Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajmosás után egy nappal már úgy viszket a fejem, hogy majd megőrülök, véresre vakarom. Mit tegyek? fórum

Hajmosás után egy nappal már úgy viszket a fejem, hogy majd megőrülök, véresre vakarom. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
81. bb439e0ca9 (válaszként erre: 1. - Szilviy)
2012. dec. 25. 21:08
Fested a hajadat? Nekem attól szokott viszketni.
2012. dec. 25. 14:23
Detergens sulfuratum
79. c6766641b8 (válaszként erre: 78. - Globus)
2012. dec. 15. 12:24
Jaj,istenem,azt én sem bírom:///
78. globus (válaszként erre: 72. - Sotema)
2012. dec. 15. 09:23
De csak az új WU2-től, mert a régivel nem volt semmi gond. Valamit újítottak, nálunk is mindenki allergiás lett rá.
2012. dec. 15. 09:17

Jó lenne olyan sampont használni, amit nem nyomtak tele minden szeméttel (szintetikus tartósítószer, irritáló illatanyagot, szinezéket, állate eredetű, ásványi olaj származékot, SLS-t, ...)


Sőt, a legjobb lenne, ha valamilyen IGAZÁBÓL bio terméket használnál. Az igazából-t azért emeltem ki, mert manapság mindenfelé lehet találni bio feliratú cuccokat úgy, hogy azok be sincsenek ellenőrízve. Magyarok között van egy iszonyat jó biomárka: B*ola.

76. Rescue
2012. dec. 15. 08:46
Samponváltás SLS, SLES menteset, és egyéb durva tartósítószer mentes sampont válassz. pl.: Logona, Farfalla...
2012. dec. 15. 06:36
Nekem is nagyon viszket,sajnos.
74. Anda39 (válaszként erre: 71. - 298b15dfdd)
2012. dec. 15. 06:08

Nekem ez nem tűnik segítségnek, inkább tapasztalatnak.

Attól, hogy neki nem segített a doki, én azért a szakembert ajánlom, mert ki kell deríteni az okot, nem elég csak a tüneti kezelés! Nem szabad belenyugodni, hogy viszket és sebes meg ilyenek, hanem rá kell jönni, mi okozza...

2012. dec. 14. 18:15
Próbáljátok meg a pantenol habot ,fejmosás után jól bedörzsölni vele a fejbört és a hajon is szétoszlatni ,neylon zacsit ráhuzni arra törölközö és 20 percig rajtahagyni majd leöbliteni.ezt minden hajmosás után csodát tesz a fejbörrel is meg a hajjal is.
72. sotema
2012. nov. 29. 12:33

Nekem a WU2-től viszket.. de már azonnal hajmosás után.

Sedi89 a Weleda sampont is próbáltad?

71. 298b15dfdd (válaszként erre: 68. - Sedi89)
2012. júl. 16. 21:26
Ez igen! Régen olvastam ilyen igazi segítséget:)
2012. júl. 16. 18:38
használj másik sampont
2012. júl. 16. 17:14
És azt javaslom azonnal válts le az általad hazsnált terméket. Egy bio samponra. Pl.: Faith in nature. Meglátod... csodát fog művelni.
68. Sedi89
2012. júl. 16. 16:40
A fejbőröd nem attól viszket, hogy milyen sampont használsz, hanem a benne található (di)sodium laureth sulfat nevű alkotótól. Ez van a tusfürdőkben is, amitől még jobban kiszárad a bőrünk, viszont ez okozza a habzást is. Sajnos Magyarországon kevés olyan termék van, amiben nincs. Ismerősi körömben hallottam, hogy ők egy pohárban oldják fel a sampont, és azzal mosnak hajat. Így közvetlenül nem tud megtapadni a fejbőrödön ez az anyag, és a viszketést is segít mérsékelni. Én 8 éve küszködök hasonló panaszokkal, de nálam sebesedés is kialakul, miközben nincs korpa a fejbőrömön. Hogy menj el a bőrgyógyászhoz?! Talán. Meg kell próbálni. De tőlük se várj sokat, mert én jártam náluk...Jópárszor. Sajnos amiket mondtak, nem volt új. Felsorolt néhány szert, amit hajmosásra lehet alkalmazni. Samponok, vagy ahhoz hasonló készítmények. Ezek közül egy sem volt, amit még ne próbáltam volna. Sőt, gyakorlatilag az összes típust kipróbáltam, amit a boltok polcain találtam. Nekem nem tudták megmondani a bőrgyógyászok sem, hogy mi a baj a fejbőrömmel. Néhány tanácsot azért adok, amit érdemes kipróbálni, de sajnos nincs garancia arra, hogy beválnak. Először is ha sebes a fejbőröd, és a vakarással véresre vakarod, nyílt seb keletkezik. Ezt körömvirágkrémmel lehet kezelni, könnyebben hegesedik, viszont a házi készítést ajánlom, vagy a körömvirágból készült öblítős vizet, mert a bolti körömvirágkrémekben nagyon sok a vívőanyag, amitől újabb problémák adódhatnak. Másodszor pedig, hogyha nem sebes a fejbőröd, tehát nyílt sem nincs rajta, akkor érdemes kipróbálni az ecetes vízzel való öblítést. Kb. fél deciliter ecetet old fel 3 liter vízben, és ezzel öblítsd le a fejbőröd. Ügyelj rá, hogy ne a hajad kapja a vizet, hanem inkább a fejbőröd, hogy tudjon gyógyulni. Az illata fura lesz, de 1-2 óra múltán elpárolog, és nem érzel semmit sem. Ha pedig otthon vagy, és tudod, hogy nem kell sehová menned, akkor javaslom, hogy kend be babaolajjal a fejbőröd, dörzsöld bele, és hagyd rajta, amíg csak tudod. Este öblítsd le, mosd meg jól, mert az olaj nehezen jön majd le. Ez jó úgynevezett koszmós, vagy ahhoz hasonló száraz, plakkos fejbőrre. Ha elmész bőrgyógyászhoz, akkor pedig valószínűleg fel fog írni néhány gyógyszert, vagy külső használatú szert. Ha belső használatú gyógyszert ír fel, kérdezd meg a patikában, hogy ez igazából mire jó, mert nekem volt olyan, hogy "csakúgy" felírtak valamit, ami kb. 4.000 Ft-ba került, és köze nem volt a fejbőrhöz :( Készíthetsz sampont helyett lemosóvizet is, ami nem olyan hatású, mint amit megszoktál, de a betegségre jó. Főzz "teát" nagy mennyiségben körömvirágból, kevés kamillából, orbáncfűből, és csalánból. Amikor langyosra hűlt, mosd le vele a fejed. Kicsit dörzsöld bele a fejbőrbe, és öblítsd át langyos vízzel a fejed. Végül....Ha nagyon viszket éjjel is, akkor húzz a kezedre vékony cérnakesztyűt, hogy ne tudd kivakarni a fejed.
2012. febr. 18. 21:29
Ezer éves WU2 abba semmi irigáló és illatanyag nincs benne. Én is régen használtam,de veszek egyet,mert megörülök annyira viszket a fejem. (oriflame sampont használtam hajnövekedés serkentöt+sapka totál betett). Most korpás,fejtetön hamar zsirosodik,alul meg szárazon szál.
66. danina (válaszként erre: 1. - Szilviy)
2012. jan. 6. 08:34

Szia!

Végigolvastam a fórumot,mert engem is érintett a kérdésed.

Meglepő módon én is a Herbal Essence hydrat-álom sampont-balzsamot használtam,és teljesen teli volt a fejbőröm apró kis hólyagokkal,amik viszkettek.

Sógornőm gyógyszerész,vele beszéltem erről a problémáról,Ő a Naturland Detergens Sulfuratum gyógyszeres sampont ajánlotta.Bevált,azóta semmi panaszom,pedig nekem is könnyen zsírosodott,hajszárítózok is.Ja és ha esetleg használsz hajlakkot,azt is tedd félre,amíg rendbejön a fejbőröd!

65. 65298a0518 (válaszként erre: 62. - C17fe0741d)
2012. jan. 6. 08:22
Ja, azért kerestem ilyen fórumot, mert próbáltam nagyjából természetes sampont venni, és nekem épp a teafaolaj sampontól kezdett el viszketni.
2012. jan. 6. 08:21
Szerintem mindenképpen rossz tanács, hogy ne szárítsd a hajad, az agyhártyagyulladás rosszabb mint a száraz fejbőr.
2009. nov. 8. 07:10
Sampon váltás?
2009. nov. 8. 07:09
ALERGIÁS VAGY VALAMELYIK HATÓANYAGRA AMI A SAMPONBA VAN. VEGYÉL TEAFALEVÉL SAMPONT,
2009. jún. 6. 20:51
Oblitsd le ecetes vizzel, az ecet megoli a gombakat. Ne felj, mert az ecet szaga elillan. A nagymamamtol lattam, o mindig igy csinalta, es gyonyoru volt a haja, nem volt korpas.
2009. máj. 14. 14:00

Valószínűleg gomba...NIZORAl-t javaslok én is, bár a frizurádat hazavágja, mert balzsamot nem használhatsz utána és nagyon sprőd lesz a hajad

De megéri...

2009. máj. 14. 12:31
Nizorál....... Csodákra képes!
2008. okt. 27. 16:37
Nekem akkor volt ez a viszketéses hamar zsírosodott haj problémám, amikor elkezdtem korpásodás elleni sampont használni. Utána elég nehezen, de helyrejött normál zsírosodás elleni samponnal.
57. 874eb11dfd (válaszként erre: 7. - Szilviy)
2008. okt. 10. 22:26

az milyen sampon ami a korpára meg a zsiros hajra jó??

Ez érdekes... :)

56. Arika (válaszként erre: 15. - Szilviy)
2008. okt. 10. 21:53

Szia!


nekem ugyanez volt a problémám....komolyan ugy nézett ki a hajam is másnap , hogy borzadály...

rögtön zsírosodott...de ha nem ,akkor meg már másnap ugy viszketett hogy megőröltem.

És ahogy írod, én is "véresre" tudtam kaparni..


Én aztán vettem a gyógyszertárban KOURILES nevű gyógysampont. NEm volt olcsó mert 1800 forint volt a 100 ml, de esküszöm többszörösen megérte az árát.


Az van ráírva hogy szabályozza a fejbőr fokozott faggyútermelődését, és csökkenti a korpaképződést.

Nekem szerencsére a korpával nem volt gondom...de ez a faggyúképződés kikészített.


A sampont ugy használtam, hogy amikor megvettem rögtön két hajmosás ezzel történt, majd visszaváltottam a sajátomra, de ugy hogy minden 3-dik hajmosás Krourilessel történik.

Nekem 1 hét után elmult ez a túlzott viszketés, szóval nagyon tudom ajánlani!!!


sajnos elég ...."izé" vagy nem is tudom milyen a sampon....szóval muszáj utána balzsamot használni-legalábbis nekem- mert olyan szinten gubancolja és szárítja már ki a hajam a hajmosás végére is...hogy Pumukli megirigyelné a sérómat ha nem fésülködnék meg!!:D:D:D

55. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 52. - 2e35895cd8)
2008. okt. 10. 13:49
Ma megrendeltem a termékeket, hajszesz, sampon és ráadásnak egy arckrém. Ha csak fele igaz, amit írnak róla, már megérte. Beszámolok majd, hogy mi történt, zsírosodás, viszketés, stb.
2008. szept. 26. 11:03

Sziasztok! Én Galvanic kezelést-Nutriol sampon és

hajas fejbőr kezelővel.Táplálja a fejbőrt és regene-

rálja.

2008. szept. 25. 22:11

Hello!


A viszketést okozhatja gomba is, amit nem feltétlenül a samponnal tudsz kezelni, hanem pl. diétával.


Nekem Candida fertőzés miatt volt ilyen tünetem (egy évig járkáltam dokihoz, mindenféle "fura" tünetekkel, mire végre egy orvos-természetgyógyász diagnosztizálta, mi bajom), a diéta betartásával elmúlt a viszketés is.

2008. szept. 25. 19:41

Sziasztok!


Megjelent a piacon egy új termék:

HYACINT HEAD sampon és hajszesz.

Csak neten lehet rendelni.

Nézzetek utánna, megéri!!!

Állitólag megoldódik minden fej és hajprobléma.

Ki kell próbálni.

Nézzetek utánna.

Üdv...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook