Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Más sem bírja a számítógép előtti munkát? fórum

Más sem bírja a számítógép előtti munkát? (beszélgetős fórum)

2021. márc. 31. 19:02
Én világéletemben számítógép előtti munkát szerettem volna és ez nagyon sokáig nem sikerült. Engem a fizikai munka terhelt meg rettenetesen. Ma már számítógép előtti munkát végzek és nagyon elégedett vagyok vele.
12. Charlize (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 29. 13:04

Megértem, én sem nagyon megyek a gyerekkel sehova. De nekünk a szüleimnél van nagy udvarunk. Húsvétra kap kisházat, van homokozó, hinta, fújunk buborékot. Bicaj, roller, kb. ennyi.


Muszáj kikapcsolnod és ehhez ki kell zökkenned a megszokásból. Nem fog máshogy menni. Én is ilyen voltam régen.

Nem tudok rólad semmit, a nemedet sem, vagy egyedül élsz-e stb. Csak gondolatébresztőnek írok tippeket.


Nekem is porckorongsérvem van. A napi mozgás a gyerek mellett egész jól rendbe hozta. Persze megszenvedtem az első hónapokat. Most hogy megint dolgozok, ülök egész nap, kicsit rosszabb.


Biciklizni, rollerezni, görkorizni egyedül is lehet. Erdőben túraútvonalon sétálni is. Viszel egy szendvicset, innivalót. Fél nap minimum kitöltve. Nem kell igazán találkozni senkivel.


Lakásban vetettem paradicsommagot. 6 db-ot, 4 már kibújt. Ki fogom ültetni cserépben az erkélyre. Bárcsak lenne kiskertem. Azzal is el lehetne babrálni, akár zöldség, akár virág lenne benne.


Eget rengető ötletem nekem sincs. De megbolondulni egy képernyő előtt sem szabad.

Hétköznap kevés az idő, de változtass a hétvégéden!

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Charlize)
2021. márc. 29. 12:23

Köszi.


Ez a gond, hogy hétvégén is többnyire gép vagy TV előtt vagyok.


A mostani helyzet viszont kicsit elhidegített a járkálástól.

10. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 29. 12:08

27 évet dolgoztam számítógép előtt, gyereket neveltem, háztartást vezettem, kirándulni jártunk hétvégén, stb.


Sportolj, tornázz otthon, vagy csinálj valamit, de mundenekelőtt amint javul a vírushelyzet, menj dokihoz. Vérkép, vizeletvizsgálat, általános állapotfelmérés, pajzsmirigy, stb. Egészséges ember ilyen munkától nem merülhet ki ennyire.

9. Charlize (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 29. 12:07

Akkor ezt a hétvégi fetrengést kellene megszüntetned. Idegileg fáradsz ki a munkától, nem fizikailag. Az idegi fáradtságot nem fogod tudni fizikai pihenéssel kipihenni. Ez a saját tapasztalatom.

Valami aktív kikapcsolódási formát kellene rendszeresen keresni, amiben örömödet leled. Akkor is, ha eleinte szinte "meg kell erőszakolnod magad" érte. Sport, kirándulás, kertészkedés, természetfotózás, kreatívkodás, stb. Semmi számítógép vagy TV!!! Persze most ez nehéz a vírus miatt. De nem lehetetlen. A lényeg, hogy teljesen mást csinálj, mint a munkád.


A szemednek meg tényleg jót tesz, ha el tudsz nézni a távolba. (Valaki írta előttem.) Erre is add meg magadnak a lehetőséget.

8. Epresturmix (válaszként erre: 7. - Globus)
2021. márc. 29. 12:04
Jajj a szék! Mennyit lobbiztam egy jó székért! Vettek egy olcsót, amin mások is ültek és szét lett cseszve az is!
7. globus (válaszként erre: 6. - Epresturmix)
2021. márc. 29. 11:45
+ egy jó szék. Megterhelő a gerincnek, nyaknak, fejet tartó izomzatnak, ha a szék nem ergonómikus. Hokedli, étkezőgarnitúra széke nem jó.
6. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 29. 11:43

Az ülőmunka ugyanolyan megterhelő mint a fizikai munka. 6 évig ültem, most állok. Egyik sem volt jobb. Megbeszéltem magammal, hogy a munkában a hazafelé út és a pihenőnapok a legjobbak! ☝️😁


Viszont a mai napig van egy jó módszerem a szemeimre (nekem is leginkább ez terhelődik) ha sokáig a távolba nézek. Minél messzebb próbálok ellâtni, illetve óránként nyûjtózom egyet! Ez még az álmosságon is segít! Amikor monitor előtt dolgoztam, óránként 10 perc pihi kötelező volt. Tartsd be magadnak, hátha javul kicsit a helyzet! :)

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Ikres_anyu)
2021. márc. 29. 11:32
8 óra.
2021. márc. 29. 11:28
Naponta hány óra?
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Charlize)
2021. márc. 29. 11:12
Úgy 4 éve.
2. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 29. 10:54
Mióta csinálod a számítógép előtti munkát?
2021. márc. 29. 10:25

Hétvégére olyan szinten ki vagyok merülve, hogy semmit nem tudok csinálni csak feküdni.


A szívás csak az, hogy a fizikai munkát is próbáltam de porckorongsérv miatt abba kellett hagynom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook