Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Maltipoo kennel tapasztalatok fórum

Maltipoo kennel tapasztalatok (beszélgetős fórum)


márc. 28. 16:15

Sziasztok!

Szeretnék egy maltipoo lány kiskutyát venni. Eddig a Royal Maltipoo Kennelben és a Maltipoo Heavenben néztem. Szeretnék megbízható helyről venni egy aranyos, világos színű kölyköt. Kinek mi a tapasztalata? Hol érdemes venni?

Előre is köszi a válaszokat.

21. Orsikiss (válaszként erre: 15. - P.k.agi)
jan. 9. 13:03

Kedves Ági!


Megkérdezhetem,hogy kitől vettetek Maltipoo kutyust?

kissorsi.box@gmail.com a címem.

Köszönöm előre is!

20. kegabor33 (válaszként erre: 15. - P.k.agi)
jan. 8. 21:12

Kedves Ági! Mi is hasonló cipőben járunk, MEGBÍZHATÓ helyről szeretnénk maltipoo kölyköt vásárolni. Rendkívül hálás lennék, ha - akár priviben - kisegítenél egy forrással. (kegabor33@gmail.com)

Hálásan köszönöm előre is!

19. timycat (válaszként erre: 18. - Dorka19851229)
2023. jan. 17. 17:11
Szia! Írtam priviben
18. dorka19851229 (válaszként erre: 13. - Timycat)
2023. jan. 17. 17:00
Szia! Megkérdezed légyszi az ismerősödet, hogy ő hol vette a cavapoo kutyát? Köszönöm!
17. dorka19851229 (válaszként erre: 15. - P.k.agi)
2023. jan. 6. 20:57

Meg tudnád osztani velünk, hogy honnan vásároltátok a kiskutyát? Akár privátban is.. dora.fodor85@gmail.com

Köszönöm!

16. lillla_ (válaszként erre: 15. - P.k.agi)
2022. okt. 15. 15:36

Szia P.k.agi! Megkérdezhetem melyik tenyésztőtől vettétek a Maltipoot?

Köszi

15. p.k.agi (válaszként erre: 7. - Alexxa)
2022. okt. 14. 13:02

Szerintem már találtál kiskutyát, de megosztom a tapasztalataimat.

Ami fontos a Maltipoonál, hogy Máltai selyem és toy vagy törpe uszkár kereszteződéséből legyen. Ahol már maltipoo az egyik szülő az már nem annyira jó. A facebookos oldalon 280 e Ft-os vételi ár szerintem sok és túlárazott.

Mindenképpen érdemes több helyre is elmenni, ahol ilyen kutyust találsz, megnézni a szülőket és a tartási helyet. Mi jártunk drága helyen, ahol a férjem ahogy meglátta kifordult volna egyből. Mi a végén tenyésztőtől vettük, aki szerződést, számlát, oltási könyvet mindent adott és a körülmények is jók voltak. Szülőket is megnéztük. A végén mi 100 e Ft-ért vettük. Kérdeztük is, hogy hogyhogy. Kiderült ő már 30 éve tenyésztő és azt mondta tudja, hogy most dupla árban is árulják, de ez egy ilyen típusú kutya reális értéke és ő nem árulgatni akarja. Szóval érdemes sokfelé nézelődni.

14. andi6020 (válaszként erre: 11. - Bichi)
2022. aug. 4. 17:21

Bakker, most értettem meg, hogy mit írtál :D

Úgy értetted, hogy hiába törzskönyvesek a szülők, de ha nincs a szülőknek tenyészszemle, nincs a kölyköknek Törzskönyv.


Amit írtál, lehet úgy is értelmezni, hogy hiába TK-esek a szülő, amíg nem viszik tenyészszemlére a kölyköket, addig nem kaphatnak törzskönyvet

2022. aug. 4. 17:16
Ismerősnek cavapoo kutyusa van, ha gondolod megkérdezem tőle, hogy kitől vette.
12. andi6020 (válaszként erre: 11. - Bichi)
2022. aug. 4. 17:11

Nem ugyanarról beszélünk.

"Nincs olyan, hogy jár egy kölyökhöz törzskönyv, mert hiába törzskönyvesek a szülők, attól a picik még nem lesznek azok, ha nem viszik őket tenyészszemlére, ahol vannak elvárások, és elég egy rossz fog, máris nem kapja meg."


Ezt írtad.

Törzskönyves, tenyésztésbe bevonható tenyészszemlés szülők kölykeinek jár a törzskönyv.

Vagy mikor gondolod, hogy törzskönyvezni lehet a kölyköket?

11. Bichi (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2022. aug. 4. 15:37
Ha a szülőknek nincs tenyésszemléje, nem kap törzskönyvet a kiskutya. Persze ezt egyszer kell megcsinálni, nem minden alomnál, de meg kell. Nincs olyan, hogy a szülőknek nincs tenyészszemléje, és a kiskutya kap törzskönyvet...
10. andi6020 (válaszként erre: 8. - Bichi)
2022. aug. 4. 11:36

Semmi köze a Törzskönyvnek a tenyészszemléhez.

A Törzskönyv származási eredetet igazol. Ha a szülők törzskönyvesek, van a tenyésztőnek kennelneve, és az almot lejelentették, jár a kölyökhöz a törzskönyv.


Tenyészszemle ahhoz kell, hogy a kutya tenyészthető legyen.

9. andi6020 (válaszként erre: 7. - Alexxa)
2022. aug. 4. 11:25
Végiggondoltad ezt? Nem lehet egy szukánál 2 havonta alom. Kb 60 nap a vemhesség, és évente 2x tüzel.
8. Bichi (válaszként erre: 7. - Alexxa)
2022. aug. 4. 10:33

Nincs olyan, hogy jár egy kölyökhöz törzskönyv, mert hiába törzskönyvesek a szülők, attól a picik még nem lesznek azok, ha nem viszik őket tenyészszemlére, ahol vannak elvárások, és elég egy rossz fog, máris nem kapja meg.

A betegség bármikor kijöhet, és legyen bármilyen lelkiismeretes akár egy bejegyzett tenyésztő is, ez simán előfordulhat, akár 1-2 év múlva is...

2022. aug. 4. 08:32

Köszönöm a válaszokat, igen a teddy kennelt találtam meg én is de ott már 2024 vagy 25-ig le vannak foglalva a kiskutyák, gondolom ott 1 évbe csak egyszer van alom. de mondjuk onnan nem is válaszolnak már hónapok óta (mert akartunk foglalni kiskutyát de válaszra se méltatnak)

A másik akit találtunk ott van még most is kiskutya de az fura hogy áprilisba is volt alom meg most is tehát akkor elég gyakran szül az a kiskutya. Küldtek képet a szülőkről elvileg csak egy kutyapár van. És azóta nem is válaszol mióta ezt megkérdeztük hogy milyen gyakran születnek kiskutyák mert láttuk hogy 2 havonta van alom. Ez a magyar maltipoo a facebookon. nem tudom valós e vagy csak szaporító egy nagyon fiatal lány csinálja. Nem is a pénz miatt aggódunk persze nem olcsó hanem inkább hogy egészséges-e az a kiskutya ha esetleg szaporítás áldozata. nehéz így választani. Írtunk pár gazdinak is akik már vettek ettől a lánytól kiskutyát de nem válaszolt senki csak egy hölgy aki írta hogy nem kapott törzskönyvet (ő toy uszkárt vett tőle, és ahhoz kéne hogy járjon nem?) de amúgy meg van elégedve igaz még csak pár hónapja van nála a kiskutya még kijöhetnek betegségek de ne így legyen!

6. Bichi (válaszként erre: 1. - Alexxa)
2022. aug. 3. 21:44

Akármilyen cuki is a maltipoo, az akkor is egy keverék fajta. Ebből következik, hogy nincs törzskönyv, és hát hogy tenyésztő valaki, ha nem tud törzskönyvet adni... Ettől persze még pont akkora boldogságot tud hozni, mint egy törzskönyves egyed.

Az meg tényleg csak a szukák számától függ, hogy milyen gyakran van új alom. Mondjuk szerintem az is kicsit kizsákmányolás, ha minden szuka minden évben szül, de hát a pénz beszél...

Viszont van olyan "szaporító" van, aki ezerszer lelkiismeretesebb, mint más "tenyésztő". Szerintem a hely, ahol tartják őket, az, hogy miként állnak a leendő gazdihoz, mennyire engedik be ezáltal a saját életükben, az sokmindent elárul.

2022. aug. 3. 20:41

[link]


így ad el egy igazi tenyésztő

2022. aug. 3. 20:17

[link]


2023-ra is foglalt minden alom

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Alexxa)
2022. aug. 3. 20:00

Attól függ hány szukája van, amitől lehetnek kicsik. Általában van 3-4 akárhány szuka, és 1 kan. Plusz fedeztetnek másik kannal is.

Barátnőm egy szukával tenyészt kicsiben (nem Malatipot), és csak 2 évente vannak kölykök. De ez így egyáltalán nem rentábilis :D


Akarjon ismerkedni, ne passzolja le a kutyát 8 de inkább 10 hetes kornál hamarabb. Legyen törzskönyv, oltások, chip, legyenek a szülők betegségekre szűrtek, szerződéssel adja el a kutyát, stb.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Alexxa)
2022. aug. 3. 19:50
Nem biztos, hogy 1 kutyájuk van.
2022. aug. 3. 19:47

Sziasztok valaki vett már Maltipoo kiskutyát?

Mik a tapasztalatok a tenyésztőkkel kapcsolatban? Mi véletlenül találtunk rá erre a kutyus"fajtára" (uszkár és máltai selyemkutya keresztezése nagyon édesen néz ki) És jelenleg egy olyan kennel van amire azt írják hogy megbízható, állítólag csak ő foglalkozik ilyen kiskutyák tenyésztésével. Azóta találtunk egy másikat és nem tudunk kiigazodni hogy szaporító-e vagy igazi tenyésztő. (ugyanis ahogy néztük a facebook oldalát áprilisban is voltak eladó kiskutyák és most júliusban is születtek. Úgy tudom egy igazi tenyésztőnél 1 évbe max 1x születhetnek kicsik

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook