Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van olyan, aki nem bírja a heti 5napi munkát? fórum

Van olyan, aki nem bírja a heti 5napi munkát? (beszélgetős fórum)

2022. aug. 15. 20:26
Ha lehet péntekenként szabin vagyok. Csak sajnos annyi szabi nincs hogy elég legyen egész évre :)
2022. aug. 15. 19:12
Nekem egy ilyen tolmácsi pozíció volt az első "igazi" munkám, rengeteg túlórával,utazással. Valóban nagyon fárasztó, viszont, ha van olyan kor, amikor ezt még bírja az ember, az a 20-as évei. Lehet, hogy csak nem erre vagy kitalálva, és valami békésebb, nyugisabb területet kellene keresned.
2022. aug. 15. 18:48

Az idei évtől heti 4 napot dolgozom. Beosztom a heti munkámat úgy, hogy pénteken el tudjam intézni a bevásárlásokat, főzést, így szabad marad a hétvégém. Pihenten, energikusan tudom a hétfőt kezdeni.


A tolmácsolás nagyon fárasztó, és nem naponta csinálom, de amikor igen, akkor általában egész nap, vagy több egymást követő nap. Utána napokig zombi vagyok. Nem is szeretem egyébként mert nagyon sok ember van, aki képtelen úgy beszélni, hogy az tolmácsolható legyen. Amit te csinálsz, azt biztos, hogy nem bírnám.

26. Amaunet (válaszként erre: 21. - Fincsi5)
2022. aug. 15. 17:41

Gondolom, az utolsó bekezdés már nem nekem szól.🙂

Nekem szerencsére van munkakedvem. Szeretem a munkámat. Mindig vannak új kihívások.

25. libikóka (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 15. 17:40
Akkor te vagy aki a vendégségben is elfárad?
24. michelle.r (válaszként erre: 5. - Epresturmix)
2022. aug. 15. 17:38
Kicsit furcsa ezt egy színész szájából hallani.
2022. aug. 15. 17:19
Szóval hozzá jön az otthon ülős személyiségem is, imádok otthon pihenni😆 és a párom is ilyen
2022. aug. 15. 17:17
Köszi a válaszokat!:) igen, hiányzik már az egészségem:( de mikor egészséges voltam is baromira kifáradtam állandóan. Mondjukdolgoztam 6nap 12 órát, akkor természetes hogy kifárad az ember, ehhez hozzájön még az otthon ülős személyisége
21. fincsi5 (válaszként erre: 17. - Amaunet)
2022. aug. 15. 16:47

A pizsamáról jutott eszembe; évek óta tervezgetem, hogy na, holnap egész nap pizsamában leszek..és nem megy. Kávézás 1,5 óra, közben jól felébredni, fontosabb híreket megnézni, eddig megy. Na ezt sem pizsamában, mert "reggeli kávézós" cuccai egyikében vagyok. És utána már megette a fene, letusolok és képtelen vagyok akár egy másik pizsamában lenni.


Nézd; őszintén, vagyunk gondolom páran, akik nem szeretnek dolgozni, jól ellennénk otthon. Nekem félig sikerült, mert 26 évet dolgoztam, mondjuk addig szerettem, mindent beleadtam, de ahogy beteges lettem, és elment a kedvem, megtehettem, hogy otthon maradok.


De 26 évesen még eszembe sem jutott ilyesmi, valami nincs rendben vagy a munkahelyeddel, vagy az egészségeddel. Indulj el, kivizsgáltatni magad, mert egyre több néma gyilkos kór van terjedőben.

20. kannanana (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 15. 16:45
Ez PC-on kívül depresszió is lehet. Krónikus fáradtság, elhanyagolása tipikus tünete, nem kell ehhez halálvágy stb.
19. tien
2022. aug. 15. 15:25

Ki találta fel a munkát ?A többiek miért nem verték agyon?🤔


Nem vagyunk kompatibilisek egymással:a munka és én.

Bevalottan lusta dög vagyok.

/ettől függetlenül rohadt sokat dolgoztam eddig./

2022. aug. 15. 15:24

A post covid tünetek is okozhatják, mert előtte több kedvem volt bejárni. De most a sima hajmosás is megerőltető :( t kkrán kezdtem az edzést az orvos szerint és ezért estem vissza. Már csak a neurológia van hátra, de oda is csak 1hpnap múlva kaptam beutalót :(

Igen, lehet túl sokat vagyok itthon. És rengeteget bújom a telefonom.

Mielőtt covidos lettem volna nem hagytam el magam ennyire. De most valamiért semmi motivációm semmihez:( (kb 2hónapja kaptam el, és azóta tart)

17. Amaunet (válaszként erre: 5. - Epresturmix)
2022. aug. 15. 15:10

Igen, csakhogy az emberek többsége nem születik grófnak vagy dúsgazdag családba. A megélhetésünket pedig csak munkával tudjuk biztosítani. Szóval, dolgozni KELL. És ha már kell, akkor válasszunk olyan munkát (ha tehetjük), ami kedvünkre való.

Én a 20-as éveimben is a távmunkáról álmodoztam, mert már akkor adott volt minden feltétel ahhoz, hogy amiért bejárok azt otthon pizsamában is el tudjam végezni.

Nem ülök egész nap a gép előtt feleslegesen, kimegyek a kertbe, elvégzem a házimunkát, elugrom vásárolni. Ha van munka, akkor viszont éjszaka, elvonultan tudok dolgozni.


Persze, nem minden munka végezhető otthonról.

2022. aug. 15. 14:04
Szerintem eleve nem normális hogy ebben a mókuskerékben kell nyomni nonstop. Semmi idő nincs kikapcsolódni, nem csoda, hogy mindenki kimerült, ideges, fáradt, fásult...
15. andi6020 (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2022. aug. 15. 13:54
Hát még 26 évesen :D
2022. aug. 15. 13:46

Ha még nem tetted ,győződj meg róla hogy fizikálisan rendben vagy,,,mármint a pc-n kívül.


És hülyén hangzik,,de igaz,,,ebben a korban(is még)elkellene hordani a hegyet is.

Kis edzés vagy valami ami felturbózna,mert a nem szertem,,,és a nem tudom közt nagy különbség van.

13. szabot.88 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 15. 13:14
Pajzsmirigyed hogy áll. Az is tud ilyen fáradtságot okozni.
12. timycat (válaszként erre: 7. - Epresturmix)
2022. aug. 15. 13:14

Kertbe, szabadba, ki.


Én nagyon szerettem a home office-t. Igaz én tök el tudtam különülni. Itthon is van egy irodám, ahol nincs tv, jövés-menés.

Ha lejárt a munkaidő becsuktam magam után az ajtót és lebattyogtam. Gyakorlatilag ugyanaz volt mint mikor a munkahelyről haza értem.

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 15. 13:06

Nagyon nincs jól ez 36 évesen. Mi lesz veled 40 év múlva? Több van előtted, mint eddig mögötted.

Tudom car a postcovid, de azt figyeltem meg, aki maximálisan beleadott az edzésekbe mindent, az előbb felépült, mint aki pihent.Tudom fáradtsággal jár , de mindenért tenni kell.


Próbálj olyan munkát keresni, ami érdekel is, sokkal elviselhetőbb azt végezni, amiben örömünket is leljük.

2022. aug. 15. 13:05

Ha rajtam múlna egy héten 1 nap munkanap lenne :-D de nyilván lehetetlen.

Soha életemben nem szerettem járni dolgozni, ettől függetlenül 36 vagyok és már 14 év folyamatos munkaviszonyom van, szóval tisztességesen dolgoztam de még nekem azt hiszem nem találták ki azt a munkahelyet ahol nagyon szívesen bejárnék, illetve volt már egy csak ott nagyon kevés volt a fizetés ezért váltottam.

Dolgozom mert muszáj, kb ennyi.

A te munkád egyébként nem hangzik unalmasnak, dolgoztam már tolmácsként szóval tudom, hogy szellemileg teljesen ki tud meríteni bár alkalmanként csináltam, ha napi 8-ba kellene valószínűleg én is rettenetesen fáradt lennék.

Nem kell kemény fizikai munkát végezni ahhoz, hogy az ember elfáradjon, szellemileg is nagyon el lehet illetve sokan ki sem tudjuk pihenni mert nem tudunk utána feltétltenül kikapcsolni.

Szóval simán lehetsz csak úgy fáradt, ha meg nem de nem szeretsz dolgozni az is tök rendben van, én sem de muszáj :-D

9. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 15. 12:37

Azt írod, hogy 26 éves vagy, és rengeteg munkahelyed volt.

Nem lehet, hogy idáig nem igazán találtad meg azt a munkakört, amit jól és szívesen látnál el? Nem hiszem, hogy lusta lennél.

A betegség viszont rá tudja nyomni a bélyegét a munkakedv elvesztésére.


Én soha nem végeztem kemény munkát. Vannak olyan otthoni tevékenységek, amihez nincs kedvem, nem vagyok rá alkalmas, lusta vagyok hozzá. Ilyen mondjuk a kerti munka. Ami többeket kikapcsol, na engem aztán nem. Viszont a munkahelyi feladataimat mindig is maximálisan elláttam, abban precíz vagyok. Ezzel kompenzálom az itthoni lustaságomat.


Egyébként vannak törekvések a 4 napos munkahét bevezetésére.

8. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 15. 12:16

26 évesen valóban aggasztó, hogy ennyire nem bírod a munkát. A postcovid okozhat ilyen fáradtságot.

Milyen az étkezésed? Nem eszel túl sok húst?

7. Epresturmix (válaszként erre: 6. - Auróra2010)
2022. aug. 15. 12:12
Én biztosan nem bírnám.Én azt szeretem, amikor hazaérek és itthon töltődöm fel az egész napos hajtás után. Ha itthon kellene dolgozni, hová menekülnék? Hol kapcsolnék ki?
2022. aug. 15. 12:10
Olyan is van, aki az 5 munkanapi otthonlétet - pl h.office - nem vagy csak nagyon nehezen bírja.
2022. aug. 15. 12:09

[link]


Valahol igaza van.

4. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 15. 12:08

Valószínűleg nem vagy elég motivált és/vagy nem is szereted csinálni.


Én cudarul vagyok egészségileg mégis ha munka van akkor észre sem veszem, a munka nekem jó elterelni a figyelmet a nyavalyámról. Hétvégék nekem ebből a szempontból rosszabbak.

3. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 15. 11:58
Nekem elég lenne 4 nap is! Sok is! Rühellem a munkahelyemet!
2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 15. 11:58

Ha nem vagy.motivált, akkor csak egyszerűen kényszernek érzed. Biztos, hogy jó helyen vagy?

Próbáld meg tényleg őszintén vizualizálni azt a munkatípust, ami örömet okoz. Kapcsolódik olyan tevékenységhez, amit szeretsz csinálni.

Nem tudom, kinek a mondása, de igaz: válaszd munkául a hobbidat, akkor nem kell "dolgoznod".

2022. aug. 15. 11:53

26 éves vagyok, rengeteg munkahelyem volt ahol 5-6 napoztam egy héten. Most tolmácsként dolgozom egy gyárban, rengeteget kell sétálnom- beszélnem egy nap, túlvagyok kèt vírusfertőzésen és teljesen azt érzem hogy kiégtem, nem szeretek munkába járni, nem bírom a heti 4-5napot, egyszerűen olyan vagyok mint egy hulla. Kivizsgáltattam magam és a post covidon kívűl nincs más bajom, de előtte sem bírtam a munkát rendesen. Nagyon aggaszt:( ez lehet lustaság? Vagy ennyire gyenge lennèk?

Most nem vagyok olyan élethelyzetben hogy rá lennék szorulva a kemény munkára (lehet ezért engedtem el magam?),de spórolni nyilván jó lenne. Lehet nem vagyok motivált sem már annyira.

Van valaki még így ezzel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook