Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség! Mit lehetne tenni a párom kisfiával? fórum

Segítség! Mit lehetne tenni a párom kisfiával? (beszélgetős fórum)


2010. nov. 22. 10:55
A törvény szerint előírás óvodába is kell járni a gyermeknek, ha tetszik, ha nem lehet, hogy kell még egy kis idő mire hozzászokik ehhez. De kérdem én, ha iskola köteles lesz, vajon akkor mi lesz? Akkor meg a régi helyére viszamenne, ha lehetne, de már késő kénytelen lesz 6, v.7 éves kortól megkezdeni tanulmányait. Te, mint szűlö beszélj vele és magyarázd el neki mi is a helyzet. Üdv.Ágnes
2010. jan. 15. 11:07
Megpróbáltunk 1-2 dolgot megbeszélni vele. Rájött, hogy ha nem tetszik neki amit inni kap akkor szomjan marad és hasonló dolgok. Azt vettem észre, hogy az egyetlen, ami miatt mindíg nyafizik vagy ha kell hisztizik, az az ovi. Egy reggel se akar oviba menni. Pedig a bölcsit szerette. Nem szeretett reggelente elszakadni, de mégís szívesen bement. Az ovival más a helyzet. Már öltözni se akar ha tudja hogy oviba ell menni. Nem tudom, ezen hogy lehetne változtatni.
2010. jan. 13. 13:24
Éppen abban a korban van,amikor is rájönnek hogy ők külön személyiségek,és ezt a cselekedeteikkel próbálják mutatni felénk.Pláne ha közösségbe kerül,ott még rá is ragadnak olyan viselkedési formák,beszédek,amiket otthonunkban még csak nem is láthatott,hallhatott.Nem könnyű időszak ez,de rengeteg türelemmel,mutatni felé,hogy megértjük,bízhat bennünk,de határozottan át lehet vészelni a dolgot.Fő ilyenkor,legyen az ember szeretetteljes,de következetesebb mint talán addig.Le fog állni az ilyesmivel magától.
15. Anettke:) (válaszként erre: 9. - Misz)
2010. jan. 12. 13:32
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! Megpróbálkozunk 1-2 dologgal ezek közül. És beszélünk az óvónővel is, mert hát ugye eddig a bölcsibe ő volt a "nagy" és itt most az oviba ő a "pici". Talán ez is fusztrálhatja tudat alatt. Mégegyszer köszönöm, és várom még az ötleteket!
14. df2a740c00 (válaszként erre: 9. - Misz)
2010. jan. 12. 13:16
Én is kb. így kezelem majd a gyerekem, ha rájön az "ötperc".
13. titati (válaszként erre: 8. - Anettke:))
2010. jan. 12. 13:08

Nálunk ugyanez a helyzet szeptember óta, mióta oviba jár a kisebbik lányom. És egyenlőre mi se látjuk a kiutat, vagy hogyan kezelhetnénk.

Sajnos valóban a korral jár....csak lenne már vége :-)

12. fdóri
2010. jan. 12. 11:17

Sziasztok!


Nekem is ez a problémám a 2,5 éves fiammal, csak annyi plusszal, hogy nem hagyhatom, hogy ne egyen, mert cukorbeteg:( Másban én is próbálom megvalósítani a 'hagyom hisztizni' dolgot... Egyelőre nem sok sikerrel:( Túl lágy a szívem, na meg az akaratom

11. survivor3 (válaszként erre: 1. - Anettke:))
2010. jan. 12. 10:22
A közösség ereje...
10. Sünciné (válaszként erre: 9. - Misz)
2010. jan. 12. 10:13

Szerintem nagyon jól csináltad!!!!

Bevallom őszintén nem irigylem a mostani pedagógusokat!!!

Nálunk nem voltak komolyabb gondok. Mondjuk mikor elkezdett játszani az ételellel akkor elzavartam az asztaltól. Előtte többszőr rászóltunk, és ha ezek után sem hagyta abba akkor mondtuk neki, hogy nem vagy éhes. Volt sírás ( az én szívem is majd megszakadt ) de én gyűlölöm ha valaki játszik az ételellel, még ha gyerek is!

9. misz (válaszként erre: 8. - Anettke:))
2010. jan. 12. 09:17

Szerintem ezen minden Anyukának át kell mennie sajnos. De vigasztaljon, egyszer vége lesz. :)

Az én Kislányom már 5 éves, remélem nyugodtam mondhatom, hogy túljutottunk ezen a korszakon. Hála Istennek, nálunk csak pár hét volt kritikus.

Nekünk a következetesség jött be egyedül. Volt hogy magamat is megszívattam, de amit kimondtam, az úgy volt. Ha hisztizett, mi otthagytuk, bezártuk az ajtót, és mondtuk, ha magához tér, beszélhetünk. És amíg ment a tombolás, nem szóltunk hozzá, nem foglalkoztunk vele. Így nem volt közönség, és egy idő után egyre rövidebb idő alatt abbahagyta. Ha nem volt hajlandó elraknia a kipakolt 100 játékból egyet se, mondtuk ha nem segít, ami a nincs a helyén levisszük a pincébe. Nem hitte. Aztán egy rakás játék lekerült a pincébe. A 3 kör után, segített pakolni. Ha mondta mit kér enni, aztán megfőztem, és nem kellet. Azt mondtam, ez van. Ha nem kell éhen maradsz. Nem adtam mást. Volt, hogy nem evett fél nap,de nem halt éhen.

Nagyon nehéz tudom, mert a Te szívedben Ő egy kisangyal, és szereted, és nem akarsz neki fájdalmat okozni. De ha most nem fogod meg, később már nem biztos, hogy sikerülni fog. Tanító néni vagyok, sok mindent látok a suliban. Következetesség nélkül könnyen kicsúszik az ember kezéből az irányítás.


Nem akartam észt osztani, csak leírtam a tapasztalataimat.


Remélem hamar túljuttok ezen a nehéz időszakon. Sok sikert! :)

2010. jan. 12. 08:53
De hogy lesz egy kisangyalbol kisördög? Egyik napról a másikra? Azelőtt csak a játékaival játszott, valaki mindíg odaült mellé játszani. Most csak a tv-t akarja nézni, hiába mondtam hogy akkor elajándékozom a játékat, nem érdekelte. Régen mindíg kimentünk sétáli valahova, most ordít, hogy ő bizony sehova. Ha inni adok neki, biztos hogy nem azt és nem abba a pohárba kéri. Nem jó neki a kedvenc ennivalója. Nagyon kimerítő.
2010. jan. 12. 08:27

Szia ;o)

a mi kisebbik fiúnk is pont " ebbe e cipöbe jár ".Hisztis,akaratos és nem hallgatt ránk...Ö októberben töltötte a 3-at.Ez sajnos egy ilyen kor ahol változnak a gyerekek,már nem babák hanem kisfiúk lettek ;o)

Tudom nem egyszerü,de jobb lesz.Sok türelem kell hozzá és ne keresd a hibát benned. Sok sikert !

2010. jan. 12. 08:26

szia!

a korral jár,sajnos!nem ti rontottátok el és nem is a nagyobb gyerekek.

fegyelmezni majd kell-és kivárni hogy elmúljon a dackorszak.

nálunk is ugyan ez van.az oviban elkülönítik őket, vagy az a büntetés hogy az óvónéni mellé kell ülni és nem mehet játszani-vagy hogy egy ideig az óvónéni nem játszik vele.nekem itthon az jött be hogy kikapcsolom a mesét ha tombol.vagy nem kap meg valamit.ja és amúgy meg fiú-szóval egy fokkal rosszabb.a közösségbe is erővel akarnak megoldani mindent-ez is a koruk miatt van, most kell megtanítani hogy nem dühösnek kell lennie, hanem kérnie kell dolgokat stb.sok sikert és kitartás!esetleg az oviban segít az óvónő, mond valami módszert a hisztikre!

2010. jan. 12. 08:24
Szerencsére nem káromkodik, és náluk nincsenek nagyobbak, és már megszokta a közösséget is a bölcsibe. Nem tudom mi válthatja ezt ki nála. Talán ott nagyon jól kell viselkedni és otthon enged ki? De akkor a bölcsibe miért nem volt ez?
2010. jan. 12. 08:24

szia


nekem volt bölcsis a lányom 8 hónapig és most járja a középsőt és sajnos nálunk is ez a gond, de azt mondta az óvonő mikor rákérdeztem, hogy most van abban a korban hogy probálgatja a határait és állítolag jobb lesz a helyzet. Én kb 1 éve várom hogy jobb legyen, de néha nagyon idegörlő, most mintha már kezdene leszokni a verekedésről, de a felesel és a hisztizik még mindig megy, napi szinten:(


mindenkinek kitartás hozzá!

2010. jan. 12. 08:21

Ja!

És nagyon sok szülő panaszkodik, hogy káromkodik, felesel és hisztizik a gyerek. Ami előtte nem volt.

2010. jan. 12. 08:19

Szia!

Az unokahugom kislánya is most kezdte az ovit! Igaz Ő nem volt bölcsis de ugyanez a gond! Sajnos Ők összevannak vonva a nagyokkal. Gondolom tőlük látja. Olyanokat csinál, hogy rá sem ismerek. Egy okos, értelmes kislány.

2010. jan. 12. 08:16
Sziasztok! Segítsetek! Párom kisfia 3 éves. 5hónapos kora óta vagyok vele. Több mint egy évig járt bölcsibe, most kezdte az ovit. Felváltva van az anyukájával és velünk. Mindíg is nagyon jó kisfiú volt. Szófogadó, meg lehetett beszélni vele mindent, egyszerűen tündéri kisgyerek... volt. Az elmúlt napokban, mintha kicserélték volna. Felesel, kezet emel a ránk, hisztizik, semmi nem jó neki. Mitől lehet ez? Meddig fog ez tartani? "Meg lehet javítani?"

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook