Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddőségi kezelés lépésről - lépésre, segítenétek? fórum

Meddőségi kezelés lépésről - lépésre, segítenétek? (tudásbázis kérdés)


28. Charing19 (válaszként erre: 21. - Timmy1984)
2013. jan. 3. 12:13

De, TB által támogatott! Nem kell fizetni a beavatkozásokért(petesejt leszívás, beültetés,stb.), csak a gyógyszerekért, ami azért így sem kevés. Nekünk kb. 130 ezer volt a vége.

Első konzoltációnak díja van, + ha ott csináltatsz különböző vizsgálatokat. De ha már elindultál a programban akkor nem fizetős a vérvétel, uh, stb.

Nekem pozitív tapasztalatom van velük kapcsolatban, azon szerencsések közé tartozunk,akiknek elsőre sikerült!

Ja, és helyileg a Klinikán vannak, de szervezetileg nem oda tartoznak.

27. armar
2012. dec. 27. 19:45

Sziasztok!


Nem akarok beleokoskodni a beszélgetésbe, csak néhány jó tanács:


Babára_várva: Kecskemét közelében tudtommal nincs meddőségi központ. Pesten, Szegeden, Pécsen és még messzebb vannak. De ott a kórházban van meddőségi rész is, ahol az inszemet tb-re tudják csinálni. Vizsgálatokat is tudnak tb-re csinálni. Az inszem valamivel olcsóbb, mint a lombik. Nekünk a legolcsóbb lombik 100ezer volt + utiköltség.


pethoevi: A lombik sajnos tényleg húzós. Kezdetnek van egy reg. díj, ami 15 ezer körül van. Utána konzinként kell fizetni, meg azokért az UH-ért, ami a kezdés előtt van. Amint elkezdődik a gyógyszerezés, onnantól nem kell fizetni semmiért. Kivéve a gyógyszerek, ami 70%-os tb-n van. Egy lombik 100-200 ezer is lehet.


timmy: a Kaáli magán intézmény. Amíg nem kezdődik el a stimu addig minden fizetős. Leleteket vihetsz máshonnan, és amit lehet tb-re csináltass meg!

2012. dec. 20. 23:04

lombikot sajnos Debrecenben csak ott végeznek,a klinikán nem.

megérdeklődöm akkor,jó?

2012. dec. 20. 23:03
Ja,azt hiszem,h csak helyileg van a klinikán,de agán intézmény
24. pethoevi (válaszként erre: 21. - Timmy1984)
2012. dec. 20. 23:02

Mi még nm voltunk a Kaáliban,de azt tudom,h tévedtél,sajnos...Nem hogy nem tb-és,de minden elég drága.Vagyis annyiban tb-s,hogy a gyógyszereket támogatja a tb,de minden másért keményen perkálni kell.

Éppen ma gondoltam rá, h írok itt a kaális csajoknak,akik már jártak ott, hogy mire számítsunk,ha odakerülünk.Csak add,Istenem,h ne kelljen!

2012. dec. 19. 08:41
Jah, nekem lombikra kellene. Örülnék, ha tudnátok segíteni ebben. Előre is köszi.
2012. dec. 19. 08:35
Debreceni vagyok, és a TB-sre akkor hová kell menni??
21. timmy1984 (válaszként erre: 10. - Pethoevi)
2012. dec. 19. 08:34
A Kaáli Intézet nem TB-s?? A Klinikához tartozik. Nem?? Én úgy voltam vele, hogy majd az első tanácsadásnál kell 15 ezret fizetni, utána a gyógyszereket, és a beültetés maga ingyenes lesz az első 5 alkalommal. Tévedtem??
20. Babára_várva (válaszként erre: 18. - Pethoevi)
2012. szept. 10. 17:40

Még valamiben kellene a segítség:


Nem találok a közelemben meddőségi központot. Meddőségi ambulancia van, de az tuti nem jó (gondolom). Kecskeméten van (tőlünk 20 km) egy meddőségi központ, de oda beutaló kell, és nem tudom ki adja. A legközelebbi ilyen típusú intézet egy Kaáli intézet, az viszont már 100 km tőlünk. És foglalmam sincs, ilyen távolságból lehet-e eredményesen kivizsgálásokat, kezeléseket végezni. Mit tehetnék?!

Megkérdezhetem te hová jársz?

19. Babára_várva (válaszként erre: 18. - Pethoevi)
2012. szept. 10. 17:36
Igen, kicsit kiakadtam, de még azt mondom, hogy a pénz a "legkevesebb". Mindkettőnknek van állása, valahogy majd csak kinyögjük. Engem inkább az keserít el, hogy tényleg sokszor 3-4-5 alkalom is kell akár inszem, akár lombik, és néha évek telnek el eredmény nélkül. Nekünk 8 évünkbe telt elfogadni a tényt, hogy "egyedül nem megy". Kicsit lehet mi is elkönnyelműsködtük, de tényleg úgy érzem nekünk már nincsenek éveink, hogy kivárjuk ennek az egész eljárásnak a végét. Igaz én 28 vagyok, de a férjem már 41 is elmúlt.
2012. szept. 10. 17:25

Ne haragudj,ez tényleg elég tömény volt...:-/ de sajnos ez az igazság.Ennyibe kerülnek a gyógyszerek pedig nekem van pé-m,minden rendben,jól stimulálható vagyok.Igaz,ebben benne van a kb 2x UH,de lehet,h csak egyszeri,nem tudom...de akkor 50ezerrel kalkuláljatok,főleg,h nekem tavaly októberben volt az utolsó,azóta valszeg emelkedtek is az árak.


A sorrend tökéletes!Első a Párod.De tudod,mit?Érdeklődd meg személyesen egy meddőségi központban,h mi hogy van,ne menjetek magánba,ha nem muszáj.Szerintem ha bármelyiket felhívod,szívesen adnak tájékoztatást,de lehet,h tényleg gy van,h amit tudsz,intézd magad,a többiben segítenek.Endodkihoz a házidoki is adhat beutalót,de készülj fel,h mindenki akadékoskodni fog,h minek neked a beutaló.:-(


Igen,a lombiknál van,h az első 5 ingyenes.De ott is csak maga a beültetés,a gyógyszereket ott is fizetni kell.És ott keményebb stimu van,hiába olcsóbb a gyógyszer (más a támogatása úgy),annyival többet kell venni,h még drágábbra is jön ki valszeg.:-( Hidd el,én is szomorkodtam már ezen,h van,akinek egy kósza numera egy átmulatott éjszaka után részegen,nekünk meg sok évi küzdelem,amibe testileg,lelkileg és anyagilag is kimerülünk.:-( Az élet igazságtalan...De az is tény,h mi sokkal jobban becsüljük a gyerekünket,mint azok,akinek azonnal sikerül.Nem értékelik úgy,nem tudják,milyen kincs az valójában.De majd mi...:-)

17. Babára_várva (válaszként erre: 14. - Pethoevi)
2012. szept. 10. 15:54
Próbálom összegezni amit ma hallottam, és kérlek erősíts meg, vagy cáfolj meg a gondolatmenetemben. Először is elküldöm a férjem egy andrológiai vizsgálatra. Aztán elmegyek a nődokimhoz, kérek egy friss hormonlabort, meg egy extra vérvételt csináltatok az endokrinológushoz (arra nem adhat beutalót a nődoki?) Aztán elmegyek endokrinológushoz, és ezekkel az eredményekkel megyünk egy meddőségi klinikára. Jól értem?
16. Babára_várva (válaszként erre: 14. - Pethoevi)
2012. szept. 10. 15:19
Nem hiszem el, akkor minek fizetek TB-t, nem elég az ember nyomorúsága, hogy nem jön össze a baba úgy mint másik millió embernek, és több év kínlódás után odajut, hogy segítsenek, és még több bőrt húznak le az emberről?! Bocsi a kiborulásért, de ha ezt nem bírom anyagilag akkor nem lehet gyerekem??
2012. szept. 10. 15:18
Jesszusom. Tudtam, hogy nem lesz egyszerű, de ez a sok info most kicsit sokkolt. Az anyagiakról nem is beszélve. Nem úgy van, hogy az első 5 ingyenes? Vagy az csak a lombiknál van? És lehet olyan, hogy egyből odaküldenek, mert mondjuk a párom eredménye olyan rossz?
14. pethoevi (válaszként erre: 12. - Babára_várva)
2012. szept. 10. 15:05

Ha jól tudom,a Kaáliban egy inszem 50 körül van,de nem tudom,h ebbe beletartozik-e a megelőző vizsgálat.Gyanítom,h nem...

Nekün kígy,h tb-n voltunk (mondjuk magándokinál voltam uh-n),így került 65ezerbe.Sajni erre fel kell készülni,főleg úgy,h sajnos nagyon keveseknek sikerül elsőre,de van itt a hoxán nem egy lány,szóval ha minden vizsgálati eredmény ok,akkor miért ne sikerülne?:-)

Sztk-s endodkihoz kell beutaló,magánba nem.Én felhívtam az asszisztenst,elmondtam,miért szeretnék menni (nem sikerül a baba) és már mondta is,h milyen leleteket kell vinnem az első konzira.Persze magánlaborból kellett vinnem,mert a vv-t sem csinálják beutaló nélkül...Nekem akkor TSH,T4,progeszteron,APC rezisztencia kellett az inzulinok mellett.

Ja és elfelejtettem mondani,h mivel nem sikerült a 3 inszem,el kellett mennünk immunológiai kivizsgálásra.De ezt csak akkor kérik,ha 3 vagy 4 nem sikerül,mert ott is lehetnek turpisságok,de szerencsére nekem nincs semmi.:-)

13. pethoevi (válaszként erre: 11. - Babára_várva)
2012. szept. 10. 15:00
Akkor mindenképpen meg kell majd nézni az IR-t a súlyod és a ciszta miatt!De mondom,a doki tudni fogja remélhetőleg.Ha meg nem,akkor te már igen,és kéred..:-)
12. Babára_várva (válaszként erre: 10. - Pethoevi)
2012. szept. 10. 11:35

Kényelmesebb lenne a magán intézet, de annyi pénzünk biztos nincs, úgyhogy mindenféleképpen marad a TB-s.

Bár még nem tudom hová kellene menni. Amit néztem, ott azt írta "beutaló szükséges" de azt sem tudom, hogy azt ki adná.

Egyébként az endokrinológushoz kell beutaló, vagy csak magamtól elmehetek? Az ilyen dokiknak is van magánrendelése?

Mit kellene neki mondanom, vagy mit kellene kérdeznem?

Ő kér valami előzetes vizsgálati eredményt?

11. Babára_várva (válaszként erre: 9. - Pethoevi)
2012. szept. 10. 11:33

Ne hülyéskedj már, dehogy haragszom, inkább örülök, hogy segít valaki, és nagyon hálás vagyok neked ezért.

A ciklusaim kb. rendszeresek 28-30 nap között jön meg, nem barnázom, ha jön akkor vérzéssel jön 3-4 napig tart általában. Inkább csak az utolsó nap van barnázás, de gondolom az nem számít.

Én a párommal hat hónapig szedettem egy rahedli bogyót, de látható haszna nem volt.

Nem vettem észre magamon azokat a tüneteket amiket leírtál, dehát alapból egy erősebb alkat vagyok. (167 cm - 78 kg)

Hogy rendben vannak-e a petefészkeim azt nem tudom, a dokim egyszer csinált peteérést, aztán annyiban hagytuk a dolgot, mert nem tudtam a párom eredményeit produkálni. Cisztáról egyről tudok még 2004-ben volt 4x4 cm-es bevérzett cisztám. De hogy mi lett vele nem tudom, legutóbb már nem mondta a doki, hogy látna bármit is.

2012. szept. 10. 11:17

Ja,csak egy példa még:az én meddőségi dokim nőgyógyász endokrinológus.Azt hittem,ennél nem is lehetne jobb.Tavaly májusban kerültem hozzá,azonnal rákérdeztem az IR-re.Azt mondta,ránézésre nem vagyok.Megcsinálta ezt a nyákos tesztet,2 hónapban is rossz lett az eredmény,örültünk,h megvan a baj.Következő hónapban inszem,aztán még kettő,sikertelenül.Akkor megint rákérdeztem az IR-re,mire visszakérdez:az még nincs meg????Pf,basszus,nincs,fél éve kérem...Ok,megcsináltuk éssajnos nem is enyhe mértékű.Az inzulinszint befolyásolja a megtapadást.El is kezdtem szedni a gyógyszert,de ms tanácsot ne kaptam (diéta,mozgás)-bár tudtam,mit kell tennem.Ő kb magát mentette,h nem is olyan vészes.Akkor már tudtam,h el kell mennem egy belgyógyász-endokrinológushoz (nem mindegy!).El is mentem,kb a környéken a legjobbhoz,aki ráadásul a baba témában profi és kiderült,h ugyan a TSH-m jó,de a babához sk.Erre a dokim miért nem figyelt???Kaptam rá gyógyszert,gyönyörűen levitte annyira,amennyire kell.Az inzulinom is alakul,de még ne tökéletes.Ezért írtam,h ezeket mindenképpen nézesd meg,mielőtt bármibe belementek,de azért a meddőségi kp-ok általában figyelnek (bár mi is oda járunk).

Ti TB-sre,vagy magánba (Kaáli) szeretnétek menni?

9. pethoevi (válaszként erre: 8. - Babára_várva)
2012. szept. 10. 11:11

Huh,az sajnos nem jó hír.Majd a közponban megmondják,h lehet-e inszem,vagy azonnal lombik.Az a baj,h sok nőgyógyászt nem is érdekel a dolog.Ha segíteni kell,akkor megtorpannak,mert a gátló felírásán kívül kevés dologhoz értenek,a meddőség egy külön szakterület.

Az endokrinológus egy belgyógyász,aki a hormonokkal,pajzsmiriggyel foglalkozik és nagy szerepe van a teherbeesésben,ha ott gubanc van.

Neked a ciklusaid rendszeresek?Barnázol,mielőtt megjön?Bocsi,de ezek mind fontosak.Ha meglenne a tavalyi laborod,az is jó lenne,de mindenképpen kérj újat!

Nyugtasd meg a párodat,mi magándokinál voltunk,ahová vihettük az anyagot vizsgálatra és ott rögtön meg is kaptuk az eredményt.Nekünk szerencsére itt minden rendben van,de ennek ellenére megvettük a fer14-et,3 hónapig szedte.Én akkor kaptam párhuzamosan a clostit és a második hónapban teszteltem pozitívat,viszont a 6. héten elment a baba.Akkor már Ir voltam,csak nem tudtuk,sajnos.Az ir-nek vannak/lehetnek testi tünetei,de nem feltétlenül.Pl hasi hízás,erősebb szőrösödés.esetleg neked ezek?A petefészkeid rendben vannak?Nincs cisztád?

Ne haragudj,h ilyen kérdéseket teszek fel,csak ez mind-mind fontos tényező és ezeket meg is fogják nézni.

8. Babára_várva (válaszként erre: 5. - Pethoevi)
2012. szept. 10. 09:19

Nagyon szépen köszönöm az eddigieket.


Hormonlaboron már voltam, az eredményre fejből már nem emlékszem, de a nődokim azt mondta, hogy nem túl fényes, de ettől még lehetne baba. Ez már több, mint egy éve volt. Akkor még nem tudtam továbblépni mert a dokim nem volt hajlandó addig újabb vizsgálatokat elrendelni amíg nem látja a férjem andrológiai eredményét.

Akkor még nem volt hajlandó elmenni. Ez a változás annyira friss, hogy tegnap este döntöttük el. Ezért vagyok tele lelkesedéssel és kérdésekkel.

Buta kérdés lesz, de az endokrinológus mit is csinál?

Azzal már tisztában vagyunk, hogy a spermakép biztos, hogy rossz lesz. Nem semmiért nem sikerül már nyolc éve. És kb. 10 - 12 évvel ezelőtt az előző feleségével már volt egy spermavizsgálaton akkor azt mondták neki kevés darabszám, és renyhe mozgás.

2012. szept. 10. 09:14
Bocsi,de még egy tanács eszembe jutott:tanulj az én esetemből:ne engedd az inszemet,amíg nincs meg az IR eredményed!!!Én verte a fejem a falba.Kidobtunk az ablakon 3 havi gyógyszert,szúrtam magam feleslegesen,terlehtem a szervezetem hormonokkal.:-(
2012. szept. 10. 09:13

Ja,igen,a meddőségin ezeket figják kérni,megcsináltatni,előre nem igen kell,de ha gondolod,a hormonsort,stb a jelenlegi nőgyógyid id kérheti tb-re.

Sajnos anyagliag tényleg sokban van az inszem...:-(

2012. szept. 10. 09:12

Szia!

Az első lépés egy 3. és egy 21. napi hormonlabor.Az már sokmindent megmutat.Ha ott minden rendben,keresni kell tovább.Neked petevezető átjárhatósági (2 fajtája van,majd ajánlanak valamit) és ha itt is minden rendben van,akkor egy inzulinrezisztencia vizsgálatra is szükség van,amikor vért vesznek reggel,megiszol egy cukros löttyöt és 1 és 2 óra elteltével megint megnézik a vércukor és inzulin szintedet.De mindeközben,vagy előtt már a párod is elmehet egy andrológushoz egy spermaképre.

Sajnos kórházat ajánlani nem tudok,de elsőre ennyi jutott eszembe.

Még annyit,h 2010 óta járunk kezelésre (kezdük nekem clostilbegyt-tel,aztán jött az átjárhatósági (minden rendben),jött egy PCT teszt (meddőségi dokival),ami pozitív lett (a kiskatonál nem jutnak át a méhnyaknyákomon) és jött 3 inszem.Sikertelen,mert utáda derült ki,h inzulinrezisztenciám van.Sajnos amúgy sok nőgyógyász nem is ért ezekhez,így ha szeretnél haladni,akkor párhuzamosan felkesresel egy endokrinológust,főleg olyan valaki kellene,aki a baba-dologban profi.

Ha van még kérdésed,és tudok,válaszolok.:-)

2012. szept. 10. 09:05

Szia.Előzetes vizsgáltokra nincs szükség,ők megindítják a vizsgálatsort,küldenek,ahova kell.Ha államilag finanszírozott kórház,klinika meddőségi szakrendelésére mentek,az ingyenes.Ha magánklinika,akkor ott a vizsgálatokésrt fizetni kell,illetve sok helyen úgy van,hogy amit lehet elvégeztetnek tb-re.

Az inszemináció feltételei:

-alaphormonok rendbe legyenek a 3.napon

-átjárható petevezetők

-andrológiai vizsgálat a párodnak,megfelelő spermaszám.

-méhnyaknyákvizsgálat.

Ha minden ok,akkor a következő ciklus már lehet inszemes,a hozzátartozó gyóygszerek,illetve szurik húzós árban vannak.

2012. szept. 10. 08:58
Ja, azt még szeretném hozzátenni, hogy nem csak az alábbi kérdésekre várom a választ, minden tanács, tapasztalat hasznos lehet, bármi is jut eszetekbe a témával kapcsolatban.
2012. szept. 10. 08:52

Kedves sorstársak!

Férjemmel 8 évnyi sikertelen próbálkozás után úgy döntöttünk meddőségi klinikára megyünk. De sehol nem találok a neten jól meghatározott válaszokat a kérdéseimre. Ezért most felteszem nektek, kérlek aki tud válaszoljon:

- A meddőségi klinika felkeresése előtt kell-e valamilyen vizsgálatot elvégeztetnünk?

- Milyen anyagi vonzata van ennek az egész kivizsgálásnak?

- A lakóhelyemhez viszonylag közel van Cegléd és Kecskemét, van-e ott jó meddőségi kezelési lehetőség? (A Budapestre utazgatás nálunk nem megoldott)

- Hogy induljunk neki ennek az egész eljárásnak?

- Kb. mennyi idő mire az inszemig eljuthatunk?

- Tényleg feltétel-e az élettársi papír? Nem elég, hogy egy lakcímünk van?


Mindenki válaszát előre is nagyon köszönöm.

2012. szept. 10. 08:48
Meddőségi kezelés lépésről - lépésre

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook