Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Másnak is ilyen rosszul sikerült az Erasmus féléve? fórum

Másnak is ilyen rosszul sikerült az Erasmus féléve? (tudásbázis kérdés)

7. unom (válaszként erre: 6. - Tavasz007)
2015. febr. 17. 15:33
Állítólag... Urban legend.
2015. febr. 17. 15:16

pedig állítólag a magyar oltatási rendszer erős, és onnan már csak gyengébbe esik az ember.


Nem tudsz csoporttársaiddal együtt tanulni?

valaki, aki segíteni tud? nem biztos, h a nyelvvel van gond. mindenki szídja a magyar nyelvoktatást, mert a magyar szidni. nyilván a svájciak előbb beszélnek 3 nyelvet mint mi, de nem vagyunk olyan rosszak. Nekem pl. 2 nyelvből van C2 nyelvvizsgám.

2015. febr. 17. 14:57

Jól látszik, milyen rémes állapotban van a hazai nyelvoktatás, mindenki azt hiszi, hogy ő tud németül meg angolul, amikor meg kikerül egy országba, nem tudja megoldani a feladatait.


szerintem napi 1 órát foglalkozz a némettel vagy egy skype-os tanárral, vagy egy rendes némettankönyvből, nyelvtanostul, házi feladatostul, mintha intenzív tanfolyamon lennél. különben nem lesz a kintlétednek semmi értelme.

2015. febr. 17. 05:51
Erasmus mi ez?soha nem hallottam meg ezt a szot!?
2013. febr. 6. 14:25

Lehet... de még amit értek ésw megtanultam, végén vizsgán annál is leblokkolok ésfel semfogom, miről van szó.

Egyébként a többi magyar is mind sorra bukik bele kint, még olyanok is, akik itthon elvégezték a kéttannyelvűt, kint már az első félévet sem bírják.

Na de hogy szedjem össze azt a 12 kreditet? :(

2013. febr. 6. 14:21
Azt gondolnám, hogy mégiscsak nyelvi akadályaid vannak.
2013. febr. 6. 14:14

Itthon lazán teljesítek 30-35 kreditet minden félévben, rendesen haladok, semmi gond nincs. Viszont múlt félévben Erasmus ösztöndíjas voltam Ausztriában és bár felsőfokon beszélek németül, sorban, az összes vizsgán megbukok. Vagy kevés az idő a vizsgán vagy érthetetlen számomra az anyag... pedig olyan tárgyakat vettem fel, amiket itthon már egyszer véghallgattam! Miért van ez? Miért vagyok az alsó 20-30%-ban ott, miközben itthon a jobbak közé tartozom? Hogy lehetek ennyire béna, hogy mindenen megbukok ott kint?

És a legfőbb: hogy javíthatnék ezen a bunkdácsoló tendencián? Csak sima 12 kreditet kértek és még azt sem fogom tudni teljesíteni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook