Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megtaláltam! A tökéletes, puha mézeskalács receptje fórum

Megtaláltam! A tökéletes, puha mézeskalács receptje (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megtaláltam! A tökéletes, puha mézeskalács receptje

1 2
2013. dec. 17. 21:59

Igazán szépek lettek a sütik!

Gratulálok!

2013. dec. 17. 19:58
Én is köszi! Bár én is sütök évek óta egy olyat, ami nem lesz kőkemény. Abban nincsen zsiradék és legalább egy éjszakát kell szobahőn pihentetni!
2013. dec. 17. 19:23
Köszönöm. Már régóta szerettem volna valami tuti mézeskalács receptet.
15. Hoxa
2013. dec. 17. 16:42
A kakaó nagyon jó ötlet. Tervezek még karácsonyig sütni egy adagot, ki fogom próbálni.
14. Nanda
2013. dec. 17. 15:36

Nekem is ez a recept van meg,tényleg nagyon finom mézeskalácsot lehet belőle sütni!:)

A fahéj,szegfűszeg mellé egy csipetnyi őrölt gyömbért is teszek,nagyon feldobja az ízét,a fele tésztába meg kakaóport,attól barnább lesz egy kicsit.

13. Hoxa
2013. dec. 17. 14:37
Mindenkinek sok sikert :) majd írjátok meg, bevált-e nektek is!
2013. dec. 17. 14:23
juppi, még ma ki is próbáljuk :)
2013. dec. 17. 14:09
Nagyon jó!Végre megvan a tökéletes recept!Tavaly már azért nem sütöttem mézeskalácsot,mert a nem tudom hanyadik recept sem vált be.
2013. dec. 17. 12:23
Szuperjók!:)
2013. dec. 17. 11:00

Ma ki is próbálom!

Köszi

2013. dec. 17. 10:29
Most neztem meg tuzetesebben, szinte ugyanez a recept, nem kell mezet melengetni, csak a mezeskalacsfuszerkeverek helyett 2 kk.fahej es 2 kk.orolt szegfuszeg kell bele :)
2013. dec. 17. 10:29
Én ugyanezt szoktam elkészíteni.Azonnal fogyasztható,puha.
6. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Hoxa)
2013. dec. 17. 10:27

Jonak tunik! En iden sutottem eloszor, bele mertem vagni,mert eleg gyakorlottnak erzem magam a konyhaban, ill.azt irta a receptiro, hgy remesen egyszeru.

Ekkora kudarcom meg sosem volt (hja, mezeskalacs haziko akart lenni) aztan mikor ratettem a tetot, kidolt a hazfala :(

A teszta jo volt, de hazepitesre alkalmatlan :(

2013. dec. 17. 10:17

Köszi a receptet, ki fogom próbálni!

Én egy másik verzióját ismerem, ugyanúgy rögtön lehet fogyasztani, nem lesz kemény - a baj csak annyi vele, hogy legalább 5 órát kell a nyers tésztát pihentetni.


Ez a piros festék nagyon jó ötlet, tényleg szép lett a végeredmény!

A mintázáshoz én nem nagyon merek nyers tojást használni, ezért csak a porcukrot keverem el pár csepp citromlével. A végeredmény ugyanaz - és még tojást is spóroltam vele.

2013. dec. 17. 09:59
Köszi, pont aktuális! ;)
2013. dec. 17. 09:58
Mindenképp elkészítem én is a leírt recept alapján! :) Köszönöm szépen a hasznos információkat és receptet! :) egy kezdő "konyhatündér" :)
2013. dec. 17. 09:55

Igazi sikerélmény, köszi hogy megosztottad, nagyon jól néz ki és biztosan finom is:))

Legyen szép napotok!

1. Hoxa
2013. dec. 17. 09:34
Az évek során már rengeteg receptet kipróbáltam. Nagyrészt szép, de kőkemény mézeskalácsok készültek. Persze ki lehet várni, míg megpuhulnak, de az nekünk sose ment :) Általában dekorációként szolgáltak csak. De idén másként volt! Azonnal ehető, isteni mézeskalácsokat sütöttünk. :)

Ugrás a teljes írásra: Megtaláltam! A tökéletes, puha mézeskalács receptje
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook