Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mediterrán diétát valaki? fórum

Mediterrán diétát valaki? (beszélgetős fórum)


15. lolita2112 (válaszként erre: 14. - 55Judit)
tegnap 02:29
szia !a hizasod nem vmi betegseg/cukor pl/,vagy vmi gyogyszer mellekhatasa?en valtozatlanul fozok mediteran eteleket,na magyart is,de azt hetente atlagban 1szer ha jon fiam,vagy lanyom.az almaecetet gondolom ismered.azt inni etkezes elott/vizzel persze /segit,hogy kevesebbet egyel,mert eltomiti a hasat es meg egeszseges is,en ittam korabban.es hanyszor eszel naponta?megertlek,hogy nehez ugy enni,hogy nem igazan szeretsz egy etelt.
14. 55Judit (válaszként erre: 12. - Lolita2112)
tegnapelőtt 09:30

Ügyes vagy Lolita.

Az én étkezésem is inkább mediterrán jellegű mint másforma. Olíva, kókuszzsír, főként zöldség, hüvelyesek, gyümölcs, tojás, csirke és hal. Az évek során rájöttem hogy nekem nem való egyik diéta sem, mert életmód szerűen nem működnek, macerás, irritáló hogy nem azt eszek ami jólesik, stb. Ráadásul amint abbahagyom és visszatérek az eredeti étkezéshez, ugyanaz lesz az eredmény is. Hízok. Húskészítmények, tartósítószer, vörös hús félkész étel vásárlás kizárva, a tészta csak durum, többnyire én gyúrom. De azért néhány havonta egyszer lángost is sütök. Kenyerem tk. tönköly/ fehér liszt kombó.

Mindig finomítok az étkezésen valamit, az életmódváltásom évek óta tart.

tegnapelőtt 08:29
Próbálkozom vele....
2016. okt. 25. 08:25
mediteran eteleket fozok,de nem dietazok hisz sovany vagyok.
11. Keller Szilvia (válaszként erre: 10. - Ironizáló)
2016. júl. 25. 12:56
megnéztem, köszi, hát igen, gyerekkorom óta nem bírom a húst, kvázi-vega vagyok már attól fogva, hogy nem erőltették belém a szüleim:)
2016. júl. 24. 15:07

Nézd meg ezt

[link]

2016. júl. 24. 12:59

Tegnap pl. ezt ettem:

R: zabkása gyümölccsel

E: spenótfőzelék, grillezett tofu, chiamagpuding V: zöldsaláta magvakkal, tükörtojás, fokhagymás tk. lepénykék

Köztes étekezéseknél meg alma, barack, karalábé, kevés dió.

8. Keller Szilvia (válaszként erre: 7. - Plavalaguna)
2016. júl. 24. 12:55

A szabályok szerint heti 2-szer kell halat enni - én ezt helyettesítem a vitaminnal. Nekem nem felesleges, mert irányelveket ad, és egyszerűen biztonságérzettel tölt el, ha egy adott diétát követek.

Amit nekem jelent így, hal nélkül:

- sok zöldség, gyümölcs, inkább az előbbi

- csak teljes értékű ch, durumtészta, tk. kenyér (abonett inkább), barnarizs

- zsiradék csak olivaolaj

- kevés tejtermék (módjával javasolja az étrend): sovány túró, joghurt

- fehérjeforrásnak magvak, hüvelyesek, tofu, szója (de csak mert nem szeretem a húst)

Tartósítószeres műkaják nuku. Ez tulajdonképpen tényleg a mediterrán diéta, kivéve hogy a heti két halat kiváltottam, ill. szárnyas helyett tofut, szóját eszek ritkán. A húst is ritkán javasolja+előbb megeszek egy főzeléket zöldségfasírttal, mint szójaszelettel:)

7. plavalaguna (válaszként erre: 4. - Keller Szilvia)
2016. júl. 23. 16:56

hát pont minap néztem végig egy mit esznek azok az emberek, akik sokéig élnek, bbc-s műsort, ott bizony ponthogy vagy hal vagy szárnyas (attól függ hegyek vagy tengerpart) volt a mediterrán étrend egyik alapvető összetevője.


De tényleg ha ilyen extra dolgai vannak valakinek, hogy vannak ételfajták, amiket nem hajlandó megenni, onnantól felesleges az ilyen olyan diéta, egyénileg kell kialakítani valamit inkább. Szerintem az sokkal egyszerűbb.


Amúgy neked mit jelent a mediterrán étrendbe illő? átálltál durumtésztára, sok zöldséggel? Vagy hogy illeszkedik az egész? Vagy a fűszerezést veszed alapul?


Vagy igyekszel magadra főzni friss ételeket?

6. ironizáló (válaszként erre: 4. - Keller Szilvia)
2016. júl. 23. 13:55
Vonatkoztass el akármilyen étrendtől és alakítsd ki a sajátodat. Pont ma született egy remek cikk a vegán étrendről (itt a hoxán) abból is tudsz meríteni, nagyon jók vannak benne.
5. Keller Szilvia (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2016. júl. 23. 13:47
szalámit, virslit, ami nem hasonlít a húsra:) de azokért se vagyok oda, ráadásul nem is diétába illők
4. Keller Szilvia (válaszként erre: 2. - Plavalaguna)
2016. júl. 23. 13:24
szia, mivel eleve úgy anblok nem szeretem a húst, szinte minden étrend ugrik... Szedek omega3at a hal helyett, a szárnyas meg nem alapétele a mediterrán étrendnek, a húst csak módjával javasolják. Plusz ugye életmódváltás maga a diéta, és én azt szeretnék, de kell valami támpont, szabályszerűség hozzá, mert különben elkutyulok. Egyelőre annyit tartok be, hogy eszek, amikor kedvem van, olyan mennyiséget, amennyit szeretnék, de a kaja legyen mediterrán-diétába illő. Később majd szigorítok persze, de most egyelőre ennyi korlátozás elég, hogy sínre kerüljek...
2016. júl. 23. 13:21

sertés meg marhahúst eszel csak?

vagy nem eszel húst egyáltalán?

2. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Keller Szilvia)
2016. júl. 23. 12:38

csak úgy kérdésnek... ha nem szereted a halat meg a szárnyast, miért nem választasz valami olyan étrendet ami betartható? a mediterrán étrend egyik legalapvetőbb építőköve ez a kettő. Kb olyan, hogy holnaptól vega leszel, de zöldséget nem eszel ;)


Mi sokszor eszünk mediterrán étrend szerint, szóval mondanám, hogy csatlakozom, de mi sok halat szárnyast eszünk. alapvető az oliva, meg hogy őn főzöm a szószt mindent, akár full friss zöldségekből.


szerintem érdemesebb olyan étrendet kialakítani, ami tényleg bejön neked. ha kell összekombinálni többfajtából.


De csak ideelmélkedtem, mert rácsodálkoztam a kezdődre ;)


az életmódváltáshoz sok sikert! ha kitartó vagy, tuti kialakítod a magadnak valót. Hajrá!!

2016. júl. 23. 10:22
Életmódot akarok váltani, és ezt a diétát választottam ki, segítségképpen fogom alkalmazni csak, pl. a vörösbor tuti kimarad, a halat-szárnyast nem szeretem, így ahelyett tofu, tojás, szójaszelet max. De a többit betartom:) Van kedve valakinek csatlakozni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook