Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


9155. anyamaccs (válaszként erre: 9151. - Ann64)
2011. júl. 31. 13:52

Szia!

Én lassan 8hetes műtött vagyok.Hétfőn megyek még csak a ,,hathetes'' kontrollra,mert szabin volt a dokim.Sajnos pár napja én is gyakrabban látogatom a mellékhelyiséget és bizony elég gyakran fájdogál a hasam.Néha rosszabb, mint műtét utáni hetekben.Lehet , hogy tényleg erre is kihat az időjárás?????.......bár csak így lenne!

Én még mindig nem dolgozom,mivel elég emelgetős a jelenlegi munkaköröm.Behosszabítottam a betegállományom szabadsággal.

9154. erikpipi (válaszként erre: 9147. - 19Vica68)
2011. júl. 31. 09:37

Szia Vica!

Ha nem volt beteg a petefészked vezetékkel, akkor az csak jó ha bent maradt, hisz a következő években nagyon fontos szerepet fog betölteni.:)

Sajnálom, hogy ennyi nehézségen mentél keresztül, reméljük ezek után már csak a javulásról hallunk.:)

szia

2011. júl. 31. 00:26

Helló, ma még bementem délutánra dolgozni :-), aztán egy időre ennyi. Holnap egy felhőtlen nap, hétfőn a hátralévő vizsgálatok, kedden meg "bevonulok".

Ann64, azt hiszem, az állandó pisilés nem lehet az időjárástól. Szerintem ha hétfőig nem lesz jobb, akkor doki.

9152. erikpipi (válaszként erre: 9146. - Ann64)
2011. júl. 30. 17:19
Hát, nem tudom, de az időjárás (császár után) az első időszakban nekem mindig betett, most is. És az elmúlt egy évben minden hónapban amikor megjött előtte nem voltam valami jól, és érzékenyebb lettem a mosószerekre, meg úgy általában mindenre. lehet, a korral jár neked is:) De ha tovább tart inkább kérdezd meg az orvost, az a biztos.
9151. Ann64
2011. júl. 30. 11:14

Lányok ma nem vagyok jól állandóan pisilek fáj a hasam, gyenge vagyok.

Úgy érzem magam mint a 2 hetes műtött.

Újabban a vérnyomásomis leesik.

pedig hétfőn megyek dolgozni.

Ráfoghatom az időre??

9150. Ann64 (válaszként erre: 9148. - A268b1c726)
2011. júl. 30. 11:12

Szia!

Rendezgesd csak a családot, de ne vidd túlzásba.

Inkább próbálj kikapcsolódni feltöltődni egy kicsit.

Beszélgess olyan ismerősökkel akikkel jól érzed magad.

Most még egyél amit kívánsz utánna úgyis csak pár falatot tudsz majd enni.

9149. turkkati (válaszként erre: 9148. - A268b1c726)
2011. júl. 30. 09:00

Az, hogy otthon rendben akarsz hagyni mindent, természetes, rendben is lesz.

Túl leszel rajta, minden jól fog menni.:)

Vigyázz magadra, és csak pozitív gondolatokat engedj magadhoz.

Szurkolok neked!

Kati

2011. júl. 29. 23:17
Sziasztok! Ma tájékoztattam a munkáltatómat, fejben már csomagolok, mindent megpróbálok itthon rendben hagyni (semmi sem lesz rendben). A mellkas rtg. kiváló lett, a vérképem nem tökéletes, de sokkal jobb, mint egy hónapja. Ja, kérem, a céklalé :-)Talán. Alkoholt nem iszom, hallgatok rátok, semmi fagyi meg hideg, vigyázok, hogy meg ne fázzak. És én is eljutottam addig a gondolatig, hogy anyagilag vajon mibe fog ez nekem kerülni.
9147. 19Vica68
2011. júl. 29. 13:44

Sziasztok! Nagyon régen voltam nálatok, pedig tavaly novemberben-decemberben mindig itt lógtam. Most voltam kontrollon (6 hetes kontroll után félévesen) talán már rendben vagyok. Nem túlzás amikor azt mondják kell a félév ahhoz, hogy felépülj. Úgy gondoltam minden rendben, de 2-3 hónappal ezelőtt egy kis rózsaszín folyás, egy kis barnás folyás, egy kis sebszél dagadás, fájás stb.

Gondoltam elmúlik, megfáztam, megerőltettem magam.

De nem, mint kiderült egy belsővarratom nem szívódott fel és ez okozta a galibát. Ki kellett szedni a gyógyult sebből, hát... és mindezek mellett gyulladást és fertőzést is sikerült összekaparnom magamnak. Augusztus végén kell visszamennem kontrollra, egyenlőre úgy gondolom most rendben van minden.

A műtétet igyekszem elfelejteni, bár lehet, hogy a petefészkeimnek is búcsút kellett volna mondani ahogy itt olvaslak benneteket. Nem szeretnék még egy ilyen műtétet. Vigyázzatok magatokra!

Üdvözöllek Titeket: Éva

9146. Ann64
2011. júl. 29. 10:29

A tele hólyag nálam is néha gond.

Érdekes nekem most kéne hogy megjöjjön. A mellem feszül a hasam kemény és nem győzök pisilni.

Na meg hányingeram van.

Lehet hogy gyereket raktak belém és nem a méhem vették ki???

Kíváncsi leszek hogy tudok ülni majd a melóhelyen.

Nálam az egyhelyben állás a gond rögtön szédülni kezdek.

9145. erikpipi
2011. júl. 29. 09:37

Jó reggelt mindenkinek! Ági!

Hát, befőzök, csak módjával:) Szerencsére az autóm még nincs kész, szerelőnél van, tegnap kimagoztam a barackot, nem sok, 15 kiló, és lecukroztam. Ma nagyon egyszerűen megfőzöm.:) és a fekete szedret is, az jó lesz rántott sajthoz, és sültekhez, nagyon szeretjük:)) Lányok, lehet sok gyümölcsöt eszek, és tapaszom is van energetizáló, és ettől állandóan tele a hólyagom ,ami nem kellemes éjszaka, de hajnalban egyenesen katasztrófa:( Azt álmodtam, hogy bementem egy barkácsboltba, hogy a tulaj vegye ki a varratomat, de a derekamból mindkét oldalról. Persze nem volt ott semmi ,de nagyon fájt. Felébredtem ,és iszonyúan éreztem magam. Alig tudtam kimászni az ágyból. Nektek nem okozott problémát a tele hólyag? :)


Ann!

Sajnos tényleg nincs itthon, de szerencsére már van ovi, így a kicsit levisszük reggel, és ebéd után elhozzuk. Neki is kikapcsolódás mert játszhat a többiekkel, nekem meg pihenés:))észrevettem, hogy ha akarnám sem tudnám megerőltetni magam, mert rögtön jelez a hasam, így a kényszer nagy úr..le kell ülnöm ,vagy feküdnöm. NAgyon lassan gyógyulok:(

Szia Andi!


JA, a gyümölcsöt nem én hoztam haza, szerelőnél van még mindig az autóm:)) De ma megkapom, úgy

hogy mindenki vigyázzon:)))))


szép napot nektek, a gyógyulóknak pihenést:)))

9144. szofi99 (válaszként erre: 9143. - Neskee)
2011. júl. 29. 07:09

Szia Neske :)


Örülök hogy jól vagy :) Eddig nem volt még ilyen nálad ? Amennyiben megmaradt a petefészked, és a méhnyakból is hagytak valamennyit, akkor elképzelhető hogy ez a vérzés mensesszerü volt. Én ezt korábban nem gondoltam volna, hogy ilyen lehet, de itt irt róla valaki korábban.

Azért inkább kérdezd meg az orvosod is. Szép napot kivánok Judit

9143. Neskee
2011. júl. 28. 20:26

Sziasztok!


Engem tavaly októberben műtöttek, teljesen jól vagyok, kérdezni szeretnék tegnap egy kicsi pecsételő vérzés volt, ma csak egy kis színes. Nektek volt ilyen?

9142. tandrea66 (válaszként erre: 9127. - Erikpipi)
2011. júl. 28. 17:28

Szia Erikpipi!

Szerintem is vezethetsz pláne ha megkönnyíti az életed :) én már 1 hetesen vezettem, bár azért még elég para volt bennem, de nem tehettem mást. Jó utat mindenfelé :)

9141. tandrea66 (válaszként erre: 9130. - A268b1c726)
2011. júl. 28. 17:25

Szia!


Ne rágd a körmöd, hamar túl leszel rajta és jobb lesz utána. Már én is nagyon bánom, hogy halogattam. Drukkolunk neked és mielőbb gyógyulj meg :)

9140. Ann64 (válaszként erre: 9132. - Erikpipi)
2011. júl. 28. 15:18

Erikpipi látom a párod nem ragasztotta le a feneked a székhez!

Azért nehogy nagylányoskodj és felkapd a barackos ládát!

Fiad keze hogy van?

9139. Ann64 (válaszként erre: 9130. - A268b1c726)
2011. júl. 28. 15:16

Szia Annamari!

örülök hogy sikerült előbb beerülnöd.

Most már megy minden mint a karikacsapás.

Hamar túl leszel rajta!

Gyors könnyű felépülést kívánok.

2011. júl. 28. 09:29

Lányok, mi lehet Zsóval?

Nagyon régen nem járt itt,remélem jól van ..

"Szerencsére" új lányok nem jelentkeztek, a régebbiek közül őt hiányolom..

9137. szisziági (válaszként erre: 9133. - Erikpipi)
2011. júl. 28. 09:14

Hello Erikpipi!

Látom már nem férsz a bőrödbe:))Ez a gyógyulás jele. Sárgabarack és társai...befőzés..Szerintem próbáld ki a vezetést, úgysem nyugszol addig, és a nyugtalankodás árt:) Remélem azért a barackért a fára, meg a befőttesüvegekért a polcra nem te mászol fel.:))

Ha végzel ezekkel elfáradsz, és úgyis leülsz a gép elé megírni,hogy milyen volt..

Mi meg elolvassuk hogy megérte-e:))

Csak ügyesen!!

9136. szisziági (válaszként erre: 9130. - A268b1c726)
2011. júl. 28. 09:03

Szia Annamari!

Szerintem csak jobban jársz , hogy nem kell már tovább várakoznod.Túl leszel rajta és az öt hét már a gyógyulás felé visz. Nagyon vigyázz magadra,hogy a torkod be ne gyulladjon addig..kevés fagyi,hideg üdítő stb. Ha szerencséd van akkor neked elviselhetőbb lesz a kórház mint akit a kánikulában műtöttek...

Bátorság, és gondolunk Rád!

Csomagolj, és ha nem jut eszedbe valami írj!

Üdv: Ági

9135. popova4 (válaszként erre: 9129. - Turkkati)
2011. júl. 28. 08:54

Szia!

Én kb. 4 hét után mertem egyedül vezetni, nem emlékszem már, te hány hetes vagy? Előtte a pedálok nyomkodásánál szúrást éreztem, nem volt jó. Azonkívül a koncentrációs képességeim is romlottak, pl. jó sokáig a számokat felcseréltem, illetve nem tudtam megjegyezni. Állítólag ez az altatás miatt van, de már múlik.( 6 hónapos műtött vagyok) Üdv: Erika

9134. popova4 (válaszként erre: 9130. - A268b1c726)
2011. júl. 28. 08:52

Szia Annamari!

Hát, szerintem jobb, hogy nem vártál még öt hetet a nőgyógyászra. Hidd el, jobban jársz a magándokival, még akkor is, ha meg kell fizetni, mert a kórházban csak azzal foglalkozik minden orvos, aki a saját betege. A többiektől a viziten is megkérdezik, jól van-e, de a válasz senkit nem érdekel. Engem Kerepestarcsán műtöttek, az orvosom a műtét utáni hajnalon fogta a kezem, és csak miattam járt be a kórházba naponta, mert amúgy szabadságon volt.Utána a varratszedés és a kontrollvizsgálatok miatt sem mindegy, hova mész, és esetleg öt órát ültetnek a betegek közt, mire bejutsz, vagy időpontra mész és 10 perc alatt kész vagy.

Szóval, hajrá, mindent bele, a jövő héten szurkolok neked és majd jelentkezz! Üdv: Erika

9133. erikpipi (válaszként erre: 9130. - A268b1c726)
2011. júl. 28. 08:18

Szia!


Végre jó hír. Én is paráztam, most azt mondom, már sokkal előbb kellett volna. Meglátod hamar felépülsz.:) Csak ez a fránya kényszernememelés ne lenne:)))

9132. erikpipi (válaszként erre: 9129. - Turkkati)
2011. júl. 28. 08:13
Vettem sárgabarackot, és fekete szedret (aszem):) és mennék érte mert befőzöm. :) NAgyon megkönnyítené, így magam intézném a kis ügyeimet:)
9131. turkkati (válaszként erre: 9130. - A268b1c726)
2011. júl. 27. 22:35

Szia Annamari!

Ne félj, mi mindannyian túléltük. Ha kérdésed van és nem találod, ha visszaolvasol, kérdezz nyugodtan!

Válaszolunk, ha tudunk.

Üdv: Kati

2011. júl. 27. 22:21
Sziasztok! Úgy néz ki, nálam is megindul a visszaszámlálás. Írtam, hogy 5 hetet kellett volna várnom ahhoz, hogy a nőgyógy. szakrendelőbe bejussak, így hát megpróbáltam magánúton. Tegnap. Ma már megvolt a labor, a mellkas röntgen, hétfőn EKG és altatóorvos, kedden befekszem a kórházba, szerdán műtét - ha minden vizsgálati eredmény megfelelő lesz. Hazafelé kicsit rágtam a körmöm.
9129. turkkati (válaszként erre: 9127. - Erikpipi)
2011. júl. 27. 22:20
Igen, szerintem vezethetsz.Pláne, ha könnyebbséget is jelent.
9128. hhagi (válaszként erre: 9121. - Ann64)
2011. júl. 26. 22:52
Szia! Én gyógymasszőr vagyok! - nyak hátra nyugodtan, ha lazán tudsz már hason feküdni!
9127. erikpipi
2011. júl. 26. 17:59
Szerintetek vezethetek? :) Könnyebb lenne az életem:)
9126. erikpipi (válaszként erre: 9125. - Ann64)
2011. júl. 26. 09:02
Dehogy:)) Aranylakodalom volt anyósoméknak, nekem hosszú volt. Meg ez az út, oda-vissza... Most tudom értékelni, a jó autót, mert annyira nem zötyögött, de azért érezte a hasam. Hétfőn már dolgozol? Eltelt volna 6 hét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook