Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Májultrahangon találtak valamit, ami aggaszt. Jár már így valaki? fórum

Májultrahangon találtak valamit, ami aggaszt. Jár már így valaki? (beszélgetős fórum)


19. pörköltnokedlivel (válaszként erre: 18. - Zsifi1)
2020. nov. 20. 12:07
Na hát nem olyan jó de nem is rossz a leletem :/ 4 bigyó van, nem 3. A legnagyobb 4cm. Triplex góc plusz egy 4mm-es nem tudni még mi. Valószínűsíthető a haemangioma, de kontraszt nélkül nem biztosak. A májam megnagyobbodott kicsit. Feltételezem miattuk. Elmegyek egy hepatologushoz és kikérem a véleményét. :(
18. Zsifi1 (válaszként erre: 17. - Pörköltnokedlivel)
2020. nov. 18. 15:05

Te aztán nem vagy semmi! Jól kielemzed. :)

Remélem, elkerülhető a másik mr és minden rendben van. :)

17. pörköltnokedlivel (válaszként erre: 16. - Zsifi1)
2020. nov. 18. 13:14

:D Akkor Te is elkerülted a kontrasztot.

Ma reggel voltam mr-en, egészen véletlenül oda jelentkeztem be, ahol májra specializálódtak.

A lemezt megkaptam azonnal, azt otthon jól át is néztem. Persze nem értek hozzá egyáltalán, de amiket kell látni most, azokat látom. Minden szögből, több szeletben. Egy kupacban van ez a 3 bigyó, nagyon közel egymáshoz.A legkisebb valóban kicsit már, a szélés sötétebb, de én úgy látom, hogy a többi része ugyanolyan. Bízom benne, hogy ez is hemangioma, csak echoszegényebb.


Azt mondták ma a vizsgálat előtt-után, hogy ha úgy ítéli meg az orvos a kiértékelésnél, hogy kell a kontraszt, akkor kelleni fog egy olyan mr is. Kérdeztem mik a tapasztalatok a kontraszt miatti allergiával kapcsolatban. Nekem azt mondta, hogy sokat látott már és a kiütés a leggyakoribb, és 1 milliobol egy a durvább reakció. Szerintem csak nem merte megmondani az igazat :D

Barátnőm például nagyon rosszul volt tőle, hányinger szédülés. :/ De ha kelleni fog, akkor mese nincs.

16. Zsifi1 (válaszként erre: 15. - Pörköltnokedlivel)
2020. nov. 13. 05:47

Szia!


Bár nem értek hozzá, de gondolom, az is jó, ha már felajánlották. Remélem, kapsz időpontot gyorsan. :)

Én is azon voltam. Továbbra is szurkolok, hogy minden rendben legyen! :)

Amúgy én is a kontraszt miatt féltem volna a ct-től. Egy ismerősöm még azzal is ijesztgetett, hogy na majd az mri-nél is lesz. De szó nem volt ilyenről. Én az ízétől féltem egyébként, mert állítólag nem jó, és hogy bepisilek a gépben. :D

2020. nov. 12. 14:20

Sziasztok :)


Na hát ezt megszívtam, mert kontraszt nélkül azt javasolták ne tegyem ki magam ekkora sugárdózisnak, mert nem lenne sok értelme. Adtak időpontot mri-re, nagyon rendesek voltak. Viszont az csak december 30. lenne. Így elmegyek magánúton a jövőhéten. Nem várok majdnem 2 hónapot :/

2020. nov. 12. 06:06

Volt igen kontasztanyag. Vénás is, plusz inni is kellett egy kancsónyit. Panaszom annyi lett tőle,hogy másnap iszonyatosan ment a hasam egész nap. Persze a munkahelyen, úgy izgalmasabb :)

De rosszul nem voltam. Én nem is hallottam senkiről,akinek baja lett volna tőle, pedig végig asszisztáltam már pár ilyen vizsgálatot (képalkotó szakon végeztem a fősulin).

Természetesen ha nem egyezel bele,akkor megcsinálják a vizsgálatot anélkül is. Ezen ne aggódj! Szurkolok!

13. pörköltnokedlivel (válaszként erre: 12. - Sunshine3)
2020. nov. 11. 22:27

Köszönöm a hozzászólásod! Arra emlékszel esetleg, hogy kontrasztanyaggal vagy anélkül csinálták a ct-t?

Én jód érzékeny vagyok, de amúgy sem adatnàm be magamnak mert már 3(!) közeli ismerősöm is belehalt és további 2 nagyon rosszul volt utána :(

2020. nov. 11. 16:39

Szia!

Én is hasonlóképpen jártam,mint ti. 2 evvel ezelőtt elmentem egy hasi uh.ra. Panaszom nem volt semmi, csak egy szűrővizsgálat részeként mentem el. Találtak nekem is a májamon valamit,azt mondták,hogy talán haemagioma,de menjek el ct.re,bizti ami tuti. En is nagyon ideges voltam. Aztán a ct leirta, hogy valószínűleg FNH. Ha jol emlékszem 2db 3cm-es van. Annyit javasoltak,hogy hagyjam abba a fogamzásgátló szedését,illetve évente nézessem meg uh-val,hogy ne növekedjen. Az első êv már eltelt,az uh ugyanekkora méreteket írt le,nincs változás. Lassan esedékes a második éves kontroll is.

Ja,a bilirubinom nekem is mindig magas,kb a duplája,mint kellene. De nem gondolnám,hogy a kettő között összefüggés lenne.

Bízom benne,hogy a CT után te is megnyugodhatsz.

11. Zsifi1 (válaszként erre: 10. - Pörköltnokedlivel)
2020. nov. 11. 12:49
Gondoltam Rád a napokban, vártam, hogy jelentkezz. Remélem, minden rendben lesz.
2020. nov. 11. 09:31
Senki más nincs itt, akki járt már így? :/ Holnap megyek ct-re.
9. pörköltnokedlivel (válaszként erre: 8. - Oneday)
2020. nov. 6. 10:58
Igen uh mutatta ki. Eddig csak azzal nézték mindig. Ajánlották már korábban is a ct-t hogy majd egyszer azért nézessem meg úgy is. De csak most kaptam beutalot a harmadik valami miatt.
8. Oneday (válaszként erre: 1. - Pörköltnokedlivel)
2020. nov. 5. 18:05
Biztos minden rendben lesz. Ezt egyébként hasi uh mutatta ki?
7. Zsifi1 (válaszként erre: 6. - Napsugár07)
2020. nov. 5. 11:22
Gondolok Rád! :)
6. Napsugár07 (válaszként erre: 5. - Zsifi1)
2020. nov. 5. 11:03

Igen anno szerintem nekem is a fogamzásgátló miatt alakultak ki a hemangiomak. De 2 éve nem használok fogamzásgátlot, illetve előtte is kb fél-1 éves szünetekkel 8-10 éven át. Kb 5 évig tabletta és 3-4 évig nuvaring.


Írok majd mi lett az eredmény :)

5. Zsifi1 (válaszként erre: 3. - Napsugár07)
2020. nov. 5. 10:39
Sajnos nem emlékszem, a papírokból tudnám csak. A mérete miatt ijedt meg nagyon, de szerintem már akkor is mondták, hogy nem súlyos baj. De rögtön le kellett tennem a fogamzásgátlót, mert elvileg attól alakult ki. Van is itt egy régi fnh csoport, én abban olvasgattam anno.
4. Napsugár07 (válaszként erre: 2. - Zsifi1)
2020. nov. 5. 10:11
Véletlen a másik accommal válaszoltam :)
3. Napsugár07 (válaszként erre: 2. - Zsifi1)
2020. nov. 5. 10:09

Nagyon kedves Vagy! Köszönöm :)

Oh sajnálom, de hála az égnek, hogy Neked is jóindulatú amit találtak. Arra emlékszel esetleg, hogya amikor felfedezték, akkor mi volt a szakvélemény az mri előtt? Gyanakodott-e az ultrahangos valamire.


Annyi "panaszom" van hogy áprilisi vérkép szerint picit megemelkedett az össz bilirubin. Akkor az első hullám miatt nem tudtam menni uh-ra, és sajnos idáig húztam. Hétfőn megyek vérvételre.

Gyakran van émelygésem, hullámokban vagy akár órákra, de az egészen enyhe. Van emésztőrendszeri problémám is, bízom benne, hogy csak amiatt.


Köszönöm, én is így fogok tenni, ahogyan Te! :)

2. Zsifi1 (válaszként erre: 1. - Pörköltnokedlivel)
2020. nov. 5. 09:48
Szia! Érdemben nem tudok segíteni, de kitartás és próbálj megnyugodni. FNH-m van nekem is. Évente kell mennem kontrollra. Amikor felfedezték, akkor mri-n is voltam. Idén lehet kihagyom az uh-t a vírus miatt. Bízzunk benne, hogy Veled is minden rendben. Jól érzed magad? Érzel esetleg valami más (el)változást magadon? Én anno az mri napjáig minden este próbáltam elképzelni, hogy tiszta, egészséges a májam. Gondolj Te is szeretettel rá! Szorítok Neked, és majd írj!
2020. nov. 5. 08:54

Sziasztok!


Megyek ám ct vizsgálatra, van időpontom, de addig is szeretnék tapasztalatokat gyűjteni.


Már legalább 10 évvel ezelőtt találtak 2db hemangiomat a májamon, ezt kellett néha kontrollálni növekszenek-e. 1 évvel ezelőtti vizsgálat során nem mutatott még növekedést.


Tegnap voltam újra, mert a körzeti beutalt egy pici bilirubin emelkedés miatt. A két hemangioma növekedett 1cm-t és az orvos (aki elég sok minden másra is szakosodott egyébként) talált egy harmadik 1cm-es képletet. Azt mondta ennek más a szerkezete, ez nem tűnik hemangiomának. Így beutalt ct-re.


Természetesen nagyon kikészültem, azt hittem ettől erősebb vagyok.

Otthon keresgéltem neten, szakirodalmak és orvos által írt véleményekben is azt találtam, hogy a hemangioma lehet echoszegény is, nem feltétlen echodús. Sőt változhat is. De amit az orvos mondott, amiatt kivagyok.


Sőt konkrétan olyan példát is találtam, ami az enyém, és ct, majd mri igazolta mégis hogy az "csak" egy hemangióma vagy FNH.


Olvassa ezt valaki olyan személy aki járt már hasonlóan?


Szeretnék az eredményig erről jobban tájékozódni.


Köszönöm!

33L

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook