Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


9187. tandrea66
2011. aug. 4. 12:38

Sziasztok!


Nem értem mi ez, de nagyon aggaszt, hogy szerintem már jól kéne lennem, erre jobban fáj a hasam mint 2 hete 1 hetesen a műtét után. A hasam közepén úgy érzem, hogy húzódik ott bent, olyan görcsölősen. Ez normális?? Tegnap éreztem, hogy feszül a cicim és talán lassan itt lenne az ideje, hogy megjöjjön. Lehet ettől van, vagy menjek vissza a dokihoz? Minden éjjel fájdalomra ébredek, pedig nem volt ilyen két hét után sem. A bőröm is fáj a műtét körül, én még ilyet nem éreztem. Valakinek volt ilyen?? Már kétségek között vagyok rendesen:(

2011. aug. 3. 21:33

Hello Lányok!

Pár napra ismét kivonom magam a forgalomból,a Zemplénbe megyünk túrázni:) Élvezem az új életem:))


Ann vigyázz magadra a munkahelyen,az agyad hál istennek 100%os,gratulálok hozzá!A tested azért még kíméletre szorul,ne hajtsd túl magad!

Ha hazaérsz pihenj,főleg ha tömegközlekedéssel jutsz az otthonodba!


Erikpipi,neked jó vitézkedést a konyhában,csak vezényelj a zöldség és gyümölcskupacok között!!

A szextől ne félj,három gyerek után már sok meglepő dolog nem várhat rád:)Kérdezd meg a férjedtől , hogy ő mi újat tud neked mutatni,mert most rajta van a sor...Te már megújultál egy párszor:))Nálam is vegyes volt , az elsőnél bőgtünk mindketten, aztán hamar visszatértek az örömteli pillanatok:))Kicsit más az érzés,az elején talán picit jobban féltjük magunkat stb.Azt hiszem Rezeda is írta,nekem is hasonló,hogy nincs a végén az a ritmikus lüktetés amit a méhösszehúzódás okoz,ez hiányzik,de megszoktuk, hogy más lett..

Ne félj majd te is belejössz újra:)

Addig is üdvözöllek,és megy egy kis + energia!!

Sziasztok:

Ági

9185. agenske (válaszként erre: 9181. - Szisziági)
2011. aug. 3. 21:09

Drága Ági, köszönöm az őszinteségedet. Sokat segített...megnyugtatott. Kívánok neked nagyon jó egészséget és további boldog életet:)

Jelentkezem, ahogy a dokim, aug. 15., visszajött szabiról és nyilatkozott.

Vigyázzatok magatokra!!!

9184. erikpipi
2011. aug. 3. 20:42
Elfelejtettem: most kéne megjönnie, s feszül a mellem, meg jó étvágyam is van,kissé ingerültre vettem a mai napot. Lehet attól?:)
9183. erikpipi (válaszként erre: 9182. - Ann64)
2011. aug. 3. 20:05

Tényleg olyan megnyugtató amit ír:)))


Milyen volt a meló?:)

Én is alkottam, csak itthon. Befőztem sárgabarackot, egy kis fekete szedret, és őszbaracklekvárt, úgy 50 üveg lett össz. Meg egy kis uborkát is sikerült eltennem. Most tervezem a lecsót is, azt nagyon szeretjük télen.

Ann, nálad minden rendben? Nem kíváncsiságból, csak érdekel milyen a szex így 6 hét után..:) Kicsit rémült vagyok tőle, és fóbiám van:(

Nem nagyon megy a pozitív szemlélet..

9182. Ann64
2011. aug. 3. 18:16

Szia Ági!

Olyan jó volt olvasni a soraid!

Örülök a jó hírnek!!

Sokat köszönhetünk Nektek mennyi biztatást adtatok.

Igen pozitívan kell hozzá állni, az élet megy tovább és miért is ne mosolygósan!

9181. szisziági (válaszként erre: 9178. - Agenske)
2011. aug. 3. 15:53

Kedves Agenske!

A kérdéseidre megpróbálok sorban válaszolni:)

Az életem nagyon megváltozott.Fizikailag a műtét után 10 nappal már semmi bajom nem volt,a többi dolog menet közben ért,kisebb nagyobb hullámvölgyekkel.A műtét kibírható volt,az első nap az őrzőben nagyon erős menstruációs görcsökhöz hasonló fájdalommal járt.Ahogy felkelhettem már sokat sétáltam .Nálam semmi komplikáció nem volt, ezért rossz tapasztalataim nincsenek sem a kórházról, sem a műtét utáni időszakról.Vérzésem pár rózsaszínű csepp volt a betéten 2-3 napig,utána semmi.Egyedül a migrénes fejfájás ami két-három nap múlva furcsa dolgokat produkált nálam.Azóta sem tudom a pontos okát,vagy az epidurális érzéstelenítő utóhatása, vagy a kávémegvonási tünetek okozták,de ez jobban meggyötört a hazaérkezés után,

mint a műtét maga.Pár napig émelygés, fény, hang szagérzékenység miatt alig tudtam enni.Gyógyteákkal jól kimostam magam belülről, onnantól már minden jó lett.A székletemre ügyeltem,a sok folyadék és joghurt rendben tartott.A hasam nekem például nem kifelé lógott, hanem befelé:))Olyan volt mintha egy üres zsák lett volna bennem,én azért hordtam egy derékmelegítőt,hogy ne lötyögjön az üres hasam..

Itthon hamar repült az idő,a 2.héttől már újra én főztem, mostam, stb.A hajolást,guggolást cipelést elkerülő mozdulatokra nagyon vigyáztam,de ezenkívül sokat mentem,mozogtam. A családom ápolása, kényeztetése nagyon jó érzés volt, a mai napig is sokkal többet segítenek a házimunkában:))

A szex sokkal kiegyensúlyozottabbá vált számomra,sokkal lazább és élettelibb vagyok,nincs az a hullafáradtság érzés,nyűgösködés,kifogás..

Ami abból eredt,hogy az élethez szükséges vas és vértartalékok kimerültek belőlem azelőtt.

Ha arra gondolsz hogy a hüvely milyen a műtét után,én megnyugtatlak a férjem egyáltalán nem vett észre negatív változást,sőt:))Utálom azt a kifejezést ,hogy hüvelycsonk,én nem érzem csonkának!!!

A petefészkeim hálistennek megvannak,jól működnek,vigyázok is rájuk:)) Menzesz idején egy darabig furcsa érzés volt:belém hasított ösztönösen:Uramisten, meg fog jönni!!A petefészkeknél szurkálás, egy kis mellfeszülés,morcos hangulat jelezte az időt..

Azóta már nem figyelem annyira,észre se veszem.

Fontos lehet számodra:hüvelyi műtétnél alulról felfelé operálnak,tehát nem marad méhszáj, méhnyak így még véletlenül sem vérezhetsz abban az időben!!Egyes hasi műtöttek néha még igen, ha marad valamennyi darab nyálkahártya ami le tud válni havonta..

Egyenlőre ennyi jut eszembe, így is kisregényt írtam:))

Fel a fejjel,tudom hogy a várakozás nagyon rossz,tapasztaltam:((

Pozítív dolgokkal vedd körül magad,a negatív gondolatokat seperd a hátad mögé,tűzz ki apró célokat és mindennap örülj valaminek!

Én így csinálom és most itt vagyok, erősebben mint valaha!!Ezért maradtam itt az oldalon, hátha segítek valakinek,aki még fél..

Te ne félj,inkább olvass minket,mind itt vagyunk túléltük..

Szia ,szép napot!

Ági

9180. Rezeda63 (válaszként erre: 9174. - Szisziági)
2011. aug. 3. 14:54

Szia Ági!

Ezt igazán jó hallani, és gondolom azért Te is megnyugodtál?!:))))))

Minden jót! Rezeda

2011. aug. 3. 14:52

Kedves Erika és Judit!

Köszönöm hogy velem örültetek!! Én is kívánok Nektek további szép nyári napokat,mi már mindannyian megérdemeljük,hogy gondtalanul élvezzük a jó időt!!

Pusz: Ági

9178. agenske (válaszként erre: 9175. - Szisziági)
2011. aug. 3. 08:43

Na ez az, ettől félek én is.

A doki szintén türelemre int...de az eredményem rosszabb lett, és minden együttlét után alhasi fájdalmaim vannak. Maga az együttlét nem fáj, minden rendben otthon, boldogságban élünk:) - mert sokan a házasélet boldogtalanságára fogják ezt a betegséget....a fájdalom viszont megvan, a menstruációm most már 22 napra jön meg, az össze-visszavérzések már elmúltak... Próbálok nem gondolni rá, türelmes vagyok:(, de folyamatosan nyomaszt a dolog, a várakozás.

A mostani eredményem értékelésénél a dokim szabin volt, a helyettesítő orvos javasolta a szeptemberi ismételt szövettant...aug.15-től lesz a dokim, lehet ő, ismerve a kórelőzményeket, már javasolni fogja a műtétet. De addig várok:(


Köszönöm, hogy megosztottad velem a történetedet. Kiváncsi vagyok, mennyire változott meg az életed a műtét után? Együttléteknél érzel valamit? Milyen, amikor meg kellene jönnie? Mennyi idő alatt gyógyultál fel?

9177. popova4 (válaszként erre: 9174. - Szisziági)
2011. aug. 3. 08:40

Szia Ági!

Gratulálok a jó eredményedhez!

Biztos vagyok benne, hogy nekünk, akik átestek ezen a műtéten, már nem lehet semmi bajunk. Mindenkinek jó egészséget, szép, vidám nyári napokat kívánok!

Erika

9176. szofi99
2011. aug. 3. 07:42
Szia Ági! Örülök az eredményednek :) és kivánom, hogy a történeted segitsen másnak is a döntésben, mig nem késő . Üdv. mindenkinek Judit
9175. szisziági (válaszként erre: 9164. - Agenske)
2011. aug. 2. 22:25

Agenske!


Ma pont azon gondolkoztam nagy örömömben,hogy hogyan hívjam fel minden hasonló helyzetű nő figyelmét az időbeli cselekvésre!

A problémádhoz nem tudok hozzászólni,nekem más volt-de úgy érzem neked is segít, ha leírom az enyémet..

Röviden: 4 hónapja hüvelyi úton vették ki a méhemet,petefészkek maradtak. Előtte rendszeresen jártam orvoshoz a 16mm-es miómám miatt, ami a brutális vérzésen kívül "semmi más" panaszt nem okozott..

Decemberben még csak cervicalis dysplasia volt ezenfelül.Az akkori orvosom türelemre intett,felírta a Mirena spirált,amit ki se váltottam.

Márciusban az ügyeleten kötöttem ki szűnni nem akaró vérzés miatt. A 16mm -es mióma lúdtojásnyira nőtt és kezdett elkocsonyásodni.

Két héten belül megműtöttek..

Szuperül gyógyultam,pofátlanul jól voltam már 10 nap után.Az 5.héten visszamentem ,dolgoztam.

A szövettan 6 hétre jött meg-amin a dokim ámult el a legjobban:(( A méhfalba ágyazódott miómában 1,5 cm-es rosszindulatú sarcoma ! Aminek már saját vaskos falú ér és vénahálózata volt!

A többi meg mellette leírva-hyperplasia a méhnyak, méhszáj területén,metaplasia a tubán,adenomyosis a méhben és sok apró miómás göb!

És ez nekem semmi panaszt nem okozott a vérzésen kívül..Mindezt a cuccot 4 darabba kaszabolták a hüvelyi méhkivételnél,mert előre nem számított rá senki...

Ha még egy kicsit vacillálok , akkor simán nő még tovább..

Ezért olyan alattomos a mióma-ki tudja mi lakik benne? Ki tudja hogy 1000 nőből ki az akinél ez előfordul? Ne hagyjátok magatokat elaltatni, ha muszáj , túl kell esni rajta!

IDŐBEN!! AMIÍG LEHET!!

Bocsi , kicsit elragadott a hév..

Nem megijeszteni akartam senkit, csak figyelmeztetni erre a lehetőségre is!

Ha valamiben segíteni tudok írj!

Nagyon sok erőt és optimizmust küldök , erre szükséged lesz!

Ági

2011. aug. 2. 21:50

Sziasztok Lányok!

Szeretnék megosztani veletek egy örömhírt!!

Tegnap MR vizsgálaton voltam,hogy nincsenek-e bennem kóros sejttevékenységre utaló jelek...

A vizsgálat eredménye minden kismedencei szervre kiterjedően negatív!!:))

9173. BorcsaKati (válaszként erre: 9169. - Anyamaccs)
2011. aug. 2. 21:49

Szia Anyamaccs!

Örülök, hogy azért jól sikerült a felülvizsgálat és mehetsz dolgozni. Addig pihend ki magad, reméljük a nap is kisüt hozzá. Ne izgulj nekünk már nem lehet több gondunk, ezután csak jók történnek velünk. Azért ne felejts el dobni egy hatost.

Puszi: BorcsaKati

9172. BorcsaKati (válaszként erre: 9159. - Ann64)
2011. aug. 2. 21:36

Szia Ann!

Köszöntelek a dolgozó nők körében. Örülök, hogy már ilyen jól vagy és nem csak fizikailag:) gratula a teszthez. Hát együttérzés az nincs a főnöködben. Na az ilyen eseteket ne vedd a szívedre, ezt nem könnyű betartani, de az "új" nyugodt életünkhöz nélkülözhetetlen.

Továbbra is vedd optimistára a figurát,de azért óvatosan szokj vissza. Nekem legalább 1 hónap kellett mire a régi voltam a munkába, bár én 4 hét múlva visszamentem.

puszi.BorcsaKati

9171. Rezeda63 (válaszként erre: 9160. - A268b1c726)
2011. aug. 2. 20:02

Szia Annamari!

Minden jót és sok szerencsét. Az egészségügy meg már csak ilyen. De milyen is lenne??????

Üdv Rezeda

9170. anyamaccs (válaszként erre: 9169. - Anyamaccs)
2011. aug. 2. 19:39
.........és gratula a 100-OS TESZTEDHEZ!
9169. anyamaccs (válaszként erre: 9159. - Ann64)
2011. aug. 2. 19:37
Tegnap voltam felülvizsgálaton.Én is kiírattam magam táppénzről annak ellenére,hogy a munkakörömből adódóan meg a kiműtött gennyes tályog miatt még akár egy hónap betegállomány járt volna .Na ja,.... aztán meg kirúgjanak a hiányzás végett???:(:(Nem engedhetem meg magamnak!:(:(Behosszabítottam 3hét szabival a gyógyulási időszakom.Így nem lesz gond a kiadásával és még erősödhetek egy kicsit.Irány a Balcsi!!!:).....csak egy picit legyen még meleg hozzá!
9168. anyamaccs (válaszként erre: 9160. - A268b1c726)
2011. aug. 2. 19:28

Köszi, hogy gondoltál rám tegnap!Szerencsére a dokim jelenleg mindent rendben talált, de sajnos azt mondta , hogy kismedencei bélösszenövések ,tályog továbbra is bármikor keletkezhet annak ellenére, hogy már nincs méhem és baloldalt petevezetékem.1hónap majd 3hónap aztán meg félévi kontrolokat javasolt.

Te már ahogy olvasom bent is vagy a kórházban!Szorítok érted!Jobb lesz utána!

9167. anyamaccs (válaszként erre: 9156. - Popova4)
2011. aug. 2. 19:21

Szióka!

Szerencsére a gyakori pisilis ahogy jött úgy el is múlt.Észre vettem, hogy ha elfelejtkezem a megszokott folyadékmennyiséget2-3liter min. meginni, akkor ez van.Régebben komoly gondok voltak a vesémmel és akkor szokott hozzá a szervezetem a nagyobb mennyiségü folyadékhoz.Egyébként a máriatövis kapszula is nagyon hatékony tud lenni a ,,húgyúti'' bajokra.

9166. Ann64 (válaszként erre: 9160. - A268b1c726)
2011. aug. 2. 18:57

Annamari!

Szurkolunk nyugi minden rendben lesz!

Jelentkezz ha már otthon leszel!

9165. erikpipi (válaszként erre: 9164. - Agenske)
2011. aug. 2. 17:51

SZia!:)

Nekem volt annak idején de nem mirigyben terjedt szerencsére. De így is megszabadítottak a méhnyakam legnagyobb részétől. Ugyan így történt, hogy az orvos 3 hét múlva ismételte, és p4 es lett a citológiám, ennek már 16 éve. Most Júl 7 én eltávolították a méhemet mioma, és hiperplasia miatt, és már most sokkal jobban érzem magam.

Az én orvosom csak arra várt, hogy azt mondjam akarom a műtétet, rögtön küldött a főorvoshoz bemutatóra, és az időpontot még aznap lefixáltuk.

Nem tudsz vele beszélni, hogy inkább keressen időpontot a műtétre? Már csak az előzmények miatt, olvastam édesanyád is hasonló bajjal küzdött.

9164. agenske
2011. aug. 2. 17:02

Sziasztok! Egy féléve voltam erre.. Akkor várakozó állásponton volt a dokim, de az eredményeim csak rosszabbodtak. Már nem hámsejt elváltozást talált, hanem mirigyelváltozást - elvileg eszerint bentebb jutott. A papíromon ez van:

Atipusos mirigyhámsejtek (AGC-NOS)

Endocervicalis


1 hónap múlva újabb szövettan, és az dönt. Ha az rossz, hüvelyi úton eltávolítják a méhemet.:(

Igazából már nem is félek, jobban aggaszt ez a várakozás és az egyre rosszabb leletek. Megvan a 3 gyermekem, 35 évet betöltöttem...nem akarok attól rettegni, h késő lesz.

Volt valakinek hasonló eredménye - mirigyben terjedéses?

9163. erikpipi (válaszként erre: 9160. - A268b1c726)
2011. aug. 2. 08:27
Akkor te már be is feküdtél. Szorítunk érted.:)
9162. erikpipi (válaszként erre: 9159. - Ann64)
2011. aug. 2. 08:27
Abba az iszonyatos változásba a főnököd már nem fért bele.:)
9161. nagy49éva (válaszként erre: 9159. - Ann64)
2011. aug. 2. 03:25

Szia Ann ! Gratulálok a 100%-os teszthez és a pozitív gondolkodáshoz. Sajnos egyes főnökök azt gondolják, hogy az ember "agyából" is kivettek egy darabot.

Jó egészséget Éva

9160. a268b1c726 (válaszként erre: 9159. - Ann64)
2011. aug. 1. 23:07

De jó Neked, hogy már itt tartasz. A főnököd meg szomorodjon el. :-(


Anyamacs, ma voltál kontrollon? Gondoltam Rád napközben. Meg mindnyájatokra. Ma futottam két -három kört a szakrendelők között, hát... most inkább nem hergelem magam vele, majd máskor leírom, de elképesztő szervezetlennek tűnt az egész, normális ember ilyenkor kezd aggódni. Biztos, hogy ezt akarom? Nem mintha sokat lehetne vacillálni. Azért egy-két "betegmegelégedettségi" lapot elhoztam, bosszúból majd jól kitöltöm őket.

Holnap reggel befekszem, úgyhogy most már egy kissé emelkedett hangulatban vagyok. Leginkább a gyomrom emelkedett, a torkomig.

9159. Ann64
2011. aug. 1. 18:20

Sziasztok!

megjöttem az első napos munkából.

Háááát furcsa volt nagyon 2 hónap alatt iszonyatos változások voltak.

Főnököm adta magát rendesen azt sem kérdezte hogy vagyok rögtön a kezembe nyomott 1 szakmai tesztet csináljam meg.

Szerencsére 100% lett leesett az álla.

Az üzemorvos nagyon rendes volt, jót beszélgettünk azt mondta baromi optimistán veszem a betegségeim.

Megkérdeztem miért sírdogáljak?? Akkorát nevetett.


Pisiléssel kapcsolatban rájöttem hogy valószínű felfázás, mert gyapjúval körbe tekertem magam a hétvégén, és szepén rendeződik a dolog.

Igaz iszok mint a kacsa.

9158. Rezeda63 (válaszként erre: 9147. - 19Vica68)
2011. aug. 1. 18:05

Szia Vica!

Ne sajnáld, hogy megmaradtak a petefészkeid, főképp akkor ha egészségesek voltak. Szükséged van rájuk!!!!!!! Az ember az ép fogát sem húzatja ki azért, hogy később ne fájjon:))))))))

Van akinél később okozhat gondot, de van akinél a műtét után évtizedekkel sincs semmi baj vele. És minél később szabadulsz meg tőle annál jobb. Hidd el nem kívánnád magadnak hosszú hónapokon éveken át azokat a tüneteket amelyeket egy működő petefészek eltávolítása okoz.

Üdvözlettel Rezeda

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook