Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét után fórum

Mandulaműtét után (beszélgetős fórum)


2020. márc. 15. 21:39
Napról napra kisebb valami szövődmény esélye. Gyógyul, ahogy kell, ma 5 napos...
14. Csalános (válaszként erre: 1. - Liviaa)
2020. márc. 15. 21:36
Egyáltalán nem normális a bevérzés. Sem nagyobb, sem kisebb bevérzés ne legyen. De az oka, a sírásod. Ne sírj, nekem egy napig nem engedtek enni, csak hideg teát, vagy fagylaltot. Ne igyál szénsavas dolgokat,csípős, fűszeres dolgokkal, vagy friss ropogós péksüteménnyel vigyázz, mert a morzsa is felsértheti. Ne bánd, örülj hogy túl vagy rajta. Tartsd be a fentieket, de tényleg nincs sírás. Ha egy hét után lenne vérzés, menj el a gégészetre. Kérdezd meg, mi lehet az oka. Jó gyógyulást!
13. Bözsi néni (válaszként erre: 12. - Liviaa)
2020. márc. 14. 22:12
Ez érthető. Ha nem muszáj, ne menjetek sehová. Minél kevesebb emberrel érintkezzetek. Ki kell várni, míg megszűnik a járvány.
12. Liviaa (válaszként erre: 11. - Bözsi néni)
2020. márc. 14. 20:40
Köszönjük, az új virus miatt féltem leginkább magunkat most..
11. Bözsi néni (válaszként erre: 7. - Liviaa)
2020. márc. 14. 20:26

Nem tudom, mi olyan nehéz benne, emelgetni nem szabaf. De azon kivűl? A nyelés fáj, arra ott a Cataflam. Nekem is kivették, tudom, milyen.


A gyerkőcért hogy aggódsz, azt megértem, szegénykének nem jó a tüdőgyulladás után újra betegnek lenni.


Gyógyulást kívánok nektek!

10. Guruljka (válaszként erre: 7. - Liviaa)
2020. márc. 14. 19:49

Tudod, sírástól még senki nem gyógyult gyorsabban.

A kisfiad se lesz jobb kedvű egy bánatos, szorongó anyukától.


Sajnos van ez a hosszan elhúzódó megfázásos betegség. Ahogy olvasom, elég sokan benne vannak- voltak. Teljesen független a coronától, mert van, aki október óta húzta már több hónapon át.


A mandulaműtét azért nem nagy dolog, bár a felnőtteknél kicsit hosszabban gyógyul. Pl. kiabálni nem nagyon ajánlott, de napról napra jobb lesz.

9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Liviaa)
2020. márc. 14. 19:45

Persze, viszont csinálhat nagyobb bajt is, kár tartogatni.

És nyilván volt várakozási idő, szóval nem feltétlenül butaság.

8. Liviaa (válaszként erre: 4. - Jellina)
2020. márc. 14. 19:03
Orvos azt mondta semmi gond, ne feljek, gennyes gocos mandula már nem véd, elég meggyőző volt, már mindegy, változtatni nem tudok
7. Liviaa (válaszként erre: 3. - Bözsi néni)
2020. márc. 14. 19:02

Nyilván nem írtam le mindent, meg nem is vagyunk egyformák, en aggodos típus vagyok!

Kisfiam 3 hétig volt itthon tüdőgyulladással, utána 2 hétig jól volt, most újra beteg lett, természetesen nagyon féltem, és így műtét után nehezebb ellátni ot is és magamat is!

6. Liviaa (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. márc. 14. 19:00
Köszi szépen:) próbálok megnyugodni..
5. kisj
2020. márc. 14. 18:55

Próbáljál megnyugodni.

A kisfiaddal minden rendben lesz, gyorsan meg fog gyógyulni.


Ha bevérzik a torkod, azt tényleg észre fogod venni.

De már miért vérezne be?

Ne parázz.

4. Jellina (válaszként erre: 1. - Liviaa)
2020. márc. 14. 18:55

Szia,


Nekem is nemrég vették ki a mandlámat, szóval tapasztalatból beszélek.

Nem kellemes és lesznek nagyon fájdalmas időszakok, amik azonban Cataflam-V tablettával igen jól legyőzhetőek! Írasd fel, ha nem vagy allergiás rá!



Igen, talán nem volt a legokosabb ötlet most műtétet vállalni, de az orvosod volt a buta, ha ezt nem vetette fel.

Viszont, abban tényleg van valami, hogy ha nem vagy 60+-os és nincs valami krónikus légzőszervi vagy kardiális betegséged, akkor ez azért nem fog komolyabban megterhelni. Mármint a vírus.


Hogy nem jársz ki sokat, azt jól teszed.


Ne erőltesd magad, ne emelj, ne sírdogálj. Én is szétparáztam magam, de hidd el, minden rendben lesz.

3. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Liviaa)
2020. márc. 14. 18:50

Mit kell pánikolni? A mandulaműtét nem egy nagy dolog, légy felnőtt és ne bőgj.


Mi az, hogy pontszerű bevérzések? Hol? Egyébként, ha az bevérzik, azt észreveszed, mert tele lesz a szád vérrel. Addig no para.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Liviaa)
2020. márc. 14. 18:31

Akkor sem lenne nagy baj, ha komolyabban bevérezne, de ne pánikolj.

Mindketten gyógyultok, abban meg semmi rossz nincs, ha addig is más vásárol be nektek. Nyugi.

Nálad csak a mandula kis sebhelye gyógyul, és ha nem sírdogálsz, akkor ez hamar le is zajlik. Semmi okod nincs a pánikra.

2020. márc. 14. 17:56
Sziasztok! 4 napja vettek ki a mandulam, közben a kisfiam beteg lett, en látom el ot is, kicsit az idegeim kivannak, panikolok.. féltem a kisfiam, bánom, h most vetettem ki a virus kozepen.. itthon vagyunk, nem megyünk sehova, más jár bevásárolni nekünk.. elég sokat sirok, észrevettem, h kis pontban vannak beverzesek, ez normális? Felek h beverzik es komoly bajom lesz:( köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook