ételeket szeretem.Kénytelen leszek változtatni.

Visszaküldött a doktornő a nőgyógyászodhoz?Fáj is a hasad?

2230. marcsi 61 (válaszként erre: 2228. - Szofi99)
2010. máj. 15. 19:13

Na tessék megint csak a kaja????

Sajna ma is csak azon járt az eszem, de vissza fogtam magam és csak egy kis nyalkodás volt krumplis tésztából kéb fél ks tányárrél. és mivel nagyon éhes voltam ezért csináltam delikát levest ala naturan. az sós elveszi az étvágyamat.


Egyre többször tör rám az éhségroham, nem tudom a remifenimtől van e?? vagy csak ugy alapban éhenhalok???????????????????? holnap estétől legmagicezem mert azt már szabad és végre valami mozgásban részesülök, bár a munahelyemen napi másfél- két órát bizti kint közlekedem a városban az is mozgásnem??? és hát esténként már azért nálunk megy az odabujás is az meg naná hogy mozgás!!!!!!!!!!!!!


Marcsi

2229. marcsi 61 (válaszként erre: 2226. - Ili56)
2010. máj. 15. 19:08

Szia!!!!


Nem tudom a méhszallagokat is kivették?? s vele méhnyakat?? vagy sponotán a méhet?? mert ha csak a méh és nyakat hagytak akkor lehet késöbb gondod a méhszallagokkal. Nekem azért kellett gyorsan lépni mert a méhszallagom olyan nagyon meglazult, hogy a méhnyak teljesen kiesett a hüvelyből kb 5-6 cm olyan volt mintha kukacot növesztettem volna. bár nekem hüvelyen kersztül csinálták a mütétet de meg csinálták a hólyag rögzítést, késöbb ne legyen inkotencia godnom, aztn melsőplasztika, hüvely és gát plasztika és persze a méh,méhnyak és a szallagok. Tehát teljes generál volt. most vagyok éppen 3 hónapos mütött.


Marcsi

2228. szofi99 (válaszként erre: 2224. - 289fab1d6b)
2010. máj. 15. 19:08

Szia !


Már azt hittem hogy valami sokkal rosszabbról fogsz beszámolni. Hát igen a klimax akár igy, akár normálisan mindenképpen egy nagy változás az "érett" nők életében. Igen, le fogjuk cserélni a csokoládét,és az egyéb finomságokat egészséges zöldségekre, tornázni, biciglizni, jógázni, meditálni és szex...ni fogunk minél többett hogy megőrizzük a formánkat !:) Csak most még egy kicsit, amig lábadozunk eszünk egy kis halászlét , 4 kaláccsal, azután csokoládés kekszet, majd egy finom fagyit, , aztán még jöhet egy kis maradék krumplistészta...... :):)

2227. szofi99 (válaszként erre: 2226. - Ili56)
2010. máj. 15. 18:59

Szia !


Örülök , hogy van itt egy "idősebb" mütött! Mesélj már légyszi, hogy neked most milyen a hasad. Én még csak 4 hetes leszek szerdán, de dagadt, érzékeny, huzódik, meg mintha viszketne belül. Nekem is kivették a méhem és a petefészkeket is. Mikor lesz ez jobb ? Te is ilyen evésrohamokkal küzdessz mint itt többnyire mindnyájan?


Nekem nem volt megnyulva a szalagom, ugy hogy nem tudom az milyen, de ha ugy érzed hogy valami nincs rendben akkor mindenképpen menj vissza a dokihoz, csak ő tudja megnézni hogy mi van. Lehet hogy feleslegesen idegesited magad. Pihentél rendesen mütét után ?

2226. ili56
2010. máj. 15. 18:16

Sziasztok!

Én most vagyok 10 hetes műtött. Kivették a méhem és a petefészkem is. Előzőbeírásaimban már írtam magamról csak nem tudok gyakran , mert nagyon szoros a napom. Este meg fáradt vagyok. Azért olvasgatlak időközönként benneteket.

Nem tudom van-e köztetek olyan akinek kiújult a szalagok megnyúlása. Én most aggódok magam miatt, mert van úgy, hogy érzek olyan kis hólyagot alul.

Lehet nem jól varrták fel? Kicsit el vagyok keseredve. Menjek vissza az orvoshoz?

2010. máj. 15. 18:00

Kicsi lányom igényt tart a laptopjára, de később leszek. Rohadt hideg van nálunk, 14 fok, esik az eső és fúj a szél.

Majd ezt a nyári talit összehozzuk....

Puszi mindenkinek.

2010. máj. 15. 17:57

Timi!

Megpróbálom részletesen leírni, amit mondott. A változókorú nőknek általában kezdetben mindig kialakul egy kis súlytöbblet. Azoknál a nőknél, akiknél ilyen műtétet végeznek, mint nálad is, mesterséges változókor alakul ki. Hirtelen leáll a hormontermelés, megszűnik a menzesz, ezek a nők fő

"energiazabálói", és főleg, hogy fizikai tevékenységet nem végezhetünk, ez mind hozzájárul a plusz kilókhoz.

Teljes életmódváltás, minimális zsír és szénhidrát, több fehérje, zöldség gyümölcs, zsírszegény tej, sajt, túró.( nem ám 4 szelet diós kalács:))

2010. máj. 15. 17:50

Na, itt vagyok!

Ebéd után kicsi fiam elvitt a barátnőmhöz, lelkiztünk egy kicsit.

Magamról- dokinő megtapizta a hasamat, és azt mondta, 5 hét után nem ilyennek kellene lenni:(

Kívülről szép, de a belső szöveteim nem regenerálódnak, úgy ahogy kellene. Ez most vagy az én hibám, hogy túl korán kezdtem a dolgokat, vagy a szöveteim nem tolerálják a belső varratokat...

2010. máj. 15. 16:46

Jucika!

Nem fáztál meg a teraszon?Finom volt a grill?

Már megint az édességen jár az agyam,azon gondolkodom,hogy milyen sütit süssek holnap.

2010. máj. 15. 16:42

Hétvégén kisfiamé a gép,de majd még benézek.

SZILVIKE! Nagyon várjuk a beszámolódat!!!!!!!!!!!

2220. a0aecda338 (válaszként erre: 2217. - Emma*)
2010. máj. 15. 16:38

Szia Emma!

Kedden kezded a műtét előtti vizsgálatokat,vagy mammográfiára mész?Lehet,hogy keverem a dolgokat,azt nem felejtettem el,hogy júni.1-én lesz a műtéted.

Nem fáztál ma?Nálunk egész nap esik az eső,már áll az udvarban a víz és nagyon hideg van.Olyan igazi őszi az időjárás.A fűtést is felkapcsoltam.

Pihenj jól!

2219. a0aecda338 (válaszként erre: 2215. - Marcsi 61)
2010. máj. 15. 16:31

Szia Marcsi!

Nem vagy egyedül a falhatnékoddal,én is állandóan éhes vagyok.Apa valamelyik nap langyos,burgonyapehellyel készült kenyeret hozott,leültem,és minden nélkül megettem egy jó emberes szeletett.Ilyet nem szoktam csinálni.

Jó unokázást!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook