Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Meglepő dolgok SZTK fogászaton! fórum

Meglepő dolgok SZTK fogászaton! (beszélgetős fórum)


8. kszb (válaszként erre: 7. - Anzi)
2013. márc. 23. 12:15
ebben azért lehet vmi, mert anno nekem is ezt mondta még a magán doki is!
7. anzi
2013. márc. 22. 16:02

Egy új adalék vagy fordulat.

Rákérdeztem az SZTK-ban a fogorvosnál, hogy hogy is van ez a fehér tömés dolog, mert hogy a TB támogatja akkor ő miért nem csinálja?!

Azt válaszolta, hogy a TB nekik orvosoknak csak 1700 .- Ft -ot támogat 1 fehér tömésre, de ennyiből nem lehet megfelelő minőségű, jó anyaggal fogat tömni. Arra viszont nem kényszerítheti a TB, hogy saját pénzén finanszírozza a betegek fehér töméseit, így csak front fogaknál alkalmazza a jó minőséget, a hátsókba meg amalgámot tesz.

A rosszabb minőségű fehér anyaggal nem hajlandó dolgozni, mert az 2-3 hónap alatt összezsugorodik és alászuvasodik a fog, ezt meg nem vállalja.

szóval így áll a helyzet, aki akarja elhiszi aki meg nem az sem lesz előrébb :)

6. anzi
2013. febr. 5. 20:15

Megpróbálom bemásolni, de ennél jobban nem sikerül, ha valaki kiigazodik rajta annak örülök :)


TA 102 Esztétikus tömés készítése maradó fogban, egy felszínen

Esztétikus tömés készítése egy fogfelszínre kiterjedően, beleértve az alábélelést és a polírozást is.

Az egészségügyi szolgáltató egyéves jótállást köteles vállalni: adott fogfelszínen egy éven belül újabb tömés, inlay, onlay készítése, fogkorona felépítése gyári csappal nem számolható el.

Elszámolható: tömésenként, a fog és fogfelszín jelölésével évente egyszer.

Együtt nem elszámolható: ugyanazon fogfelszínen a TA 100, TA 104, TE 105, TA 109 kódokkal.

Nem elszámolható, ha időkorláton belül volt adott fogfelszínen: TA 100, TA 101, TA 102, TA 103, TE 105, TA 109 kód.

TA 103 Esztétikus tömés készítése maradó fogban, több felszínen

Esztétikus tömés készítése több fogfelszínre kiterjedően, beleértve az alábélelést és polírozást is. Az egészségügyi szolgáltató egyéves jótállást köteles vállalni: adott fogfelszíneken egy éven belül újabb tömés, inlay, onlay készítése, fogkorona felépítése gyári csappal nem számolható el.

Elszámolható: tömésenként, a fog és fogfelszínek jelölésével évente egyszer.

Együtt nem elszámolható: ugyanazon fogfelszíneken TA 101, TA 104, TE 105 kódokkal.

Nem elszámolható, ha időkorláton belül volt adott fogfelszíneken: TA 100, TA 101, TA 102, TA 103, TE 105, TA 109 kód.

5. anzi
2013. febr. 5. 20:07

Kipróbáltam és hiába másoltam be a linket nem nyitja meg.

Ha kell valakinek a táblázat meg az írás akkor a Googlee-ba írjátok be, hogy OEP fogászati ellátás és az ALAP ÉS SZAKELLÁTÁS-t nyissátok meg ami az OEP oldalára mutat.

Ott a FOGÁSZATI ELLÁTÁST nyissátok meg. :)

4. anzi (válaszként erre: 2. - 5674644b5d)
2013. febr. 5. 20:00
A gyerek is 20 éves :), de ettől még gáz amit művel a dokinő :-/
3. kszb (válaszként erre: 2. - 5674644b5d)
2013. febr. 5. 17:10
az... lehúzás... ingyenes a fehér tömés is az SZTK-ban. Nekem is tömték már azzal. Nekem is van higany allergiám, igaz erről nem szóltam a dokinak, mert nem szerettem volna újra fúratni a fogaimat, amíg baj nincs, vagy nem időszerű a tömés csere- akkor majd fehéret kérek. Nekem alapból ami már előrébb van, abba fehéret tett, h esztétikailag ne csúnyuljon a mosolyom a tömés miatt. És ez a normális sztem.
2013. febr. 5. 12:02
Érdekes, én úgy tudtam eddig, hogy a fogmegtartó kezelések ingyenesek, a tömés meg az, akár amalgám akár fehér. Nálunk csak annyi a kitétel, hogy ahhoz a dokihoz menj, akihez utca szerint be vagy jegyezve. Ha másikhoz mész akkor fizetni kell, tömésért pont tudom, hogy 5000 ft-ot. Viszont 18 alatti gyereknél mindenképp ingyenesnek kell lennie, ez undorító lehúzás a "kedves" doktor nő részéről.
1. anzi
2013. febr. 4. 21:29

Sziasztok!


Nem gondolom, hogy fórumozás lenne belőle, de nagyon nagy szükségét érzem, hogy megosszam veletek a következőket!


2010-ben a szokásos fogászati szűrésen voltam a kispesti sztk-ban ahol a doktornő megállapította, hogy tömni kellene a rágó fogamat, mondtam neki nosza rajta csináljuk!

Erre elkezdett nekem magyarázni, hogy csak amalgámmal tudja betömni, mert a fehéret nem támogatja a TB!

Menjek a magánrendelőjébe ha fehéret akarok 10.000.-ft /db!

Mondom neki, én allergiás vagyok, tudja jól hiszen Ő küldött el ezelőtt 9 évvel a vizsgálatra!

Azt mondja ez nem indok, ha fehéret akarok akkor megint menjek el a vizsgálatra vagy marad a magánrendelője.

Csak adalékként a vizsgálat 72 órás, ami azt jelenti, hogy szabit kell kivenni, mert a vizsgálatra nap mint nap be kell menni a Fodor intézetbe.

Szó mi szó nem engedtem az amalgámot.

Elmentem az első kerületbe és egy szó nélkül betömték fehérrel!

Most a fiam is elment ugyan ehhez a doktornőhöz és neki is ezt mondta, hogy amalgámmal betömi neki, de ha fehéret akar akkor menjen a magánrendelőjébe.


Nos utána néztem az OEP listán és ezt találtam:

[link]


Akinek hasonló tapasztalata van az nyugodtan használja ezt a linket!

Remélem segítségetekre lehettem :)!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook