Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Málna ültetése fórum

Málna ültetése (beszélgetős fórum)


1 2 3
2022. szept. 23. 23:06

Nagyon jó ötlet, köszi szépen. Bár ráírtam a pesti ribizli/málna árusra és elméletileg van még 1 ribizli töve meg pár málna úgyhogy lehet, hgoy ráveszem magam és elugrok értük a hét végén. Nagyon nincs kedvem hozzá mert a város másik végén lakik, úgyhogy az életem rámegy, mire oda érek + még egy ismerősömhöz is el kellene velük ugranom utána (ami még 1 jó nagy kitérő lesz) mert úgy néz ki, hogy mostanában mégsem megyek a Balatonra szóval addig el is kell tárolni őket valahol, mert nálam a beüvegezett loggián a társasházban elhalnak a kinti növények egy idő után. Szóval magam sem tudom, hgoy érdemes-e így előre bevásárolnom de nagyon kísért az ötlet mert ha most nem megyek, már a jövő hét végére sem marad az árusnál, nem hogy későbbre. (A többi ribizli tövet pl. elvitték tőle 1 hét alatt.)

Szóval ez a fb ötlet nagyon jó, ha mégis lemaradok ezekről a tövekről.

2022. szept. 23. 07:52
Próbáld meg helyi fb csoportban. Nálunk szoktak felajánlani ingyen ilyen-olyan növényeket.
2022. szept. 23. 07:51
Rendben. Rosszul gondoltam.
61. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 60. - Libikóka)
2022. szept. 22. 23:48
Köszi. 🙂✌🍓
60. libikóka (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 22. 22:14
Legyen szerencséd és végül jó nagy finom málnásod🌱😋😊
59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 58. - Libikóka)
2022. szept. 22. 21:17
Na akkor legjobb, ha ott is megnézem. Bár lehet, hogy végül helyben veszem meg, legalább nem kell cipelnem. Igaz árat nem tudtak mondani, de az eladó legjobb emlékezete szerint 800 ft volt egy tő tavaly. Idén biztosan drágább lesz, de a többi árhoz képest ez egész barátinak hangzik.
58. libikóka (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 22. 20:33
Igen. Lidl vagy Aldi is szóbajöhet,,ha jársz ott nézz körül.
57. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 56. - Libikóka)
2022. szept. 22. 19:50
Amikor személyesen bementem, 3100 volt a bio tő, simát nem találtam. Most, hogy írtad ránéztem a neten és találtam olyat, hogy "málna gyökérscomagolt". Gondolom ez egy sima málnatő lehet, mert a képen nem mutatja. Mondjuk csak pár helyen már országos szinten, Pesten már egyáltalán nincs. Ezt a terméket találtad te is? [link]
2022. szept. 22. 19:10
Ha van praktiker a közelben,vagy nézz rá neten,,nálunk ott 1000 ft / db
55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - Libikóka)
2022. szept. 22. 17:55

Nincs. Majd felhÍvom még a helyi kertészetet később, hogy mennyibe kerül, csak egyelőre nem érkeztek meg még a tövek. Azt mondták, hogy majd október közepe felé érdeklődjek.

Ti meg akiknek van otthon ilyen-olyan gyümölcs bokrotok és nem bántok vele foglalkozni, tegyétek fel töveket eladásra az internetre, hátha lesz kapás.

A Megyeri Szabolcs kertésznél is 3000 ft körüliek az árak + ott még van kiszállÍtási költség is, mert NyÍregyházáról jön a szállÍtmány. Az is azt hiszem 3600 ft körül van (maga a kiszállÍtás pluszban) bár személyesen viszik, nem postán küldik.

54. libikóka (válaszként erre: 53. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 22. 17:01
Hát az eszem megáll😱Nincs valaki kertes ismerös?
2022. szept. 22. 16:59
Amúgy hÍvtam az Oázis kertészetet, ott még drágább 1 tő. 3500 ft. 😂😂
52. libikóka (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 22. 16:31
Így nem is próbáltuk,,
2022. szept. 22. 16:16
Egyébként nem vitaképpen csak érdekesség képpen írom, hogy nem akart lerázni mert az 1-2 vevő között leállt velem beszélgetni meg türelmesen elmagyarázta a dolgot + még a prospektust is előkereste, hogy honnét rendel ő is és jóindulattal mondta, hogy az nem fog teremni, ha ő csak levág a növényéből. Egyszerűen csak én filózok most azon, hogy ő nem ért a málna ültetéshez vagy egyáltalán mire gondolhatott amikor azt mondta, hogy nem fog teremni ha ad a saját tövéből.
2022. szept. 22. 15:46
Láthatóan nem akart belemenni. Biztos így próbált eltántorítani.
2022. szept. 22. 15:37
Mondjuk én eleve is arra gondoltam, hogy ő gyökerestől adna nekem egy tövet és azt venném meg illetve ültetném el, úgyhogy nem tudom, ő mire gondolt. CSak tippelni tudok, hogy ő egy levágott szárról beszélt azok után, hogy Libikóka Írta, hogy egy leválasztott gyökeres tő ugyan úgy terem. Szóval nem tudom akkor a piacos miről beszélt de nem akartam feszegetni a témát mert már pakolt meg volt pár vevője is, úgyhogy elfogadtam a magyarázatot, gondoltam ért hozzá.
2022. szept. 22. 14:34
Nem látom be, hogy a levágott ág miért ne ugyanazt teremné. Ha levágja, és gyökerezteti, akkor is ugyanolyan termést kell hoznia, mintha nem vágja le, csak terem az eredeti helyén. Azt sem oltja már be. Mondjuk azt nem tudom, hogy a málnát egyáltalán lehet-e így gyökereztetni, vagy gyökérrel együtt kell kiásni.
47. csemár (válaszként erre: 45. - Libikóka)
2022. szept. 22. 14:25
Igen, nekem is ilyen tapasztalataim vannak.
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Libikóka)
2022. szept. 22. 14:18
Tehát magyarul ha egy gyökeres tövet választunk le a növényről az teremni fog, csak a levágott gyökér nélküli szár ha elültetem, nem fog teremni?
45. libikóka (válaszként erre: 44. - Libikóka)
2022. szept. 22. 14:12
Nem levágni kell a tövet hanem kiásni,,,miis az újakat kiástuk ést azt ültettük ahová akartuk mindenhol kinőtt ésépp olyan lett.
44. libikóka (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 22. 14:04
Mi anno az Aldiban vettük.
2022. szept. 22. 13:32
Újabb hÍreim vannak hölgyek. Utól értem végre a piacon azt az árust, aki málnát/ribizlit szokott árulni. Már más árusokat is kérdeztem, de senki nem árul tövet. Kiderült, hogy ő sem, mert ha levág a sajátjáról, az nem fog teremni. Az mondta, hogy nem lehet csak úgy levágni egy tövet a növényről mert az oltott is kell legyen ahhoz, hogy teremjen. Magyarul faiskolából/hivatalos árustól kell vennem, ő is vidékről rendel facsemetéket és más termő növényeket. :( Szóval mégiscsak valami faiskolát vagy arra szakosodott üzletet kell felkeresnem vagy vissza kell hÍvnom a netről az embert aki rámcsapta a telefont :D gondolom annyit csak ért hozzá, hogy termő tövet adjon el nekem ....
42. ,zumba (válaszként erre: 32. - Globus)
2022. szept. 18. 16:41
Igaz.
2022. szept. 18. 11:37
Régen cukorrépát is meg takarmanyrépát is termesztettek erre. Na, az most szeretné ezt az időjárást. Ezt a rogyasztó meleget. Csak hat mar nagyon cukorgyárak sincsenek.
40. globus (válaszként erre: 39. - Mimóza07)
2022. szept. 18. 11:18

Mi is...annyi előnnyel, hogy háztájit tudunk venni, öléskor sútjük ki.

Valamint az, hogy kevesen vagyunk, bő zsiradék technológiát nem szeretjük. Ahol gyerekek vannak, biztosan költségesebb.

39. Mimóza07 (válaszként erre: 38. - Globus)
2022. szept. 18. 11:08
Nem tudom. Én mindig a legolcsóbbat veszem. De mostanában áttértünk amúgy is a zsírra. Mondjuk az se olcsóbb sokkal.
38. globus (válaszként erre: 37. - Mimóza07)
2022. szept. 18. 11:03
Még jóval áremelés előtt, sőt covid előtt mondta egy Bunge-nál dolgozó ismerősünk, hogy az akkori Vénusz árnál ami 100 forintokkal olcsóbb, egyszerűen nem reális. Nem Vénusz reklám, csak azt mondom, olajjal minimum 5-6 éve taktikáznak a gyártók, forgalmazók.
37. Mimóza07 (válaszként erre: 36. - Globus)
2022. szept. 18. 10:55
Pedig olyan aron adják már. Árstop nelkul nem tudom mennyi lenne.
36. globus (válaszként erre: 34. - Mimóza07)
2022. szept. 18. 10:52
Van 🙂 Amikor lehet kapni.
2022. szept. 18. 10:43
Itt amúgy se permetezik a növényeket. Minek? Búzat termesztenek erre meg napraforgót, nehol kukorica van. Gyomírtózni szokták, de azt inkabb csak vetésidőben. Utana mar nem permetezik semmivel. Csak leégetnék a növényt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook