Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megcsaltak és nem tudom kiheverni... fórum

Megcsaltak és nem tudom kiheverni... (beszélgetős fórum)


242. szeptember99 (válaszként erre: 241. - Róbert76)
2009. ápr. 19. 21:37

Vagy megszokja vagy megszökik...nincs más választása.


Az idő viszont segít,ez biztos-tapasztlat. De akkor se fogja elfeljteni.


Azt viszont akkor sem értem,hogy miért kell a gyerekek előtt mondania állandóan.

Ha egy 'rossz' embernek tart,akkor hagyjon el,csináljon valamit,mert a nyavajgása nem ér semmit.


Én sem tudtam a volt barátomnak elfeledni a dolgokat,igaz,kb.fél év múlva elég jól kezeltem a dolgot,de 2 évre rá szakítottunk-más problémák is voltak,de szinte mind az én bizalmatlanságomból eredtek.Nekem így jobb lett. Igaz,nektek vannak gyerekeitek,és így már másképp kell kezelni a helyzetet,viszont ha már a gyerekek előtt szapul téged,akkor nem azt mutatja.

2009. ápr. 19. 18:38

Sziasztok!

Zsuzsa vagyok.


Mint Robi írta, ma egy nagyon rossz napunk volt. A sokadik rossz nap már 8 hete, mióta minden kiderült. Köszönöm, hogy tanácsot próbáltok adni. Szeretem Robit, de egyszerűen nem képes túl lenni a dolgon. Nem nem tud, nem akar és ez nagy különbség. Azt biztosan állítom, ha ez velem történt volna meg már túl lennék rajta, mert úgy akarnám. Lehet, hogy most nem bízik meg bennem és nem hisz nekem, a sok hazugságom miatt, de az sem jobb, hogy folyton felemlegeti ami történt. Főleg nem akkor, hogy megbeszéljük, nem beszélünk róla. Mert így sem lehet élni. Állandóan azt mondja, hogy elmegy, 5 perc múlva meg már megbánja. Abba bele sem gondol, hogy a gyerekek ezt mind végighallgatják és persze nekem is fáj. Nem akarom hogy elmenjen, de ez sem jó így. Sem a gyerekeknek, sem Neki.

Lehet, hogy ez így kicsit érthetetlen, de remélem nem annyira. Köszönöm, hogy meghallgattok, Zsuzsa

240. Zizisicc (válaszként erre: 239. - Róbert76)
2009. ápr. 19. 16:56

Szia Robi!

A dolgok megtörténtek, nem tudod kitörölni az életetekből, nem is lenne jó. Ezért az nem fog összejönni, hogy úgy éljetek, mint azelőtt. DE! Új alapokra helyezhetitek a kapcsolatotokat, és építhettek belőle egy stabilabb, erősebb szövetséget, HA, szeretitek egymást. Ehhez az kell, hogy beszéljétek át a múltat, kinél mi vezetett a mostani helyzethez, ki mit tett "rosszul", ki mit csinálna máshogy .... Aztán meg kell bocsájtanotok egymásnak, és önmagatoknak, és lezárni a múltat. Ha szeretitek egymást és mindketten rendbe akarjátok hozni a házasságotokat, akkor a múlt "hibáiból" tanulva már csak előre szabad néznetek. Nem felhánytorgatni, hogy mi törttént, ki mit követett el, hanem arra koncentrálni, hogy most és a jövőben hogyan lehet jobb. Beszélgessetek sokat, őszintén, hódítsátok meg egymást újra ....

Nagyon nehéz, olykor az embert legyűrik a hullámok, de tegyétek félre a sérelmeket és mutassátok ki egymásfelé azt, amit valójában éreztek a másik iránt ...

Én mindenesetre drukkolok, hogy vagy így, vagy úgy, de boldogok legyetek! :o)

2009. ápr. 19. 16:41
Sziasztok.megint egy nagyon rossz nap,mert megint rosszul érzem magam,mint mindig,mert azóta olyan vagyok mint egy élőhalott.már 2 napja úgy vagyok hogy elakarok menni,de nem tehetem,mert egyrészt nagyon köttödöm hozzá,másik pedig a gyerekek,mert ők a családom,támaszaim.hülyeség is lenne elmenem mert az nem old meg semmit én úgy gondolom.megpróbálok mindent helyre hozni,amit eddig hibáztam,és amit úgy gondolom hogy nem volt jó dolog tőlem,mert most csak az számit hogy együtt maradjunk mint mint a régi jó család,mert nem birnám ki nélkülük,odaadnám mindenemet hogy megint boldogok legyünk,és ezt nagyon komolyan gondolom.nagyon szépen köszönöm hogy ennyien mellettünk álltok,nagyon jó esik.robi
238. Zizisicc (válaszként erre: 237. - 40163fd81d)
2009. ápr. 19. 16:28
:oDDDDDDDDDDDDDDD
237. 40163fd81d (válaszként erre: 236. - Zizisicc)
2009. ápr. 19. 16:18
Utánunk a vízözön.....mint általában:))
236. Zizisicc (válaszként erre: 235. - 40163fd81d)
2009. ápr. 19. 16:16
... most éppen szelet vetünk .... :o))
235. 40163fd81d (válaszként erre: 234. - Zizisicc)
2009. ápr. 19. 16:12

Természetesen nem!:))

Kezdem azt hinni ,hogy rajtad kívül más nem érti!:))))

234. Zizisicc (válaszként erre: 233. - 40163fd81d)
2009. ápr. 19. 16:11
Most rám való tekintettel még egyszer? :o)))))))
233. 40163fd81d (válaszként erre: 232. - Zizisicc)
2009. ápr. 19. 16:09

Akkor mégegyszer!:))))



Ha egy férj megcsalja a feleségét, de mondjuk nem annyira, hogy el is akarja hagyni, ott maradna mellette, de az asszonynak fáj, nagyon fáj, mert megsérül a női önérzete. (. . . ) Ha ilyenkor "csak" a nő sérül meg benne, helyre lehet hozni, ha nehezen is. Mert bár első indulatában elítél a megsebzett nő, mégis fölmenthet a benne élő bölcs Ember, aki tudja, hogy a nemi vágyakon túl létezik egy mélyebb szövetség közöttetek, amely nem sérült meg. Ha azonban az Ember sérül meg, akkor nincs tovább. Akkor nincs miről beszélni, mert ez a biztos jele annak, hogy hiányzik a férfi-nő vonzalomnál mélyebb, valódi szeretet.

Müller Péter

232. Zizisicc (válaszként erre: 231. - 40163fd81d)
2009. ápr. 19. 16:05

Igen, én. :o))))))))))))))

És tök igaza van!!!!

2009. ápr. 19. 16:03
Érti valaki ezt egyáltalán?????
230. Zizisicc (válaszként erre: 226. - 96b0d6b01f)
2009. ápr. 19. 16:03
Te elgondolkoztál azon, hogy mi volt részedről az oka annak, hogy megcsalt? Általában mindig két emberen áll vagy bukik egy kapcsolat, olyan nem nagyon van, hogy csak az egyik a "hunyó".
229. 40163fd81d (válaszként erre: 225. - 96b0d6b01f)
2009. ápr. 19. 16:03

Ha egy férj megcsalja a feleségét, de mondjuk nem annyira, hogy el is akarja hagyni, ott maradna mellette, de az asszonynak fáj, nagyon fáj, mert megsérül a női önérzete. (. . . ) Ha ilyenkor "csak" a nő sérül meg benne, helyre lehet hozni, ha nehezen is. Mert bár első indulatában elítél a megsebzett nő, mégis fölmenthet a benne élő bölcs Ember, aki tudja, hogy a nemi vágyakon túl létezik egy mélyebb szövetség közöttetek, amely nem sérült meg. Ha azonban az Ember sérül meg, akkor nincs tovább. Akkor nincs miről beszélni, mert ez a biztos jele annak, hogy hiányzik a férfi-nő vonzalomnál mélyebb, valódi szeretet.

Müller Péter

228. Zizisicc (válaszként erre: 225. - 96b0d6b01f)
2009. ápr. 19. 16:00
Óh, de nagyon könnyen ítélkezel!!! Nem kell Zsuzsát tovább szapulni, szerintem tanult az esetből, és ha olvastad Robit, ő is benne volt abban a helyzetben, ami a megcsaláshoz vezetett. Szerintem egyikőjüknek sincs szüksége lecseszésre, - mindketten követtek el hibát, remélhetőleg mindketten elgondolkoznak rajta - csak jókívánságokra, és drukkolásra, hogy rendezni tudják a kapcsolatukat, ha tényleg szeretik egymást!
227. fbd0ceb525 (válaszként erre: 206. - Róbert76)
2009. ápr. 19. 15:52

Engem is becsapott a férjem, hazudozott évekig. Én is nap mint nap a fejéhez vágom. Neki is szörnyű.

Sajnos elfelejteni nem lehet bármennyire szeretnénk is. Ő is azt mondja, hogy már sértő amit csinálok.

De azt soha nem mondja meg, hogy hogyan felejtsek? És ezek után honnan tudom, hogy mikor mond igazat? Én azt gondolom, hogy aki képes hosszú időn át becsapni valakit, annak az életben nem szabad hinni.

226. 96b0d6b01f (válaszként erre: 208. - Szeptember99)
2009. ápr. 19. 14:32
nekem ugyanez volt, ő volt az első, három és fél év után kiderült,hogy megcsalt,de én nem bocsájtottam meg neki és nagyon rossz... soha nem tudom meg,hogy mi lett volna,ha együtt maradunk.
225. 96b0d6b01f (válaszként erre: 206. - Róbert76)
2009. ápr. 19. 14:30

Kedves Zsuzsa.

Az itt a nagy kérdés,hogy ha annyira szereted őt, akkor miért csaltad meg? Nem lehet,hogy azért vágysz vissza hozzá, mert Te magad is úgymond meg lettél szívatva? Én sem hinnék neked.

Van is miért szégyenkezned, és ne is csodálkozz,hogy mindennap hallod. Képzeld el,ha ez fordítva esett volna meg... Te tudnál bizalmat kölcsönözni a párodnak? Szerintem NEM. Csak az a baj,hogy amíg ez veled nem történik meg el sem tudod képzelni, nemhogy átélni az ő érzéseit és fájdalmát.

Remélem türelmesek lesztek egymáshoz, sikerül helyre hozni a házasságotok, bízom benne,hogy visszanyered a férjed bizalmát,de addig még nagyon sokszor fogsz hallani a harmadikról. De légy türelmes és bizakodó. Sok sikert nektek.

224. 96b0d6b01f (válaszként erre: 202. - Róbert76)
2009. ápr. 19. 14:23
Pesze,hogy nem fogja felhozni...hiszen szégyenli magát miatta, aki hibázott, az soha nem akar beszélni a történtekről, a problémákról.
223. 96b0d6b01f (válaszként erre: 198. - 78826dc958)
2009. ápr. 19. 14:21
Egyet értek, egymással kell megbeszélni a problémát, nem egy haramdik a megoldás.
222. 96b0d6b01f (válaszként erre: 197. - Platty666)
2009. ápr. 19. 14:20

Kedves platty!

Ha ez veled történne, akkor is így beszélnél,hogy ez csak egy kaland volt, és ennyi. Hát én nem tudom így felfogni ezeket a dolgokat. Azért kötötték össze az életüket,hogy egymással éljék meg és nem azért,hogy félre járjanak, akkor miért házasodtak össze? Nem értek veled egyet.

221. 96b0d6b01f (válaszként erre: 192. - Róbert76)
2009. ápr. 19. 14:17

Velem is megtörtént ez a szörnyű dolog és nagyon nehéz újra kezdeni, ő is és én is csak elvagyunk a világban és keressük a helyünket,de nem találjuk... Nem mindíg megoldás a külön út,de ha nem tudsz ezen túllépni, örök téma lesz, és ha akarod, ha nem újra és újra a szemére veted,hogy megcsalt, mérgedben, hirtelen haragodban.

Ha úgy érzed,hogy megbánta és ő is szeret, akkor próbáljátok meg tiszta lappal indítani, én nem lennék rá mégegyszer képes, pedig nem találom a boldogságom azóta sem.

220. 96b0d6b01f (válaszként erre: 191. - 78826dc958)
2009. ápr. 19. 14:14
Sziasztok. Teljesen egyet értek veled. Nagyon nehéz ezen túllépni és legyőzni a félelmet és bizalmatlanságot magadban.
219. 78826dc958 (válaszként erre: 218. - Róbert76)
2009. ápr. 18. 18:01
Ahhoz,hogy újra tudjátok kezdeni mindkettőtőknek engedni kell.Hagyjátok a sérelmeket,hogy boldogok lehessetek!Tudom könnyebb mondani,mint megtenni de ha folyton felemlegetitek a sérelmeket nem fogtok egyről a kettőre jutni.Itt a jó idő!Szervezzetek programokat.3 gyerek mellett nehéz,de próbáljatok kettesben kimozdulni.
2009. ápr. 18. 17:01
Sziasztok.tudom hogy hülyeséget csináltam,hogy elmondtam a gyerekeknek,de azért is mert akkor akart a feleségem elmenni és hogy a gyerekek tudják hogy miért is megy el,de ez akkor sem ment fel a hülyeségem alól.én egyfolytában mérlegelek,de még most sem nagyon tudom hogy mi lenne a jó.már hányszor elindultam agyban is és testben is tőle.sokszor jár a fejemben hogy miért is szeretem őt ennyire mikor olyat tett velem,de ez rá is igaz mert nagyon sokszor én sem voltam különb ember csak én nem tettem vele ilyet,de nagyon sokszor megbántotam őt és nem voltam vele olyan jó ember mert kihasználtam hogy mennyire szeret és hogy mindig velem volt és én nagyon elbiztam magam sajnos.
2009. ápr. 18. 16:37
Na, a gyerekeket tényleg ki kellett volna hagyni!!! Van egy ötletem: képzeljétek el, hogy most találkoztok először - vagy újra, sok idő után. Érdekelné egyikőtöket is, hány barátja volt a párjának? Sőt, még büszke is némely férfi, hogy mennyire kívánatos az asszonya. Tudom, ez nem ugyanaz, de segíthet. Meg van egy másik lehetőség: "mérleget készíteni" - írd fel egy papírra az egyik oszlopba, mi miatt maradnál vele, a másikba, mi miatt hagynád el. Pontozd az egyes tételeket, vonj belőlük mérleget, és tudni fogod, miért döntöttél így vagy úgy. Aztán lehet "szerződést kötni" - azaz megállapodni, kompromisszumot kötni. Ki mit vállal a közös élet érdekében, mit fog másképpen csinálni, mint eddig. De azért fura, ha ilyen helyzetben egy kolléganő tanácsára hallgatsz, nem a szívedre és nem a családodra. A szülőket lehet lenézni, de hidd el, nekik is voltak tévelygéseik, lehet, hogy tapasztaltabbak ezen a téren, mint gondolnád. Akárhogy döntesz, légy következetes, és ne tárd a világ elé, az ismerőseitek elé a történteket. Az intimitás az alapja a párkapcsolatnak, ezt sose feledd! És még valami: legfőbb szempontnak a gyerekek érdekét tekintsd! Azért három lélek bántódását okozni egyetlen sértettség miatt nem lenne fer, ugye? Drukkolok Nektek!
216. d972032f0a (válaszként erre: 215. - B13dcb7c4b)
2009. ápr. 18. 15:46

Most irtam a ,,fórumunkra mert este nem leszek..majd olvasd el ha gondolod...


Az irásaim eléggé szivszóritóak voltak..legalábbis én ezt érzem elég sokszor...de valahogy kikell birni...vannak nekem is szar napjaim nem is egy...de megy az élet tovább.

215. b13dcb7c4b (válaszként erre: 214. - D972032f0a)
2009. ápr. 18. 15:29
Igen,olvastam az írásaidat.
214. d972032f0a (válaszként erre: 212. - B13dcb7c4b)
2009. ápr. 18. 15:18
Szia.. Sziasztok....úgysem fogod tudni sohasem elfelejteni...én egy kicsit rosszabb helyzetben vagyok mint te...lehet olvastad már korábban a ,,fórumonkon,,de ez örökre a szivedben marad...és hát néha rendesen a felszínre akar jönni vagy jön is!!!!
213. 78826dc958 (válaszként erre: 212. - B13dcb7c4b)
2009. ápr. 18. 15:17
Megbocsájtani lehet,felejteni nem!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook