Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki milyen vitamint szed, hogy felkészüljön az őszre, télre? fórum

Ki milyen vitamint szed, hogy felkészüljön az őszre, télre? (beszélgetős fórum)


1 2
54. LBO
2022. okt. 19. 21:39

C+D vitamint szedek.


Egyébként azt tudtátok hogy D vitamint a háziorvos is felírhat? Lényegesen olcsóbb... 😉

2022. okt. 19. 21:14
Miert kell felkészülni vitaminnal a télre? Nem inkább tüzelő kell?
52. jooeva
2022. okt. 19. 20:17
C és D vitamin. Supradyne, ha komplexebb kell.
51. ,zumba
2022. okt. 19. 19:03
Sosem szedtem semmilyen vitamint, most sem. Étkezéssel, és normális életvitellel készülök. Hidegen hagy minden vitamin reklám.
50. trapiti (válaszként erre: 47. - Vigyefene)
2022. okt. 2. 10:41
Káliumot szedni jó nagy mathaság. Maximum azoknak van szüksége rá akik pl. vízhajtót szednek, azok közül is csak bizonyos típus pl. Furosemid mellé. Egyébként az emberi szervezet igencsak állandó szinten tartja a K koncentrációt, fölösleges azért fizetni hogy jobb esetben kipisild, rosszabb esetben túladagold. A D vitamin pótlásnak lehet értelme de labor kontroll mellett (ill. a legtöbb D-vitamin készítményben annyira kevés van ami mellett nehéz ugyan túladagolni viszont nem is nagyon ér semmit ha tényleg hiányállapot van). A cink hasonlóan, nyomelem, vegyes táplálkozás mellett nincs hiány belőle, de végülis nem árt nem használ alapon lehet egy kicsit szedni ha épp erre akaraz költeni. De káliumot NE!
49. globus
2022. okt. 2. 10:25
Nem szedtem vitamint sosem...
2022. okt. 2. 10:22
Semmit
2022. okt. 2. 09:34

Banánt, amitől nagyon jól tudok fára mászni, a majmok is tudják....

Meg zinket, potassiumot, és D3-at.

2022. okt. 2. 09:26

Én ha szedtem a supradynt szedtem. Kevés vitamin minősül gyógyszernek így ebben megbízom.

Most mondjuk kismamavitamint szedek.

Gyerekeknek is annak adom a gumivitaminját + D vitamint.

Ha már a szeptembert is több betegséggel kezdték béres cseppet kaptak C vitaminnal a multi helyett.

Kislányom nagyon válogatós viszont sok gyümölcsöt eszik, a kisfiam pedig szinte bármit megeszik amúgy.

45. drbt (válaszként erre: 44. - Drbt)
2022. okt. 1. 08:22
Jaj de régi a fórum nem vettem észre...
44. drbt
2022. okt. 1. 08:21
Mi most a magmaxx gyümölcskristályt próbáljuk hátha...
43. trapiti (válaszként erre: 41. - Jooeva)
2011. aug. 29. 20:22

A Broncho-vaxom-nak lehet értelme, bár a Ribomunyl hasonló hatású, valamivel jobb összetételű szer a BAKTERIÁLIS fertőzések megelőzésére, gyakorlatilag úgy működik mint egy védőoltás.


Az Isoprinosine ezzel szemben egy olyan szer, aminek elég sok a mellékhatása, bizonyos VÍRUSfertőzések esetén alkalmazzák az immunrendszer vírusellenes aktivitásának fokozására, de ezek semmiképpen sem az enyhe lefolyású, gyakori vírusfertőzések mint pl. a nátha.

Ha valakit érdekel, az indikációk köre:

- Vírusfertőzések immunszupprimált betegeken: H. simplex, H. zoster, varicella, morbilli, mumps, cytomegalo- és Epstein-Barr vírusfertőzések;

- Immunhiányos állapotok;

- Súlyos vírusos légúti infekciók;

- Condyloma acuminatum adjuváns terápiája;

- Herpes simplex;

- Herpes zoster;

- Akut vírusos encephalitis (amit H. simplex-, Epstein-Barr- és kanyaróvírus váltott ki);

- Bármely bőr vagy nyálkahártya (genitális, orális) érintettségű HPV-fertőzés;

- Vírushepatitis;

- Szubakut szklerotizáló panencephalitis (SSPE).

42. zubbony (válaszként erre: 41. - Jooeva)
2011. aug. 29. 20:06

Gyümit én is tettem el télére!

De vitaminra szerintem akkor is szükség van más kép is!

41. jooeva
2011. aug. 29. 14:35

Bronco-waxom ilyenkor 3 hóig. Ha már a betegség felüti a fejét, jön az ISOPRINOSINE.

Emellettt természetesen egészséges, vitamindús táplálkozás, van saját gyümölcsös, mamánál megterem a zöldség, mindezek jóformán vegyszermentesek.

Nekünk a béres-csepp nem segített.

40. 5e67f791bc (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2011. aug. 29. 11:45
:) Akkor jó! De nem azért sajnálunk valakit, mert rászorul. Csak úgy jön. :)
39. guminyanya (válaszként erre: 38. - Zubbony)
2011. aug. 29. 08:26
A Béres is nagyon jó, ráadásul mindig akciós a négyes kiszerelés valahol: :))
38. zubbony (válaszként erre: 37. - B99048cdfc)
2011. aug. 29. 07:30

Most én is ezen gondolkodom, hogy a Bérest kellene elkezdeni van itthon 2 üveggel.

Már csak c vitamint kell hozzá vennem!

2011. aug. 29. 07:08
Béres csepp. Nincs nála jobb. Két éve adom a gyerekeknek. Megveszek egy négyes üveget így aug-szept környékén,és az kétszer 6 hétig elég a 3 gyereknek. Egy 6 hét ilyenkor,egy másik turnus január körül. Nem voltak komolyabban betegek a télen:O)
36. trapiti (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2011. aug. 28. 21:36
Oké, az USA-ból hozza. Ha annyira ártalmatlan és valóban az és annyi van benne, amennyit állít, akkor miért nem járja az egyszerűbb utat, vizsgáltatja be őket itthon megelőzve ezzel a rágalmakat?
35. trapiti (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2011. aug. 28. 21:34
Vannak problémák a szövegértéssel úgy látom...
34. guminyanya (válaszként erre: 31. - 53dfddad18)
2011. aug. 28. 21:30
Hmmm... Kíváncsi lennék, hány vitaminfogyasztó ember kíséri figyelemmel ezt a listát... Nagyobb publicitást is kaphatna!
33. michelle.r (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2011. aug. 28. 21:27

Orvosként nyilván azt is tudod, hogy a szcientológia nem egy tabletta bevételével terjed :)


A vitaminokat egyébiránt az USA-ból importálja, s feltételezem, nem csupán neki gyártanak, nem az ő kotyvalékai.


Én sem eszem, mert vannak sokkal jobbak is. De megmosolyogtató az érvelésed. :)

32. guminyanya (válaszként erre: 29. - Trapiti)
2011. aug. 28. 21:24
"Csodaszerben" én is szeretnék hinni... legalábbis olyanban, ami meghozza a kislányom étvágyát a zöldségekkel kapcsolatban. Annyi mindennel próbálkoztam már, hogy tanácstalan vagyok. Egyszer-kétszer megfordult a fejemben, hogy étrend-kiegészítőhöz folyamodok. Tudnátok valamilyen trükköt? Erőltetni semmiképpen sem szeretném, de ráhagyni sem kellene a makacsságot...
31. 53dfddad18 (válaszként erre: 28. - Guminyanya)
2011. aug. 28. 21:21
2011. aug. 28. 21:19
A vitaminna nem a telre kell felkeszulni.:D
29. trapiti (válaszként erre: 27. - Guminyanya)
2011. aug. 28. 21:18
Természetes, hogy az ember így gondolja, én is. De sajnos sokszor az emberek azt sem tudják, miket szednek, csak elhiszik, hogy majd egy-két csodaszer gyökeresen megváltoztatja az életüket.
28. guminyanya (válaszként erre: 26. - 53dfddad18)
2011. aug. 28. 21:17

Bucika, köszönöm Neked is a választ. Azt hiszem, ennyivel már sikerült meggyőznötök... pedig még nem is néztem komolyabban utána...

:)

27. guminyanya (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2011. aug. 28. 21:16
Igen, mindenki azt szed, amit akar, de csak felelősséggel tegye... főleg, ha gyerekeknek is adagolja. És most nem konkrétan Lenkeire céloztam, csupán általánosságban gondolom így.
26. 53dfddad18 (válaszként erre: 16. - Guminyanya)
2011. aug. 28. 21:10
Pl. mert a tolerálható szintnél magasabb mennyiségeket tartalmaz bizonyos anyagokból, és ez miatt már be is tiltották.
25. trapiti (válaszként erre: 23. - 5e67f791bc)
2011. aug. 28. 21:10
Igazán kedves vagy, de nem szorulok rá :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook