Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mai ingatlanárak - családi ház fórum

Mai ingatlanárak - családi ház (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
76. soyle74 (válaszként erre: 73. - Mezei Virág)
2019. febr. 6. 19:21
Azt tudom, de én nem fogyasztok annyi vizet, mint a nagynéném, áramot meg kb. egyformán szerintem.
75. R.Eszter (válaszként erre: 72. - Soyle74)
2019. febr. 6. 19:19
Talán más a szolgáltató? Viszont a közös költség és a fűtés a te lakásodban biztosan olcsóbb.
74. globus (válaszként erre: 71. - Mezei Virág)
2019. febr. 6. 19:18

Szerintem a CSOK-kal alapvetően amúgy is drágább házakat, lakásokat lehetett venni, nagyobb alapterület, új építésű, több szobás, épületgépészetileg modernebb stb. stb... vagyis pont olyant, amire általában kisgyermekes családnak, ahol amúgy is 1 kereső van -nem futja. Nem bántanék senkit, hiszen nagy öröm újba költözni, de a "hurrá, kapunk pár milliót" pont a jó pár millióval drágább lakásokra vonatkozik. Arra, amit amúgy elérhetetlennek tartottak volna.

Valahol láttam kiszámítva, hogy olcsóbban ki lehet jönni CSOK nélkül, használt lakás apránkénti felújításával.

73. Mezei Virág (válaszként erre: 72. - Soyle74)
2019. febr. 6. 19:18
Na de a vizet és az áramot is fogyasztás szerint számlázzák, nem nm-re!
72. soyle74 (válaszként erre: 68. - R.Eszter)
2019. febr. 6. 19:14

Hát végülis igen.

Bár mondjuk itt nálunk valami nem stimmelhet a rezsivel, mert a víz és a villany is többe kerül több ezer ft-tal, mint nagynénémnél Csepelen, pedig ő 43 nm-es lakásban lakik szintén egyedül.

Míg az én minigarzonom csak 18 nm-es, tehát még feleannyi sincs a lakás területe, mint az övé...

71. Mezei Virág (válaszként erre: 67. - Amaunet)
2019. febr. 6. 19:12

Sajnos igazad van...

Ezeket szoktam én is leírni. Nem akarom megmenteni a bedőlt adósokat, elég volt! :(

Nem értem én már az embereket. Miért nem jó a kisebb, megfizethető lakás, ha csak arra futná?

A CSOK miatt alaposan felmentek az árak, a befektetők jártak a legjobban -szerintem.

70. Flóra76 (válaszként erre: 67. - Amaunet)
2019. febr. 6. 19:11

Ezzel a hozzászólással teljesen egyetértek.


Magamból kiindulva, milyen egyszerű lenne gyorsan 20 milliót felvenni, aztán megvenni az 55 milliós kertes házat.


De nem vagyok hajlandó adósságba verni magam soha többet, inkább itt öregszem meg.

69. R.Eszter (válaszként erre: 67. - Amaunet)
2019. febr. 6. 19:08
A CSOK esetében még számtalan nem pénzügyi kérdés is felmerül. Láttam egy riportot, amit azt taglalta, mi történik egy válás esetén. Nagyon nehéz kérdés.
68. R.Eszter (válaszként erre: 66. - Soyle74)
2019. febr. 6. 19:05
Igen, ebben igazad van,bár ha úgy vesszük a befektetett összeget 8 év alatt megdupláztad. Egyébként a kis lakásokra nagyobb a kereslet, mint a nagyokra, mert alacsony a rezsije.
2019. febr. 6. 19:02

A CSOK-al nagyon nagy lökést adtak annak, hogy az emberek vásárlókedvét fenntartsák a dráguló árak mellett. Az ingatlant eladók pedig meg is lovagolták ezt az időszakot. Ezért nem fog leállni a drágulás.

Mert mindenki többre tartja azt, amit éppen elad, mint amennyit az valójában ér.

A pénzügyekhez nem értő emberek olyan adósságot vesznek a nyakukba, mint anno a devizahitelesek. De a társadalom fogja ennek is meginni a levét. Azt jósolom, hogy hamarosan ők is nemfizető adósokká fognak válni, de a kihelyezett 10 milliókat a költségvetés be fogja nyelni.

A mai kormánynak népszerű intézkedés, de a későbbiek fognak fizetni érte.

Az ilyen hitelt felvevő emberek át sem gondolják, hiszen jó, ha 100 ezer Ft-ot, ha láttak egyben. Csak kell a nagyobb ház, meg nem jó a városi panel, kertes kell.

66. soyle74 (válaszként erre: 64. - R.Eszter)
2019. febr. 6. 19:01

Kispesten vettem 6 millióért 2010 novemberében.

Állítólag most 11-12 millióért el tudnám adni.

Hát igazából akkor csináltam volna jó befektetést, ha most el tudnám adni, és ennek az árából tudnék venni egy nagyobb lakást, dehát értelemszerűen ez most nem opciós, hiszen a nagyobb lakások is drágultak azóta. :/

65. R.Eszter (válaszként erre: 37. - Flóra76)
2019. febr. 6. 19:00
Igen, valóban ekkora további áremelkedést jósolnak. Én is hallottam.
64. R.Eszter (válaszként erre: 13. - Soyle74)
2019. febr. 6. 18:57
A minigarzonod, bár nem tudom melyik kerületben vetted, de arányaiban jobban drágult, mint egy családi ház. Szóval, azt akartam mondani, hogy ami a garzonodat illeti, jó befektetést csináltál.
63. soyle74 (válaszként erre: 60. - Globus)
2019. febr. 6. 18:49

Na igen, ezekkel a befektetési jegyekkel is vigyázni kell.

Nekünk is van most egy ilyenünk családilag, és épp ma vettem észre, hogy valamit megmachinálhattak rajta, mert 1 hete még nem így nézett ki a weboldalukon az a görbe, ami a befektetési jegy fejlődését mutatta. :/

Sajnos ezek is ott csalnak, ahol csak tudnak... :(

62. globus (válaszként erre: 59. - Channa*)
2019. febr. 6. 18:47
Én mindig szerettem panelben lakni :) Meleg van, tisztaság, kényelem, karnyújtásnyira minden. Főzök, olvasgatok, pihenek. Az az egy hátránya van, hogy lehetne nagyobb kicsit, pl. összenyithatnák a szomszéd lakásával, őket kipaterolnánk :) Mindjárt lehetne két wc, két fürdő, konyha. Különböző benapozású ablakok!
61. soyle74 (válaszként erre: 59. - Channa*)
2019. febr. 6. 18:45
Hát ja, változnak az idők... :) :/
60. globus (válaszként erre: 54. - Soyle74)
2019. febr. 6. 18:44

Nekem akkor szakadt el a cérna, amikor ki kellett venni az ingatlan befektetési jegyet. Jóval kevesebbet fizettek, mint amit online a brókeroldalon, saját fiókban mutattak. Annyi lett volna, ha...! Pedig még kamatadó mentes is volt, mégis találtak lehetőséget a visszavásárlási ár csökkentésére. Ja, és kp. kizetés nincs, más számlára utalás díját én fizettem.

Állam bácsi többet tőlem ne számítson kölcsön-pénzecskékre.

59. Channa* (válaszként erre: 31. - Soyle74)
2019. febr. 6. 18:44
Nem tudom. Én is csak lesek, hogy az eddig utált paneleknek milyen ára van. Nem rég ciki volt panelban lakni, most meg pont annyira menő, mint 1975 körül volt:DDDD
58. Channa* (válaszként erre: 32. - Soyle74)
2019. febr. 6. 18:43

Még 2000-ben ugyan ez volt. Nyáron vettünk egy 2,5 szobás 65 nm-es panelt 2,9 mFt-ért, ami ősszel már 8 milliót ért.

Azt sem adtuk el. Ezt próbáltuk, de a továbblépésre nem elég, amit kapunk érte. Most a panel a menő, nekünk meg tégla lakásunk van.

57. Mezei Virág (válaszként erre: 56. - Globus)
2019. febr. 6. 18:41
Jaaaaaaaaaaaa! Igen! :)
56. globus (válaszként erre: 55. - Mezei Virág)
2019. febr. 6. 18:39
Én arra válaszoltam, hogy levonnak a pénzből. Ennyit tudunk tenni ellene.
55. Mezei Virág (válaszként erre: 53. - Globus)
2019. febr. 6. 18:35

:)

Nem erre az összegre írtam, hanem a félretett pénzre!

54. soyle74 (válaszként erre: 52. - Mezei Virág)
2019. febr. 6. 18:26

Így van, bár én emlékszem, hogy 8-10 éve még milyen jól kamatoztak a banki betétek, 10-12%-on.

Most meg már 3.éve 1% alatt van a jegybanki alapkamat :/

Igaz akkoriban még tartott a világválság hatása hazánkra is, így megérte a bankban tartania a lakosságnak a pénzét.

53. globus (válaszként erre: 52. - Mezei Virág)
2019. febr. 6. 18:24
150 ezer Ft, vagy havi 2 alkalom ingyenes, ezt ki lehet és kell is használni.
52. Mezei Virág (válaszként erre: 48. - Globus)
2019. febr. 6. 18:21

Szerintem egyre többen tartják otthon a pénzüket. Így legalább a bank semmit sem tud levonni belőle. A bankban mostanság romlik az értéke...

Ha fel akarja venni az ember a saját pénzét, levonnak belőle. Igazad van, "bekaphattttyák"!

51. soyle74 (válaszként erre: 49. - Mezei Virág)
2019. febr. 6. 18:21
Na igen, mondjuk pl. Szabolcs megyében olcsóbbak az ingatlanok, de a főváros az már tényleg több mint durva. :/
50. globus (válaszként erre: 30. - Channa*)
2019. febr. 6. 18:21
Az a panel, amit mi két éve vettünk, már 30 -30,5 M ugyanolyan alapterülettel, abban az utcában. Ingatlan com-on tudsz közvetlenül területre keresni, szűkítésekkel.
2019. febr. 6. 18:18
Az sem mindegy, az ország melyik részén akar valaki házat venni.
48. globus (válaszként erre: 41. - Mezei Virág)
2019. febr. 6. 18:18

Hát én kiveszem a számláról az összeset, amit lehet. Csak annyit tartok számlán, ami kártyás vásárláshoz kellhet + közüzemi.

Régen szerettem netbankon a lekötésekkel, betétekkel játszadozni, még ha csak 2-3 ezer Ft is volt a kamat.

Most viszont ami itthon van, az már az enyém.

Bekaphatttyák :)

47. Mezei Virág (válaszként erre: 45. - Soyle74)
2019. febr. 6. 18:07

Igen, mert a nagyok szerint a magyarok csakis saját lakást akarnak. Ami egyszerűen nem igaz. nincs más lehetőség. Lakhatási válság viszont van.

Sokan nem tudnak lakást venni...

(de szüljenek sok-sok gyereket!)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook