Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vásárolnátok tenyésztőtől, kennelből kiskutyát? fórum

Vásárolnátok tenyésztőtől, kennelből kiskutyát? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. gigi> (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 29. 05:03

A menhelyek teli vannak örökbe fogadható, szebbnél szebb kutyusokkal.

Hálásabb jószág nem létezik egy mentett kutyánál!

Nálunk négyből, három mentett.

febr. 29. 03:38
Nem.Nálam csak mentett állatok lakhatnak.
febr. 28. 12:13
Nem akarok kisállatott a nyakamra.
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Timycat)
2022. júl. 31. 15:05
Köszi, ezt jó tudni, már a tenyészet alakulását.
34. timycat (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 31. 14:59

Olcsóbban egy tenyésztő nem ad el kutyát, rontaná a tenyészetét, a jó hírét, nívóját.

3féle kutya születik tenyészetben, egyik amit megtart továbbtenyésztésre, másik amit elad tenyésztésre (ez nagyon ritka), a harmadik a hobbi kutya, általában már ivartalanként kerül a gazdihoz, biztos ami tuti.

33. timycat (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 31. 14:55

A jobb tenyészetekben előjegyzés van. Inkább az fordul elő, hogy nincs elég kutya.

Húgom 2 évet várt egy kan kutyusra. Nem azért, mert nem született kan kutyus, hanem ilyen hosszú volt a várólista.

2022. júl. 31. 14:37
Mi a célod a kérdéssel?
31. gigi> (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 31. 14:35
Nem! Rengeteg örökbe fogadható kutyus vár gazdira. Nekünk négy van,ebből az egyiket egy éve az utcáról engedtem be az udvarba. A hálája,ahogy tud rám nézni elmondhatatlan.
2022. júl. 31. 14:32

Nézegettem az örökbefogadási lehetőségeket, a szívem szakad meg néhány bántalmazott kisállattól...:(

A tenyésztő pedig ha születik az alomban 6 kiskutya, 2 megmarad amit mondjuk nem tud eladni százezrekért, úgymond rajtamarad, azokat is eladja csak olcsóbban? Ez úgy érdekelne azért.

29. timycat (válaszként erre: 28. - Tádámmm)
2022. júl. 17. 21:10
Ezt cáfolnám. Ismerőséknek sharpei volt, aki nagyon jól nevelt kutya volt. 8-9 évesen elpusztult, egy sharpei sajnos nem hosszú életű. Hoztak menhelyről egy középtermetű, nagyon mix fiatal kutyát, akivel nem bírtak. Más kutyákra életveszélyes volt, a szomszédjuk kutyáját kétszer kapta el úgy kerítésen keresztül, hogy komoly műtét lett belőle. Emberekkel szemben sem volt megbízható. Küzdöttek, de visszavitték. Vettek egy golden retriever kölyköt, most 1 éves, tünemény az a kutya.
28. tádámmm (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 17. 21:03

A lelkibeteg menhelyi kutya egy igazán jó gazda mellett boldog, egészséges kutya lesz.

A mi kutyánk is 'utcai harcos' volt, és most egy tünemény! Nagyon hálásak és jólneveltek a menhelyi kutyák. Aki visszaviszi, mert nem bír vele, az egy több százezres kennelből vett kutyával sem bírna.

2022. júl. 17. 13:45

Köszönöm a válaszokat!

Egyetlenegy kutyusom volt, aki tenyésztőtől volt, minden rendben volt. Majd sajnos szaporítóktól, és rossz a tapasztalatom nagyon. A menhelyi kutyákat párom nem szeretne, hisz sok a lelkibeteg kutya szerinte. Ott. Egy darabig így biztos nem lesz kutya.

26. tien (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
2022. júl. 16. 12:46

Hozzánk úgy csapódott Prézli,hogy semmit nem értettünk a kutyákhoz.

Cicaszitterek voltunk évekig a barátainknak.


Minden lehetséges fórumot elolvastam, természetes oltások stb.Szegénykémnek négy hónapos koráig nem volt egyetlen egy oltása sem.Száraz kenyér víz kombót evett.

Most kézből eszi az uborkát, dinnyét,almát , epret.

/Hűtött dinnyét ebben a melegben/

Elkényeztettük .

25. michelle.r (válaszként erre: 23. - Tien)
2022. júl. 16. 11:07

Imádom a Foxikat, igazi ördögök. Egy barátnőmhöz egy vasárnapi kirándulás alkalmával csapódott egy koszos kis 'dög. Egy ideig kereste a gazdiját, de nem találta, befogadták. Mondjuk úgy, hogy nem ez volt élete leggazdaságosabb döntése 😎 Egyszer egy buliban nem zártam be elég gyorsan a kaput, miután beálltunk az udvarba, a buli a drágaság kereséséről szólt. Nem találtuk meg, pedig előbb gyalog, aztán autókkal kerestük a környéken. Végül nyomtattunk egy halom szórólapot, három hét múlva lett meg, addig az isten pénzét elautóztuk, minden hívásra ugorva, hogy hol látták a kutyát.


A legviccesebb, hogy bármilyen nevet kapott, semmire nem hallgatott, egyszer A. a férjének kiabált, mire kutya megállt, ránézett és nem mozdult. Így lett Peti. A férje pedig vigyorogva mesélte onnantól, hogy onnan tudta, hogy kinek szól a kedvesen, akkor az a kutyának szólt.


Ha csak úgy választanánk kutyát, akkor én sem. De a gyerekem kifejezetten yorkit szeretett volna, ezért azt csak megbízható forrásból.

24. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 16. 10:59

Cicát esetleg, mert gyerekkori vágyam válhatna valóra.

Kutyusunk menhelyi. Befogadásakor 4 évesnek tippelt, mentett kutya volt, szívférgesen. Kikezeltük - a menhely által megkezdett terápiát folytatva. Hiperaktív szeretetgombóc, passzol a (nem átlagos) családunkba. :)

23. tien
2022. júl. 15. 21:45

Méltatlan körülmények között élő kis apróság választott minket gazdinak.

A szépség keverék szuka.

Foxi vér domináns.Egyszerre imádnivaló és olykor aljas is tud lenni.Szemtelen , önfejű, okos.

Mindannyian tanulunk egymástól.


Nem vennék kennelből kutyát.

2022. júl. 15. 21:37
Nem. Menhely pàrti vagyok.
21. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 15. 19:41
Ha tenyészteni szeretném vagy kiállításra akarnám vinni igen. De én csak szeretni akarom, arra tökéletes bármilyen menhelyi kutyus. Lehet fajtamentő szervezetektől fajtatisztát befogadni, de menhelyekről is. Nekünk így egy fajtatiszta tacsink és egy utcakoktélunk van.
20. Sütikee (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2022. júl. 15. 19:28
Így igaz! Fajtiszta maga a kutya 😊
19. Sütikee (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2022. júl. 15. 19:27
Jajj de szúrta nekem is a szememet 😊
2022. júl. 15. 18:13
Igen, vásároltam is.
17. andi6020 (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2022. júl. 15. 18:12
Fajtatiszta. Nem fajtiszta.
2022. júl. 15. 18:12
Nem.
2022. júl. 15. 17:58
Nem ragaszkodom a fajTAtiszta kutyához, ha úgy adódna, szívesen fogadnék be menhelyről. De ha fajtatiszta, az kizárólag korrekt tenyésztőtől. A szaporítókat vasvillával szúrnám szíven.
2022. júl. 15. 17:57
Nem vásárolnék. Örökbe fogadnék.
13. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Papája)
2022. júl. 15. 17:42
A mi tacskónk is fajtiszta volt, de ő bizony nem hozott szégyent a fajtájára. A tacskóra mondják, hogy kotorék kutya. Kiássa bizony a kártevőket a nyestet, egyebeket, ha megérzi a szagukat. De ennek ellenére nagyon szerethető.
12. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 15. 17:19
Csakis tenyésztőtől, és nagyon megnézném, hogy melyiktől.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 15. 17:18

Ha nagyon tetszik egy bizonyos fajta, akkor igen.


Volt cicám, kutyám tenyésztőtől. A fajtájukra jellemző alkattal. Habitusuk a mi nevelésünkön is múlik.

Szép kort éltek meg. Volt kutyám nem tenyésztőtől, fajtatiszták voltak, csak egyszer hagyták, hogy a kutyájuknak legyen kölyke.

Ahonnét nem vennék, szaporító, akik méltatlan körülmények között tartják ezeket a szerencsétlen állatokat.

Menhelyről is volt kutyusom. Többet költöttem rá, mintha a leghíresebb kennelből vásároltam volna több állatot.

Nem beszélve arról,hogy bántalmazott lehetett, rettenetesen félt. Mire megszokta,hogy a felmosó nem verésre van kitalálva el is pusztult.

Pici gyerek mellé nem javasolnám, illetve ahol unoka van sokat, mert az ördög nem alszik, örül, hogy végre jó helyen van, riválist láthat a gyerekben. A miénk mondjuk a gyerekeket imádta.

Nagyon szép nem fajtatiszta kutyusok, cicusok is vannak, akik nagyon tudnak szeretni, éppen annyira, mint a fajtatiszták. Azt írtam nagyon szépek...de nem elhanyagolható a hűsége a szeretete, ragaszkodása . A szépséget is kárpótolja egy ragaszkodó ragyogó tekintet.


Egy biztos. Fajtatiszta vagy sem, sok időt kell 'áldozni' rájuk, valamint csak akkor legyen, ha beteg lesz tudja kezeltetni is, mert egy kullancscsípés is 10-100 ezrekbe kerülhet. A havi féregtelenítések (én havonta féregtelenítem őket). A kötelező és ajánlott oltások. Ha valaki napokra elutazik, netán külföldre, az állat utaztatása, vagy panzióztatása. Tehát nagyon gondolja meg mindenki, aki állatot vesz magához, hogy mekkora teher, felelősség egy családban egy állat bármilyen is az.

10. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 15. 17:14

Nem, nem, nem vásárolnék sőt egy fillért sem fizetnék kutyáért, macskáért stb.


Eddig összesen 3 kutyánk volt. 2 keverék, és egy fajtatiszta tacskó.

A keverékek nagyon okos kutyák voltak, őrző-védő és mint kotorékkutya is remekül megállták a helyüket ösztönösen. Ragaszkodó, szeretnivaló kutyák voltak.


A pedigrés tacskó szép volt, de a világon semmire sem volt alkalmas. Ezért a semmirekellő kutyáért ráadásul még fizettünk is.

9. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Alnisa)
2022. júl. 15. 16:09
Én is inkább menhelyes kutyust hoznék el. Végtelenül hálásak, ragaszkodók lesznek, és az egészségi állapotáról is valós képet kapnék.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook