Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megdöbbentő fogorvosi ügyelet fórum

Megdöbbentő fogorvosi ügyelet (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megdöbbentő fogorvosi ügyelet

1 2 3 4
2009. márc. 7. 22:53
Pécsen is ez a helyzet...
39. t.panti (válaszként erre: 38. - 707655fba1)
2009. márc. 7. 21:55
Igazad van, csak dühítő. Amugy már megszoktuk, főleg vidéken. Szerencsére ritkán, de sajnos néha rászorulunk az orvosokra is.
38. 707655fba1 (válaszként erre: 37. - T.panti)
2009. márc. 7. 21:49

Lesz ez még így se!

Ehhez mindannyiunknak hozzá kell szokni elöbb-utóbb.

2009. márc. 7. 21:47
Másik eset mikor a férjemnek a szemébe ment egy fém szilánk, másnap reggelre nem tudta kinyitni reggel be munkahely 40 km, sofőr, majd írány az SZTK rendelés, szemészet, de nincs rendelés, fel a Következő kórházba még 50 km, ahol már csak ügyelet volt, és a szemészeten urulogus volt az ügyeletes, leragasztották, és jöjjön vissza holnap akkor lesz szemész az ügyeletbe. Hozzá teszem a holnap azt jelentette, hogy december, 24.-e és újabb 100km utazás bár most egyszerre a kórházba ment, + fél nap. Végül is a 3. nap kiszedték.
36. 707655fba1 (válaszként erre: 32. - Fruzsa003)
2009. márc. 7. 21:47

Biztos okod van erre az alpári megfogalmazásra.

Érdekes, hogy minden kívülálló tudja, hogy másnak mi a dolga, miért kapja a fizetését!


Mondhatsz amit akarsz, az ügyelet az ügyelet és nem szakrendelés.

Sajnos nem vagy egyedül ezzel a téveszmével.

2009. márc. 7. 21:27

Ez szerintem országos, Győr-Moson -Sopron megyében is ez a helyzet. Volt mikor én is végig telefonáltam a fél megyét és nem találtunk fogorvost a fiamnak mikor hirtelen feldagadt az arca a fogtól. tavaly pedig a 24 éves lányom foghúzás után száj zárat kapott, egyszer az ügyeletre mentünk vele, mivel ünnepek voltak/máj.1 utána a fogorvoshoz aki kihúzta, _nem ügyeleten- egyszer sem néztek bele a szájába a fogorvosok, csak öblögetőt és fájdalom csillapítot írtak. majd 3 nap 40°C láz a házi orvos du. -án a Győri szájsebészetre küldött bennünk, tőlönk 80km. ott kitisztították a fog helyét,haza,szintén 40°C láz majd még 2 nap antibiotikum tisztitás, Győr és vissza, 3. nap fogták bent vágták fel kivülről az arcát, de arra már teljesen feldagadt az arca és őrült fájdalma volt napokon keresztül. másfél hét alatt 6 kg fogyott az 52 kg-ból. Egy hét szájsebészet ahol folyamatosan pucolták és hónapokig vissza kontrollra, mire megfelelően nyílt már a szája. Hál istennek most már teljesen helyre jött. azóta fél a fogorvostól. Képes lenne vissza fordulni még az ajtóból is. Hozzá teszem Győrbe, Nagyon rendesek voltak a szájsebészeten, tisztességesen álltak a dolgokhoz, még az ügyeleten is mikor először mentünk.

Azzal tényleg nem értek egyet aki több napos fogfájás, vagy lázzal a hétvégi ügyeletet keresi fel, de vannak esetek mikor igen is szükség van az orvosra, és itt az akut esetekre gondolok. Akár fog akár más természetű betegség.

2009. márc. 7. 21:18
és a korházban itt a Kenézyben is nagyon jó az ügyelet. még vagy 2 éve barátnőmnek egy szórakozóhelyen szétszakadt a szemöldöke ( az ön hibáján kívül!!!! ) akkor erre kocsiba be irány a Kenézy. ott 2 órát vártunk mire lejött az orvos. és amikor odaértünk már szóltak neki!!
2009. márc. 7. 21:14
jah és aki nem bírja ne legyen olyan szakmája ami ezt megköveteli és ne ők legyenek felháborodva!!
2009. márc. 7. 21:13
jah és nekem lenne meg van is pofám "zavarni" őket hiszen ez a mukájuk és ezért az ügyeletért nem kevés pénzt kapnak. egy kis összehasonlítás munkaidőben alszik a titkárnő akkor őt se baszogassa senki hogy vegye fel a telefont.... ami a munkaköri leírása!!!!
2009. márc. 7. 21:12

köszönöm a sok hozzászólást!

annyit szeretnék még mondani h van egy dolog amiben nem értek egyet. a nagypapám főorvos volt.

ő azt mondta erre hogy ő nagyon rosszul érezné magát ha jön egy sürgős vagy nem sürgős beteg és nem kezelné időben.

30. bared
2009. márc. 7. 20:26
elolvastam a cikket...szegeden ugyanez a helyzet, automatikusan egy magánrendelőbe irányítanak, ahol annyi egy fogellátás, hogy jobb ha előtte ki állsz a sarokra megkeresni az árát, mert úgysem lesz elég, ami nálad van...
2009. márc. 7. 20:15
Azért az igazsághoz hozzátartozik az.....hogy az aki rosszul van az sűrgősen vagyis azonnal szeretné,hogy megvizsgálják, és ez nem attól függ,hogy ki hány éves...de bevallom engem is mélyen megérint amikor egy rákos gyermeknek úgy kell összekaparni azt a pénzt ami egy politikusnak az egy-vagy két havi fizetése esetleg jutalma........mindenki félti az egy tyúkszaros..bocs a kifejezésért..életét...hiszen mindenkinek csak 1 van belöle...és ha én rosszul vagyok az ügyeletes orvos azért választotta ezt a szakmát,hogy emberségesen elmondja és tegye a kötelességét velem szemben.
28. Fruzsa003 (válaszként erre: 8. - F8db0709b8)
2009. márc. 7. 20:02
szia. olyan is van, hogy az ember elírja....
27. Fruzsa003 (válaszként erre: 2. - 938eec1276)
2009. márc. 7. 19:59
szia. ha nem fájt előtte és este kezd el fájni és mondjuk nem hat semmilyen fájdalomcsíllapítő és már rángatózól a fájdalomtól akkor is ezt mondod? Neked ez tetszene?
26. 707655fba1 (válaszként erre: 24. - Kolibri)
2009. márc. 7. 19:54

EZ az eset a SÜRGŐS kategóriába tartozik, legyen az ügyelet, vagy sem.

A napok óta lázas vagyok, a 3 napja fáj a hasam stb. nem sürgősségi ellátást igénylő dolog.

25. d972032f0a (válaszként erre: 21. - Kolibri)
2009. márc. 7. 19:54
Volt olyan is,hogy szintén éjjel hát mikor máskor,rosszul lettem...hozzáteszem iszonyatosan megvoltam fázva,voltam elötte dokinál kaptam gyógyszert,ez oké...de nem a nátha volt a rosszullét oka,hanem kidobogott a szivem a helyéről...amúgy is szedek a vérnyomásomra gyógyszert.....beültünk a kocsiba mert gondoltuk amire telefon...ügyelet amire kijönnek már lehet nem élek...bementünk a belosztályra...nővér kérdi...mi baj?...mondanám neki..de abban a pillanatban már el is ájultam.....amikor észhez tértem már ágyon feküdtem és mondja a nővér,hogy már szólt a doktornőnek.....eltelt 15 perc..nem sok idő..annak aki jól van...de az ájulásomtól 30 perc..mondta a férjem ahogy elájultam már akkor telefonált a dokinak a nővér...megjött a dokinő..azt mondja törőlgetve álmos szemeit,hogy nem gondoljuk hogy a dokiknak is van idegállapotuk ami véges?...erre a férjem..idefigyeljen..én autószerelő vagyok és nem orvos..ha berregne a feleségem valószinü megjavitanám....de mivelhogy maga a doki..azért hoztam ide hogy vizsgálja meg,de ha az a baj,hogy felkelltettük feküdjön vissza reggelig,és ha a nejem meghal majd a biróságon találkozunk......nem szólt semmit...látta,hogy nagyon magas a vérnyomásom és egyből felvittek az intenziv osztályra...kiderült.hogy a megfázásom ráhúzódott a szivemre...és még idöben mentünk be......gyógyszeres kezelés és10 napos kórházi tartozkodás alatt...hál isten meggyógyultam......
2009. márc. 7. 19:37
Mi Pesten jartunk ugy, hogy 6honapos kisfiam egyik pillanatrol a masikra fulladni kezdett. A helyi ugyelet azt mondta, surgosen irany Pest, mert elfogy a baba oxigenje. Mi barhogy is siettunk, mire igazi ellatast kapott a kisfiam az elso vizsgalathoz kepest 6(!) ora telt el. Egyik korhaz kuldott ide, masik oda es mindenhol a varakozas, mert egyszeruen nem tortent semmi.
23. Kolibri (válaszként erre: 18. - 707655fba1)
2009. márc. 7. 19:34
Viszont, ha az orvos, laboros, nover tovabb huzza az idot, meg a tennivalot (ami meggyozodesem szerint a munkaja es a dolga meg ugyeleti idoben is) akkor ki tudja, mi tortenik apukaddal? Vagy ha apukad var meg 2 napot, hogy nehogy fel kelljen ebreszteni az ugyeletest? Nem akarok banto lenni, csak, mint irtam, nem ertem a gondolatmenetedet! Attol meg mindig nem allitom, hogy nem lehet benne igazsag!:)
2009. márc. 7. 19:31
nem vagytok egydül a problémával,itt szekszárdon(Tolna megye)is 19 órakor bezárja kapuit a fogorvosi rendelő,szombaton és vasárnap is csak 8 órától 13 óráig van ügyelet,vidékieknek kétszer akkora tarifáért mint a helybélieknek...de hétköznap is csak ugy lehet bejutni,ha előjegyezték...van egy olyan rendelő,hogy sürgösségi ellátás,ki van irva,mégis oda is nagytöbbségben olyan betegek járnak,akik előjegyzésre jönnek,holott szerény véleményem szerint benne van a nevében is "sürgösségi ellátás"azokat kellene ellátni elsősorban aki azért megy oda,mert lehet,hogy a körzetéhez tartozó fogorvos nem rendel mert délelött rendelt esetleg,vagy majd délután fog,de esetleg az a szerencsétlen szeretne megszabadúlni az esetlegessen váratlanúl és hirtelen fellépő,egész éjjel csillapithatatlan fogfájástól...tudom miről beszélek,én is jártam már igy,egész éjjel fél doboz fájdalomcsillapitó kiséretében egyetlen pózban ülve töltöttem el az éjszakát,mert ha megbillent a fejem,akkor olyan fáldalom volt,ami már szinte ki birhatatlan volt...nem kivánom senkinek....
21. Kolibri (válaszként erre: 16. - 707655fba1)
2009. márc. 7. 19:30

De nem ertem, hogy miert? Csunyan hangzik, de nem ez a dolga? Ez olyan dolog, mint amikor szunetben vagy unnepek idejen, amikor sokan otthon vannak, az anyuka ne vigye a gyermeket ovodaba, mert mas sem jar. Hulye hasonlat, de en ehhez tudom hasonlitani. Van olyan anyuka, aki csak igy tudja megoldani. A beteg is, ha ugyeleti idoben jon ra, akkor orvoshoz megy. Nem?

Ne ebresszuk fel az ugyeletes orvost, ha bajunk van? Hat ezt tenyleg nem ertem, de ahogy irtad, nem vagyunk egyformak, es ez igy van jol! :)

20. 707655fba1 (válaszként erre: 17. - Tücsimücsi)
2009. márc. 7. 19:28
Kimaradt: ha nem történt volna velem hasonló szitu, nem osztanám itt az észt!
19. 707655fba1 (válaszként erre: 17. - Tücsimücsi)
2009. márc. 7. 19:27

Igen.

3 hete történt, 2 éjszaka nem aludtam tőle.

18. 707655fba1 (válaszként erre: 14. - D972032f0a)
2009. márc. 7. 19:25

Hasonlót éltem át kb 12 évvel a ti esetetek előtt.

Az apukámnak akut hasnyálmirigygyulladása volt.

De az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy nem akkor éjjel kezdődtek a panaszai!

Persze akkor én is dühös voltam a nővérre, orvosra, laborosra. aztán rájöttem, ha nem "húzza" az időt, nem így alakultak volna a dolgok!

17. tücsimücsi (válaszként erre: 16. - 707655fba1)
2009. márc. 7. 19:21
Szeretném tőled megkérdezni, hogy éltél -e már át olyan iszonyatos fogfájást, hogy szinte a falat kapartad a fájdalomtól? Ja, és nem használt semmilyen gyógyszer és épp hétvégén történt....
16. 707655fba1 (válaszként erre: 13. - Kolibri)
2009. márc. 7. 19:17

Hidd el, nagyon sokan csak azért mennek éjszaka, vagy hétvégén ügyeletre/kórházba, mert akkor nincs várólista, nincs sor stb.


Nekem pl. a pofámról leégne a bőr, ha azért kelteném fel szombat éjjel az ügyeletes orvost, mert 3 napja fáj a fogam, vagy 4 napja lázas vagyok.


Persze nem vagyunk egyformák!

15. Kolibri (válaszként erre: 14. - D972032f0a)
2009. márc. 7. 19:17
Pedig ez aztan igazi ugyeletes eset! Szegenyek!
14. d972032f0a (válaszként erre: 9. - E28ddc7c9b)
2009. márc. 7. 19:13
Kézeld cseteica,2007 januárban rosszul lett éjjel 2-kor a férjem,sajnos hányta az epét,be a kocsiba,10 percre van tölünk a kórház,ez a Tatabányai kórház,ez az ügyeletes kórház,felmentünk az általános sebészetre,már alig tudott a férjem menni úgy fájt az oldala,összegörnyedve kuporodott le egy székre,megkerestük az ügyeletes orvost...hozzá kell tennem,hogy rá két hónapra vezették be a vizitdijat...jött a doki,azt mondja,,tessék?..mi a baj?...mondom neki,hogy sárgát hány a férjem folyamatosan...és nagyon rosszul van,hiszen látja,összevan kuporodva itt a széken...erre a doki....hoztak beutalót?..mondom neki...honnan hoztunk volna.? erre a doki..kikellett volna hivni az ügyeletet ő megállapitja a bajt és beutalja ha szügséges..erre én..ezt elöztük mi meg azzal,hogy egyböl behoztuk,még a diagnózist is tudjuk mert epét hány...erre a dokki..mielött megvizsgálom olvassa el az ajtóra , kitűzött papirt ,nézem a papirt,hát a vizitdijjal kapcsolatos szöveg volt odairva,ami majd 2 hónap múlva lép életbe....ekkor már felment a pumpám...mondom neki..ember..kell most fizetnem?...szerintem nem...de ha igen mondja meg,hogy mennyit kifizetem nem érdekel csak vizsgálja már meg a férjemet..erre a doki...miért vagyok ideges?....mondom neki..addig amig megvizsgálja a férjemet találja ki.....erre bevitte a vizsgálóba a férjemet..persze ő is azt mondta,hogy úgy néz ki,hogy epekő,egyenlőre befekteti ambulánsan és megultrahangozza...erre én, én is erre gondoltam,hogy itt marad,mert én mit kezdjek vele otthon......telefonált az ápoló fiunak a doki,hogy hozzon fel magával egy tolókocsit és tolja le az ultrahangra, jött is a fiú jó fél óra múlva mert összekellett szednie magát mert éppen aludt,lementünk a vizsgálóba,de a doktornő sehol sem volt,hát ő is aludt...fél óra múlva köppenyét gombolva megérkezett...........akkor éjjel meg is műtötték....hozzáteszem senki más beteg nem volt elöttünk...és ez ügyeletes kórház.
13. Kolibri (válaszként erre: 11. - 707655fba1)
2009. márc. 7. 19:00

Azert a dolgokhoz az is hozzatartozik, hogy sok orvos kivarja, amig a beteg "kilazalja magat" par napig, addig nem is ad semmit. Ezert, minek ment volna orvoshoz?

Egyebkent en megertem, hogy az ugyelet nem erre valo, de akkor buntibol ki kellett volna varnia a hetkoznapot a betegnek, mert miert nem gondolkodott elore? Lehet, hogy hetvegere jut el valaki abba az allapotba, hogy marpedig orvos kell. Amikor en beteg vagyok, soha nem az az elso gondolatom, hogy milyen nap is van?

12. 3374d74025 (válaszként erre: 9. - E28ddc7c9b)
2009. márc. 7. 18:50
Számból vetted ki a szót!Megszoksz,vagy .........!Én is jártam így már fogorvossal.Szombat este 8-kor mogyoró evés közbe letört egy darab.Abba a pillanatba,ordítani tudtam volna.Ordítottam is.És nem használt semmi.Éjfél után értünk haza.Somogy-Fejér megye "átfurikázása" után.Ja és persze sikertelenül,fájós foggal.
11. 707655fba1 (válaszként erre: 10. - 1a240a1b61)
2009. márc. 7. 18:41

Látod?!

Magadnak adtad meg a választ!

"hat napja..."

Nem bántásból írom, de az ügyelet NEM ERRE van kitalálva!


Ezt 100 emberből 98 nem érti és nem fogadja el!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook