Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek van ennek a videónak valóságalapja vagy csak a leendő szakmabeliek rémisztgetésére találták ki? fórum

Szerintetek van ennek a videónak valóságalapja vagy csak a leendő szakmabeliek rémisztgetésére találták ki? (beszélgetős fórum)


1 2 3
64. e57e061615 (válaszként erre: 63. - E57e061615)
2012. jún. 10. 15:19
Manapság, minden kereskedő kalmár és zsidó, és le kell szólni, arról soha nem szól a fáma, hogy mi lenne, ha nem lenne ott az a bizonyos portéka, mert nincs az a hülye, aki beleölje e pénzét, aki fenntart egy elérhető készletet meg érdemben kiszolgál. Ehh, basszák meg! Piac spéci szekcióját kiszolgálom, de "a többi" frekventált helyen imád osztan map, mint nap, és én mosolyogva viselem. Nekem ne sírjon senki a nem megbecsült munkáról.
63. e57e061615 (válaszként erre: 59. - 6b006fc769)
2012. jún. 10. 15:11

Azérám, irgum-burgom! :D


Én a köcsög kalmár vagyok, csak ezt a szakmát hagyományos is utálni, nemhogy védik. Pedigbazmeg sokat voltam és leszek jófej, és a piac végén lepacsizok a csóringerekkel, mert szemétbe nem dobom. Másnap meg kapzsinak mondanak, mert meg akarok élni. Decssezmeg öntudat, vagy fuccs.

62. 6b006fc769 (válaszként erre: 61. - E57e061615)
2012. jún. 10. 15:07
tudom:P :D
61. e57e061615 (válaszként erre: 60. - 6b006fc769)
2012. jún. 10. 15:02
Akkor még nem volt, kérem, szépen! :D
60. 6b006fc769 (válaszként erre: 58. - E57e061615)
2012. jún. 10. 15:01
Szerintem nem vagy eltévedve, ahogy láthattad az előző egyetértésemből.:))
59. 6b006fc769 (válaszként erre: 52. - E57e061615)
2012. jún. 10. 15:00
Tökéletesen igazad van. Egyébként baromi szar, amikor egy szakmán belülieket a hülyéken/nem odavalókon keresztül ítélnek meg és el, legyen az tanár, rendőr vagy ápoló vagy orvos, vagy bármi. Szerintem ki kellene szórni a férgesét. De nem lehet egyszerű feladat... hiszen lenne aki bosszúnak vagy más ambícióinak esne így áldozatul.
58. e57e061615 (válaszként erre: 56. - 6b006fc769)
2012. jún. 10. 14:47
Amúgy a véleményed külön érdekel. El lennék tévedve?
57. e57e061615 (válaszként erre: 56. - 6b006fc769)
2012. jún. 10. 14:47
Mer' csak.
56. 6b006fc769 (válaszként erre: 48. - Csirivirir)
2012. jún. 10. 14:43
ezt miért nekem írtad?:)
2012. jún. 10. 14:38
Komolyan gyűlölni tudom azért az embereket, mert azt hiszik, hogy aki nem sír, annak nincs baja. Mindegy, hogy csoport, vagy personal fuck up, de mit képzelnek itt is azok akik osztanak, hogy bezzeg én vagy más nem tudja?! Nem rózsás a helyzetem se anyagilag, se fizikailag, de nem érdemes nyomor tudatban élni, mert kurvára meg kell becsülni ami van, mert nem magáról értetődő, törekedni meg kell, mert nem itt akarok megrohadni.
54. e57e061615 (válaszként erre: 50. - Csirivirir)
2012. jún. 10. 14:29
Az elítéléssel engem hagyjál. Sok embert ítélek el, de akkor is képes vagyok segíteni (és nem baszott jószóról beszélek, mert az mindenkinek van, mint keresetlen is).
53. e57e061615 (válaszként erre: 49. - Csirivirir)
2012. jún. 10. 14:27
Én is szenvedek az álmaimért. A "fizetésem" elköltöm arra, hogy megéljen az álmom, amivel csak egy baj van, hogy kevés a fizetőképes ember, de lenyelem, és alakulok másik irányba, mert muszáj.
52. e57e061615 (válaszként erre: 46. - C1e9612cd3)
2012. jún. 10. 14:23

Tudod mit? Leszek "az megokosodottak". Pár kilométere a határtól kurvára új, amit írtál. Olyan megokosodott vagyok, hogy pont azt is tudom, a rendőreinkért szakmán belül nem kapkodnak külföldön. Érdekes, nem?

Schengenen még nincs 10 éve, pöttyet felhígult ám a rendőrség, meg sok itt az 50 alatti nyugdíjas.


Különben én nem csesztetem az egész szakmát, mert annak ellenére, hogy sok a bitóra való hülye (aki nyilván előbb szembe tűnik, mint aki csendben, rendben végzi a munkáját), van fogalmam róla, hogy a létszámot lejjebb vitték, a nyomor több bűnözőt szül, az adminisztrációs munkát meg többszörözték. Rendőr haverom is van egy pár (és igen, valamelyik már régóta mellékállásban dolgozik külföldön, és el fog menni), ex-szakmabeli ismerős is, meg valaha kommandós részleghez tartozó rokon, aki ideg összeroppanást kapott, és egy roncs maradt, pedig belevaló fiúnak indult az életben. Ne engem tessék csesztetni, mert bár a bögyömben van "a teljes rendőség működése", de egyszer nem voltam tiszteletlen egyikkel sem, mert szar állás jutott neki.

Legszívesebben szarrá basztam volna annak a fejét a motorháztetőn, aki pl. megvágott "nem kijelölt helyen átkelésért", mikor a zöld alatt mentem volna át, csak 10 méterrel arrébb, de nem tettem, mert emberi tisztelet, jog szerint igaza van, meg amúgy sem érnék el vele semmit, és az agyam mélyén tudom, hogy neki fel kell valamit mutatni, mikor bemegy a nap végén. Még jogosabbnak is tartom, mint a lófa adót, csak fáj, miközben belülről rohad a banda, és én vagyok a kukac. És nem tehetik meg, hogy kivessék maguk közül a férgest egyik napról a másikra, ezt is tudom. De hosszú távon jövedelmező lenne, és ez nem az "alján" múlik, hanem azokon, akik döntenek arról, hogy kik dolgoznak ott.


Tök könnyű a "társadalmat" hibáztatni, mikor nagyítóval kell keresni a szakmán belül a rávalót. Itt most átugrottam a tiédre, az e.ü.-re. Pontosan tudom, hogy rossz a fizetés, de érdekes, valaki ugyanazért a pénzért elvégzi a munkát, valaki meg csak bemegy. Hosszú ápolás mellett rendszeres "látogató" voltam, és itt talán tényleg rossz a helyzet, mert kicsi ambícióval sok-sokszorosát lehet megkeresni pár kilométerrel arrébb, de nekem nem elfogadtató indok a szar fizetés, ha egy megposhadt ragulevest találok egy gyomorszondás beteg mellett este nyolckor meg szó szerinti szaros dekubituszt, amit én kötöttem át egy nappal előtte a saját kicsi kezemmel. Furcsa, de valaki ugyanazért a pénzért ellátja a beteget. Én hálapénz ellenes vagyok, de mikor a havi osztásnál szóba került aki dolgozik, én is azt mondtam, hogy megérdemli, és szívesen beleadok.

Nekem az a hozzáállás nincs rendben, hogy majd ha... és akkor én is. Profitorientált helyen ilyen nincs, mert ott kezdődik, hogy ha rendesen dolgozol, akkor lesz honorárium. De aki nem dolgozik, mert úgysem.... az mit vár?

Tényleg sokan dolgoznak rendesen, és mégsem becsülik őket anyagilag. De erről ki tehet? A hülye beteg, aki mert lebetegedni?


"szar" melót most is tudok 1000-1500 euróért, de én inkább vergődök a töredékéért, mert csak, mert ezt szeretem. Nekem ne papoljon senki hivatástudatról, mert ugyanezt a pénzt megszerezhetném heti 2-3 nap takarítással, és az anyám is rég tehetné az egyetemi diplomájával, de nem teszi, és szerintem igaza van. Közalkalmazott, de szereti, még ha bosszúság is van vele.

51. Csirivirir (válaszként erre: 47. - Syria)
2012. jún. 10. 13:33

Ponsan!


Nem mindegy, hogy havi 60 ezer ft a gürizés gyümölcse, vagy havi 400 ezer ft.

50. Csirivirir (válaszként erre: 44. - E57e061615)
2012. jún. 10. 13:31

Van olyan rendőr, aki 2-es tanuló volt, gondolta elmegy rendőrnek, mert az stabil állás. Na ez a kategória, amit te említettél. És van egy vékony réteg, akik azért lettek azok, amik, mert hivatástudat van bennük és próbálnak jó rendőrök lenni.


Én csak magamból tudok kiindulni. Rendőr szeretnék lenni, de mellette szeretnék minél több nyelvet megtanulni, és más területen is szeretném a tudásomat fejleszteni. Nem szeretnék ott megállni, hogy kaptam egy szakmát a kezembe, és többé könyvet nem veszek elő. Ez mindenkinek a magával szembeni igényességét tükrözi.

49. Csirivirir (válaszként erre: 40. - C1e9612cd3)
2012. jún. 10. 13:27
Másodéves vagyok, mire elvégzem a rendőrit, számításaim szerint pont meg lesz a dr-i is. De őszintén szólva hidegen hagy. Engem csak az érdekel, hogy nyomozó lehessek, az minden vágyam.
48. Csirivirir (válaszként erre: 39. - 6b006fc769)
2012. jún. 10. 13:25

Egyszer, mivel lehet csak útban vannak, így próbálják őket félre állítani.


Másik dolog pedig, hogy nem kell mindekit bűnözőnek titulálni, mert bűnügyben utazik, ne igyuk már a média szavait ennyire!!

47. syria (válaszként erre: 46. - C1e9612cd3)
2012. jún. 10. 12:51

A jó szakemberek nagy része nem azért megy külföldre, mert itthon egy kalap alá veszik a hulladékkal őket, hanem mert nincsenek RENDESEN MEGFIZETVE. És ez sajnos nem csak a rendőrökre igaz, hanem szinte az összes szakmára.


"És ezért csak a társadalmi hozzáállás okolható, nem más." Már megbocsáss, de ezen röhögnöm kell. :(

46. c1e9612cd3 (válaszként erre: 44. - E57e061615)
2012. jún. 10. 09:41
nme mély sajnálatról beszélek, és minden területnek megvan az alja melósa is, aki valóban csak felháborítja a másik embert. Viszont azért az is gáz, h bizonyos szakterületekben dolgozókról folyamatosan általánosítanak az megokosodottak. Pont ezért megy ki a jó szakemberek nagy része külföldre, mert itthon egy kalap alá veszik a hulladékkal őket, és csak mocskolódni tudnak rájuk. Kinek hiányzik ez? Itthonra meg megmarad a selejt..... És ezért csak a társadalmi hozzáállás okolható, nem más....
45. syria (válaszként erre: 39. - 6b006fc769)
2012. jún. 9. 09:49

Tudod, nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél.

Az ártatlanság csak vélelem. Az viszont tény, hogy 4 fiatalnak is nyoma veszett azon helyszínen, ahol a rendőrök nem a kötelességüket tették, hanem vastag korrupció gyanújába keveredtek.

44. e57e061615 (válaszként erre: 12. - C1e9612cd3)
2012. jún. 9. 07:16

Veszélyes skizofrén elfogása. Ilyen nyalánkság kevésnek jut. És azért nem kell mindet sajnálni a tűző napon. Lazán megoldanak sok mindent az árnyékból, a pénzek nagy részét meg beszedik a gyalogosoktól, mert kényelmesebb azok után menni, mint akik a rendőrség előtti zebrán gázt adnak ahelyett, hogy megállnának. Mikor nem régiben megvertek, mert rosszkor voltam rossz helyen, akkor megfeledkeztek róla, hogy talán ezek után nem szeretném, hogy kiadják az elkövetőnek a személyes adataimat. Mikor valakinek ez feltűnt, már késő volt. A szegény járőröző rendőrök, akik éjjel csinálják felénk a benzin számlát, két régóta rendszám nélkül parkoló autón simán átnéznek hónapok óta egy sarokkal arrébb. Mi a rák értelme van ennek így, vagy mit néznek? A csillagokat az üres utcán?És akkor még nem is beszéltünk a rendszeresen tilosan parkoló autóikról. Az egyik QI fightertől, aki rendszeresen ellenőriz meg büntetget a városban, megkérdeztem, hogy ugyan mi az a felfestett jel bizonyos utcákban, mert nekem nagyon új. Ő azt nem tudja, de még azt sem, hogy hol kell utánanézni.


Nyilván nem minden rendőr ilyen, de amíg tucatjával ilyeneket lát az ember, addig a mély sajnálat kevesekben ébred fel.

2012. jún. 9. 07:13

a riporter nagyon sokat beszél és a szájába adja a szavakat az alanynak

(még nem hallgattam végig :))

42. 6b006fc769 (válaszként erre: 41. - C1e9612cd3)
2012. jún. 9. 06:52
Nem érnek el hozzám az éjszakai élet pletykái:-) Ettől még persze lehetnek igazak, csak nekem távoli.
41. c1e9612cd3 (válaszként erre: 39. - 6b006fc769)
2012. jún. 8. 23:24
pedig simán megvehetnéd azt a mérget.... ártatlanság vélelme.... igen, azoknak, akikről nem tudja az egész éjszakai élet, h mi a stájsz...
40. c1e9612cd3 (válaszként erre: 33. - Csirivirir)
2012. jún. 8. 23:22
hát, ha jogi egyetemen végeztél, és mellé elvégzed a rendőrtisztit (vagy fordítva kronológiai sorrendben), akkor az anyagi oldalával jól jársz :)) Amúgy nem igazán....
39. 6b006fc769 (válaszként erre: 37. - Syria)
2012. jún. 8. 22:39
azért még nem vennék mérget rá. csakcsupán az ártatlanság vélelme miatt. persze a fene tudja...
38. 6b006fc769 (válaszként erre: 36. - Csirivirir)
2012. jún. 8. 22:34
ismered valamennyire a helyzetet? nem az a stresszmentes munkahely:-)
37. syria (válaszként erre: 36. - Csirivirir)
2012. jún. 8. 20:58
A most letartóztatott, "prominens" rendőrök is ebben "utaztak". :(
36. Csirivirir (válaszként erre: 35. - 6b006fc769)
2012. jún. 8. 19:15
Bűnügy.
2012. jún. 8. 17:10
melyik ágban gondolkodsz?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook