Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megvetem, aki nem tud személyes ajándékot kitalálni... fórum

Megvetem, aki nem tud személyes ajándékot kitalálni... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
87. sanyinak (válaszként erre: 75. - Michelle.r)
2022. nov. 21. 17:54

Az nem jó, mert akkor lehetséges, hogy esetleg átlépi az ajándékozó "szeretet értékhatárát".

Használja csak mindenki a saját karácsonyi elkülönített számláját a vásárlásra! 😉

86. Panna.33 (válaszként erre: 80. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 21. 17:46
Biztos már nem éred el az ingerküszöbét. 🤷‍♀️
85. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Napsugár8)
2022. nov. 21. 17:41
”...karácsonykor nem az ajándék a lényeg, hanem a szeretet!” - De hát én is pont ezt mondom...
84. horex (válaszként erre: 79. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 21. 17:41

Miből gondolod, hogy nem örülök egy szelet csokinak vagy bármi apróságnak?"

Apróságot és csokit elfogadóakat nagyon +vetem

Én csak nagy és nagyon drága ajándékokat veszek, akár kölcsön, THM%-ra is

83. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 60. - _Berry_)
2022. nov. 21. 17:34
”Szánalmas, aki egy ajándékból ítél meg egy másik embert.” - Egyetértek. Nem is teszek soha ilyet, és erre egyetlen bejegyzésemben sem utaltam. Amire most válaszoltál, pont ott írom, hogy nem az ajándék a lényeg.
2022. nov. 21. 17:26
Ez teljesen igaz, nagyon jól mondod, nem sikerülhet mindig, de ha benned van a szándék és tipródsz vele, az már kifejezi az érzéseidet.
81. Józsibirka (válaszként erre: 79. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 21. 17:24

Hol vótá szállónn mikor hajléktalan vótá,?

vagy, hogyvót, meséjjé má!!

80. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 61. - Panna.33)
2022. nov. 21. 17:23
De vajon miért nem válaszol az értékelésemre? Pedig milyen jól tudnánk még tovább is csevegni... :DD
79. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 64. - Napsugár8)
2022. nov. 21. 17:21

Miből gondolod, hogy nem örülök egy szelet csokinak vagy bármi apróságnak? Írtam ilyet valahol? Igenis örülök, és ha valaki ezt tudja, máris tökéletes ajándékot adhat.

És nem azért, mert olyan rossz helyzetben vagyok (voltam már hajléktalan is különben, ha arra vagy kíváncsi, hogy az élet milyen tanítómester nekem), hanem mert szeretet van benne. Már ha van. :)

78. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 62. - Soufflet)
2022. nov. 21. 17:20

”...a nalad minden "standard ajandek" megvetendo, de az idovel eldobando papirterito emlitesre valo ertek.” - Semmi ilyesmit nem mondtam.

”...a szadba lepni ezert” - Szerinted olyan viszonyban vagyunk, hogy ezt a stílust megengedheted magadnak?

Különben meg te is beszélsz személyhez illő ajándékról... Elég zavarosan, de mindegy, így is lehet érteni. És szép történetet mondasz a csóró meg a tróger karácsonyról, abban is van hasoló ahhoz, amire én utaltam.

77. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Birebora)
2022. nov. 21. 17:18
Mi benne a baromság? Hogy a karácsony a szeretet ünnepe? És hogy aki ismer és szeret, tudja, hogy minek örülsz? Vagy hogy az ajándék nem a legfontosabb?
76. PöttyösPanka (válaszként erre: 75. - Michelle.r)
2022. nov. 21. 08:49
Innen ez már csak egy lépés. Főleg, hogy nálunk a mama mindig azt mondja, hogy a gyereknek találjam ki, és vegyem meg, ő meg kifizeti. Akkor már be is csomagolom és a fa alá teszem. A gyerek meg úgy is azt hiszi, hogy a Jézuska hozza. Nekem jó így is. De azért valahogy tényleg más, ha valaki veszi a fáradságot, és foglalkozik a kérdéssel. Időt és energiát fektet bele. Úgy mégiscsak személyesebb az ajándékozás.
75. michelle.r (válaszként erre: 74. - Sanyinak)
2022. nov. 20. 10:43

Megláttad a lényeget 😝

Végül is tényleg. Mindenki megveszi magának, becsomagolja, a fa alá teszi és benyújtja a számlát 😂

74. sanyinak (válaszként erre: 42. - Michelle.r)
2022. nov. 19. 19:18
De tulajdonképpen mindenki megvásárolhatná magának a saját listáján szereplő tételeket is és nem kellene mások bevásárlólistája alapján shoppingolnia 😁.
73. Érdekes73 (válaszként erre: 8. - PöttyösPanka)
2022. nov. 19. 15:59
Ehetnek a cukorbetegek is csokit ha belefér a napi szénhidrátlimitjükbe. Esznek is nem csak diabetikust.
72. Érdekes73 (válaszként erre: 71. - Érdekes73)
2022. nov. 19. 15:53
ajándék :)
71. Érdekes73 (válaszként erre: 47. - Gyöngy:))
2022. nov. 19. 15:53
Még pár áremelés és meggondolandó ajándén :D
2022. nov. 19. 15:30

Mindenkinek köszönöm a tippeket!!!...a színházjegy és Boci-csoki lesz a nyerő!!!...s ha már Karácsony,akkor küldök egy Márai Sándor idézetet,ami sosem volt aktuálisabb,mindenkinek,szeretettel!

Nem kell semmi más, kedves Jézuska, csak kevesebb legyen a szenvedés. Lehetetlen ez? Azt mondják, Neked csak egy szavadba kerül. Nagy baj, ha lehetetlen, mert akkor értelmetlen minden más, amit adhatsz, a meleg harisnya éppen olyan fölösleges, mint Vicenza vagy az utazás. Mert az emberélet legnagyobb ajándéka és legfőbb értelme mégiscsak az, hogy ártatlan emberek ne szenvedjenek fölöslegesen. Nézz körül a földön, száz- és százmillióan kérik, némán, ezen a karácsonyon: add a békét. "

69. Mimóza07 (válaszként erre: 65. - József69)
2022. nov. 19. 14:58
Sinsay-en olyan jó kis fiatalos cuccokat lehet kapni. Én ott néznék szét első körben. Nem tudom ajandekutalvanyuk van-e, de annak biztos örülnének a lányok. Meg csoki mindenkepp. A Bocinak van most egy pisztáciás csokija, az valami rettenet finom. 😋
68. kelep3
2022. nov. 19. 14:51

Juj de triggerel ez a kérdés!!!

Már hetek óta azon stresszelek magamban, hogy mit vegyek a kevésbé jól ismert de közeli egyuttkaracsonyozós családtagoknak, de egyszerűen nem tudok nekik olyat venni, ami kell, örömet okoz, belefér a keretbe és még meglepi is.

Azért nem mert mindenük megvan és mellé még mindegyiknek van valami extra igénye.

Ezzel szemben én nagyon örülök kb mindennek. Ha csokit kapok örülök. (Mondjuk ja, cukorbetegnél tényleg tapintatlanság) Ha tusfurdőt? Tök jó, mert az tuti kell, nem lő mellé vele nálam.

A gyerekek kapnak valamit? Mit bánom én hogy villog vagy zenél, ha örülnek. Biztos azért van mert csóró családból származom, és soha nem volt lehetőségem finnyázni meg nem alakult ki igényem mindenféle extrás dologra.

67. libikóka (válaszként erre: 65. - József69)
2022. nov. 19. 14:19
Pihe puha ,,karácsonyi ,,vagy csak szép ,,pléd párnával,,,tegnap legszívesebben egy halommal vettem volna,,pedig van elég.Gyönyörűek.
66. Nemer Eszti (válaszként erre: 65. - József69)
2022. nov. 19. 13:46

Nem könnyű ötletelni, így, hogy nem ismerjük a lányok ízlését, érdeklődési körét.


Valamilyen édesség, illatszer, ruha, táska, ékszer, fali kép, egyéb lakberendezési tárgy. Ezek jutottak eszembe.

Persze, ha tárgyban gondolkodsz.


Adhatsz esetleg mozi-, színház- vagy koncertjegyet, asztalfoglalást egy vendéglátó helyre, stb.

Mindenhez -bármit adsz - tegyél szerintem kártyát, amire ráírsz pár mondatot személyre szólóan.

2022. nov. 19. 11:46
Hölgyek!!!...kéne néhány ajándéktipp az unokahúgaimnak Karácsonyra...16-18 évesek...imádnak olvasni,de eddig szinte mindig könyvet kaptak,most valami mást szeretnék...segítség!!!....
64. Napsugár8 (válaszként erre: 55. - 0b970a67a0)
2022. nov. 19. 11:40
FI még nem tudja, hogy az élet a legjobb tanár, amely úgy működik, hogy egyszer fent, másszor lent. Meglehet, hogy lesz még életében olyan időszak, amikor egyetlen szelet csokoládénak is örülne. És eszébe sem jutna útálni azt, akitől kapja.
2022. nov. 19. 09:37
A legkisebb gyerek ajándékot kap. A nagyok pénzt. Mi felnőttek semmit nem adunk egymásnak, mert felesleges mindenünk megvan. A kicsi mondta, h majd ő csinál nekünk vmit, mert a Mikulás csak a gyerekeknek hoz ajándékot a fa a alá ❤️🥰
62. Soufflet (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 19. 03:25

Szerintem meg bunkosag lebunkozni valakit, mert penzt ad. A valahai nagyszuleim tiszteletere, hadd kegyeskedjek a szadba lepni ezert. Egy kor felett, mikor mar kevesbe vagy nem tudtak kovetni, mit szeretnek, minek orulnenk, mindenki penzt kapott. Vagy esetleg tudtak, mit szeretnek, csak az draga lett volna nekik, es nem akartak kulonbseget sem tenni, ki mennyit kap.


Azert az sokat mutat, hogy nalad a nalad minden "standard ajandek" megvetendo, de az idovel eldobando papirterito emlitesre valo ertek.

Egy, a szemlyez illo kezzel festett toll, foleg ha valaki tollal dolgozik nap mint nap, nem szep ajandek? De a konyhaban is jo szivvel tartja bevasarolistat irni. Es egy szep, kezzel festett nyakkendo is ugyanolyan jo, ha passzol a stilusahoz. Mondjuk az utobbihoz tenyleg kell jo szem es kezugyesseg, foleg, ha draga a "vaszon", amire pingalsz.

Eletem elso igazi meloja az volt, hogy egy majdnem 20 eve tizezer forintba kerulo feher inget megfestettem olyanra, mint egy jelenetben volt Brad Pitten a Fight Clubban. Szoval nem szar a kezugyessegem, lattak rajtam hordva a tapasztalatom, igy megbiztak.


De azert a falon (amit szeretek magam disziteni) a hely veges, es minden porfogasra szant hely szinten, csak a nagyik gyujtenek mindent a vegletekig. Csak ezekre a DIY kacatokra illik a legkevesbe mondani, hogy xar, es a legtobb esetben meg tovabbadni sem lehet rajtuk, igy (mint mondtak) orizgetik, aztan kikukazzak.



En a regi barataimmal szerettem a csoro karacsonyos jatekot is :D 500 ft volt a limit, amit a masik tutira hasznalni fog. A megemlekezetesebb az egy gurigas kiszerelesu WC-papir volt, amit boltban szinte nem is lattam eletemmben. "Es ez szuper premium es selymes." XD Kesztyu az elozo heten elhagyott helyett, mikor lila kezekkel jott, szoszszedo utantoltes a macskasnak.


Ennel meg egy jobbat hallottam, a "troger karacsonyt". A regi haveromek (egyetemista korszakban), mikor karacsony utan osszejottek, mindenki osszeszedte es elvitte a mas altal elhagyott szajret a talalkozora.

61. Panna.33 (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 19. 01:36

Igen ő pl. kiválóan tud élni az íróniával.

Nyilván megfelelő szellemi szint kell ahhoz, hogy felismerjék, és értékeljék.

Örülök, hogy vannak, akinek sikerül. 🙂

60. _Berry_ (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 19. 00:43
Szánalmas, aki egy ajándékból ítél meg egy másik embert. Amiket te említesz, hogy szeretet, odafigyelés, azt nem 1 évben az a pár ajándékozási alkalom fogja meghatározni. Aki szeret és odafigyel rád, az nem ajándékkal fogja bizonyítani, hanem az év többi napján a tetteivel. Mert többet ér, hogy ha sírsz, félsz, szomorú vagy, akkor ott van és megvigasztal, segít, mint hogy eltalálta-e a magadban hordott kívánságodat. Azonkívül az ajándékot az anyagiak is meghatározzák. Hiába tudja mondjuk a legjobb barátnőd, hogy miket szeretnél, lehet, hogy neki "csak" egy pár ezer forintos utalványra telik. Okos ember meg mások megvetése helyett, ha nem szíve vágyát kapta, akkor azt nézi, hogy hogyan hasznosíthatná, mert mindig lesz, aki örül neki. Így pl. akár nyomott áron el lehet adni, a pénzt meg az ember magára fordíthatja. Ha meg pénzért a kutyának sem kell, mert mondjuk kaptál egy ronda pulcsit, leteszed egy padra és egy hajléktalan örömmel el fogja vinni.
59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Michelle.r)
2022. nov. 18. 22:56

Ha nem lennének oda érte, nem azt adnám. Az ajándék lényege, hogy tudd, hogy minek örül a másik. Persze itt nem a nyolcadik unokatesódról van szó, akit csak egyszer láttál életedben, hanem a hozzád tényleg közelállókról.

És csak példákat mondtam valaki kérdésére, és tényleg nem mindenkivel működik az ilyesmi.

58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Amaunet)
2022. nov. 18. 22:52
Igen, mivel jól ismerem őket. De csak 90%-ban, úgyhogy nekem is lehet meglepetésem a saját ajándékaimmal. :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook