Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Málna ültetése fórum

Málna ültetése (beszélgetős fórum)


1 2 3
34. Mimóza07 (válaszként erre: 32. - Globus)
2022. szept. 18. 10:40
Lehet félreértelmezted amit írtam, ez még július-augusztusban volt. A napraforgó rendesen megégett a naptól. Nem zöld volt a növény, hanem barna mindenhol mintha felgyújtottak volna. A termése ki se volt teljesen fejlődve. Ez volt itt az Alföldön. Nem tudom mashol mi a helyzet, de azert adjak majd qrva sok pénzért az olajat meg a takarmanyt. Mondjuk mar most is rohadt draga. Nem tudom az étolajon van-e árstop. Szerintem nincs.
33. libikóka (válaszként erre: 31. - Libikóka)
2022. szept. 18. 10:09
Közben ránéztem,,és tényleg van ennyi pénzért 1 tő😱
32. globus (válaszként erre: 27. - Mimóza07)
2022. szept. 18. 09:48

Napraforgó ilyenkor már le van permetezve, mindenütt barnán száraz. Jó apró tányerjai vannak idén, kevesebb mint fele termést jelent.

Azért tényleg érdemes gondolkodnunk rajta, ha az utolsó permet után beszárad a növény, hogyan dolgozódik fel a vegyszer benne...az élelmezéseü. várakozási idők élő növényekre vonatkoznak.

31. libikóka (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 18. 09:41
Jesszus nem nézted el,,van olyan hogy egy csomagban van több darab,,,de egy tő ára😲 ha tényleg így van ne vedd meg.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Mimóza07)
2022. szept. 18. 09:31
Jézusom. Sok ilyen évetek volt vagy csak az idei? Mintha olyan címsort olvastam volna valahol, hogy az idei nyáron volt a legnagyobb a forróság ...
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Libikóka)
2022. szept. 18. 09:29

Főleg, hogy közben megnéztem, mennyi a Praktikerben a málna és a ribizli tő. 3100 ft 1 tő!!! Igaz bio, de akkor is .... amúgy nincs annyi helyem sem, de párral meg fogok próbálkozni. Ribizlit is akarok ültetni.

A multiknak amúgy nem akarom adni a pénzem. Nem csak azért mert drágák, hanem amúgy sem. Inkább magánszemélytől próbálok vásárolni. Köztünk forogjon a pénz. Még a piacon megpróbálok beszélni az árusokkal ha kint lesznek, hogy tövet nem árulnak-e. Most szombaton már nem voltak ott mire mentem, csak a nagybani árusok.

28. libikóka (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 17. 07:11

Csak annyit,,hogy nehogy nagyon sokat ültess mert ,,,

Először tudd hogy megmarad e.

Ha benidul nagyon sok lesz magától is.

Akkor meg nem győzöd irtani.

Kb 10 elég.igaz attól függ hányan vagytok rá.

27. Mimóza07 (válaszként erre: 25. - Kalmanka511)
2022. szept. 16. 23:21
Ha van gyümölcs, akkor persze. De iden meggy se lett nagyon. Mind rászáradt a fára. Rendesen ráégett. Krva nap. Itt kiéget mindent az Alföldön. A napraforgót leakartam fotózni de aztan elfelejtettem. Rendesen megégett. Mintha felgyújtották volna. :(
2022. szept. 16. 23:01
Akkor úgy hangzik, hogy nagyon változó hol marad meg, illetve mekkorára nő a növény. Mindenesetre az biztos, hogy ha sokat akarok enni jövőre, akkor több tőben kell gondolkodnom mert úgy hangzik, hogy 1 tövön nem lesz nagy mennyiség. Köszi mindenkinek az infókat. :)
25. kalmanka511 (válaszként erre: 24. - Mimóza07)
2022. szept. 16. 22:54
Na ez jó, hogy felhasználnátok és nem szárad rajta a növényen. A lekvár is finom és az is nagyon drága. A múltkor egy mini üveggel (kb. 1 decis) vettem málna/eper/meggy lekvárt, 900 ft volt!! Ma meg néztem pont a piacon a málna árát 1 helyen, 5900 ft volt kilója!
24. Mimóza07 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 19:11

Akkor jó messzire vagy tőlem, mert en csongrad megyei vagyok.:/

Nem szoktuk eladni, most iden nem is nagyon szedtük le, nem volt rajta sok termés, meg szamócank is van, azt jobb szeretjük. De egyébként szoktam belőle lekvárt főzni, magába nem jó, mert nagyon magos, de meggyel összeszoktam keverni, aztan úgy finom.

23. libikóka (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 19:04

Nézzük úgy nem tő hanem szál,,idén ülteted, jövőre alig lesz ,de megkóstolhatod.

2-3 m magas islehet , szerintem ne csak folyton termőt vegyél nem egyformák.

Sosem néztem mennyi van egy szálon de fél kg nem,kis maréknyi igen.

2022. szept. 16. 08:57
A málna nagyon terjed. Szerintem egy tő is elég, ha megmarad. Hozzánk a szomszédból nő át folyton. A kert különböző pontjain felbukkan. Homokos a talaj, és jól bírja. Locsolni kell, különben picik lesznek a szemek. Egy ilyen átbújt hajtást tartottam meg egyik tavasszal. Egy tő egy év alatt nálam megnő kb 2 méterre, és elágazik. Az új hajtás egyik évben nő, a következőben terem. Közben alul megjelennek új hajtások. Amikor leérik, levágom a tövénél, és az új hajtásokból meghagyok 2-3 tövet. Ebből jövőre napi egy nagy marék málna lesz. Ha nem metszeném vissza, nagy bokor lenne belőle, de egyrészt nem akarom, másrészt ha nagy és sűrű, nehéz szedni, mert piszkosul szúr. A hajtások nem tartják meg magukat, karózni kell. Nálam napos helyen van.
21. csemár (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 05:19

A homokot nem díjazza a málna.

A másik gond az lehet, hogy amikor érik a termés, kétnaponként ajánlatos leszedni. (Mire Te Pestről odaérsz..!)

20. andi6020 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 04:45
Szívesen.
2022. szept. 16. 04:14
ahogy Dóra írta előttem, olyan maroknyi mennyiség lesz rajta. Nem lesz magas, maximum 1 méter, 1,5 de nagyobb nemigem
18. bnedora (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 16. 01:55
Jó pár éve, nekem is volt folytontermő fajtám. Amikor ért 1-1 marékkal tudtam leszedni róla naponta. Sajnos kipusztult, azóta nem marad meg nálunk egy tő sem, pedig imádom a málnát. Nálunk is homokos a talaj, szerintem csak tápdús talajon fejlődik szépen. Jelenleg szeder bokrom van, de ez is satnya termést hoz. Hiába trágyázzuk, savanyú földet adunk a tövéhez, nem ad megfelelő gyümölcsöt.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Mimóza07)
2022. szept. 15. 22:44
Amúgy nem tudjátok a gyümölcsöt eladni? Itt Pesten irdatlan áron árulják. NYáron is 3000-4000 ft volt kilója a piacon, most még drágább.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Mimóza07)
2022. szept. 15. 22:43
Huh bárcsak úgy lenne. Úgyis kellene oda sövény is a telekhatárra mert évekkel ezelőtt ültettem fagyalt, de nem megy semmire. 1 évben nem nőnek 5 centit a tövek. Az a gond, hogy ott keveset esik az eső és én nem vagyok ott eleget, hogy öntözzek. De jövőre több időt tervezek ott tölteni a nyáron.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Mimóza07)
2022. szept. 15. 22:39
Pesti vagyok és a Balaton déli részén szeretnék ültetni. Ha megyünk le a Balatonra, akkor a Pest-Fonyód közti részen is meg tudunk állni (ha netán útba esik).
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Libikóka)
2022. szept. 15. 22:36

És milyen magasra nő meg a növény? Ha jól emlékszem, akkor a Megyeri (kertész) azt Írta, hogy 2 m-es is lehet. Te is írtad, hogy 2-3 méteresre lehet kihúzni a madzagot bár én azt hittem, hgoy azt a 2 karó közti távolságra Írod. A magasságra értetted?

És gyorsan nő a növény? Az ültetés utáni évben kb. mekkora lesz (ha erre még emlékszel)?

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2022. szept. 15. 22:28
Na ettől félek én is. Jó szar a föld ahova ültetni akarom, a Balaton déli partján, tiszta homok, szerintem tápanyagban szegény. Bár van egy kis marha trágyám, azt majd kellene alá tennem.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Libikóka)
2022. szept. 15. 22:26
Köszi szépen. Azt esetleg meg tudod határozni, hogy 1 elültetett tő a következő évben (folyton termő) mennyi málnát hoz? Pl. mondjuk 1 tő fél kg-ot a nyáron (ha ideálisak a körülmények) vagy csak pár szemet?
2022. szept. 15. 22:26
De ha tenyleg mégha csak egy tövet veszel is, az gyorsan elburjánzik neked. Mint ahigy itt írjak tobben is. Mi nem győzzük írtani.
10. Mimóza07 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 15. 22:24
Hova valósi vagy? Én szívesen adnék neked tövet, van egy pár a kertben, nem is igazan szeretjük a málnát. A szamóca jobb alternatíva szerintem. Finomabb is.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2022. szept. 15. 22:23
Csak úgy megsúgom, hogy már olvastam ezt a cikket mielőtt kiÍrtam a fórumot de számomra olyan bonyolultan írja a Megyeri a részleteket, hogy inkább arra gondoltam, megkérdezem itt olyantól aki málnát tart, többre megyek vele (elnézést kérek tőled, hogy meg mertem ezt tenni még annak ellenére is, hogy számodra csak ez az elfogadható megoldás).
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2022. szept. 15. 22:19

Én meg azt nem csodálom, hogy szokás szerint epés, rosszindulatú, rohadt unalmas és haszontalan hozzászólással tudod csak szükségtelenül megtoldani a fórumot.

Ki gondolta volna, hogy Írnak málna ültetésről a neten??!!! Ha nem mondod, biztosan nem jut az eszembe magamtól. Ekkora ötletet!!! 🤮

7. Bichi (válaszként erre: 6. - Libikóka)
2022. szept. 15. 22:07
Így van, a málna köztudottan igénytelen növény, vízen kívül semmire nincs szüksége. És hát tudjuk hogy ahol egyet elültettél, kiírthatatlan :)
6. libikóka (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2022. szept. 15. 21:37
Azt írtam amit én tapasztaltam,nálunk ez van.9 db-ot ültettünk pár éve,már a kert egyik oldala málnasövény.
5. bnedora (válaszként erre: 4. - Libikóka)
2022. szept. 15. 19:03
Nem biztos, hogy ha elülteted, akkor nő magától bőven, mert függ attól, milyen földbe ülteted. Nekem az utóbbi években egy tő sem maradt meg:-(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook