Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


7149. jade10
2010. dec. 7. 20:56

Sziasztok!

Nagyon köszönöm nektek a válaszokat és a biztatásokat.

Most jöttem a dokitól. A műtétet sajnos el kell halasztani februárig, mert annyira rossz a vérképem, hogy hat hétig vas injekciót kell kapnom, mert az altató orvos nem vállalja el a műtétet.A mioma csecsemőfej nagyságú és beépült a méhem izomzatába, így most már biztos, hogy méheltávolítás lesz. A petefészek marad legalábbis az egyik , de ez is csak menet közben derül ki. Megmondom őszintén, hogy leginkább a fájdalomtól tartok. Olyan sokat görcsölök a beleimmel, hogyha arra még plusz fájdalom jön hát akkor nem tudom, hogyan fogom kibírni. Sajnos elég alacsony a fájdalom küszöböm. Ha menzeszelek akkor nem görcsölni szoktam, hanem úgy szoktam érezni mintha ki akarna szakadni a méhem. Hol a hasamon, hol a hüvelyemen keresztül.

Ha a szülésnél nem fájdalmasabb akkor ki fogom bírni, bár ennek nem egy édes baba a vége.

És abban reménykedem, hogy megszűnik rengeteg gondom is pl:bepisilés:(

Ha lesz még kérdésem akkor írni fogok, meg persze ha változik valami.

Addig is mindenkinek gyors és fájdalom mentes gyógyulást kívánok.

Sziasztok!

7148. hédi67 (válaszként erre: 7128. - Jade10)
2010. dec. 7. 19:03

Szia jade10!

Nekem is hasi műtétem volt,szintén a nagyra nőtt mióma miatt. Nálam a felébredés után a derekam fájt rettenetesen - sosem tudtam hanyatt feküdni - más fájdalmat nem is éreztem akkor, de aztán hamar visszaaludtam és másnak reggelig sikerült aludni. Igaz egyedül voltam az intenziven, így nem zavartak mások és a családból is csak anyukám jött be a kórházba, de a műtét napján csak érzékeltem hogy ott van, kommunikálni nem tudtam vele. Hát másnap a felkelés és a mozgás nehéz volt, de számomra a fájdalmasabb a hazajövetel után volt. A saját ágyam alacsonyabb és puhább a kórházinál, ezért nagyon nehéz volt az első hét idehaza, de aztán egyre könnyebb és jobb lett, ahogy a többiek is írták. Most 4 hónapos vagyok és örülök hogy túl vagyok rajta, sokkal jobb lett az életem azóta, nincsenek vérzési problémák, sokkal felszabadultabb a szex, és a pisilési panaszaim is megszüntek. Fel a fejjel, kibirható és utána sokkal könnyebb lesz az élet. A felépülés alatt pedig legalább egy kicsit kényeztetnek odahaza. Ráfér ez minden dolgozó háziasszonyra szerintem.

7147. c39c51eafe (válaszként erre: 7132. - Jade10)
2010. dec. 7. 18:24

Szia Jade!

Szomorúan köszöntelek közöttünk.

Tavasszal volt hasi műtétem. Én nem szoktam tagadni, hogy nekem kegyetlenül fájt ébredés után, szó szerint a csempét kapartam, és könyörögtem, hogy valaki segítsen rajtam. Több fájdalomcsillapítót már nem adhattak, amit lehetett, mindet megkaptam. Nem ijesztésnek szánom, hanem a tisztesség úgy kívánja, hogy erről is beszéljünk, hogy ilyen is van. De látod, itt vagyok, túléltem. Csak engem senki nem készített fel, hogy ez ennyire fájdalmas lesz, illetve van, akinek ennyire fáj.

Férjed is meg fogja tudni, hogy ez milyen nagy műtét. Majd amikor meglát először.

Az én férjem se egy érzelmeket kimutató ember, de amikor meglátott először.....

Meglátta, hogy mi lett az Ő temperamentumos feleségéből, ott fekszik hófehéren kiterítve, karjából infúziós cső lóg, a hasából a drén, lába közül katéter, azt meg nem is tudta, hogy a hüvelyben is volt egy cső, vesetál a mellkason bekészítve, ha hánynék, és közben kérem, intézzen valakit, aki segíthet, nem fájjon ennyire.

Láttam gyerekeim, Férjem arcán a rémületet, ma is elkomorodnak, ha ezt a napot felemlegetik.

Nagy erőfeszítések árán igaz, de másnapra én úgy rendbe tettem magam, hogy rám se ismertek az előző naphoz képest. Szerény kis smink, mosoly, jókedv....ó, pedig annyira szenvedtem, úgy fájt...

de örömet akartam szerezni, hogy ne aggódjanak annyit. Még a professzor is csodámra járt, hogy ez aztán a stramm asszony.


Azt se szoktam elhallgatni, hogy nekem milyen remek a méh nélküli élet. Nincs görcs, nincs az elvérzés jellegű menstruáció, egyszerűen szabadságot ad. Vérképem szuper lett, már véradáson is voltam, pedig ettől is el voltam már tiltva, hisz majdnem hogy én szorultam vérre.


Összegezve: Készülj arra, hogy fájni fog, de nagyon. Ha Te szerencsésebb vagy, és nem szenveded meg ennyire, az meg szuper lenne.

A méh nélküli élettől ne félj, mert ha már így alakult, akkor fogjuk fel főnyereménynek. Hosszú az út, mire ezt fogod érezni, de bízom benne, hogy fél év múlva ugyanígy fogsz vélekedni, mint én.


Ha van kérdés, írjad, semmit nem kell szégyellni,a legapróbb dologban is segítünk. Sokan vagyunk, sokat segítünk, mindenki a saját tapasztalatával.

Igen, sajnos nagyon sokan vagyunk......egyre többen, és ez olyan rossz érzéssel tölt el, hogy milyen sok nő jár így, mint én.

Üdvözöllek: Jucika

7146. nino63
2010. dec. 7. 18:05
SZia Jade!en holnap leszek 3-hetes,es mar eleg jol mozgok.Az ules meg nem megy(nekem)ahogy szeretnem ,de hid el ugy van minden mint ahogy itt olvasod,naprol napra jobban fogod erezni magad;nekem is sokkat segitett az itt leirottak,es minden ugy is volt,Hidd el hamar eltelnek azok a par napok,es mar othon konnyebb lesz minden.Nekem is sok betegsegem van,IBS-is.De lehet ezert eleg hamar rendbejott a szekleti gondok is.Sok szerencset az operalashoz.
7145. Imisz (válaszként erre: 7144. - Jade10)
2010. dec. 7. 17:18

Ne gondolkodj ilyeneken, nem lesz semmi gond! Műtét előtt ugyis el kell menned 1-2 vizsgálatra, meg a műtét közben -legalábbis nálam- végég EKG-ra voltam rakva így az anesztes lát mindent.

Szabad félni de hidd el utána sokkal jobb lesz! Megszűnik a rengeteg probléma, néha el sem hiszem, hogy nem kell örökké attól félnem, mikor kezdek vérezni pl. Igazából kibírható az egész. Tudom, mindenkinek más a fájdalomküszöbe, én egy igazán erős menstruációs görcshöz hasonlítanám a műtét utáni fájdalmat, ami óráról órára csillapodik. A külső vágásról nem tudok mit mondani, de belül kibírható.


Voltál ma a dokinál? Mit mondott?

7144. jade10
2010. dec. 7. 15:05

Tegnap voltam hüvelyi ultrahangon, szerintem az kavart be, mert eddig csak világos, szinte átlátszó folyásom volt. A párom meg szabit vesz ki amikor haza jövök a kórházból és megcsinál mindent. Szerintem ő is alig várja, hogy túl legyünk rajta,és végre normálisan éljünk.

Ő az a típus aki ha be van tojva akkor sem mutatja ki. Így lehet, hogy jobban fél mint én:) bár az sem kutya ahogy én be vagyok rezelve:)

A múltkor aláíratták velem, hogy halálom esetén kit értesítsenek. Na ez úgy elgondolkodtatja az embert.Valahogy nem is jutott addig eszembe, hogy ott is maradhatok, pedig szívproblémákkal megvan a reális esélye.De reméljük a legjobbakat.

7143. Imisz
2010. dec. 7. 14:05

Sziasztok!

Jade, én sem tudom, megjöhet-e, de ha logikusan gondolkodunk, a kaparáskor leszedték a nyálkahártyát. Akkor most mi válik le? De majd a doki megmondja. Nem emeltél meg valamit és attól vérzel?

Pároddal értesd meg, ez a műtét nem játék, és utána bizony szükséged lesz a kíméletre, segítségre!

7142. szofi99 (válaszként erre: 7141. - Jade10)
2010. dec. 7. 11:14
Nem tudom hogy megjöhet-e, én megusztam enélkül a dolgot:) A doki majd megmondja ...
7141. jade10
2010. dec. 7. 11:10

Jesszus!!

Egy héttel kaparás után megjöhet a vérzésem??

Még jó, hogy ma megyek dokihoz.

Az emésztési gondjaim azért vannak mert nincs emésztő enzimem, és túl hosszú és kacskaringós a bélrendszerem.Sokat segített a mezymforte és a dicetel. Amúgy nem tudom, hogy nézték-e candidára, vagy helicora.Mindenesetre tele a búrám.

7140. szofi99 (válaszként erre: 7138. - Jade10)
2010. dec. 7. 10:59

Szia !

Jó sok bajt összeszedtél, amiből néhányat megold remélhetőleg mütét.

Az emésztési problémáid hátterében nem állhat a candida és a helicobakter fertőzés????

7139. szofi99 (válaszként erre: 7137. - Kisbeka1)
2010. dec. 7. 10:57

Szia ! Pontosan nem tudom az orvosok mit mondanak az emelgetésről, saját tapasztalatom az, hogy 5 hónaposan pakolásztunk a szobában kisszekrényt meg ilyesmit, és napokig fájt elég rosszul esett, hogy még akkor is.....


Szerintem sokat segithet a kislányod, ha felmászik hozzád, és nem a földról emeled, valami kisszék, vagy láttam már ilyen kétfoku fellépő létraszerüt... Más ötletem nincs.

A vágás környéke sokáig érzékeny, nem birom azóta sem a szük ruhákat, csak ami szterccs...


Ird meg mi a szövettani eredményed, szurkolok neked :):)

7138. jade10
2010. dec. 7. 10:42

Sziasztok!

Nagyon rendes férjem van, de érthető, hogy belefáradt már a nyavalyáimba.Nekem a mióma rengeteg tünetet produkált. Pl:fáradékonyság, aluszékonyság, izzadás, gyengeség, vérzészavar,ájulás érzése, szívzavarok, légszomj stb.

Emellett magas a vérnyomásom és pánikbetegségem is van,plussz IBS, diszpepszia, reflux /az utóbbiak mind emésztési zavarok/.Eddig nem találták az okokat, de valaki azt mondta nekem, hogy ez mind a mioma miatt van kivéve az emésztőrendszeri betegségeket.Meglátjuk a műtét után mi marad belőle.

Remélem azért a karácsonyt még itthon tölthetem.

7137. kisbeka1
2010. dec. 7. 10:22

sziasztok.Lenne egy kérdésem...Hat hét után sem lehet még emelgetni,vagy óvatosan azért szabad?

11 kg a kislányom,és hát örökké nem kérhetek segítséget.

meddig lesz érzékeny a vágás környéke?mert utálok felöltözni,minden nadrág idegesít,zavar.

Ma kell hívnom a dokit a szövettanért.Eléggé izgulok.

7136. kisbeka1 (válaszként erre: 7132. - Jade10)
2010. dec. 7. 10:13
szerintem nem baj,hogy nem látta a videót.én sem nézem meg,még utólag sem!Szerintem műtét után,ha bemehet hozzád,látja,hogy mindenhonnan csövek lógnak,az is elég sokkoló.Majd másképp gondolja a dolgokat.
7135. klenca (válaszként erre: 7132. - Jade10)
2010. dec. 7. 09:53

Szia! Túl vagyok rajta, a vasam 2,00 volt.

Van egy folyékony jóízű vaskészítmény, azt kezdd el már most előtte sok-sok C vitaminnal!

Már másfél éve műtöttek, jól vagyok. sokkal erősebb, mint valaha. Ne add fel! Sajnos a fájdalmat a párod nem fogja érezni. Nehéz 2 heted lesz, de menni fog!

Kérdezz, ha tudok, segítek!!!

7134. 19Vica68 (válaszként erre: 7128. - Jade10)
2010. dec. 7. 09:11
Szia Jade10! Nekem 2 hete volt a műtétem, méheltávolításom volt. Sajnos az én miómám 10cm átmérőjű volt és csak hasi műtéttel tudtak "megszabadítani" tőle, én is be voltam tojva alaposan. Nekem az ébredéssel nem volt gondom, bár apa szerint érdekes volt az első telefonálásom du. 3 körül (1/2 10-kor toltak be a műtőbe, hogy mikor jöttem ki fogalmam sincs). A megfigyelőben az ébredés után gyakorlatilag alig aludtam valamint, nagy volt a nyüzsgés. A fájdalmakat az infúzióval és a szurikkal ki lehet bírni, ami tényleg nehéz volt a számomra az az első pár lépés. Nagyon nehezen tudtam kiülni az ágyszélére, felállás még csak csak ment de az első lépést már feladtam. Hát nem dicsértek meg érte. De a gyógytorna után már sikerült és persze egyre jobbak lettek a lépések. Ez tényleg egy erőltetett menet, amit neked kell erőltetni. Magamon is nagyon csodálkoztam mennyi mindent meg kell tennem, hogy ez menjen. Soha ne add fel, hallgasd meg és fogadd meg a lányok tanácsát itt a fórumon nekem nagyon sokat segített. Szurkolok érted. Vica
7133. szofi99 (válaszként erre: 7132. - Jade10)
2010. dec. 7. 07:57

Szia!


Örülök, hogy idetaláltál, és sajnálom hogy már megint többen vagyunk...


Mütétig egyél mindenféle vitamint, céklát, stb. erősitsd magad...aki nem esett át a mütéten nem gondolja, hogy ez egy "nem kis mütét". A legjobbakat kivánom, és irjál, hogy alakulnak a dolgaid. Judit

7132. jade10
2010. dec. 7. 07:32

Sziasztok!

Köszönöm a gyors válaszokat.

Kíváncsi leszek, hogy ma mit mond a doki.És arra is, hogy mikor akar műteni.Megfogadtam egy főorvost /nem önszántamból/, de ennek a történetét majd leírom akkor ha már túl leszek az egészen. A lényeg, hogy az egész családnak ez a műtét lesz a karácsonyi ajándéka.

A vasam már csak 3,3 így sokat alszom. Az eü kaparáson már túl vagyok.

Tegnap mondtam a férjemnek, hogy nézze meg a videókat de nem volt hajlandó. Szerettem volna, ha látja, hogy mit kell átélnem.Főleg azért mert 3 éve hallgatom tőle, hogy nincs is semmi bajom, csak beképzelem. Sajnos a nem látható dolgok nehezen hihetőek sok ember számára.De ma legalább elkísér a dokihoz:)

Majd megírom, hogy mit mondott.

Üdv: Jade

7131. Imisz
2010. dec. 6. 20:15

Sziasztok!

remélem mindenki jól van és betartva az utasításokat szépen gyógyulgattok!!!


Jade, sajnálom, hogy megint egyel többen leszünk...

Nem könnyű utána, fáj, nagyon. De ki lehet bírni, adnak fájdalomcsillapítót, a műtét után én infúzióban kaptam. Használt, mert mire teljesen magamhoz tértem már elég elviselhető volt.

Napról napra jobb, könnyebb azért, ez biztos.

Olvass vissza ha van kedved, sokan leírt(á)uk itt a műtétet, előtte, utána mi volt. Ha nincs kedved/ időd akkor kérdezz nyugodtan, bármit, azt is amiről azt gondolod butaság, szívesen válaszolunk.

És fel a fejjel, szabad izgulni, mindenki félt, de ne vidd túlzásba!

majd írd meg, mit mondott a doki!


Üdv: Szimi

7130. kisbeka1 (válaszként erre: 7128. - Jade10)
2010. dec. 6. 17:40

ja,és nekem is nagyon érzékeny a gyomrom,ugyanaz a helyzet,mint nálad.

A műtét előtt bélmosót adtak,amitől egész nap wc-re rohangáltam,a műtét után pedig bélmozgatókat,hashajtót.Gondolhatod!Nem győzöm szedni a normaflort.

Ráadásul még az aranyerem is kijött:(((

7129. kisbeka1 (válaszként erre: 7128. - Jade10)
2010. dec. 6. 17:34

szia jade!Nem egy leányálom,de ki lehet bírni.

Holnap lesz 3 hete,hogy műtöttek.Hasi műtét volt.

Nekem az ébredés nagyon rossz volt,kaptam a fájdalomcsillapítókat,elvoltam.Aztán minden nap kicsit jobb.a legrosszabb a felkelés,köhögés,tüsszentés,de még egy jót nevetni sem lehet.

7128. jade10
2010. dec. 6. 16:19

Sziasztok!

Most derült ki, hogy nekem is méheltávolításom lesz egy nagyméretű 5cm-es mióma miatt, mert már vérszegény vagyok, de nagyon. Eléggé be vagyok tojva. Megírná valaki, hogy mekkora fájdalommal jár az ébredés után, és az azt követő napokban?

Holnap kell mennem a dokihoz aki megmondja, hogy konkrétan mikor és mit kell csinálni. Én szeretném a hüvelyen keresztüli eltávolítást, de ahhoz már túl nagy a mióma. Megnéztem a videókat a youtubon és a hasi műtétről egy hentesüzlet jutott eszembe, a hüvelyinél meg az, hogy mi az a sok minden amit kihúznak onnan alulról, ja és persze, nem találtam épületes látványnak egyiket sem. Sajnos IBS-em is van ami miatt amúgy is nagyon érzékeny a hasam, és állandó gázosodással küzdök. Szóval baromira félek.

Sziasztok!

7127. szofi99 (válaszként erre: 7126. - Bbbogi)
2010. dec. 6. 15:02

Szia Bogi!!


Csak valami nyugtatókkal, altatókkal próbálkozz. Természetes szerek is vannak, pld. Idegeimre ment- cseppek, melatonin, macskagyökér, citromfü,.. ilyesmik. Én minden éjszaka kétszer felébredek, de szedek ezt-azt, igy viszonylag nyugton el vagyok az ágyban és vissza is alszom :):)

7126. bbbogi
2010. dec. 6. 13:44

Szia szofi99!

Engem október 26.-án műtöttek.A kórházban sem bírtam aludni és is kértem altatót de nem sokat

használt azt hittem majd itthon minden rendeződik

de sajnos nem így lett.Azóta sem birok rendesen

aludni van hogy még éjfélkor a plafont bámulom.

Nem tudom mo ennek az oka pedig nagy alvós voltam.

Változott a helyzet valamit?

7125. c39c51eafe (válaszként erre: 7123. - 19Vica68)
2010. dec. 4. 13:10

Szia Vica!

Legtöbbünknek elég a 6 hét felépülni. Ez azokra érvényes, kik nem fizikai munkát végeznek utána.

Nekem az irodában is nehéz volt 8 órát végigülni, nyomódott, fájt.

Olyan 3 hét után érezzük, hogy talán "ember" lesz belőlünk.

A hajolás ráér, nem szabad még, megnyúlnak a méhtartó szalagjaid, mihez a hüvely van rögzítve.

Ne adj esélyt egy újabb műtétre.

Vigyázz magadra. Jucika

7124. Ggica63
2010. dec. 4. 11:22

Sziasztok!


Tegnap jobban fájt a pocim. A háziorvos mondta járkáljak sokat nehogy trombózist kapjak, lehet túlzásba vittem.

Szerintetek meddig lehet trombózis veszély?

Én sem tudok aludni még enyhe nyugtatóval sem.

vica! én már hajolgatok óvatosan.

7123. 19Vica68
2010. dec. 4. 10:17
Sziasztok! Mindenkinek üzenem, hogy tényleg igaz az hogy az ember napról-napra jobban van. Levették a kötést a sebemről, nagyon szépen gyógyul már kötözni sem kell. Kicsit bepánikoltam miatta, mert nagyon feltettem, hogy hogyan tudom a haskötőt használni, de megoldottuk. Azt hiszem nem tudnék nélküle mozogni. Lett egy bőrbevérzésem, mert amikor varrtak beleszúrtak az érfalba, de már az is elég szép. A felgyógyuláshoz szerintetek elég a 6 hét? Munkahelyemen nem nagyon örülnének a hosszabb kihagyásnak..Igazából mennyi az az idő amikor már gond nélkül lehet hajolni persze óvatosan? Egyenlőre még a zoknimat sem tudom felhúzni.
7122. hjaniko (válaszként erre: 7101. - Imisz)
2010. dec. 3. 21:09

Nem, mentek a petefészkek, közös megegyezéssel (a dokival), mégis úgy fáj időnként, mint menzesz idején. De mellfeszülés és derékfájás nélkül.

Köszönöm a biztatást, kedves Imisz!

Amúgy megkaptam még a maradék két hetet táppénznek, de az utolsó három napra csak bemegyek, hogy "képben legyek", meddig jutottak el a gyerekek és a téli szünetben felkészülhessek a jövőbeli óráimra.

7121. Imisz (válaszként erre: 7120. - Ekka74)
2010. dec. 3. 19:26

Óó, te szegény! Remélem kislányod jobban van!

Gyógyulást neki!

7120. Ekka74 (válaszként erre: 7118. - Ekka74)
2010. dec. 3. 13:29

Néha még ennél is tovább ébren vagyok.

A kislányom hullámokban végighányta az éjszakát, úgyhogy kb. 2 után tudtam lefeküdni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook