Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megvetem, aki nem tud személyes ajándékot kitalálni... fórum

Megvetem, aki nem tud személyes ajándékot kitalálni... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
27. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 18. 17:28

Dehogynem tudom, hogy a karácsony a szeretet ünnepe!

Éppen ezért olvasom elrettenve, hogy te képes lennél megvetni!!! a családodnak azt a tagját, aki nem képes kitalálni, minek örülnél!

Csak sajnálni tudlak. Személy szerint akkor sem vetném meg egyetlen rokonomat (és senkit!!) ha egyáltalán nem kapnék ajándékot! A karácsonykor nem az ajándék a lényeg, hanem a szeretet!!!

26. birebora (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 18. 17:26
Ez egy nagy baromság:)
25. birebora (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 18. 17:25
Miért? Azt veszel magadnak amit akarsz. Én nem sértődök meg, adjanak nyugodtan:)
24. gigi> (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 18. 17:23

Nálad biztos mindenki gondolat olvasó a családodban.

Miért nem jó neked egy utalvány? Azon pont azt vásárolsz amit te szeretnél. Ezzel pont elkerülöd,a nem kívánt ajándékot.

Hidd el sokan örülnének egy kávé főzőnek,vagy bármilyen kis apróságnak. De lassan örülhetünk,ha enni lesz mit.

Ezért megvetni valakit már ne is haragudj de túl megy minden határon.

23. f7f780f355 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 18. 17:18

Hat az mar a te bajod

Szamomra az a lehnagyobb ajandek arra koltom amire akarom jobb mint az ezredik pacsuli vagy ruhadarab amit sosem veszek fel👁👀

2022. nov. 18. 17:16
Ha ilyen bunkóság áldozatául esnél és karácsonyra esetleg bárkitől pénzt vagy utalványt kapnál, majd gondolj rám, én elfogadom, csak küldd el 🥰
2022. nov. 18. 17:15
Nem mindenkinek megy ez olyan jól. Én pl. szeretem a családomat meg a barátaimat, de mégis nehezen találok ki nekik ajándékokat. 🤷‍♀️ Attól még odafigyelek rájuk, a hétköznapokban simán meglepem őket apróságokkal, de amikor jön a karácsony, alig vannak ötleteim. Nem lehet mindig szuper személyes telitalálat ajándékot adni...
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - F7f780f355)
2022. nov. 18. 17:12
Pénzt főleg ne adjanak, az a legnagyobb bunkóság.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2022. nov. 18. 17:11

Listát, persze... Nem látod, hogy a karácsony a szeretet ünnepe, és aki nem tudja, hogy minek örülnél, az nem ismer és nem szeret?

És ahogy többen írják, nem az ajándék a lényeg, hanem az egymásra való odafigyelés.

2022. nov. 18. 17:09
De ráérsz, baxod...
2022. nov. 18. 17:03
Ezért megvetni valakit? Te mindenkinek a tutit veszed?
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2022. nov. 18. 16:54
Akkor legalább több is lehet 1-1 ajándékból. 🤣
15. Hello Titti (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 18. 16:53
Ne légy nyúl ! Mondd meg nekik ! Így, szó szerint, ahogy leírtad. Úgyis megvető személy vagy, akkor már tök mind1 ki mit ad. Te kis szeretetbomba …
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - PöttyösPanka)
2022. nov. 18. 16:37

Attól, hogy nem örülünk valaminek, nem jelenti azt, nekem legalábbis nem, hogy megfojtanék valakit.

Van azért a köztes, a semleges érzés is.

Az sem normális, de ez is nálam nem, hogy karácsonykor, olyan cukinak kell lenni.

Ha igazán szereti az ember a családját, akkor fa nélkül is gyakran lehet családi ebédben, vacsorában része, ahol mindenki jól és vidáman érzi magát, nem kötelező jelleggel.

13. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 18. 16:33
Rendben. Nem adok semmit. Mondjuk nem is terveztem.
2022. nov. 18. 16:29
Soha nem voltam hozzászoktatva, így teljesen hidegen hagy. Részemről. Ha kapok, adok, örülök, ha nem kapok, nekem akkor is jó. Legyen a karácsonynak jó hangulata, finom kaják. Mi kell annál több? Semmi! ❤️
11. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 18. 16:16
Egyszerű: írj egy listát, mi mindennek örülnél, és azokból majd valamelyiket majd megkapod. Akkor nem kell megvetned!! egyetlen hozzátartozódat sem.
10. michelle.r (válaszként erre: 8. - PöttyösPanka)
2022. nov. 18. 16:07

Szerintem egyszerűbb megkímélni egymást ettől, ha nem az utolsó pillanatban kapkodunk, mert illik valamit vinni, hanem időben elkezdjük átgondolni, hogy ki minek örülne.


Nem kell utálni senkit, ha testápolót, tusfürdőt vesz, csak akkor ő se sértődjön meg, ha elajándékozzuk. Aki pedig egy cukorbetegnek csokit vesz családtagként, az tényleg hadüzenet 🙄 de minimum beismerése annak, hogy pont tojok rád, csak kapsz valamit, nehogy megszóljanak.

9. michelle.r (válaszként erre: 5. - PöttyösPanka)
2022. nov. 18. 16:04

Mérsékelten értek egyet, kivételesen. Én azt gondolom, nem kötelező ajándékozni. De ha megteszem, kifürkészem, hogy a másik minden örülne. Ha nem ismerem hozzá eléggé, akkor kinyomozom. Szerintem nem "kell" örülni annak az ajándéknak, amit azért kapok, mert valamit muszáj, és lehetőleg 5 perc alatt le lehessen tudni.


Teljesen igazad van, hogy a karácsony szóljon a szeretetről, de abba az is bele tartozik, hogy rám szabja az ajándékát.


Konkrétan megtörtént velem, és a hülyéje még el is mesélte 😇, hogy amikor megtudta, hogy meglátogatom őket, felhívta az éppen vásárló férjét, hogy vegyen valami "szart", tök mindegy mit, csak nekem is legyen valami a fa alatt 😂😂😂

8. PöttyösPanka (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2022. nov. 18. 16:00
Végülis nem kell. El lehet tölteni úgy is a karácsonyt, hogy utáljuk az anyósunkat, mert megvette az ezredik zenélős játékot a gyereknek, és utájuk a menyünket, mert direkt csokit vett, pedig tudja, hogy cukorbetegek vagyunk. Végülis így szép a karácsony, hogy csak épp meg nem fojtjuk egymást az ajándékok miatt.
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - PöttyösPanka)
2022. nov. 18. 15:52

Miért kellene minden ajándéknak örülni?

Hányan vesznek ajándékot, csak azért, hogy neve legyen a gyereknek, és tényleg nem odafigyelve pl. cukorbetegnek édességet? Csak ki legyen pipálva az anyós, após, sógor/nő stb.

6. f7f780f355 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 18. 15:49
Vagy adjanak penzt🧠
2022. nov. 18. 15:29
Nekem meg pont ez a bajom a karácsonnyal. Mindenféle emberek kényszerből tesznek dolgokat más emberek elvárásai miatt, és még jóképet is kell hozzá vágni. Pont, mint az esküvők. Mindenki beleszól, mindenki akar valamit, mindenki jobban tudja, hogy mit és hogyan kellene. Aztán az egyik fele utálkozik, a másik fele csalódott, a harmadik meg a háta közepére kívánja az egész bagázst. A maradék meg felönt a garatra miközben a gyerekek belefulladnak a csomagolóanyagokba. Csak pont a lényeg a veszik el, a szeretet és az öröm. Tessék már elfelejteni az ajándékokat. Ha adnak, tessék örülni neki, mert a szándék a fontos. Ha nem adnak, akkor is tessék örülni, mert együtt a család. Aki meg csak puffogni tud, az inkább maradjon jó távol.
4. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 18. 15:24

Kávéfőző? Van olyan kávéfőző amit ha kapnék bizony nem sértődnék meg, pdeig van vagy 4 kávéfőzőnk (darálós, 2 kapszulás, kotyogós).


Utalvány gáz? Könyvutalványnak, kedvenc ruhaboltos utalványnak, drogéria/parfüméria utalványnak bármikor örülök. De lehet kaja utalvány is, enni kell.

2022. nov. 18. 15:21
Amíg nem kényszerből (pl ajándékozni kell, mert bevett szokás családban, barátok között), hanem szeretettből ajándékoz, én örülök, bárminek is.
2022. nov. 18. 15:02
A személyemre szabottnak örülök én is, de aki régebben látott, az utalvány jobb, mint egy utálom illatú parfüm.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook