Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig fürödhet egy anya a kisfiával? fórum

Meddig fürödhet egy anya a kisfiával? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. júl. 16. 11:25

Én egy alkalommal fürödtem együtt a fiammal, 17-8 hónapos kora körül. Nem csak az zavart,hogy alig fértünk el kádban, őszintpn szólva nem is hiányzott később sem.

De sok szülőtől hallom, hogy milyen OK. Pld férjem az előző házasságából született kislányával sokáig együtt fürdött.

50. 17dfdcec7d (válaszként erre: 49. - 5befd1ebc8)
2011. aug. 27. 19:13
igazad van amugy,bele gondoltam magam a helyedbe,de akkor miert nem szoktatod oket a zuhanyzasra,az olcsobb es gyorsabb megoldas a tisztalkodasra,es akkor remelhetoleg Rad is hamarabb sor kerulhetne,es frissen terhetnel nyugovora.mi csak 3an vagyunk,es csak a Kolok furduk minden este kadba,mi csak heme hoba,mi zuhanyzunk egymas utan a parommal,a Kisfiunkat is van,h zuhanyoztatjuk,ha nincs kedvunk varni mire megtelik a kad,sokkal hamarabb le lehet tudni a tisztalkodast
2011. aug. 27. 19:08
gyakorlatilag egyébként ha mindenkit külön fürdetek én hullaként beájulok mire rámkerül a sor,mire mindenki elalszik....ritka esettől eltekintve nem fürdetem külön a gyerekeimet és rémséges vízpazarlás is lenne ha minden este mind a hatónknak engedek a kádba külön vizet...
48. 17dfdcec7d (válaszként erre: 47. - 5befd1ebc8)
2011. aug. 27. 19:02
bocsi!:0 termeszetesen mindenhol mas a szokas,es a felfogas
47. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 46. - 17dfdcec7d)
2011. aug. 27. 19:00
mi pedig fürdünk együtt sőt egymás vizébe is több esetben a másik után felkiáltójelek nélkül:)egy 10ésfélegy 7ésfél és egy másféléves gyerek anyukája:D
46. 17dfdcec7d (válaszként erre: 41. - 5befd1ebc8)
2011. aug. 27. 18:49
mert nem valo,es kesz !!!! egyaltalan nem valo!!!! ez a miertre a valasz:mert nem!!!en tuti nem engednem,h a parom a Kisfiunkkal furodjon,soha nem is tette,az elejetol fogva sem.Mindenkinek annyi megjar,h kenyelmesen a frissen engedett kadba furodjon,csakis O hasznalja a furdovizet,ez hiigenia,ennyi!!!egyx ketszer talan en furodtem a Kisfiammal,de furdoruhat huztam alulra,nem szabad testemmel mentem bele a vizebe,de akkor is volt valami fura erzes bennem,h ez nem valo es kesz,nem is csinaltam tobbet.Kulon furdok en ,kulon apa,es kulon tiszta vizbe a gyerek,ez a normalis,kozben kint ulunk kadon kivul es jatszunk vele mig o pancsizik es jatszik a kadban!!vigyazunk ra elne csusszon ,lene bukjon nagy jatek kozbe,de nem evickelunk bele az o vizebe, egy 2.5 eves kisfiu anyukaja
45. kiddy (válaszként erre: 43. - Nyuszko83)
2010. máj. 30. 13:33
szerintem az mar egy kicsit sok(k)
44. 448f1a930a (válaszként erre: 43. - Nyuszko83)
2010. máj. 29. 16:56
H Á T nem is tudom???
2010. máj. 29. 14:07
Sziasztok! Én kb 13 éves koromig együtt fürödtem az édesapámmal (lány létemre). :)
42. nagyreni (válaszként erre: 41. - 5befd1ebc8)
2010. máj. 28. 18:11
na igen... főleg, hogy a kisfiam, főleg nyáron, retkesebb, mint én, aki max megizzadtam, ő viszont dagonyát csinált a homokozóból:-)
41. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 40. - Nagyreni)
2010. máj. 28. 15:46
én is feltételezem,csak azt nem értem ha semmi efféle,bőrbaj akárminyavaja nincs,miért megvetendőbb a gyerekkel fürödni,mintha strandra viszem a gyereket pl....mert többen írnak higiéniai kifogásokat...
40. nagyreni (válaszként erre: 39. - 5befd1ebc8)
2010. máj. 28. 15:06
Most hogy ezt így felvetetted, nekem tök alapvető volt, hogy mikor "megvan" nem ülök be a gyerekek mellé. Annyira, hogy még egyedül sem, hanem zuhanyzok. De gondolom, az ilyen alapvető higiéniai szabályokat mindenki betartja.
39. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 32. - Nagyreni)
2010. máj. 28. 11:47

én fürdök együtt a picivel is és nem mondanám hogy nem élvezi:)


nem konkrétan neked csak több felvetésre...nyilván akinek bármi olyasféle baja van,vagy vérzése ép vagy akármi efféle,egyértelmű hogy ne fürödjék a gyerekkel,picurkákkal is érdemes esetleg megtisztálkodni előtte...normális egészséges felnőtt ha együtt fürdik a gyerekkel,feltételezem hogy rendesen tisztálkodik:) nem gondolnám hogy baja lesz tőle bárkinek....

a strandokon együtt ázni sok sok idegennel,vagy belemenni a gyerekmedencébe a saját gyerkőnkkel sok más pici mellé stb sokkal károsabb lehet

38. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 28. - Nagyreni)
2010. máj. 28. 11:43
nekem is azonnal ez ugrott be:))a gyerkők után időnként húúú de zavaros szokott lenni a víz!:))
2010. máj. 28. 11:23
Még egy apró gondolat,amit megosztanék, azokkal a lányokkal,akiknek kicsi gyerekük van és tabu a meztelenkedés. Arra gondoljatok,hogy bármikor történhet olyan dolog amikor,fürdetni,tisztába kell tenni a már nem baba gyereket.Elég egy lábtörés,vagy bármilyen műtét.
36. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 35. - 448f1a930a)
2010. máj. 28. 10:56
Ez tetszett!:) Tudnak jókat mondani a gyerekek, Én is mesélhetnék!:)
2010. máj. 28. 10:22
Egyébként is eljön az a kor amikor megjegyzi,hogy-talán kimehetnél-.Hozzám bármikor bejöhettek,nem volt bújkálás,sem tudatos meztelenkedés,ha csupaszon látott nem volt újdonság. Mikor már a kamaszkor lecsengett nem voltak szégyenlősek.Volt egy nagyon édes sztori.Édesanyámnál nyaraltak-náluk tabu a meztelenkedés-,anyám elment fürödni,magára zárta az ajtót,a fiúk meg püfölték,hogy mama engedj be! Az esti fürdésnél a srácok is magukra zárták az ajtót,anyám persze kétségbe esett.Másnap nem volt ajtó zárás.A kicsi bement pisilni és úgy mellékesen megjegyezte anyámnak,-te mama az anyának miért nincs olyan nagy cicije, mint neked a te lányod nem ?Persze anyám hebegett,habogott.
34. Binky (válaszként erre: 33. - Fdóri)
2010. máj. 28. 10:20
Nem hinném, hogy egy négy éves fiú ÚGY bámul rád. Csak kíváncsi. Majd csak olyan 7-8 éves koruktól ébred bennük bármiféle vágy.
33. fdóri
2010. máj. 28. 09:42

Sziasztok!


A nagyfammal 4 éves koráig fürödtem, akkor észrevettem, hogy nagyon bámul, zavart. A kicsi több mint 2 évig szopizott addig néha velem fürdött. Egy betegség miatt kellett elválasztanom, ha meglátta a cicit, már nyitotta a száját, cuppant volna rá, így nem fürödhetett velem. Most 3 éves, nagy ritkán fürdőruciban fürdik velem. Az apjukkal is néha fürdenek, de csak fürdőgatyában, náluk tabu volt a meztelenség, ezt szokta meg....

32. nagyreni (válaszként erre: 29. - Kiddy)
2010. máj. 28. 09:28
Amikor már élvezi az együtt pancsit. Nyilván egy kis csecsemővel még nem.
2010. máj. 28. 09:24

Egyébként érezni a gyereken, hogy meddig lehet vele együtt fürödni. Én is sokáig együtt fürödtem az enyémekkel, most már nagyon kényelmetlen a kádban. Az apjukkal is sokat szoktak fürdeni. Viszont 1-2 éve a lányom (7 éves) nem fürdik apával, mert apának kukija van. Nem szégyellősködik előtte, levetkőzik, átöltözik, de a kádba már nem hajlandó beülni mellé. Viszont az öccse mellé simán beül, pedig neki is kukija van:-) Viszont a fiammal (4 éves) vigyáznom kell, mert egy ideje ha lekerül rólam a melltartó, egyből fogdosni kezd(ene). Így nyilván már nem is fogok beülni melléjük a kádba, ha elférnénk sem.

A zuhanykabinban viszont simán elvagyunk úgy hármasban, hogy senkit nem zavar a másikon hol mi nőtt ki:-)

2010. máj. 28. 09:22
Kinek a pap,kinek a papné! Nekem nem nagy a korkülönbség a két srác között,amikor már lehetett együtt fürödtek,mi nem fürödtünk együtt egyikkel sem,de nagyon sokáig a fürdőszoba volt az egyetlen hely,ahol nagyon jókat beszélgettünk,amíg én fürödtem.A gyerek ült a mosógép tetején,a másik a szőnyegen.Szóval szívesen emlékszem azokra az időkre.
29. kiddy
2010. máj. 28. 09:22
es a masik kerdes,lehet hulyenek neztek,de nem tudom,hany honapos koratol furodtok vele??
28. nagyreni (válaszként erre: 13. - Re87)
2010. máj. 28. 09:20
Az én fiamon sokkal több piszok szokott lenni, mint rajtam:-)
2010. máj. 28. 09:16

Miért kell együtt fürödni egy gyerekkel?Vagy előtte lezuhanyozik az illető szülő!

Én egyáltalán nem fürödnék a gyerekemmel együtt,sem higéniai sem pedig egyéb okokból.

Ja és van gyerekem:o)

2010. máj. 27. 22:40
lehet, nemtom... :))
25. d560948772 (válaszként erre: 24. - 874eb11dfd)
2010. máj. 27. 22:39
... ha lesz gyermeked másképp fogod látni.. nagy valószínűséggel. :o)
24. 874eb11dfd (válaszként erre: 23. - D560948772)
2010. máj. 27. 22:39

jaaj, azért az más , ilyen hülyeség,hogy ne szoptasd...

csak én igy vagyok összerakva, hogy nekem ez nem tetszik, nem egyedül vagyok ilyen felfogással a világon...

23. d560948772 (válaszként erre: 21. - 874eb11dfd)
2010. máj. 27. 21:51
...ne is szoptasd majd... úúúú... olyankor még meg is érint... oh...
22. Binky (válaszként erre: 21. - 874eb11dfd)
2010. máj. 27. 21:50

Szóval megszülni megszülöd, de fürödni már nem fürdesz vele?:D Érdekes hozzáállás.


Meztelenség nem mindig egyenlő a szexualitással.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook