Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig fürödhet egy anya a kisfiával? fórum

Meddig fürödhet egy anya a kisfiával? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. máj. 27. 21:24
igaz, még nincs gyermekem, de nekem "gusztustalan", hogy a gyerekemmel fürödjek.. párommal igen,gyerekemmel nem...
20. d560948772 (válaszként erre: 19. - Ramoona)
2010. máj. 27. 21:20
... amúgy miért ne nyúlhatna bármihez... tanuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuul... :o)
2010. máj. 27. 21:18

Köszönöm a válaszokat. Mi 14 hónapos koráig minden nap együtt fürödtünk Vele, vagy az apuka, vagy én. Mostmár néha hagyjuk egyedül fürdeni, persze csak úgy, hogy folyamatosan figyeljük. De azért néha az én kis lelkivilágomnak is jó, ha Vele fürödhetek :-) Nálunk sem nyúl semminkhez, az első pillanattól kezdve erre tanítottuk.

Nah, még egyszer köszönöm!!!

2010. máj. 27. 20:56
Szerintem sincs ezzel semmi gond, a fiam 20 hónapos és velem fürdik, de a lányom is velem fürdött nagyon sokáig. Én is úgy vélem, hogy egy családban természetes a meztelenkedés( persze korlátok között), és a gyerek maga dönti el, hogy mikor válik "szemérmessé". Sőt még talán jobb is, ha szülővel fürdik, egyrészt biztonságosabb, másrészt nekünk szülőknek is egyfajta kikapcsolódás. Mi nagyon jókat játszunk, akár még egy flakonnal is.
2010. máj. 27. 20:43
... amíg a kisfiú hagyja... pontosan érzik, és pontosan jelzik, amikor anyuka nem kívánatos személy a fürdőszoba körül. :o))))
16. kisj
2010. máj. 27. 20:42
Én sem találok ebben semmi rosszat, de ha ez napi rendszerességgel történik, azt egy kicsit furcsállom.
2010. máj. 27. 20:15
Szerintem semmi rossz nincs abban, mi is biztos együtt fürdenénk, ha lenne kádunk...de nincs csak zuhany!:)
2010. máj. 27. 19:57
Nincs azzal semmi baj, ha vele fürdesz! Bár én ritkán szoktam a fiaimmal, négyőnknek kicsit kicsi a kád, mert persze mindent egyszerre akarnak! Mikor én fürdök külön, akkor aszisztálnak a kád mellett! :)
13. Re87
2010. máj. 27. 19:45
Szerintetek okos dolog a pici gyereket abban a vízben füröszteni,amiben lemossátok magatokról a piszkot??Nem tudom,de nekem ez nagyon furcsa.A fiam nem sokszor fürdött még velem,de előtte mindég lezuhanyoztam...
2010. máj. 27. 19:28
Szia! Én 18 éves vagyok öcsém 7 éves úgy velem úgy anyukámmal úgy apukámmal is szokott fürödni. Mindig kérdezi hogy kivel fürödhet. Majd ha ő már úgy érzi hogy egyedül szeretne akkor szólni fog.
11. Binky
2010. máj. 27. 19:27

Én nem fürödtem együtt a szüleimmel, de nálunk a meztelenség természetes volt. Mi(a gyerekek, már idősebb korban) nem meztelenkedtünk,de ha ők öltöztek, nem takartak el semmit.

Anyámra még a mai napig rányithatom az ajtót fürdés közben különösebb gond nélkül.


Szerintem ha valaki természetesenek veszi a meztelenséget, nem kell félni, hogy azonnal bármiféle szexuális reakciót vált ki belőle, vagy hogy épp zárkózott lesz.

2010. máj. 27. 19:21
minél természetesebb annál jobb - nálunk is van együttfürdés én a fiammal vagy apa a lányával. Ott ahol ezt nem természetesen kezelik és csak lopva látja mondjuk a kislány az apukáját meztelenül, ott sokkal inkább kiváncsivá teszi a gyereket hogy na az meg mi :-))
2010. máj. 27. 19:21
Ja,és a meztelenkedés az a fürdésre korlátozódik.
2010. máj. 27. 19:21

Szia!

Az én lányom 17 hónapos és mi is együtt fürdünk.

Én azt vallom,hogy inkább így ismerje meg a test minden részét mint később egy gátlásos gyerek legyen.Nem tudom mi meddig fogunk együtt fürödni,majd a kislányunk dönt.De pl soha nem nyúl semminkhez,se a nemi szervekhez se a fülünkhöz.Egyformán természetes neki minden.

Mi ezt valljuk,szerintem ti is saját érzés és belátás szerint döntsetek.

7. Ekka
2010. máj. 27. 19:14

Szerintem ezzel semmi gond.. mármint, hogy egy kisgyerek látja meztelenül a szüleit.. Nem azt mondom, hogy direktben mutogassa magát egy szülő, de nem kell "bújkálni"..

Az együtt fürdésben meg semmi kivetnivaló... legalább nem lesz kiváncsi...

2010. máj. 27. 19:11

Gyereke is válogatja. Az enyém (7 éves lesz) szívesen fürdik valakivel (tusolónk van), de egyedül is el van.

Egy kis barátja (kádjuk van), be sem engedi a szüleit a fürdőbe, csak a végén, hogy anyuci megnézze minden tiszta e. A kényes részt nem tudom, hogy hogyan ellenőrzik:)

2010. máj. 27. 19:11
Mindenki maga tudja - mi soha sem fürödtünk egyik gyerekünkkel sem.
2010. máj. 27. 19:10
ki hogy érzi,egyáltalán nem gond szerintem.
2010. máj. 27. 19:06
Szerintem nem gond. Mondjuk két éves kor körül én már nem tenném. Nem ellenzem, csak nem baj ha megszokják, hogy mi is az az intim szféra. De mindenki döntse el maga. Én pl sose fürödtem velük.
2010. máj. 27. 19:03
Már miért lenne gond. A 2,5 éves kislányom is szokott az apjával fürödni. Mi gond lehetne egyébként?
2010. máj. 27. 19:02

Sziasztok. A kisfiam 16 hónapos. Szerintetek nem lesz gond Vele, ha még együtt fürdök Vele? Ti hogy látjátok? Nálatok hogy volt?:

Köszönöm!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook