Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Másfél hónapos kisfiamnak mióta tápszert is kap, nehezebben van széklete, van esetleg valami tipp, bevált módszer? fórum

Másfél hónapos kisfiamnak mióta tápszert is kap, nehezebben van széklete, van esetleg valami tipp, bevált módszer? (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 7. 22:29

Én úgy tudom, hogy az anyatejes babák közül van aki naponta többször produkál és van, aki csak hetente. Mindkettőt megtapasztaltam a két nagyobb gyerekemnél. A kisebb volt, aki hetente és véletlenül vettük észre, hogy amint a babahordozóba kerül, perceken belül tud kakilni. Biztosan úgy helyezkedtek el a belei....

Ettől semmi baja sem lesz és egy-két próbát megér.

9. misz
2009. okt. 31. 19:33
Az óramutató járásával megegyezően kell masszírozni, mert a vastagbél leszálló ága, ami a végbélhez vezet, az bal oldalon fut. Tehát, ha a Baba veled szemben van, akkor óramutató járásával megegyezően kell simogatni, hogy a kakit a végbél felé terelgessük.
8. a1baa7edcc (válaszként erre: 6. - 3388f1d995)
2009. okt. 30. 16:06

Pont nem ellentetes, hanem megegyezo iranyba kell, tudtommal...

Sokszor felelotlenul osztogatjak az emberek a tanacsokat, egyertelmuen orvost kell errol megkerdezni.

2009. okt. 30. 16:03
Alkalmanként kúpot használtam(negyedelve), bár már 5 hónapos most is gyakori a szorulás pedig szoptatott baba- most a hozzátáplálás miatt. Ha betöltitek a 3 hónapot vegyél Mira baby vizet én patikába vettem. Elég keserű igy olyankor teát főzök neki belőle. Rá van irva az adagolás, nem okoz hozzászokást, mert gyógyviz:-)
6. 3388f1d995 (válaszként erre: 1. - Kamilla4)
2009. okt. 29. 14:44
Szia. Ugyan ebben voltam én is.A tápszeres babáknak más a székletük.Beszélj orvossal lehet,hogy csak másik tápszer kel.Próbáld meg a pociját az óra mutatóval járásával ellen tétesen körkörös mozdulatokkal masszírozni.Gyengéden.Ha nehezen vagy nagyon kemény egy párszor lehet neki hőmérőzni de ebből ne csinálj rendszert.
5. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Kamilla4)
2009. okt. 29. 14:39

Kérdezd meg a gyerekorvost vagy a védőnőt! Mindenki tud tanácsot adni, de nem biztos, hogy egy ilyen picin kéne kipróbálni;)

Egyébként az anyatejes babáknak is ritka a székletük. Ez persze nem gond,addig amíg nem kellemetlen a babának;)

4. c42aaaac41 (válaszként erre: 1. - Kamilla4)
2009. okt. 29. 14:37
irass másik tápszert
2009. okt. 29. 14:37

Szia!

Nekem a védőnő a kamilla és az édeskömény teát javasolta.


Ami még segített az a szélcső.

2009. okt. 29. 14:36
sztem mond meg a dokinak aki ír fel másik fajt a tápszert ki kell próbálgatni melyi válik be
2009. okt. 29. 14:35
Sziasztok! Másfél hónapos kisfiamnak,sajnos a kevés anyatej mellé tápszert is kell adnom,és azt vettem észre amióta tápszert is kap nehezebben van széklete,sokszor erölködik van ugy hogy éjjel emiatt alszik rosszúl csak nyüglödik,erölködik. van esetleg valami tippetek,bevált módszer adhatnék neki valamit ami megkönnyitené neki a dolgát.Köszönöm Anita

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook