Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megőrülök a szomszédaimtól fórum

Megőrülök a szomszédaimtól (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2020. jún. 18. 21:23
De ez is milyen gáz. Miért kéne egy vad idegen emberhez ilyen szinten alkalmazkodni, amikor szabálysértést követ el? Ezen akadok ki. Amit ezek csinálnak, az szabálysértés. Nehogy már még én menjek el otthonról azért, hogy ne halljam a zajt.
100. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 98. - New(l))
2020. jún. 18. 21:20

Mekkora forma lehetett az a madár:D


A kutya talán még rosszabb, mint a zenehallgatás. Mert a zenét még el lehet intézni azzal, hogy kihívjuk a rendőrt, vagy szólunk, hogy zavar, de egy kutyával mit csinálsz?

2020. jún. 18. 17:40
Valószínűleg vagy nem érik fel ésszel, vagy nincs elég pénzük, hogy megtegyék, esetleg mind a kettő. Alapvetően ez egy car helyzet, mert mi magyarok eléggé nehezen kezelhető emberek vagyunk. Kint társasházban éltünk évekig csendesen, míg jött az új lakó, aki hétvégén és éjszaka kívánt lakást felújítani, jó hangosan. A hétvégét se viseltük jól, így kényszerkirándultunk, de az éjfél utánit végképp nem. A turbános új szomszéddal történő második beszélgetés után ment egy email a tanács megfelelő osztályára, majd egy megerősítő telefon. Ezután a kopácsolás emberibb időre tevődött át. Nem lettünk öribarik, de nem vertek meg. Valószínűleg, ha rendőrt hívok, akkor is vége lett volna az éjszakai technika óráknak és nem is indult volna újra. Képzeld el ugyanezt Magyarországon...
98. New(l) (válaszként erre: 97. - Garabonciás)
2020. jún. 18. 12:40
Mondjuk itt elég erős a fluktuáció :)) egy állandó kutya van évek óta, a többi cserélődik. Ahogy a madaraik is, minden szezonban egy új visong a kalitkájában kiakasztva a teraszra. Érdekes, az nem zavart, sőt, jókat röhögtem, mert az egyik folyamatosan azt mondta, hogy: "csokicső". :D Aztán eltűnt az is. :(
97. Garabonciás (válaszként erre: 95. - New(l))
2020. jún. 18. 12:10
En mar szoltam, mert halljak mindig ha kiabalok a kutyara, de hat azt mondjak ez a dolga. Hogy ugasson. Semmit nem ért. Fel kell keszulni ra lelkiekben, hogy ezek még itt lesznek vagy 10-12 évig. 😁
96. Garabonciás (válaszként erre: 95. - New(l))
2020. jún. 18. 12:07
Nem tudom. Jelzőkutya biztos, vagy idegesebb fajta. Nekem regen volt egy kutyam, az az embereket mindig beengedte akik jottek hozzank, de kifele mar egyet se. 😁 A nagyanyamnak meg mindig neki akart menni, ugy kellett lefogni, lehet azert mert bottal kozlekedett, aztan felt tole. Pedig soha nem bantottuk. Nagyon jo kutya volt, tobb esze volt mint nemelyik embernek, na őt nagyon szerettem, de ezt a kettot itt a szomszedban nem. Egesz nap marjak egymast, pedig tesok, de mind a ketto nosteny, aztan biztos azert.
95. New(l) (válaszként erre: 93. - Garabonciás)
2020. jún. 18. 09:02

Ugyanez. És javarészt a kis vakarék kaffog, a többi csöndben ellődörög, persze aztán néha azok is bepörögnek.

Amit nem értek, hogy - ugye 3 hónapja itthonról dolgozom, tehát volt lehetőségem megfigyelni -, miért este zendít rá az eb? Nappal viszonylag elvan, de amint elkezd sötétedni, nekiáll ugatni, és reggelig abba sem hagyja. Idegtépő már ez a helyzet. Szólni esélytelen, akkora prosztók, nem változna semmi.

94. Ildi
2020. jún. 17. 21:50
Én is a mellettem lakótól. Folyton bactat vmit a kertjében ,zeng a fél utca két napja.
2020. jún. 17. 21:41
Én a kutyáiktól őrülök meg. Kinyitottam az ablakot, mondom szívok egy kis friss esőillatot, de nem lehet mert már elállt az eső oszt itt veri magát a kerítésnél. Az egyik. A másik az elvan. Már legszívesebben agyonütném ezt a qrva dögöt. De inkább becsukom az ablakot. :D Én inkább zenét hallgatnék mint ezt az állandó süvöltözést. Olyan magas hangon ugat a kis dög, hogy még Maria Callas is megírigyelné. :D
92. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 89. - Soyle74)
2020. jún. 17. 21:21

Ez pokol.


Egyik rokonomnak is vannak hasonló szomszédai. Panel. Egy család lakik felettük és az a probléma, hogy a nőnek be se áll a szája. 24 órából 24-et végigbeszél. Amikor egyszer ott aludtam, akkor is csak a pofázását lehetett hallani. Baromi irritáló volt. Hogy tud valaki ennyit pofázni? Először azt hittem, túloznak, de nem. Ők zajjal nyomják el a zajt, hallgatják a zenét.

91. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 88. - Andi6020)
2020. jún. 17. 21:18
Még nem. Nem is találkoztam velük.
90. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 87. - New(l))
2020. jún. 17. 21:17
Talán az a baj, hogy szeretem a csendet. Olyan jó, amikor csak madárcsicsergés van.
89. soyle74 (válaszként erre: 86. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 17. 13:36

Így van, én is alkalmazkodom a többi lakóhoz, dehát látod egyeseknek ez nem megy, eszükbe sem jut, hogy másokat esetleg zavarhatnak.

Pedig nem egyszer fel is zörögtem nekik a falat verve, de ugyanúgy folytatták a zörgéseiket.

Nem igaz, hogy nem hallották, eléggé vékonyak a falak.

Dehát mit is várjon az ember az ilyenektől, akiknek a gyerekeik azt hiszik, hogy a játszótéren vannak, a szüleik meg rájuk nem szólnának, együtt kiabálnak, zörögnek velük.

Gondolom az ő szüleik is ilyen nemtörődömök voltak, így nem volt kitől tanulniuk nekik sem az illemet...

88. andi6020 (válaszként erre: 86. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 17. 09:36
Na, beszéltél már velük?
87. New(l) (válaszként erre: 86. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 17. 09:34
Egyszer valaki egy hasonló felvetésre azt mondta, kétfajta ember van, aki zavar és akit zavarnak. Valamelyik csoportba úgyis tartozni fogsz. :)
86. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 84. - Soyle74)
2020. jún. 16. 21:14

Hát igen, van, aki csak ebből ért.


Amúgy sose értettem, hogy miért nem lehet alkalmazkodni. Én mindig meghúztam magam, ha úgy éreztem, hogy másokat zavarok. Halkan járok a lépcsőn, nem kapcsolom fel a villanyt, úgy intézem a dolgaimat, hogy másnak ne zavarjam meg a nyugalmát. Nem derogál, hanem ez az alap. Én is volt már, hogy zavartam másokat, de amikor szóltak, akkor tudomásul vettem és nem csináltam belőle feszkót. Én szeretem a csendet, úgyhogy teljesen meg tudom érteni, ha valakit ez zavar.

85. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 83. - Soyle74)
2020. jún. 16. 21:11
Ebben az a legaggasztóbb, hogy még nekik áll feljebb. Akkor nem is érdekli őket, hogy mást zavar a zajongásuk. Az ilyeneket tényleg csak megleckéztetni lehet.
2020. jún. 16. 10:04

A takarítást, fúrás-faragást, illetve az efféle zajokat még meg tudom érteni, de amikor zuhognak, dobognak, rohangálnak, dobálnak valamit a lakásban, meg hangosan beszélnek, időnként kiabálnak is egymással, azt már nem tudom tolerálni.

Engem az sem érdekel, hogy gyerekeik vannak, menjenek akkor velük a játszótérre vagy a parkba rohangálni, de ne zavarják a többi lakó nyugalmát.

Ha meg szólnak nekik, akkor még ne nekik álljon feljebb.

Bár hallottam már olyat is, hogy valaki megunta ezt a dolgot, és egyik este megvárta a lépcsőházban a szomszédot, és megverte.

Na azóta már nem zörög az a szomszéd.

Persze nem azt mondom, hogy mindenhol ennek kellene lennie a megoldásnak, dehát van olyan, aki így oldja meg az ilyen jellegű problémákat, mert a szép szó nem használt annál a nemtörődöm szomszédnál.

83. soyle74 (válaszként erre: 82. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 16. 09:46

Mondom mert fel sem fogják, hogy másokat esetleg zavarhatja a zajongásuk, mert annyira nemtörődömök.

Ja és ugyanez a szülő azt mondja a lépcsőházban a gyerekeinek, hogy köszönjetek szépen a néniknek, bácsiknak, de arra bezzeg nem képes megtanítani a kölkeit, hogy otthon normálisan viselkedjenek.

Dehát hogyan is tudnák megtanítani őket, ha ők saját maguk sem tudnak normálisan viselkedni otthon?!

82. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 79. - Soyle74)
2020. jún. 15. 21:11
Az ilyenektől kivagyok. Miért nem költöznek inkább egy erdő közepére? ott annyit zajonganak, amennyit akarnak.
81. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 78. - Syria)
2020. jún. 15. 21:10
:D Mázlid volt. Gondold el, ha maradnak.
80. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 76. - New(l))
2020. jún. 15. 21:06
Mondjuk nem kell hozzá sok ész. Ha kiül a kertbe és maxon bömbölteti a zenét hajnali kettőkor, az hangos. Meg az is, hogy ötször egymás után izomból bevágja a kocsiajtót.
79. soyle74 (válaszként erre: 68. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 14. 15:49

Nem tudom, de igazán elhúzhatnának már ezek is innen végleg.

És még ők vannak felháborodva a saját bunkó viselkedésük miatt, pfff... :/

78. syria (válaszként erre: 58. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 14. 15:47

Ezért kell szólni. Volt ennél meredekebb húzásom is. 😁

A tőlem 3. portán egy fiatal szír férfi élt a feleségével és két kisgyerekkel. Nyaranta, amikor a pacáknak születésnapja volt, hatalmas bulikat csaptak kora délutántól hajnalig. Mivel elviselhetetlen volt a hangerő, egy alkalommal fogtam magamat, és egy kis ajándékkal csatlakoztam. Volt ott ópiumpipától, fizetett DJ-n keresztül medencébe ugrálásig minden. (Nem ám pancsolókád! hanem kb. 3*8 méteres, kövezett medence.) Összebarátkoztam a feleséggel, aki nagyon szenvedett; szó szerint azt mondta a vendégkörre: „ezek nem is emberek, hanem állatok”. Amikor a bódult banda nem figyelt, diszkréten lejjebb vettem a hangerőt. 🤣 Évente egyszer ki lehetett volna bírni, de a csaj rendszeresen bömböltette a nyekergő zenéjüket. Egy forró nyári délutánon, amikor már kezdett megfájdulni a fejem, becsengettem hozzá és kávéra invitáltam. Kiszólt, hogy jön, csak kikapcsolja a hi-fit. Kértem, hogy ne tegye, jó az úgy. Leültettem a hátsó teraszon és szembesítettem a zajongásával. Valamelyest használt. Kb. 2-4 szülinapi partira pofátlankodtam oda, aztán elköltöztek. 🙏

77. VendrinerPiroska (válaszként erre: 50. - Kismanó12)
2020. jún. 14. 13:40
Mondjuk nálunk a házban nem kell ordítani ahhoz, hogy halljam, mit beszél a szomszéd, ha nálam éppen viszonylag csend van. Vice versa. Ő is tudja, hogy én mikor porszívózom. Sajnos, egy bizonyos mennyiségű zajt el kell viselni egymástól.
76. New(l) (válaszként erre: 72. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 14. 13:40
Tényleg az lesz, hogy nem is gondolja, mennyire zajosan van. Néha az ember még a legjobb akarattal is idegesít másokat. Míg panelban éltünk, mi sem gondoltuk, hogy az elhúzós konyha ajtónk este, csöndben úgy hallatszik az alattunk lévőnek, mintha bútort tologatnánk. Más kérdés, hogy évekig senkit nem zavart, ja mert mindenki a szobákban aludt, nem a konyhában. Lényeg, hogy ő is minden csúfságot gondolt rólunk, miket művelünk esténként, míg rá nem kérdezett. Szóval szerintem is beszélj vele, nem tűnik vadbaromnak, csal szeret partyzni. :)
75. birebora (válaszként erre: 73. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 14. 13:38
Ez a normális.
74. 8d00a82c06 (válaszként erre: 72. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 14. 13:35
Pit Bull nem veszélyes. Nevelés kérdése.
2020. jún. 14. 13:34
Eddig máshol laktam, nemrég költöztem haza átmenetileg. Ott tök rendes szomszédokat fogtam ki. Pedig az egyiknél kisgyerekek is vannak. Ők is hangosak napközben, kiülnek a teraszra focimeccset nézni, meg grillezni, de az napközben nem érdekel. Viszont este 10-kor bezár a bazár és bemennek bulizni. A másik szomszédban ugyanígy egy fiatal pár lakik, ők is buliznak, de 10-kor bemennek a házba, még nyáron a melegben is. Bennük van annyi tisztelet. Visszasírom ezeket a szomszédokat.
72. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 71. - New(l))
2020. jún. 14. 13:31

Most a néni a macskákat gyűjti. De azok legalább nem hangosak. A pitbullra meg odafigyel. Azért az nem játék.


Rajtuk kívül felénk is mindenki így tesz. Amikor kimegyek cigizni, hallom, hogy nagy buli van a szomszéd házban, meg megy a zene, meg a röhögcsélés, de nem túl hangos, mert bemennek a házba. És nincs tárva nyitva az ablak, mint ennél a fickónál. Tegnap is ment a dizsi este 11-ig. Habár bevonult a házba, de nyitva volt az ablak. Az nem jut el a tudatáig, hogy nyitott ablak mellett ugyanúgy kijön a hang? És ez azért felháborító, mert néha hétköznap is van ilyen. Én hajnalban megyek dolgozni, hajnalban kelek. Én csukjam be az ablakot nyáron a nagy melegben azért, hogy ő bulizhasson és jól érezhesse magát? Az agyam eldobom.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook