Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megőrülök a szomszédaimtól fórum

Megőrülök a szomszédaimtól (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
71. New(l) (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 14. 12:08

Hozzánk is átjárnak, ha gondunk van vele, megcsináljuk a kerítést, mert itt aztán senki semmit. Múltkor a Mázli kutya épp a rózsabokor tövébe tette le a vimes dobozt, na akkor azért kiszakadt egy @@@ belőlem.

Amúgy most mi buliztunk későig, de amikor énekelni kezdtünk, bevonultunk a melléképületbe, ajtó - ablak becsuk, eszembe is jutott ez a fórum.

Amúgy korábban teszteltük, mi hallatszik ki, hát nem sok, max a macskák gajdulnak meg odabent a csodás hangunktól. :D

70. Guruljka (válaszként erre: 66. - Amaunet)
2020. jún. 13. 22:50

Szerintem a rendőri feljelentés is ugyanott köt ki.

És mint már javasoltam, felvételt kell készíteni.

Az is lehet különben, hogy mire kiér a rendőr, pont csend lesz.

69. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 67. - New(l))
2020. jún. 13. 21:48

Távolról engem se zavar a buli. Sőt, tök jó hangulat van este, amikor van egy kis buli a távolban. Az nem érdekel. De ezek közel vannak és szó szerint diszkó van a kertünkben. Ráadásul amikor nekiállt verni a padot a csávó, hogy ő a techno cica... Hangosabb volt az, ahogy verte a padot, mint maga a basszus:D


Ismerős helyzet. Kutyás szomszédunk is volt. Volt vagy 10 kutya, amik át is jöttek, meg egész nap ugattak. De éjszakára bezárta őket a házába, így legalább éjszaka csend volt. Viszont volt egy németjuhász, ami ki volt kötve egész nap és ugatott megállás nélkül reggel, este. Az idegesített. Nem tudom, mi értelme volt kikötni azt a szerencsétlen kutyát. Hálát adtam az égnek, amikor elpusztult. Utána eltűnt a többi kutya is, mert a néni hazahozott egy pitbullt és az összeset szétszedte.


Ilyenkor csak az emberi hülyeség húz fel. Hogy emberek nem veszik észre magukat.

68. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 64. - Soyle74)
2020. jún. 13. 21:38
Pff... Az ilyenek megérdemelnék a feljelentést. Honnan bújnak elő ilyen emberek? Őserdőben éltek idáig?
67. New(l) (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 16:48

Az a názlink, hogy elég nagyok a távolságok, igy az alvásban éppen nem gátol meg - pedig én nagyon rossz alvó vagyok -, csak hát kizökkent ha azt hallgatom, hogy gyere Palikáám, töltsd még ne sajnáld! :D

Nekünk a szomszédok rakás ebe okoz fejfájást, na azok pár méterre az ablakunk előtt vaffognak egész éjszaka. Ezzel meg pláne nincs mit kezdeni, egy évtizedet húztam le így otthon ahol felnőttem. Szegény anyám hiába könyörgött, kérte a szomszédokat, csináljanak valamit, megkapta a szokásos dumákat: a kutya dolga az hogy ugasson, vidéken vagyunk, használjunk füldugót, ők nem hallanak semmit stb. Elviselhetetlen volt, főleg hogy a tetőtérben volt hogy 34 fok volt, ha bezárom az ablakot, csak tátogok mint hal a neylonszatyorban...

66. Amaunet (válaszként erre: 65. - Guruljka)
2020. jún. 13. 14:32

A rendőri feljelentés szerintem hatásosabb, nyomatékosabb.


A kerületünkben van egy szolgálat, amit lehet hívni, ha szomszéd, presszó, étterem zavarja hangoskodással a lakókat. Azzal, hogy kijön a címre megbizonyosodik arról, hogy valóban ér zajhatás,majd közvetlenül a szolgálat jelenti fel a rendbontót a jegyzőnél.

Persze, bemehetnék személyesen feljelentést tenni, de mi van, ha hónapokig csend lesz és nem tudom bizonyítani?


Vidéken, ha nincs rendőr helyben, akkor a polgárőröket is lehet ezzel megkeresni.

65. Guruljka (válaszként erre: 63. - Amaunet)
2020. jún. 13. 14:24

El tudja, persze.

Nekem személy szerint kényelmesebb lenne napközben besétálni a jegyzőhöz, mint késő este rendőröket várni, de ki hogy van vele.

64. soyle74 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 14:16

Az a baj az ilyenekkel, hogy többnyire még nekik fog feljebb állni, ha szólsz nekik.

Nálam hasonló eset volt sokáig, bár én panelban lakom, és a felettem lévők voltak ilyen nemtörődömök.

Már az előző lakók is, aztán akik helyettük jöttek azok is.

Hangoskodott, zuhogott, zörgött mindkét család főleg az esti órákban, de főleg a gyerekeik.

Örültem amikor az első család elhúzott innen végre, erre nem egy másik hasonló család jött a helyükre?!

Amikor szóltam a házmesternek, hogy mit lehetne tenni, mert ezek még talán jobban zörögnek, mint az előző lakók, akkor ő azt mondta, hogy majd beszél velük ő.

Erre jöttek le hőbörögni, hogy hogy mertem szóvá tenni az ő zajongásukat.

Az ember esze megáll tényleg, hogy egyesek miket meg nem engednek maguknak.

Dehát az ilyen bunkók fel se fogják azt, hogy bárkit is esetleg zavarhat a hangoskodásuk.

Szerencsére van egy másik lakásuk vagy házuk is, és az utóbbi időben inkább ott tartózkodnak többet.

Gondolom ott jobban tudnak hangoskodni, mint itt ebben a házban, ahol baromi vékonyak a falak amúgy is.

63. Amaunet (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2020. jún. 13. 13:49

A rendőr is el tudja indítani a szabálysértési eljárást.

Kimegy, megkérdezi akarsz-e feljelentést tenni és ha nem elég a rendőri ejnye-bejnye, akkor megteszed a feljelentést a rendőr által.

62. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2020. jún. 13. 13:46

Az biztos! Persze ez a végső eset, ha nem sikerül beszélni velük, de jobban érzem magam, ha van bizonyítékom és fel tudok lépni.


De mondom, annyira nem vészesek, nem buliznak minden hétvégén, de amikor buliznak, akkor nagyon és nem tudom, nyáron mi lesz. Ha valakinek nem tűnik fel, hogy 10 után csendháborításnak számít az udvaron üvöltözni meg diszkózni, annak szerintem nyáron se tűnik fel. Mintha nem tudnák, hogy hol élnek. Én ezen vagyok elképedve.

61. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - Unom)
2020. jún. 13. 13:43
Ezt meg hogy? Nem tudta, melyik irányból jön a hang?
60. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 56. - Andi6020)
2020. jún. 13. 13:42
És ha körberöhögnek? Valahogy tudok hinni benne, hogy meglesz az eredménye, ha én odamegyek és beszélek velük.
59. Guruljka (válaszként erre: 53. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 13:40

Két linket is hoztam, de szó is volt róla, hogy a jegyzőnél lehet bejelenteni a zaj általi birtokháborítást.

Akárhány órakor történt zajongást, hangoskodást.

Szerintem is kár rendőrt hívni, de felvenni fel lehet, és minél több ilyen alkalmat a jegyzőnél nemcsak bemutatni, de a szóbeli bejelentés után mailben is beküldeni, mert akkor van ennek is nyoma.

A pénzbírság talán többet ér, mint a rendőri ejnye-bejnye.

58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 49. - Syria)
2020. jún. 13. 13:32
Ez tök jó, hogy ennyivel le tudtad rendezni. Lehet, fel se tűnt neki, hogy zavar másokat, amíg nem szóltál.
57. unom (válaszként erre: 53. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 13:31

Bezzeg a lányomék Pesten egyszer arra mentek haza, hogy rendőrök kopognak az ajtón.

A szomszéd feljelentette őket, hogy elviselhetetlenül hangos zene szól tőlük. Még arról se győződött meg, hogy otthon vannak-e.

56. andi6020 (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 13:29

Normálisan beszélni, az nem opció?

Eszembe sem jutott, hogy nagy mellénnyel menj oda, és mondd meg a magadét.

55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Semleges)
2020. jún. 13. 13:25
Dehogy nincs, benne is van a helyi újságban. Úgy látszik, azt se olvassák.
54. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2020. jún. 13. 13:25
Ezt meg is fogom csinálni! Felveszem a zajt a kertünkben és az órát is, hogy mennyit mutat. Akkor már lesz bizonyítékom, ha esetleg arra kerül a sor, hogy rendőrt kell hívni.
53. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2020. jún. 13. 13:22
Eddig a hozzászólások alapján úgy néz ki, hogy csoda, hogyha este kijönnek 10 után és csinálnak valamit. Nemhogy még napközben is. Az már tényleg túl nagy luxus lenne.
52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - New(l))
2020. jún. 13. 13:18

Jézus ereje. Te is jól meg vagy áldva.


Nálunk szappanopera van. Pár emberről van szó, 3-4, de olyan hangosan beszélnek, hogy végigkísérhetem a barátságuk és az életük történetét. Szívszaggató epizódok.

51. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2020. jún. 13. 13:16
Ez miért furcsa? Nem mindenki olyan típus, hogy odamegy nagy mellénnyel és megmondja a magáét.
50. kismanó12 (válaszként erre: 17. - 346cfad937)
2020. jún. 13. 11:38
A ráköszönès jó ötlet. Én a felső szomszédnak mondtam a múltkor h tudom pontosan mikor vannak itt a haverok, mikor jön megy, mikor kivel telefonál (mondtam neki előző napról pontos órát). Le kellett volna fotózni az arcát, amikor leesett neki h tényleg olyan hangosan éli az életét hogy mindent tudunk róla.
49. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 09:57

Próbálkozz szép szóval, ha nem segít, lehet érvényt szerezni a csendrendeletnek a törvény erejével.

Jó pár éve történt, hogy nyáron, nyitott ablaknál aludva rendszeresen arra ébredtem éjfél után (hatra jártam dolgozni), hogy a 2. szomszédba az albérlő letekert kocsiablakból bömbölő zenével érkezik haza. Addig tartott a ricsaj, amíg ki nem cuccolt, úgy jó 5-6 percig, de ez éppen elég volt ahhoz, hogy ne tudjak visszaaludni. Egy alkalommal éjnek évadján mosolyogva, vidáman odamentem hozzá, köszöntem, bemutatkoztam. Csak a keresztnevét jegyeztem meg a 28 év körüli csinos fiatalembernek: Jonatán. Megkérdeztem, hogy jól érzi-e magát. Széles vigyorral válaszolta, hogy igen. A következő kérdésem az volt, hogy ugye szeretné, ha én és a többi, nyitott ablaknál alvó szomszéd is jól érezné magát. Ezen elgondolkodott, s utána többet nem tudtam, hogy mikor ér haza.

48. semleges (válaszként erre: 46. - Amaunet)
2020. jún. 13. 09:13
Kezdetnek jól hangzik.
47. 8d00a82c06 (válaszként erre: 45. - Amaunet)
2020. jún. 13. 09:10

Nem tudom.

Rengetegen rájuk hívtuk már a rendőröket az évek során.

Az a baj, hogy támogatja a várost, így nem tudom mi lehet a háttérben.

46. Amaunet (válaszként erre: 44. - Semleges)
2020. jún. 13. 08:51

Nincs korlátozva időben. Ha a zaj zavarja a környező lakókat az a nap bármely időszakában zavarhatja.

Rendőr + szabálysértési eljárás, aminek első tétele 30 ezer.

45. Amaunet (válaszként erre: 10. - 8d00a82c06)
2020. jún. 13. 08:48

Szabálysértési eljárás még nem jött szóba? Önkormányzat nyakára járni, működési engedély megvonása?

Lakott területen biztosan korlátozva van a zenés szórakozóhely.

44. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 13. 06:06
Fogjatok össze a szomszédokkal és beszéljetek velük és hívjátok ki a rendőrséget. Olyan már nincs, hogy 22 óra után "csendrendelet"?
2020. jún. 13. 01:06
Én lehet, hogy csinálnék egy hangfelvételt, úgy, hogy közben a felvételen én is beszélek, hogy érzékelhető legyen az átjövő hangerő. És a jegyzőnél mutatnám be, ott jelenteném a zaj általi birtokháborítást.
2020. jún. 12. 23:41
szerintem is beszélj velük és ha nem használ, hívd a rendőrséget. Én biztosan nem hagynám annyiban.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook